i Nieuwe voorzitter Double Stars Heiloo Sensationele zege voor SV Vredeburg 2 Flashing UI6 strijdt voor kampioenschap Trias-atlete Lenneke Stam wint zilver SPORT 29 Gert-Paul van der Horst neemt voorzittersstokje over Na twee termijnen heeft Milo Berlijn het stokje overgedragen Bondswedstrijd tegen medekoploper Oppositie De gasten uit Heiloo meenden de buit al binnen te hebben De eerste prioriteit wordt het werven van jonge jeugdleden jongens U16 heeft niet stilgezeten na overwinning Lenneke presteert goed op Haarlemmermeercross UITSLAGEN KORTOM Dart toernooi UITKIJKPOST 15 DECEMBER 2010 Nieuwe voorzitter Gert-Paul van der Horst (links) en de vertrek kende voorzitter Milo Berlijn. Aangeleverde foto HONK- EN SOFTBAL HEILOO - Gert-Paul van der Horst is tijdens de algemene ledenvergadering van afgelopen vrijdag 10 december unaniem en met veel enthousiasme geko zen tot de nieuwe voorzitter van DSH, de plaatselijke honk bal- en softbalvereniging. Na twee termijnen van drie jaar heeft Milo Berlijn het stokje overge dragen aan de geboren en getogen Heilooër Gert-Paul, die bij de club vooral bekend is als GP. Als 11-jarig jongetje ging GP in de zestiger jaren met broer HJ en andere voetballer tjes van de Foresters, zoals Wout Jager en Boyd Suk, in de zomer maanden honkballen bij de toen net opgerichte honkbaltak van De Foresters. Double Stars coryfee, Joep Oudejans, was him eerste coach. Op 19de jarige leeftijd werd GP zelf trainer/coach en nam hij samen met Peter Krul de jongste pupillen (de Bleesing League) onder zijn hoede, waaronder latere sterren als Ton Roest en Leander Doef. Na zijn Amsterdamse periode met studie, voetbal en popmuziek kwam GP begin jaren '90 met z'n twee kinde ren Sylvester en Melanie terug bij een geheel nieuwe honk- en soft bal vereniging. Bij de Foresters werd niet meer gehonkbald noch gesoftbald en BSC Heiloo was bij GP alleen bekend geweest door de verhalen erover van z'n broer HJ. Bij de fusie club Double Stars begon derhalve het vervolg van het druk ke honk- en softbal leven van GP. SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 10 decem ber speelde het tweede acht tal van Schaakvereniging Vredeburg de bondswedstrijd tegen medekoploper Oppositie 2. Na vlotte nederlagen van Dirk Aafjes, Hidde Ebels en Sandra Hollander en een remise van Jan Levering viel een tussenstand te noteren van 0,5-3,5. De gasten uit Heiloo liepen met pretoogjes rond en meenden de buit al binnen te hebben, maar niets was minder waar. Dankzij sterke overwinningen van Barry Blekemolen, Robert Termes en Paul Zwart stond het een uurtje later 3-3. Alle ogen waren gericht op het vierde bord waar ook Bert Hollander het volle punt scoorde. Een even verrassen de als sensationele 4,5 - 3,5 over winning was een feit. Vredeburg 2 staat nu alleen aan kop in de vierde klasse B. Op dezelfde avond werd de elfde ronde van de interne compe titie gespeeld. Koploper Ed Stolp deelde het pimt met de sterke Jos Admiraal. Jan Borst ging in een complexe stelling tegen Bob Stolp door zijn vlag. Borst had al wel een pion achterstand. Gertjan Hafkamp en Mare Voorwalt vermaakten de omstanders met een spektakelstuk. Na maar liefst tachtig zetten moest Voorwalt constateren dat hij zijn kansen niet had benut: de witte vrij pion van Hafkamp was niet meer tegen te houden. In een Spaanse partij tegen Harold Ebels kleunde de anders zo lepe Cees Dinkla mis met een slechte paardzet. Materiaal ging verloren en hoewel Dinkla nog lang spartelde en gewiekst remise aanbood, liet Ebels zich niet van de wijs brengen en schoof het uit. Koen Kramer, waarschijnlijk de sterkste Vredeburg-speler, luister de de clubavond weer eens op met zijn aanwezigheid en maakte korte metten met Ronald van