Kerstexpositie van ikonen in de kapel van GGZ NHN Ristorante pizzeria 11 Corso Van Rijckenborghschool in het licht gezet H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Luitmuziek aan de leestafel Collecte voor kinderen met een handicap Activiteiten bij Tendenz Amnesty International zoekt collectanten Feestelijke vrijwilligersavond in Fletcher hotel UITKIJKPOST 15 DECEMBER 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Heerenweg 140, 1851 KY Heiloo, tel. 072 - 5334707, www.ileorsonlristoranteileorsonl. HEILOO - Het is al weer twaalf jaar geleden dat afhaal- en bezorgser- viee II Corso aan de Kennemerstraatweg zijn deuren opende en Heiloo kennis maakte met II Corso's originele Italiaanse pizza's. Van bodem tot vulling is alles huisgemaakt van dagverse producten. Eigenaar Giorgio Gatti broedde drie jaar later al op plannen om in Heiloo ook nog een Italiaans restaurant te beginnen, maar hij wachtte rustig af totdat zich een goede locatie voordeed. Toen de Schrijverij verhuisde naar de over kant kwam hun oude pand aan de Heerenweg vrij en Giorgio aarzel de geen moment. Na een rigoureuze verbouwing ging op 5 april 2005 ristorante II Corso open; een Italiaans restaurant met een eigentijdse uitstraling waar authentieke gerechten uit Sardinië worden geserveerd! Giorgio, afkomstig van dit prachtige eiland: „Ik wilde met II Corso een andere sfeer creëren dan het beeld dat men doorgaans van een Italiaans restaurant heeft. Het interieur is modern, maar qua kookstijl keren we terug naar de oorsprong van traditionele gerechten en gaan voor de echte Italiaanse smaak!" De ervaren koks in de keuken, eveneens afkom stig uit Sardinië, dragen hieraan hun steentje bij. Giorgio vervolgt: „We serveren gerechten uit de authentieke Sardijnse keuken met de volle smaak die ik als kind heb ervaren. Typische streek- gereehten die, van basisingrediënten tot vulling, op ambachtelijke wijze met verse producten in eigen keuken zijn bereid! Zoals ravioli met een vulling van ricottakaas, spinazie en saffraan." Voor zeebaars, in zijn geheel gegrild en naderhand ondergedompeld in een badje van warm water met knoflook en zeezout, komen zelfs in Nederland wonende Sardijnse gasten speciaal naar Heiloo. II Corso heeft kwali teit tegen betaalbare prijzen hoog in het vaandel staan. Liefhebbers van de Sardijnse keuken kunnen doordeweeks kennis maken met speciale gerechten van het eiland. Giorgio: „Onze gasten kunnen door ons mid weekmenu culinair genieten van bijzondere gerechten, die qua bereiding iets meer tijd in beslag nemen." Beide kerstdagen is ristorante II Corso geopend. Buiten de menukaart om kan men ook kiezen voor het speciale kerstmenu, met keuze tussen heerlijke, luxe gepresenteerde vlees- of visgerechten. Bijvoorbeeld een smakelijk pangereeht met luxe vissoorten, waarbij tongfilet en zalmfi let in eigen jus met courgette en wortel in laagjes zijn opgebouwd. Of ravioli, eigengemaakte deegkussentjes met een vulling van ganzen- of eendenlever of kalfszwezerik in salieboter en Parmezaanse kaas. Of de visvariant gevuld met gamba's en Sint Jakobsschelpen in een dille vis saus. Ook voor het kerstmenu van II Corso geldt dat kwaliteit in lek ker eten zeer betaalbaar blijft. Blijft men deze Kerst liever thuis met het gemak van catering aan huis, dan kan men dit tot 20 december reserve ren. In overleg met de klant worden de bestelde en vers bereide gerech ten (warm) aan huis geleverd. Op Kerstavond en het weekend van Oud en Nieuw is ristorante II Corso gesloten. HEILOO - Van 19 december tot en met 9 januari wor den er in de kapel GGZ NHN, Kennmerstraatweg 464 in Heiloo ikonen geëxposeerd, gemaakt door Gury Brantjes uit Limmen. De expositie is dagelijks geopend tussen 14.00 en 17.00 uur en is vrij toegankelijk. Deze expositie maakt deel uit van de Winterroute Castrieum/Heiloo, die in de kapel verkrijgbaar is. Gury Brantjes uit Limmen schildert al 35 jaar onaf