Expositie 'Wilde Paarden' bij Atelier Madam Art 3 Muziektheater van Septimbre de Beun Oratoriumkoor zingt, en Maartje van Weegen presenteert: Vivaldi H E I L O O 19 WILDERNIS Een Nederlander in de wildernis kXgJA DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Een Nederlander in de Wildernis door Luc Panhuysen KORTOM Christmas Carols in Kapel GGZNHN Kerstconcert in de Abdij van Egmond Live muziek café d'Sfinx Boek van de week: door Luc Panhuysen voor l8,95 UITKIJKPOST 15 DECEMBER 2010 'Wilde Paarden' van de kunstenares Madeleine Freyée, te zien bij Madam Art. Aangeleverde foto Loft is een spannende, slimme thril ler met een donker randje en vertelt het verhaal van vijf getrouwde mannen, die in het grootste geheim een loft delen voor hun buitenhu welijkse activiteiten. Dat verloopt prima tot ze er op een ochtend het lijk vinden van een jonge vrouw. Geen van de vrienden kent de vrouw, weet waar ze vandaan komt en hoe ze terecht is gekomen in hun loft. Noodgedwongen proberen ze uit te zoeken wat er gebeurd is, maar al gauw beginnen de vijf elkaar te wantrouwen en blijkt dat ze veel minder van elkaar weten dan ze dachten. Regie was in han den Antoinette Beumer, nadat deze aan haar was overgedragen door Erik van Looy. Reden hiervoor was het plan om ook een Amerikaanse remake voor Loft te maken, die inmiddels concretere vorm heeft aangenomen en waarvoor een andere regiseur zal worden aange trokken. Haar stijl en timing sluiten perfect aan bij de look die voor Loft wordt beoogd. De mannelijke cast bestaat uit Barry Atsma, Fedja van Huet, Marcel Hensema, Jeroen van Koningsbrugge en Gijs Naber. LUC PANHUYSEN EEN NEDERLANDER IX DE l>l. ONTDEKKIMCSfthl/.KN VAN mmmi JACOB CORDON <I74J->7DS) "N KUID-AFRIKA Robert Jacob Gordon is vrijwel vergeten in Nederland. Maar in de achttiende eeuw was deze Nederlander met Schotse wortels een bekendheid. Hij maakte lange reizen door de nog ongerepte wildernis in Zuidelijk Afrika. In dit boek beschrijft Luc Panhuysen de persoon Gordon en zijn ontek- kingsreizen: zijn ontberingen en hoogtepunten vanaf de eerste reis tot aan zijn dramatische levens einde, dat vrijwel samenviel met het einde van de Nederlandse republiek. Zo krijgen de lezer een kleurrijke blik op het tijdperk van de Verlichting, toen kolonialisme samenging met een enorme honger naar kennis. Gordon was bevriend met vooraanstaande wetenschap pers én met inheemse stamhoof den. Naast voe-militair en diplo maat was hij botanist, zoöloog, cartograaf en antropoloog. Luc Panhuysen (1962) is historicus. HEILOO - In de dagen tussen kerst en nieuwjaar hoeft u zich niet te vervelen want bij Atelier Madam Art is het expositie tijd! De serie grote schilderijen 'Wilde Paarden' van de kunste nares Madeleine Freyée waren tijdens de KunstlOdaagse een echte blikvanger en nu ook te zien in Heiloo. Wat direct aan de schilderijen opvalt is de dynamiek, de energie spettert het doek af maar de paar den zijn toch bedachtzaam, zoals paarden kunnen zijn. Opvallend is het formaat van de schilderijen. De grootste eanvasdoeken zijn twee bij twee meter groot! De drie series 'Les Animeaux', 'Mon Chéri un jus- qu'a neuf en de 'Wilde Paarden' zijn als prentenboek beschikbaar. In een zeer gelimiteerde oplage en voorzien van een handtekening van de kunstenares. De kunstwerken worden getoond in Atelier Madam Art aan de Overtoom 7b (op het GGZ terrein) te Heiloo. Open van 26 tot 30 december tussen 11.00 en 17.00 uur, www.madam-art.nl. HEILOO - Op donderdag 16 december verzorgen de 'Red Cross Christmas Carol Singers' (RCCCS) om 20.00 uur een kerstoptreden in de sfeer volle kapel van GGZ-NHN, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. De koorleden zijn voor het grootste deel werkzaam in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Aanvankelijk heette het koor 'Hospitaal Vocaal', maar de laatste jaren wordt er tegen de kersttijd een pro jectkoor opgericht, dat zich bezig houdt met het zingen van Nederlandse en Engelstalige kerstliederen. Het koor dat ongeveer vijftig de elnemers telt, bestaat intussen vijf jaar en legt zich toe op het zingen van originele Christmas Carols. Het geheel staat onder leiding van Wim Duin. Het concert is vrij toegankelijk, wel is er een