der Storm. Jan de Graaf hield Gijs Pouw op remise. Maar dat had anders kun nen zijn als Pouw in het eindspel had gekozen voor behoud van zijn laatste pion in plaats van loper winst. De strijd tussen de zwagers Harry Levering en Ed van Duin werd beslist in het voordeel van Levering. Van Duin speelde naar eigen zeggen: 'bagger'. De bebaarde Bert van Diermen moest zijn meer dere erkennen in de oude krijger Piet van der Heijdt. Dylan de Vries won in een goede partij van Marlies Sturk. In de B-groep won Kevin Hes verrassend van Sewints Dahi. Pieter Mulder stonk in het herdersmatje van Levi van Duin. Hij ging zelf herensoftballen, werd jeugdeoaeh/trainer van de honkbal pupillen, maar heeft daarna tot op heden werkelijk van alles en nog wat gedaan bij Double Stars. Op het trainingsveld, in de zaal, met de commissies, in het bestuur, bij het wedstrijdsecretariaat, voorde leden werving, tijdens sportevenementen en middels heel veel e-mails! Met GP als voorzitter veiwacht de vereniging in rustig vaarwater te komen. Hij kent bijna iedereen bin nen de club en bijna iedereen kent hem persoonlijk. Een omslag naar 'knallen met z'n allen' moet met zo'n man, die tussen de leden en de vrijwilligers staat te realiseren zijn. De doelstellingen voor de komende jaren zijn daarbij een stabiele en breed gedragen organisatie alsmede heldere communicatie binnen en buiten de club. De eerste prioriteiten worden het werven van jonge jeugdleden, het in stand houden van het dames- en meisjes softbal en het handhaven van het eerste honkbal team in de landelijke overgangsklasse. Tijdens de nieuwjaarsreceptie in de Double Stars Grand Slam kanti ne op zondagmiddag 2 januari 2011 zal GP zijn eerste officiële speech houden voor leden, vrienden, geno digden en voor iedereen die interes se heeft in het Heilooër honkbal en softbal. Tijdens die receptie zal ook de nieuwe coach van honkbal-1, Wendell Hato, gepresenteerd wor den. Tevens zal er dan een aantal club iconen officieel met portret in the Wall of Fame opgenomen wor den. SASKETBAL HEILOO - Na een eerder stukje in deze krant over de ongeloof lijke uitslag van 143-5 heeft dit team niet stilgezeten. Na elf wedstrijden is dit team nog steeds ongeslagen met een gemiddeld verschil van 54 punten per wedstrijd. Afgelopen week end stond de uitwedstrijd tegen de Challengers op het programma. Aan de uitslagen te zien was het een tegenstander die ons wel eens kon verassen. Daardoor gingen wij met tien man sterk naar Hoofddoip, iedereen was aanwezig, Mick nog een beetje ziek en Jari als trainend lid was extra mee om ons aan te moedigen. Na een paar minuten was al duidelijk te zien dat de Challengers ons geen tegenstand konden bieden en we keken na zes minuten al naar een voorsprong van 3-16. Dit bouwden wij verder uit in het tweede en derde kwart naar 16-58. In het laatste kwart was iedereen met zijn hoofd al bij de volgende wedstrijd en werd er aan beide kanten erg rommelig gespeeld. Wat leidde tot een eindstand van 32-76. Afgetekend gewonnen. Aanstaande zaterdag om 15.00 uur in 't Vennewater wacht een wedstrijd tegen de tweede in deze poule, HBC. Als deze wedstrijd wordt gewonnen is U16 kampioen. Het team kan dus elke aanmoedi ging gebruiken, iedereen is welkom om deze kampioenswedstrijd te komen kijken. ATLETIEK HEILOO - Bij de Haarlemmer - meer cross deel uitmakend van het Tata cross circuit hebben de meisjes van Trias uitstekend gepresteerd met een tweede, een vierde en een vijfde plaats. Vooral Lenneke Stam viel op met haai' sterke tweede plaats op het pittige parcours. Kort na haar ein digde Eileen Groenland als vierde en Roanne Bruin kort daar achter als vijfde. Bij de senioren eindigde Edward Appelman als zesde niet ver achter de