Hot Spicy deelnemers overhandigen cheques GEOPEND Wethouder Désirée Schmalschlager gaat uitdagingen niet uit de weg H E I L O O "Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 Zondag 19 december van 12.00 tot 17.00 uur Associatie Uitvaartverzorging Paulusschool helpt ResourceLinkFoundation Overleven in het winterse Heilooër Bos Logeerkoffertje van Bibliotheek Heiloo www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 15 DECEMBER 2010 HEILOO - Het is heel gewoon dat er op de Paulusschool schriftjes en ander materiaal aanwezig is voor de leerlingen om te leren en te oefenen. In Ghana is dat niet zo vanzelfsprekend. De kinde ren van de Paulusschool hebben op 21 oktober een thema-avond gehouden naar aanleiding van de Kinderboekenweek. Er wer den onder andere zelfgemaakte schilderijen, prentenboeken en knutselwerkjes verkocht en er zijn voorstellingen gegeven voor de belangstellende en gulle ouders. Er is maar liefst 1.094,94 opgehaald voor Resource Link Foundation! Met dit geld worden schriften en pennen aangeschaft voor vier scholen in Ghana. Er komen namelijk meer kinderen naar school dan er schriften en pennen aanwezig zijn! Een aantal leerlingen van de Paulusschool heeft de cheque op 8 december officieel overhandigd aan Carlan Resource Link Foundation. De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen met Arnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd meteen waterloos drukproces Hot and Spicy Challenge verdeelt 21.000,- over Stichting Veldwerk en Freedom Throug Education. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Ze hebben geen meter hard gereden, maar wel zes maanden oerend hard gestreden voor twee waardevolle goede doelen. Op de afsluitende dag van de Hot and Spicy Challenge konden de motorvrienden uit Heiloo 21.000 overhandi gen aan Stichting Veldwerk en Freedom Through Education. Het was zondagmiddag 12 december een groot feest bij Café de Wit in Heiloo. Hier waren de twintig rijders, de Hot and Spicy Girls en alle sponsoren en gasten naar toe gekomen om de afslui ting van het motoravontuur in India samen te vieren. Iedereen was benieuwd naar de verhalen, de foto's, de film en natuurlijk naar de bedragen die bijeen waren gebracht. Burgemeester Hans Romeijn was van de partij om de mannen namens gemeente Heiloo toe te spreken en nogmaals te benadrukken hoe trots hij was op het initiatief. Ook de veilige terug keer van deze ruim 3300 kilometer lange gevaarlijke tocht bracht de burgervader voor het voetlicht. Op vijf grote beeldschermen brach ten de foto's van de motortocht van New Delhi tot Mysore het ver haal meter voor meter tot leven. Wereldberoemde moumenten, hin- doestaanse mensen, heilige koeien, armoede, chaos, brandende moto ren en gehavende rijders maakten het beeld compleet. Karei Beers was in vorm als spreekstalmees- ter, waarbij hij alle personen en organisaties noemde die hebben bijgedragen aan het succes. Rijder Henk Kaandorp gaf namens de jon gens die waren mee geweest inge lijste zwart-wit foto's aan de man nen van de organisatie. Kaandorp: „Het is een zware, maar machtig mooie tocht geweest. Jullie hebben het super gedaan en alles tot in de puntjes voorbereid". Deze woorden waren gericht aan Leo Erkarnp, Jacob Schaaf en Alex van der Horst. Deze drie mannen hebben het initiatief getrokken en zijn hier het laatste half jaar inten sief mee bezig geweest. Toen was het de beurt aan René Veldt van Stichting Veldwerk om de cheque voor 14.000,- in ontvangst te nemen. Hij was hier zichtbaar dol gelukkig mee. René Veldt: „Vooraf had ik de rijders een lijstje met 17 namen van kinderen gegeven. Wij hoopten dat we hen met de bijdrage een jaar naar school konden laten gaan. Maar met het bedrag dat we nu krijgen kunnen we bijna drie keer zoveel jongens en meisjes een jaar lang boeken, pennen, kleding en les geven!" De 7.000,- voor Freedom Through