Tweetalige opleidingen Willem Blaeu erkend Gratis Leenbus van Zonneveld groot succes! Rode Kruis in Tuin van Kapitein Rommel Boerenkoolmiddag van de Uylenspieghels Start nieuw kookproject voor vrouwen REGIO 26 INGEZONDEN MEDEDELING Succesvol kookproject krijgt in 2011 een vervolg KORTOM Kerstdrive in Akersloot voor KI KA Bijencursus in het voorjaar Kerstsamenzang Cursus EHBO in Limmen Taichi Qigong 14 MEI 2010 UITKIJKPOST ALKMAAR - Op 3 december hebben vier visitatoren van het Europees Platform de tweetalige opleidingen havo en vwo van het Willem Blaeu geïn specteerd. Er vonden gesprekken plaats met de schoolleiding, met de coör dinatoren van de tweetalige opleidingen, met de leerlingen, de leraren en de ouders. Daarnaast werd een veelheid aan lessen bezocht. Het eindoordeel kon de commissie al aan het eind van de dag geven: positief. De commis sie trof een goede sfeer aan bij de docenten en bij de leerlingen maar was vooral onder de indruk van het niveau dat de leerlingen in het gebruik van de Engelse taal bereiken. OSG Willem Blaeu telt vier docenten voor wie Engels de moedertaal. Naast hen is een achttal leraren door de Cambridge University gediplomeerd voor het geven van hun vak in het Engels. Het certificaat dat bij het eindoordeel van de commissie hoort, wordt in januari 2011 uitgereikt. Met deze erkenning mag het Willem Blaeu zich voortaan TTO-school noemen. Hiervoor was de school nog een 'Junior' TTO-school. Het Willem Blaeu is in 2002 met tweetalig onderwijs begon nen. Op het vwo is steeds honderd procent van de leerlingen geslaagd voor het International Baccalaureate. Op de havo gaat in 2011 de eerste genera tie tweetalige leerlingen op voor het examen. Leerlingen die de tweetalige opleiding hebben gevolgd komen vaak terecht op Engelstalige opleidingen in Nederland of gaan studeren in het buitenland. Zij zijn sterk Europees en internationaal georiënteerd. OSG Willem Blaeu, Robonsbosweg 11, Alkmaar. LIMMEN - Autoschadespecialist P. Zonneveld in Limmen heeft een nieu we markt aangeboord met het leveren van een gratis leenbus gedurende de tijd dat de bedrijfsbus beschadigd is geraakt en voor herstel in de werk plaats staat. Een initiatief dat Peter Zonneveld, directeur en initiator van deze unieke service samen met marketingbureau Crowd Surfing uit Uitgeest heeft ontwikkeld en dat regionaal met groot enthousiasme is ontvangen. De gratis leenbus (www.gratisleenbus.nl) is een imieke service, waarvan zowel bedrijven met bedrijfsbussen, als wagenparkbeheerders en assurantie tus senpersonen groot voordeel kunnen hebben. De service 'Gratis Leenbus' biedt uitkomst als een bedrijfsbus bij een aanrijding betrokken raakt en de beschadigde bedrijfswagen enige dagen vanwege herstel niet gebruikt kan worden. „Het concept van de gratis leenbus is eenvoudig, doeltreffend en voordelig", legt Zonneveld uit. „Gedurende de periode dat de schade aan de bedrijfsbus door ons wordt hersteld, zetten wij een gratis Renault Kangoo of Trafie in, volledig uitgerust en zonder bijkomende kosten," aldus een enthousiaste Peter Zonneveld. REGIO - Op de kerstmarkt in de Tuin van Kapitein Rommel op zaterdag 18 december van 15.30 tot 19.00 uur, zal ook dit jaar weer de afdeling Castricum van het Rode Kruis met een stand aanwezig zijn. De dames van de Rode Kmishandwerkgroep hebben leuke kerstversieringen en originele cadeautjes, die nergens andere te vinden zijn. Neem bijvoorbeeld de jurkjes die bij nadere beschouwing zijn samengesteld uit zakdoekje of sopdoekjes. De voorwerpen zijn gemaakt door vrijwilligers, die het hele jaar door bijeen komen en hier veel gezelligheid aan beleven. Verder is er een grappige grabbel ton in de vorm van een 'grabbel- schort' met allerlei verrassingen en Prins Tyl XIII bedankt 