winnaar. Bastiaan Bouman eindigde - ondanks een zware ver koudheid - in zijn leeftijdscategorie (B junioren) als derde en in zijn leef tijdsjaar als eerste. De dag daarvoor waren Edward Appelman en Lenneke Beeldman succesvol bij indoorwed- strijden bij Hylas: beiden wonnen in him categorie de achthonderd meter. Heilooër Bridgeclub HEILOO - Vanavond, woensdag 15 december, is in de grote zaai van het Open Huis in 't Loo de kerstdrive met 110 deelnemers die in vijf lijnen bridgen voor honderden ieuke prijzen. Aanvang kwart voor acht. De competities op dinsdag- en donder dagavond staan even stii, maar in de eer ste week van januari beginnen we weer: dinsdag 4 en donderdag 6 januari. Uitslagen dinsdagavond: A-iijn; 1. Ontrop - Molenaar 58,75; 2. Kramer - Meuiemans 57,50; 3. J. en H. Huting 56,67. B-iijn: 1. Van Diest - Gias 63,19; 2. Familie Rey 54,86; 3. Van der Mark - Ribberink 52,08. Donderdagavond: A-iijn: 1. De Bruyckere - Stark 62,08; 2. Leering - Turk 57,92; 3. Schreiber-van derViies 57,50. B-iijn: 1. Familie Van Os 62,50; 2. Familie van der Steen 60,42; 3. Familie E. en P. Kuijper 54,17. C-iijn: 1. Haanstra - Rutjes 55,73; 2. Familie De Nijs 55,21; 3. Bakker - Koot 53,13. D-iijn: 1. Deitmers - Hutten 61,81; 2. Familie Rey 61,81; 3. Beentjes - Nieien 51.39- Bridgeclub 't Oosthonk HEILOO - De uitslagen van woensdag 8 december zijn ais voigt: A-iijn: 1. Dames R. Hogesiag - G. Voskuil 62,50, 2. D. de Kierk - J. Beerse 58,75, 3. H. Uiji - G. Bes 55,42, 4. Familie Turk 55. B-iijn: 1. Familie Keesen 65,83, 2. A. Groeneveid - A. Brugman 59,58, 3. M. Oosteibos - J. Menger 57,50,4. H. Beemsterboer -W. van Giist 52,50. Op zaterdag 18 december houdt 't Oosthonk dit jaar nog een toernooi om met een goed gevoel het oude jaar uit te gaan. De deuren gaan om 19.00 uur open en om 20.00 uur wordt gestart. Deelname kost vijf euro, waarmee u mee- dingt naar mooie prijzen tijdens dit span nende toernooi in het Oosthonkte Heiioo op de Oostkanter. Midwinterduinloop EGMOND - De Midwinterduinloop van Egmond-Binnen werd gelopen op zater dag 11 december. De uitslagen zijn ais voigt: Afstand 7,6 kilometer Heren 1. Oscar Wokke uit Bergen 28.14 minuten, 2. Marco Prins uit Egmond aan Zee 29.04 minuten, 3. Stefan Dasseiaar uit Egmond aan de Hoef 32.07 minuten. Vrouwen: 1. Tiny Nentjes uit Krommenie 37.41 minuten, 2. Manon Schoori uit Veiserbroek 38.05 minuten, 3. Agnes Scheringa uit Beverwijk 39.08 minuten. Afstand 16,8 kilometer: Heren: I. Raiph Apeldoorn uit Beverwijk 57.39 minuten, 2. Peter Hopman uit Egmond- Binnen 59.05 minuten, 3. Haroid van Doorn uit Uitgeest 1.00.36 uur. Vrouwen: 1. Ineke Luppert uit Purmerend 1.15.30 uur, 2. Babette Nijssen uit Haarlem 1.15.42 uur, 3. Inge Smit uit Zwaag 1.16.45 uur. Bijzonderheden: Erwaren 676 deelnemers. Hiervan waren er ruim tweehonderd voor de 7,6 kilometer en ongeveer 450 voor de 16,8 kilometer. Vrijdagmiddag bij het uitzetten waren er veie gladde plaatsen op het parcours. Desondanks vond men dat de ioop van zaterdag gewoon door moest gaan. Opluchting was er toen bieekdat het 's nachts fiink had gedooid en het parcours zaterdag zeer goed was te beiopen. AKERSLOOT - Zondag 19 decem ber organiseert Dart Vereniging Kennemerland in cafe De Vriendschap een Koppel-Koning toernooi waaraan iedereen kan meedoen. Dit toernooi heeft naast een winnaarsronde ook een ver liezersronde en zowel winnaars als verliezers kimnen de hele mid dag darten. De aanvang is 15.00 uur en het zal tot 18.00 uur duren. Deelname is mogelijk voor ieder een, je hoeft geen lid te zijn van een vereniging. Deelnamegeld is 5,- per persoon en je kunt je opge ven per emailde.vriendschap® planet.nl of tel. 0251-312866.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 29