Vocaal ensemble Quink in Witte Kerk Heiloo Kerstconcert met Byzantijns mannenkoor Kerstexpositie Tintoretto Winterconcert Bjerjozka GGZ-kapel Sfeervol kerstconcert in Ter Coulsterkerk H E I L O O 21 De groep behoort tot de beste a eapella ensembles ter wereld Het repertoire bestaat uit liturgische muziek Groei Bloei kerstworkshop Kerstconcert in Klein Varnebroek Samen zingen in de Witte Kerk Thema is: It's beg inning to look like Christmas UITKIJKPOST 15 DECEMBER 2010 HEILOO - Het traditionele kerstconcert in de winterserie in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) vindt plaats op zondag 19 december en wordt verzorgd door het internatio naal bekend vocaal ensemble Quink. Dit ensemble wordt gevormd door vijf fantastische beroeps zangers (stuk voor stuk solisten) te weten: Marjon Strijk, Mariëtte Oelderik, Elsbeth Gerritsen, Harry van Berne en Kees Jan de Koning. Zij brengen een programma met prachtige kerstliederen en Christ mas carols. Quink heeft zich in de afgelopen decennia ontwikkeld tot een uniek ensemble van interna tionale allure. De groep mag gere kend worden tot de beste a eapella ensembles ter wereld. De toegangs prijs voor dit concert bedraagt 15,- (voor 65 CJP, 12-: 13,-). De aanvangstijd is 14.00 uur. Kaarten reserveren kan via tel. 072-5334804 en 072-5335852. Het concert is ook te combineren met een diner (culinair driegan genmenu direct na afloop van het concert) in restaurant 'de Loocatie' (schuin tegenover de Witte Kerk) tegen de gereduceerde prijs van 24,50. (reserveren via 072- 5333352). Het Russische koor Bjerjozka, onder leiding van Serge Latychev. Aangeleverde foto HEILOO - Ook dit jaar houdt Teken - en schildervereniging Tintoretto haar traditionele Kersttentoonstelling in het Atelier in de Hofdijk te Heiloo. De tentoonstelling is geopend op Eerste en Tweede Kerstdag en 1 en 2 januari van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis en een kopje koffie of thee staat voor u klaar. Het atelier is omgetoverd tot een sfeervolle expositie ruimte waar de leden van Tintoretto hun werk laten zien. Het merendeel van de leden exposeert werk dat zij gedurende het afgelopen jaar tijdens lessen of verenigingsbijeen komsten hebben gemaakt. Het zijn natuurlijk de beste werken van het jaar en het zal weer een feest zijn om al dat werk in verschillende technieken zoals aquarel, acryl en olieverf, potlood of andere tech nieken zoals ets en houtsneden, te zien. Ieder jaar wordt er in de vereniging een thema voor de werken gekozen. Dit jaar is dat 'Jeugdherinneringen' Veel van de tentoongestelde werken zullen dan ook verbeel dingen zijn van gebeurtenissen en voorwerpen uit de jeugd. Het zal voor de bezoekers vast een 'feest van herkenning' worden. Net als vorig jaar maakt de Tintoretto Kerstexpositie deel uit van de Atelier Winterroute waar ook clubs uit Bakkum, Castricum en Limmen aan deelnemen. De kerstexpositie van Tintoretto is te zien in Atelier Hofdijk, Mariënstein 178a te Heiloo. Geopend op 25 en 26 december en 1 en 2 januari. Openingstijden: 13.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Op Tweede Kerstdag, om 14.30 uur, wordt in de Kapel van de GGZ Noord-Holland in Heiloo een kerstconcert gege ven met medewerking van het Noord Hollands Byzantijns Mannenkoor. Het Noord-Hollands Byzantijns Mannenkoor werd op 1 april 1993 opgericht en het telt 24 leden. Het staat onder de deskundige leiding van Sergé Latychev. Het repertoire bestaat uit liturgische muziek uit de traditie van de Russisch orthodoxe kerk en volksliederen uit Rusland en de Oekraïne. Voor dit concert zijn, vanaf 18 december, dagelijks voorafgaand aan Tweede Kerstdag (behalve op 24 december) van 14.00 tot 17.00 uur in deze kapel toegangskaarten a 10,- te ver krijgen. De kapel is gelegen aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Tintoretto bereidt zich voor op de expositie. Aangeleverde foto HEILOO - U kunt bij Groei en Bloei twee arrangementen maken in luxe sfeer. Een