'topkok' Gerrit voor het jarenlang berei den van de boerenkool. Aangeleverde foto LIMMEN - Afgelopen zondag middag was het gezellig druk in Leutbunker de Burgerij waar carnavalsvereniging de Uylenspieghels haar jaarlijkse boerenkoolmiddag hield. De deuren gingen om 16.00uur open en al snel kwamen vele fami lies te gast bij prins Tyl XIII en zijn raad. In de sehminkhoek was het druk met kinderen die een heel mooi en sommige ook wel een stoer gezicht kregen. Rond de klok van 17.00 uur schepte prins Tyl XIII en zijn raad het bord vol om voor te proeven. Dit jaar was het de 28ste en tevens laatste maal dat 'topkok' Gerrit de maaltijd had bereidt voor de carnavalsvereniging zoals hij had aangegeven. Nadat de overheerlijke maaltijd was geproefd, werd Gerrit naar voren gehaald en in het zon netje gezet. In al die jaren had hij reeds diverse onderscheidingen van verschillende prinsen ontvan gen en hij wilde nu niet graag weer speciaal in het zonnetje worden gezet. Prins Tyl XIII bedankte hem daarom in een korte toespraak, waarna hij bloemen en wat lekkere in ontvangst mocht nemen. Van de aanwezige bezoekers kreeg hij een warm applaus, iets wat hij dik ver diende voor zijn vele jaren inzet. De Uylenspieghels begrijpen dat het na jaren trouwe dienst van Gerrit nu dus over is en gaan op zoek naar een nieuwe kok. Na het bedanken gingen de vele gasten met het bord langs de Raadsdames, om toch voor de laatste maal ook te genieten van Gerrit zijn overheerlijke boerenkool met rookworst. De muziek werd de gehele middag en avond verzorgd door Patrick Bouquet. Voor jong en oud wist hij er weer een gezellig feest van te maken. Rond 21.00 uur bedankte prins Tyl XIII iedereen voor de gezellige middag avond. Foto's zijn terug te zien op www. uylenspieghels.nl. zoals ieder jaar de eigengemaakte appelflappen en saucijzenbroodjes. Het Rode Kruis, dat vooral bekend is om de hulp aan slachtoffers in rampgebieden en EHBO bij evene menten, doet echter meer dan dat. De afdeling Castricum biedt onder meer ook sociale ondersteuning in de vorm van groepsbijeenkomsten in verzorgingshuizen in Castricum, Limmen en Akersloot, begeleiding naar ziekenhuizen, telefooncirkel voor ouderen en de organisatie van vakanties in aangepast accom modaties. Omdat hiervoor veel menskracht nodig is, is de afdeling Castricum op zoek naar vrijwilli gere. Bovendien is het bestuur op zoek naar een nieuwe penningmees ter. Info: Bellen of mailen naar voor zitter Kees Visser, tel. 06-53172371 of keesvisser@casema.nl. REGIO - Op maandag 17 januari gaat in het Clusius College in Castricum een nieuw kookpro ject van start waarvoor alloch tone en autochtone vrouwen uit Castricum, Akersloot en Limmen uitgenodigd worden. De Stichting Welzijn Castricum organiseert in samenwerking met de Stichting Vluchtelingenwerk Noorwestholland een serie van zes bijeenkomsten met als doel het in contact brengen van vrouwen uit onder meer Afghanistan, Somalië, Turkistan, Kroatië en Congo met Nederlandse vrouwen. 'Vrouwen en koken' vormt een beproefde combinatie, dat is twee jaar geleden gebleken. Het enthou siasme van de deelnemers was groot om recepten over en weer uit te wisselen, met elkaar te koken en daarna samen van een heerlijke en vooral verassende maaltijd te genieten. Er ontstonden middels het project hartelijke contacten tus sen de deelnemers onderling wat het met name voor de vrouwen uit het buitenland makkelijker maakt om in Castricum te wonen en aan het maatschappelijk leven deel te nemen. Een van de reacties van de deel nemers Gulzar Seley: „Ik zat in een gesloten wereld en wilde meer con tact met mensen, met vrouwen. De Nederlandse cultuur en taal wilde ik graag beter leren kennen. Verder hou ik van koken en wilde nieuwe recepten leren. Dat is gelukt, ik