gebroken Ikonen volgens de eeu wenoude traditie. Eind van dit jaar heeft zij haar zesde expositie, waar ongeveer tachtig ikonen te bewonderen zijn. De ikonen van de hand van Gury Brantjes zijn geschilderd met een grote precisie, volgens eeuwen oude technieken. De ikonen zijn voorafgaand aan de expositie alle maal gewijd door een priester van de Byzantijnse gemeenschap. Er bestaat de mogelijkheid om een ikoon aan te kopen. In de kapel staat tussen 19 december en 2 januari de grote kerststal opge steld, die ook een bezoekje waard is. Daarnaast is theehuis 'De Trog' op vrijdag en zaterdag geopend voor een lekkere kop erwtensoep. Ook is daar een expositie van cli ënte nkunst te bewonderen. Gury Brantjes schildert de prachtigste ikonen. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 19 decem ber zal Frits Sandkuijl tussen 12.00 en 14.00 uur aan de leestafel van Libris Boekhandel Deutekom zijn 10-korige luit ten gehore brengen. Hij speelt 16de en 17de-eeuwse luitmuziek en vertelt daar op verzoek wat over. Meer informatie: www.sepiace.nl. HEILOO - In de week van 15 tot en met 20 november is er in Heiloo gecollecteerd voor NSGK voor het gehandicapte kind. Een team van twintig collectanten wist in totaal 1510 euro op te halen. Wilt u volgend jaar ook collecteren voor kinderen en jongeren met een handicap? Aanmelden bij: Petra Anteau, tel. 0299-770143. HEILOO - In de kerstvakantie komt Tendenz met spetterende activiteit. Op woensdag 22 december zal er in sporthal 't Vennewater een zaalvoetbal toernooi worden gehouden. Elk team moet uit minimaal zes en maximaal acht vrienden bestaan in de juiste leeftijdscategorie. Het inschrijfformulier is te vinden op www.tendenzheiloo.nl. HEILOO - De Amnesty-eolleete vindt plaats van 6 tot en met 12 februari. Vorig jaar werd er ruim€ 1,7 miljoen opgehaald. Amnesty zoekt in Heiloo nog vrij willigers die een paar uur willen collecteren. Meer informatie, of aanmelden als collectant kan via www.amnesty.nl/collecte of de collecte coördinator in Heiloo, tel. 072-5338610. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - In de winter zet ten de kinderen van de Jan van Rijckenborghschool op de Trompenburg in Heiloo het hart van hun school met hun zelf gemaakte lampen in een spe ciaal licht. Dat doen ze onder de inspirerende leiding van de vakleerkracht voor Beeldende Vorming; Sylvia Kooijmans. In de wintermaanden maken alle kinderen vanaf groep drie een kleu rige lamp die gedurende de winter maanden in de hal van de school hangt. Zo wordt het hart van de school in het licht gezet. Het mid delpunt van school is namelijk een ronde hal waar omheen de loka len zijn gegroepeerd. Vrijdag zul len alle leerlingen zich hier verza melen om met elkaar te luisteren naar muziekstukjes die een aantal kinderen voor deze kerstochtend hebben ingestudeerd. Dit jaar zijn de lampen opgebouwd uit kleu rige vouwfiguren die 'en passant' zijn voorzien van door de kinderen zelfontworpen knip en gesmolten waspatronen. De school heeft daar door wekenlang geroken naar een kaarsenmakerij! Pas wanneer in het voorjaar de zon het licht van de lampjes doet verbleken, worden ze mee naar huis genomen. Ook wor den er door alle leerlingen prach tige kerstkaarten geknutseld en is het een verrassing van wie de leer lingen tijdens de kerstvakantie een zelfgemaakte kaart ontvangen. HEILOO - Dinsdagavond 7 december was er een feestelijke vrij willigersavond in Fletcher Hotels Heiloo. De gemeente Heiloo bedankte zo in samenwerking met Stichting Welzijn Heiloo, ruim 150 vrijwilligers uit Heiloo voor hun belangenloze inzet voor anderen. De avond is een jaarlijks blijk van waardering voor wat vrijwilligers voor andere inwoners van Heiloo doen. Vrijwilligers van allerlei organisaties konden elkaar ontmoeten, netwerken, kennis maken met het college van burgemeester en wethouders en ontspannen op muziek. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5