krans omwik keld met lint en mos. Daarop kunt u naar eigen inzicht aan de hand van gemaakte voorbeelden variëren. Daarnaast een schaal met een kerstarrangement. Voor materialen als groen, kerstaeees- soires en bloemen wordt gezorgd. U neemt zelf een scherp mesje en een snoeisehaar mee. Eventueel een krat voor vervoer is ook handig. Leiding: Rosa Boersma en Mercedes Docter. Datum: 15 december om 13.45 en 19.45 uur. Donderdag 16 december om 13.45 en 19.45 uur. Locatie: Ter Coulsterkerk Holleweg 111te Heiloo. Inlichtingen en opgeven: benzdocter@hotmail.com of tel. 06-50123521. HEILOO - Black Gospel Choir B'lief geeft op zondag 19 decem ber twee kerstconcerten in res taurant Klein Varnebroek. De aanvang van het middagconcert is 15.00 uur. Bij het avondpro gramma is dit 19.00 uur. Kosten bedragen 10,- voor de mid dag en 12,50 voor de avond, inclusief een kopje koffie met een kersttraktatie. Kaarten via restau rant Klein Varnebroek, tel. 072- 5331612 of via e-mail: info@ kleinvarnebroek.nl. HEILOO - Zondag 19 december om 19.30 uur is iedereen welkom in de Witte Kerk voor de inmid dels bekende jaarlijkse kerstsa- menzang. Op deze vierde advent zullen er weer veel traditionele advent- en kerstliederen gezon gen worden door alle aanwezigen. Er wordt muzikale medewer king verleend door The Crew, bestaande uit Eef en Geertje Tobé met zang en muziek en Maehda van der Meulen met zang. Het geheel wordt op het orgel bege leid door Albert Westers. De zang wordt afgewisseld door korte Bijbellezingen en een eigentijds kerstverhaal. Na afloop is er de traditionele warme chocolade melk! De entree is gratis. HEILOO - Op woensdag 22 december organiseert het Russische koor Bjerjozka onder leiding van Serge Latychev een winterconcert in de GGZ-kapel te Heiloo. De kapel is open vanaf 19.30 uur, het concert begint om 20.00 uur. Kaarten van 10,- zijn te bestel len via www.bjerjozka.nl of op de avond van het concert verkrijgbaar aan de zaal. Versterkt door een pro jectkoor van twaalf mensen opent Bjerjozka het concert met een gedeelte uit de Liturgia Domestiea van A. Gretsjaninov. De orgelbege leiding wordt verzorgd door Nina Borletti. Deze Liturgia Domestiea wordt in het voorjaar van 2011, door een samenwerking van vier Noord-Hollandse Russische koren, in zijn geheel viermaal uitgevoerd. Graag laat men u alvast een voor proefje horen! Bjerjozka vervolgt het concert met een aantal litur gische gezangen en na de pauze, met gratis koffie of thee, komt er een aantal sfeervolle niet kerkelijke liederen aan de orde. Het concert wordt, weer met ondersteuning van het projectkoor, in kerstsfeer afge sloten. Meer informatie op www. bjerjozka.nl of bij Peter Trompert tel. 072-5063671 of Corien Kremer, tel. 072-5116183. HEILOO - Op zaterdagavond 18 december geeft Eensgezindheid in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te Heiloo weer een aantrekkelijk en sfeervol kerstconcert met het thema 'It's beginning to look like Christmas'. Onder leiding van Ikina van de Aar geeft zowel het groot- als leer- lingenenorkest tezamen met het speciaal voor deze avond opge richte projectkoor een avondvul lend programma voor de hele familie. Naast de traditionele kerstsongs speelt het groot- en leerlingenorkest ook swingende en populaire Christmas Songs als Sleigh Ride, It's beginning to look like Christmas, It's gonna be a cold, cold Christmas without you en Christmas Swing. Bijzonder is ook het projectkoor dat deze keer geleid wordt door Ikina van der Aar en Marloes Valkering op piano. Zij laten diverse meer stemmige Nederlandse, Duitse en Engelstalige kerstliederen horen. Kaarten voor 7,50 (kinde ren jonger dan 12 jaar gratis) zijn op 18 december vanaf 19.00 uur te verkrijgen aan de ingang van de zaal. Reserveringen, tel. 072-5334851 of reserveringen® mv-eensgezindheid.nl. Zowel het groot- als leerlingenenorkest verzorgt een avondvul lend programma voor de hele familie. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21