De Wering Heiloo voor rouwverwerking Eerste ster veilig ondernemen voor 't loo H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING Buurtbus brengt Sinterklaas naar de Radboudschool KERK DIENSTEN ierenbescherming OUD PAPIER KORTOM Knutselen Oosthonk Gedeputeerde Jaap Bond spreekt bij CDA Gepromoveerd EHK Klaverjasclub Gepromoveerd INGEZONDEN BRIEVEN Stoppen met kappen Bomen over bomen UITKIJKPOST DECEMBER 2010 HEILOO - U leeft met uw gezin in harmonie en heeft de dingen redelijk voor elkaar. Dan komt er een verstoring in het leven dat u tot dan toe heeft geleefd. Uw partner wordt ziek en deze ziekte is niet meer te stoppen en in een tijdsbestek van een paar maanden is uw partner overleden. Na het afscheid en de uitvaart gaat het allemaal nog wel. U wordt min of meer geleefd, maar langzaamaan keert het 'gewone' leven terug. U bent op zichzelf aangewezen en op uw kinderen. U leeft nog maar in een klein kringetje, u gaat piekeren en stelt zichzelf vragen waar u geen antwoorden op krijgt. Hoe goed de omgeving ook met u meeleeft, er moet iemand zijn die u kan hel pen uit dat kringetje te komen. Herkent u zich in deze situatie? Heeft u behoefte om kosteloos met een deskundige op dit gebied te praten? De maatschappelijk werkers van De Wering kunnen u helpen het verdriet draaglijk te maken en uw leven opnieuw vorm te geven. Vaak bestaat de behoefte om het verleden goed af te sluiten. U kunt een afspraak maken met De Wering Heiloo, tel. 088-0075090 of www.stiehting- dewering.nl. HEILOO - Op 15 december zal burgemeester Hans Romeijn de 'eerste ster' van het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO) namens de onderne mers van Winkelhof 't Loo in ontvangst. Hij krijgt deze uit handen van de vertegenwoordiger van het HBD (Hoofd Berdrijfssehap Detailhandel). Dit certificaat geeft aan dat de betrokken partijen, zoals ondernemers, gemeente, brandweer en politie, samen structurele maatregelen nemen om de veiligheid in en om het winkelgebied 't Loo te vergroten. Tevens wordt bij de entree aan de oostzijde (Witte Kerkje) een speciale tegel 'KVO eerste ster onthuld'. De uitreiking vindt plaats bij restaurant de Loocatie om 15.00 uur. Winkelhof 't Loo is in juni 2009 gestart met het keurmerk Veilig Ondernemen. Ondernemers, gemeente, brandweer en politie heb ben de handen ineengeslagen om criminaliteit en overlast aan te pakken. Op de lijst met actiepunten staan onder andere het plaatsen van camera's in en om het winkelcentrum. Dat het niet alleen bij plannen alleen blijft, laten de camera's zien die sinds vorige maand zijn aangebracht aan de binnen- en buitenzijde van Winkelhof 't Loo. Voor het verkrijgen van het certificaat (eerste ster) moeten een aantal stappen doorlopen zijn zoals een nulmeting, een samenwerkingsovereenkomst en een plan van aanpak. De projecten zijn een direct gevolg van afspraken die begin 2003 gemaakt zijn door het PlatfromDetailhandel.nl en de ministeries van EZ, Justitie en Binnenlandse Zaken, waarbij het Hoofdbedrijfschap Detailhandel (HBD) een coördinerende rol heeft. In heel Nederland worden momenteel winkel centra veiliger gemaakt met behulp van de KVO-methode. De ervaringen die inmiddels zijn opgedaan in verschillende gebieden bewijzen het succes van de werkwijze. Schade vermindert aanzienlijk en het gevoel van veilig heid neemt in belangrijke mate toe. HEILOO - Op 2 december bezocht Sinterklaas met zijn Pieten de St. Radboudschool in Heiloo. Hij kwam niet op zijn paard, maar werd tot ieders verrassing met de Buurtbus naar de school vervoerd! De chauffeur van de Buurtbus had speciaal voor Sinterklaas een omweg gemaakt om de goedheiligman veilig en warm af te kunnen leveren bij de Radboudschool. Dat de regulie re dienstregeling van de Buurtbus daardoor een uur later begon, vond niemand erg. Foto: Ricardo Marcker Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds F.J. van der Wind. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. H. Koetsier. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger pas tor M.J. van Bolhuis, Woord- en Communieviering, mmv de Zanggroep. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met dameskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.30 uur: Woord- en Communieviering met Herenkoor, voorganger J. Oiling. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: Eucharistieviering, vrijdag 09.00 uur Eucharistieviering, zaterdag 12.00 uur Eucharistieviering, zondag 09.00 uur Gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger mgr. van Burgsteden, koor Ubi Caritas, 15.00 uur Lof. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur Meditatieve- en Boeteviering met Taize projectkoor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur Woord- en Communieviering met Gemgend koor, voorganger pastor H. Hudepohl. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.15 uur Eucharistieviering. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Soli Deo Gloria. Woensdag 15 december 14.00 uur Eucharistieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met St Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur Taize Avondgebed. Zondag 10.00 uur Gezinsdienst met Seasingers, woensdag 09.00 uur eucha ristieviering. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde, derde Advent. