Lapponiashow bij Peek Juweliers Liever 'broken leg' dan 'headache' op PCC Heiloo Waarom zou j'e geloven? Kerstactie van Willibrorduskerk Heiloo H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING POLITIEBERICHTEN Tegen boom door gladheid Vervelende dronkelap aangehouden Vuurwerk beschadigt geldautomaat Drie bijeenkomsten in het Willibrordushuis Geefeén paar sokken en één paar handschoenen Sluiting Veiligheid Thuis Cultuurgeschiedenis: Realisme Kunstgeschiedenis: dynamiek van de Romantiek Opfriscursus Windows Otto van Os Houtdraaien Flower Power UITKIJKPOST 15 DECEMBER 2010 HEILOO - Het befaamde Finse sieradenmerk Lapponia viert in 2010 haar 50-jarig jubileum met een unieke eolleetie die zij presenteert tijdens de Lapponia 50th Anniversary Show. Peek Juwelier heeft als enige juwe lier boven het Noordzeekanaal deze show kunnen boeken. De afsluitende show van Lapponia vindt plaats in Heiloo en daarom mag Peek Juwelier de bijzondere stukken uit de prachtige jubileumcollectie verkopen. Graag ver welkomt Peek Juweliers u samen met Mariëtte Jansen, salesmanager van Lapponia, op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 december. Deze koop zondag is Peek Juweliers extra geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Profiteer tot en met 31 december van de Peek Juwelier Feestweken met prachtige prijzen en openingsacties. Bij aankoop van 25,- krijgt u een kanskaart en maakt u kans op prachtige prijzen! Peek Juwelier, Stationsplein 96, Heiloo, tel. 072-5335730. HEILOO - Ruim 150 tweedejaars leerlingen van PCC Heiloo bezochten het Police Station, een Travel Agency, een restaurant en kochten kaartjes voor de 'cinema'. Het Taaidorp van PCC Heiloo op maandag 13 december was een succes. Na ruim een jaar hard studeren op grammatica en slijpen aan de uit spraak, is het natuurlijk interessant voor leerlingen om eens te ervaren hoe ze zich in Engeland zouden redden. Midden in het schooljaar allemaal naar Engeland is natuurlijk niet haalbaar en daarom vestigde het 'taai dorp' zich voor een dag binnen de muren van de school. Veertien leer lingen van 5vwo op PCC Het Lyceum, allemaal uitgekozen vanwege hun goede prestaties bij het vak Engels, speelden hun rol als kaartjesverkoper, dokter of gastheer met verve. Hun bureaus werden bezocht door de 150 tweedeklassers van PCC Heiloo, die na een voorbereiding van twee weken goed beslagen ten ijs kwamen. Ze kochten kaartjes voor de film, bestel den een maaltijd in het restaurant, boekten reisjes bij het reisbureau en vroegen de weg op het politiebureau. Daarbij werden ze beoordeeld voor hun uitspraak, inzet, grammatica en taalgebruik. Koen Rijs (16, Alkmaar) heeft als 'doctor' een echte stethoscoop om zijn nek hangen: „Grappig is dat alle leerlingen zich met zogenaamde botbreuken bij me melden, terwijl ze ook zouden kunnen kiezen voor hoofdpijn. Ik denk dat ze het woord 'headache' nog wat te moeilijk vinden, dus ze vertellen me liever dat ze een 'broken leg' hebben!" HEILOO - Vrijdag 10 december rond 08.25 uur botste een 37-jarige automobiliste uit Heiloo op de Ypesteinerlaan tegen een boom. Door gladheid was de vrouw in een bocht de macht over het stuur van haar auto kwijtgeraakt. In haar auto zat ook haar 6-jarige dochter. Beiden werden ter plaatse onder zocht door ambulancepersoneel maar hoefden niet mee naar het ziekenhuis. De auto raakte zwaar beschadigd. „Ik had al zo'n vermoe den dat er iemand de fout inging; die ochtend gingen namelijk 18 van de 20 passanten in de slip toen ik tien minuten stond te kijken en wachten", aldus een ooggetuige. HEILOO - Op zaterdag 11 decem ber rond 03.00 uur werd op de Heerenweg een 18-jarige jongeman uit Heiloo door de politie aange houden omdat hij zich dronken vervelend gedroeg op straat. Hij wilde op verzoek van de politie niet weg gaan en werd vervolgens aan gehouden. Hij moest korte tijd mee naar het bureau en is om 05.00 uur met enkele bonnen op zak heenge zonden. HEILOO - Dit weekend raakte een geldautomaat in Ypestein zwaar beschadigd door vuurwerk. De daders zijn ontkomen maar men heeft geen geld uit het apparaat kunnen halen. De politie is alert op illegaal vuurwerk en er zijn de afgelopen weken al enkele aan houdingen verricht. Toch valt er hier en daar regelmatig een flinke klap te horen. Zo ook in de wijk Ypestein in Heiloo, waar regelmatig meldingen vandaan komen. In de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 december is rond 03.15 uur een geldautomaat van een bank op de Rosendaal in Ypestein zwaar beschadigd door vuurwerk. De behuizing van de geldautomaat raakte ontzet en gescheurd. Men kon niet bij het geld komen. De politie van Heiloo roept getuigen op zich te melden bij de politie via 0900-8844. Meldingen over het in het bezit hebben van illegaal zwaar vuurwerk kunt u ook kwijt bij Meld Misdaad anoniem, via 0800-7000. REGIO - 'Ik zie niet in waar al die verschillende godsdien sten, die allemaal met elkaar overhoop liggen, goed voor zijn. Waarom is het niet genoeg om gewoon tegen alle mensen te zeggen, dat ze aardig moeten zijn voor elkaar?' Hoe vaak zullen doodgewone mensen deze uitspraken niet gedaan hebben of met instemming van anderen hebben gehoord? Geloven en godsdienst is een 'hot' onderwerp geworden in onze tijd. Voor- en tegenstanders zoeken elkaar op in het publieke debat. Of staan als kemphanen tegenover elkaar. Anderen halen hun schou ders op en zeggen: 'Wat maakt het uit of je gelooft of niet? Als je maar een goed mens bent. Dat is het enige dat telt.' Tot het moment komt, dat je zelf geconfronteerd wordt met vragen als: 'Waar leef ik eigenlijk voor?' En: 'Hoe kan ik zin en bestemming aan mijn (korte) leven geven Grote kans, dat u dan gaat nadenken of lezen en in gesprek komt met talloze denkers, wijze mensen en onbaatzuchtige lotgenoten, die samen een eeuwen oude wijsheidtraditie hebben opge bouwd. Een gewaardeerde 'deskundige' op dit gebied is de Amerikaanse rabbijn Harold Kushner. Deze leidsman heeft jaren geleden veel bekendheid gekregen vanwege zijn boekje 'Als het kwaad goede men sen treft'. Hij spreekt hierin over zijn moeizame (geestelijke) weg na de onverwachte dood van zijn zoon. Kushner gaat in zijn volgen de boekje nader in op zijn persoon lijke ervaringen met zijn geloof in een God, die hem met andere ogen naar de wereld laat kijken. Met veel wijsheid en humor nodigt hij zijn lezers uit, om een eindje met hem mee te lopen, als hij nadenkt over vragen als: 'Hoe kijken wij naar de wereld om ons heen?' En: 'Maakt eerbied ons (nog) gelukkig Of: 'Waarom zijn sommige din gen verkeerd?' En: 'Kunnen men sen elkaar vergeven?' Het zijn grote vragen die u dich ter bij uw eigen bestemming kun nen brengen, als u er bewust tijd en aandacht aan wilt besteden. Op maandag 10, 17 en 24 januari zul len drie 'lectoren' Carla Beerse, Kees Kroone en Bill van Sehie voor lezen uit dit boekje 'Waarom zou je geloven?' van Harold Kushner. Jan Bruin zal deze voordrachten muzi kaal begeleiden. De drie bijeenkomsten vinden plaats in het Willibrordushuis, Hoogeweg 267 in Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Er wordt over de tek sten niet gediscussieerd. Wel is er na afloop gelegenheid om met de 'lezers' van gedachten te wisselen over de inhoud van het boekje. HEILOO - Plaatsgenoot Ton Steenaert werkt al jaren in Amsterdam als vrijwilliger met en voor mensen die dak- of thuisloos zijn. Hij weet van nabij waar het deze mensen aan ontbreekt. In de winterperiode zijn dat vooral sokken en hand schoenen. Bij Ton is het idee geboren om iedereen die in de Willibrorduskerk naar de Nachtmis of één van de andere kerstvieringen gaat, te vra gen één paar sokken en één paar handschoenen mee te brengen voor deze nietshebbende dak- en thuis loze mensen. Eén paar sokken en één paar handschoenen, een sim pele vorm van solidariteit en een prachtig kerstcadeau voor men sen die aan de onderkant van de samenleving verkeren: het maakt hun leven iets aangenamer. Er zal tijdens de kerstdagen een mand staan in de Kerkstraat van het Willibrordushuis naast de Willibrorduskerk aan de Westerweg, waarin u uw gaven kunt deponeren. Eventueel kunt u ook een sjaal of muts schenken. Direct na de kerst worden de spullen dan uitgedeeld via inloopcentrum de Kloof, Kloveniersburgwal 95 in Amsterdam en bij een groot aan bod ook via de Parochiële Caritas Instelling Heiloo. Voor meer infor matie, tel: 072-5332207. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl In verband met de feestdagen is het kantoor van de Stichting Welzijn Heiloo op vrijdag 24 en vrijdag 31 december gesloten. Ook het ontmoetingscentrum Het Trefpunt is op beide dagen geslo ten. Graag Gedaan heeft een onder zoek ingesteld naar het aantal ongelukken die in en om het huis gebeuren. Vooral het aantal heup en botbreuken is schrikbarend hoog. De gegevens die gebruikt zijn, zijn verkregen van het Medisch Centrum Alkmaar. Dit onderzoek is aanleiding geweest voor Graag Gedaan om hier actie op te ondernemen. Graag Gedaan zal een veiligheidschecklist ont wikkelen waarmee bij u thuis de mogelijk onveilige situatie kan worden vastgesteld. U ontvangt een rapport waarin alle onveilige situaties worden vermeld. Graag Gedaan kan u, indien gewenst, hel pen bij het oplossen van de kleine klusje. Voor de grotere klussen kan WonenPlus u helpen met het inschakelen van een vakman. Het doel is dat door deze preventieve maatregelen ongelukken in en om huis zoveel mogelijk worden voor komen. Vanaf voorjaar 2011 zal de checklist gereed zijn. Nadere infor matie bij Stichting Welzijn. Dinsdag 18 januari tot en met 8 maart van 14.00 tot 16.00 uur. In zeven lessen vertelt Jan van der Giessen u over deze periode in de geschiedenis. Na het revolutie jaar 1848 breekt er in Europa een andere tijd aan. Met name door de wetenschappelijke ontwikkelingen en sociale interesses gaat de aan dacht uit naar de ontwikkeling van de maatschappij. Aan bod komen onderwerpen als geschiedenis, filosofie, bouw, kunst, literatuur en muziek. Kosten: 56,- voor zeven lessen. Opgave: 072-5331297. Dinsdag 25 januari tot en met 1 maart van 10.00 tot 12.00 uur. In zes lessen vertelt Anja Kalis u over deze interessante stroming. De kunstenaar uit die tijd plaatst zich buiten de maatschappij. In zijn kunst draait het om dynamiek, tegenstellingen en contrasten. De laatste les is een excursie. Kosten: 48,- voor zes lessen exclusief excursie. Opgave: 072-5331297. Donderdag 20 januari van 10.00 tot 12.00 start deze Seniorweb cursus in het Trefpunt in Alkmaar. Deze cursus is bedoeld voor men sen die de belangrijkste zaken uit de basiscursus nog eens willen herhalen en daarmee hun kennis vergroten. Kosten: 35,- voor drie lessen. U kunt zich direct opgeven bij Seniorweb, Piet Dekker tel. 06-12437850. Woensdag 5 januari tot en met 2 februari van 14.00 tot 15.30 uur. Otto van Os keert weer terug naar het Trefpunt. Hij zal vijf lezingen geven over uiteenlopende onder werpen als: het beleg en ontzet van Alkmaar, polders, migratie, demo cratie en moraal in historisch per spectief. U kunt zich alleen voor de vijf lezingen in zijn geheel inschrij ven. Kosten: 20,- voor vijf lezin gen. Opgave: 072-5331297. Woensdag 2 tot en met 16 februari van 14.00 tot 16.00 uur. Niek Morseh leert u in 3 lessen van alles over diverse gereedschappen, technieken en houtsoorten en gaat u zelf aan de slag. Houtdraaien is een kunst! U neemt aan het eind een eigen werkstuk mee naar huis. Kosten: 30,- inclusief materiaal. Opgave: 072-5331297. Woensdag 9, 16 en 23 februari van 13.00 tot 16.00 uur komt Bert Siezen workshops pop-up kaarten maken geven. U maakt met knip pen, snijden en lijmen prachtige bloemen die uit een kaart tevoor schijn komen. U kunt zich voor elke datum afzonderlijk inschrij ven. Kosten: 16,50 voor één les inclusief materiaal. Opgave: 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7