heb een paar leuke en makkelijke recep ten, als tomatensoep leren koken!" Gulzar vervolgt: „Vroeger schaamde ik me, durfde ik op het schoolplein geen contact met Nederlandse vrou wen te maken. Via het kookproject heb ik Nederlandse vrouwen leren kennen en ik zie: het is niet zo moei lijk, als je zelf maar open staat." Ook de Nederlandse vrouwen waren enthousiast over het pro ject. Een van de deelnemers Koks Moerbeek licht toe: „Ik vind het project heel geslaagd. Juist doordat je samen iets doet, ontstaat het con tact heel makkelijk." Het nieuwe kookproject zal om de drie weken gehouden worden op de volgende data: 17 januari, 7 en 28 februari, 21 maart, 11 april en 2 mei vanaf 17.00 uur tot circa 20.00/21.00 uur. Er wordt per bijeenkomst een bijdrage in de kosten van 2,50 gevraagd. Wie belangstelling heeft om aan het project deel te nemen kan con tact opnemen met de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum, tel. 0251-656562. Het mailadres van de stichting is: info® welzijncastricum.nl. AKERSLOOT - Op zaterdag 18 december wordt in café De Vriendschap in Akersloot de tra ditionele Kerst- klaverjasdrive gehouden. Naast het klaverjas sen ook een super verloting met daarin dezelfde prijzen als met het klaverjassen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting KIKA die de belangen van kanker patiëntjes behartigt. Opgave via tel. 0251-312866 om zeker te zijn van een plaatsje. Kosten: 5,- per persoon. De aanvang 20.00 uur. LIMMEN - De Imkervereniging Noord Hollands Midden houdt komend voorjaar een cursus voor beginnende imkers en iedereen die belangstelling heeft voor het boeiende leven van de honingbij. Belangstellenden van alle leeftij den kunnen zich inschrijven voor zestheorie en acht praktijklessen. Aan het einde van de cursus kan de eerste honing geslingerd wor den. Cursusleider is gediplomeerd bijenteeltleraar Piet Kuijs. Bij hem kan men zich opgeven voor deelname aan de cursus. Piet zal ook graag vragen over de cursus beantwoorden, tel. 072-5051567 of anitasenpietk@planet.nl. AKERSLOOT - Net als voorgaan de jaren houdt het koor Aquarius weer een kerstsamenzang met medewerking van kinderkoor de Meerzangertjes. Er is een kerst spel en de koren zullen diverse kerstliederen zingen. Deze kerst samenzang is speciaal bedoeld voor peuters, kleuters en kinde ren van de basisschool met him (groot) oudere. Dit festijn vindt plaats op zondag 19 december om 16.30 uur in de Jaeobuskerk te Akersloot. De kerk is open om 16.00 uur. Iedereen is welkom om te komen luisteren. LIMMEN - Het Nederlandse Rode Kruis houdt binnenkort weer een cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken in Limmen. Tijdens deze cursus leert u hoe u in onge valsituaties correct moet hande len. Ook komt de reanimatie en de bediening van een AED uitge breid aan bod. De cursus bestaat uit tien lessen van 2,5 uur en wordt gegeven op de woensdag avond in de brandweerkazerne aan de Rijksstraatweg. De cursus start begin februari. Informatie en aanmelding: mevrouw Van der Linden, tel. 072-5051929, e-mail: heleenvanderlinden@quieknet. nl of mevrouw Korving, tel. 072- 5053045. HEILOO - Laat door beweging, ademhaling, visualisatie en bewustzijn uw energie stromen en vind mentale en fysieke rust. Volgens de gedachte van de tra ditionele Chinese gezondheids- filosofie creëert u zo evenwicht binnen de eigen kleine natuur, maar ook met de grote natuur om u heen. Wanneer uw energie in balans is, is de belangrijkste voor waarde voor gezondheid aanwe zig. Ervaar het door het te doen. In januari start op dinsdagmiddag en woensdagavond weer een nieuwe cursus in Limmen. Voor meer informatie: Ellen Gaillard, 072-5055101 of e-mail: ellen. Gaillard@quicknet.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 26