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 Zondag 10.00 uur: Voorganger Hilda Wouwenaar. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: Communieviering met dameskoor, voorganger, pastor H. Hudepohl. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. G.J. van Aller. Monastiek centrum Zeeveld Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/ Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dieren- beschermingnhn.nl, www.dierenbe- schermingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226-343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Vermist Kater, wit met zwarte vlekken, gec., zwart halsbandje met kokertje, gechipt, 5 jr, Spot, Zevenhuizerlaan/ Breedelaan Heiloo. Gevonden Zwarte poes, wiite bef en snorharen, voor wiite voetjes, achter witte sokjes, Het Hoekstuk Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. HEILOO - Op 11 december gaat Het Oosthonk weer open om 13.00 uur voor alle jeugd die van fröbelen houdt. De entree is 1 ,- inclusief een zakje ellips en limo nade. Voor de gebruikte materia len zal een kleine vergoeding aan de tafel gevraagd worden. Voor informatie: Margot Bakkum, tel. 072-5334098. HEILOO - Op maandag 13 december zal Jaap Bond spre ken op een bijeenkomst van het CDA Heiloo. Jaap Bond is gedeputeerde van de Provincie Noord-Holland en lijsttrekker van het CDA Noord-Holland bij de komende Provinciale Statenverkiezingen. De bijeen komst vindt plaats in Cultureel Centrum Het Open Huis te Heiloo (boven winkelcentrum 't Loo). Aanvang 20.15 uur. Ook niet- leden zijn welkom. REGIO - Aan de Universiteit van Amsterdam is Gerben Korthouwer gepromoveerd in de politicologie. Zijn proefschrift heeft als titel: Party Politics as we knew it? Hij was leerling aan de Pax Christi basisschool in Limmen en het Bonhoeffer College in Castricum. Daarna stu deerde hij af als marine-officier, om vervolgens cum laude af te studeren aan de Universiteit van Amsterdam. HEILOO - Op 13 december houdt Eerste Heilooër Klaverjasclub een Open Drive. U bent, met of zonder partner, welkom in het Open Huis. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Start is om 19.30 uur tot 23.00 uur. Inlichtingen bij mevrouw G. Verhage, tel. 072- 5123271 of bij mevrouw R. van Toorn, tel. 072-5336038. HEILOO - Menno Oudhoff is op 7 december gepromoveerd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam tot doctor in de biologie. Het onderwerp waarop hij promo veert is een onderzoek naar de wond-helende eigenschappen van het speeksel in onze mond. Na 'Kopenhagen' is er nu in Cancün een grote VN-eonferentie gaande over het uit de hand lopende kli maatprobleem. Natuurlijk gaat het daar ook over stoppen met kappen vanwege de C02-reduetie. Maar, hier presteert Natuurmonumenten het om, na de rigoureuze kap bij Nijenburg, nog door te gaan onder het mom van 'herstelplan'. En het gemeentebestuur, dat aan mondiaal beleid zegt te doen en daar ook een portefeuillehouder voor heeft, zit erbij en kijkt ernaar. Net zoals het tijdens 'Kopenhagen' van niets wist, toen het kerkbestuur van de Witte Kerk de kerkklokken -die van de gemeente zijn- wereldwijd liet meeluiden. Tom ten Hoope is terecht 'verdomde kwaad' (Uitkijkpost 1-12) over zoveel incompetentie en onverschillig heid. De bomen zouden daarom moeten blijven staan zoals ze nu zijn, gebrandmerkt met drie grote rode verfstippen om gekapt te worden. Na het Engelse en het Franse Werk krijgen we dan een Cancün Werk in het Heilooërbos bij wijze van klimaatalarm. En de kosten die Natuurmonumenten niet hoeft te maken kunnen in zon nepanelen worden gestoken voor stroom om dat mooie elektrische bedrijfswagentje van te laten rij den. Duurzaamheid heet dat. Het Heilooërbos zal er van opknappen in plaats van afknappen. J.C.J. de Man Heiloo Waarschijnlijk begrijpen de meeste inwoners van Heiloo het nog niet zo goed, maar de bomen in onze gemeente staan er niet voor de inwoners, maar voor de gemeente zelf. Vandaar dat zoals Tom ten Hoope in zijn ingezonden brief van 1 december in de Uitkijkpost meldde, dat er zonder overleg bomen worden gerooid. Maar ook het tegengestelde vindt plaats, want enkele bewoners van De Driestal hebben de gemeente al meerdere malen verzocht, om de veel te hoge bomen in hun straat te vervangen door een soort die niet zo hoog wordt. Gemeente Heiloo geeft daar aan echter niet toe, en ook de op een inspraakavond geuite klacht wordt beantwoord met een stan daard antwoord als 'Zal nader wor den bekeken', waarna er niets meer gebeurt! Ondertussen moeten wij het tolereren, dat onze voortuinen worden doorsneden door wortels zo dik als een brandslang. Ook is het bijna niet mogelijk om planten in de voortuin te planten, omdat men dan stuit op een zeer fijnmazig net van haarwortels. Wij moeten deze overlast maar slikken. Als het omgekeerde het geval zou zijn, en de gemeente zou op één of andere wijze last hebben van planten of wortels van een privé-eigenaar, zou den deze op kosten van de burger, door de gemeente direct worden verwijderd! Niet eerlijk, maar ja, begrijpelijk, de bomen staan er, zoals we eerder constateerden, echt niet voor de inwoners! We blijven dus maar hopen dat het gezonde verstand eens mag zegevieren! Ad van Kamp Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9