Education wordt overgemaakt naar deze organisa tie in India. Voor dit bedrag kan in een dorp een hele school wor den gebouwd. Kijk ook op www. hotandspicy challengecom. HEILOO - De winter is dit jaar wel heel vroeg begonnen. Niet gek om dan, zoals egels en vleermuizen doen, bijtijds in winterslaap te gaan. De bomen 'slapen' ook, net als de meeste planten, maar aan hun knoppen is vaak al te zien dat het eens weer voorjaar wordt. De paddenstoelen zijn verdwenen, maar hun schimmeldraden zitten veilig onder de grond. Maar de mossen zijn in de winter juist wél actief. Er is dus voor wie goed kijkt en luistert nog genoeg te zien en te beleven. Toch is de winter een moeilijke tijd voor de meeste dieren in het bos. Voedsel in de vorm van planten, zaden, bessen en insecten wordt schaars of onbe reikbaar. Eten zoeken kost veel energie, energie die ook nodig is om warm te blijven tijdens koude nachten. Vooral voor de vogels, voor zover die niet op tijd wegko men naar warmere streken, is dit een moeilijke tijd, waarin ze best een beetje hulp van balkon- en tuin- bezitters kunnen gebruiken. Deze zaken komen aan de orde tijdens de maandelijkse wandeling in het Heilooër Bos op zondag 19 decem ber. Verzamelen zoals gewoonlijk om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Warme kle ding wordt aangeraden. Een dona tie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@ hccnet.nl of bellen: 072-5325110. HEILOO - Krijgt u een neefje, nicht je, kleinkind, vriendje of vriendinne tje te logeren tijdens de kerstvakan tie? Dan heeft Bibliotheek Heiloo het logeerkoffertje voor u. Ieder koffertje staat garant voor vele uren kijk-, luister- en leesplezier. Wat dacht u van lekker luisteren naar liedjes en lezen van spannende of grappige verhalen? Samen knus op de bank naar een dvd kijken? Met een logeerkoffertje haalt u het in huis. Er zijn koffertjes voor de leeftijd 2 tot 3 jaar, 4 tot 5 jaar en 6 tot 7 jaar. U kunt dus kiezen! Voor slechts 2,- (niet leden: 5,-) mag het koffertje voor vier weken mee. Wees er echter snel bijwant ook bij de logeerkoffertjes geldt: op echt op. Vervolg van voorpagina „Die samenvoeging is er geko men en dat betekende dat het een full time job werd." Daarnaast was ze vieevoorzitter van de gemeente raad van De Bilt. De sollicitatiepro cedure voor het wethouderschap in Heiloo vond begin deze zomer plaats. Désirée Schmalschlager: „Ik kreeg via de mail bericht dat gemeente Heiloo een wethouder zocht namens D66-GroenLinks. Hier voegde Heiloo 2000 zich later bij. Ik heb uit nieuwsgierigheid gesolliciteerd. De serieuze aanpak van de procedure, welke kandidaat namens de drie partijen het beste in het bestuur kon plaatsnemen, sprak mij enorm aan." Want de drie samenwerkende partijen zoch ten naar de beste kandidaat voor het wethouderschap, ongeacht van welke politieke partij. „Ik kwam in een warm nest terecht en dat heeft mijn besluit om de gemeenteraad van De Bilt te verlaten en wethou der in Heiloo te worden enigszins vergemakkelijkt.Schmalschlager omschrijft haar portefeuille als een droomportefeuille. „Maar wel in een verkeerde tijd", zegt ze er nog achteraan. „Grote bouwprojecten, handhaven van de hoge kwali teit van groen en bevorderen van duurzaamheid in tijden van eco nomische crisis maken de uitda ging echter des te groter!" Désirée Schmalschlager zal in januari of februari in een uitgebreid interview met Bob van Unnik te horen zijn in het programma Heiloo Centraal op Beat FM. Het exacte moment van de uitzending wordt nader bekend gemaakt. Désirée Schmalschlager zal 'de mooie gemeente Bilthoven ver ruilen voor de nog mooiere gemeente Heiloo'. Foto Helen van Dijk dona donatie t.b.v. Freedom through Education (Belgai cmutwE SilcMln»Veld««k De mensM v Vertrouw* d Ilse de Vaal, Uitvaartleider van Associatie Uitvaartverzorging, ichtbij.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3