collecte na afloop ter bestrijding van de onkosten. EGMOND - Op zondag 19 december brengt het gemengd koor Crescendo een kerst programma in de sfeervolle kloosterkerk van de St. Adelbert Abdij in Egmond-Binnen. Medewerking wordt verleend door de mezzo-sopraan Liesbeth Brinkman, dwarsfluitist Martin Rozerna, pianobegeleiding van Suzanne Dings en Mariëlle Tromp-Zentveld. Een kerstver haal wordt verteld door Bea Uijlenhoet. De algehele leiding is handen van de dirigent Pirn Abbestee. Op deze middag brengt Liesbeth Brinkman onder andere kerstliederen van Claude Debussy, Maurice Ravel en Frank Martin ten gehore. Met een pianosolo van Marielle Trompo-Zentveld en kerstliede ren gezongen door Crescendo met samensang, belooft dit een sfeervol samenzijn te worden. Vanwege het beperkt aantal plaatsen is het aan te raden op tijd aanwezig te zijn. Ter bestrij ding van de onkosten is er een deurcollecte. Aanvang 14.30 uur. Kerk open 14.00 uur. HEILOO - Iedereen is op zoek naar geluk, maar waar worden wij gelukkig van? Staan we al op de weg van geluk of is die weg in geen velden of wegen te zien? Is het geluk weg, of is de weg het geluk? De mannen van Septimbre (vijf tigers en zestigers) timmeren al een paar jaar flink aan de weg met muziektheater voor leeftijdsgeno ten, waarbij ze kunnen rekenen op overweldigende reacties uit de zaal. De leden van de groep, welke allen een indrukwekkend muzikaal ver leden hebben, komen uit de regio Alkmaar en bestaan uit showmas- ters Johan Potter en Vincent Breed, pianist Johan Willem de Jong uit Heiloo, drummer Piejo ter Burg, Hans van der Laan uit Heiloo (sax en fluit)Hans Zuurbier (basgitaar) en Pé de Wit (gitaar). Alle zeven heren komen ook vocaal geregeld in actie. Deze muzikale theater voorstelling is een smeltkroes van ontroerende liedjes, grappige dia logen, doldwaze sketches en ver rassende muziek. HEILOO - Op vrijdag 17 december om 20.15 uur zal Oratoriumkoor Heiloo een pro gramma ten gehore brengen van Antonio Vivaldi. Dit concert zal gepresenteerd worden door Maartje van Weegen. Medewerking wordt verleend door de sopranen Elise Keep en Karin ten Cate en het barokorkest Cappella Maria Barbara. Soliste op viool is Barbara Erdner en het kla vecimbel zal bespeeld worden door Henk van Zonneveld. Natuurlijk zingt bij deze uitvoering het kin- De heren staan ervoor garant dat u de zaal gelukkiger verlaat dan dat u erin kwam. Diegenen, die de succesvolle voorstelling 'Weg van Geluk' van Septimbre nog niet hebben kunnen zien, worden als nog in de gelegenheid gesteld om derkoor weer mee. Dirigent Paul Waerts heeft hen verder geschoold en begeleid en zij zingen een klei ne cantate met eigen jonge solis ten: Rivkah en Rebacca Blom. Uitgevoerd gaat worden: Winter uit de Vier Jaargetijden, het Gloria en Magnificat, Lauda Jerusalem en Concert voor klavecimbel RV 541. Het kinderkoor zal de cantate 'Gottliehs Kind, Las rnit Entzücken van Telemann' zingen. De algehele artistieke leiding is in handen van Paul Waerts. Na succesvolle uitvoe ringen van het Jubileumconcert in december en de Matthaus Passion een voorstelling te boeken in thea ter De Beun op vrijdag 21 januari, aanvang 20.15 uur. Kaarten voor deze voorstelling zijn via www. septimbre.nl te bestellen, tel. 072- 5154654 of aan de kassa van de Beun. HEILOO - Elke zondag kunt u genieten van live muziek bij Café d'Sfinx, aanvang 16.30 uur. Zondag 19 december treedt DeLaHAY op met swingende oude soul, R&B en jazz, met Bob Dros op drum, Jan Enkelaar op mondharmonica, Rob Brondsema op bas, Frank de Louw gitaar en Mylene zang. in maart, heeft het koor werken van Vivaldi ter hand genomen. Daarmee zet het koor de traditie voort om jaarlijks barokmuziek uit te voeren en zich daarin te speci aliseren. Aanvang 20.15 uur, zaal open 19.30 uur. Kaartverkoop: tel. 0226-426751/ via leden/ via www. oratoriumkoorheiloo.nl of per e-mail: kaartverkoop@oratorium- koorheiloo.nl. De SchrijverijHeerenweg 199, Heiloo of Boekhandel Deutekom, winkelcentrum 't Loo. Toegangsprijs 23,- (inclusief programmaboekje) Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Twee Heilooërs bij de mannen van Septimbre, die u meenemen over de Weg van Geluk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19