CBS de Duif neemt afscheid van Juf Nel r Sfeervolle kerstversiering door Vrienden van De Loet en Overkerck Attenties voor 10.000ste passagier buurtbus Drukbezochte lezing Raymond Rutting H E I L O O WA 19 i i» Directeur Nel de Vries verlaat De Duif na 7 jaar Bibliotheek Heiloo zet vrijwilligers in het zonnetje Versteege schittert nog één keer UITKIJKPOST 22 DECEMBER 2010 HEILOO - Na een zeer geslaag de kerstviering van CBS de Duif in de Ter Coulsterkerk namen ouders en leerlingen op woens dag 15 december afscheid van Juf Nel. Nel de Vries was de afgelopen zeven jaar directeur van De Duif. Ze heeft per 1 januari een nieuwe functie aanvaard bij een andere basisschool binnen stichting Tabijn, de overkoepelende stichting waar van De Duif deel uitmaakt. In 2004 nam Nel de Vries het roer over van haar voorganger. Ze vertelt enthou siast over die periode: ,,In de afge lopen zeven jaar is er veel gebeurd op school. Het gebouw kreeg allereerst een facelift. De patio werd overkapt en er ontstond een mooie grote aula. Teiwijl de lessen gewoon doorgingen werd de bin nenzijde van het gebouw helemaal opgeknapt. Daarna zijn in de afge lopen jaren diverse aanpassingen Na de sfeervolle kerstviering van De Duif nam directeur Nel de Vries afscheid van ouders en leerlingen. Foto: Ton Mosheuvel gedaan. Ook op onderwijskundig gebied is er veel veranderd. Naast alle wijzigingen die op last van de overheid werden doorgevoerd, stapte De Duif over op gediffe rentieerd ondeiwijs. Dit nieuwe - flexibelere - onderwijssysteem werd ondersteund met digitale schoolborden en nieuw meubilair, zodat kinderen een flex-werkplek hebben in de klas. Deze omscha keling had aanzienlijke gevolgen voor de manier van lesgeven en het lesmateriaal. Het is mooi om dit resultaat dan in de beoordeling van de Onderwijsinspectie terug te zien. Ook ouders beoordelen het beleid zeer positief." Is haar werk nu allemaal gedaan bij De Duif? Nel moet lachen om deze vraag. „Nee, daar kunnen we kort over zijn. Onderwijs staat nooit stil en verandering is het enige constante gegeven waar we mee werken. Ook voor mijn opvolger is er nog genoeg te doen. Barbara Diepenmaat, de huidige adjunct-directeur, neemt samen met een interim-directeur tijdelijk het roer over. En stichting Tabijn zoekt inmiddels naar een geschikte opvolger die De Duif ook weer verder zal helpen. Daar heb ik alle vertrouwen in!" Tenslotte de vraag wat Nel gaat missen bij De Duif. „Nou, een heleboel natuurlijk; alle kinderen die ik in de afgelopen zeven jaar voorbij heb zien komen, het geweldige team en natuurlijk de ouders. Bij De Duif zijn zoveel mensen actief voor de school, dat is toch wel opvallend. Ik heb zin in mijn nieuwe job die ook weer heel uitdagend is, maar ik vergeet de jaren bij De Duif natuurlijk niet!" HEILOO - De Stichting Vrienden Van De Loet en Overkerck doen erg veel voor de bewoners van de Viva Zorggroep. Ieder jaar maken ze het financieel moge lijk dat de bewoners kunnen genieten van een prachtig ver sierd huis. Met prachtige kerstbomen, grote kransen, guirlandes en andere decoratie. Samen met de vrijwilli gers zijn ze de hele dag in touw om alles om te toveren tot een sfeer vol geheel. Ook dit jaar wordt het kerstdiner in het prachtig versierde restaurant genuttigd. Dat de bewo- HEILOO - Tijdens de kerstbijeenkomst van woensdag 15 decem ber voor de vrijwilligers van Bibliotheek Heiloo, zijn acht van hen extra in het zonnetje gezet. Zij zijn allen al 25 of zelfs 30 jaar als vrijwilliger actief voor Bibliotheek Heiloo. Als bedankje voor hun trouwe inzet ontvingen zij een bloemetje uit handen van direc teur Jeanette Braam. V.l.n.r.: de heer J. Spier, mevrouw A. Nolta, mevrouw G. Wakkers, mevrouw P. Spier (zittend), mevrouw J. Braam, mevrouw C. Maas, mevrouw A. van de Koogh, mevrouw R. Eijkhout, mevrouw C. van Koningsbrugge. Aangeleverde foto Tot haar grote verrassing werd mevrouw Volmer uit Ypestein bij het uitstappen van de bus gefeliciteerd door de voorzitter van de buurtbus, de heer John Daas. Foto: Ricardo Marcker ners hier enorm van genieten mag duidelijk zijn. Waar de bewoners het ook nog steeds over hebben was de geweldig leuke veiwendag, deze was ook mogelijk door de financiële bijdrage van de Vrienden Van de Loet en Overkerck. Door deze donaties kunnen er extra leuke activiteiten worden geor ganiseerd voor de bewoners. Als u deze stichting wilt steunen dan kan dat door een bijdrage over te maken naar rekening 12.05.95.303 t.n.v. Stichting Vrienden Van Woonzorgcentra Heiloo. HEILOO - Jan Peter Versteege schittert nog één keer, als diri gent van het viertemmige koor De Brug, op vrijdag 24 decem ber. Aanvang 23.00 uur, in de Willibrordusparoehie aan de Westerweg 267 in Heiloo. Iedereen is uitgenodigd deze dienst bij te wonen. U zult kunnen genie ten van de diversiteit van bijzon dere kerstliederen die worden gezongen en een aantal bekende kerstliederen. Het afscheid kwam onververwaeht maar gezien zijn drukke werkzame leven als jour nalist, zanger, dirigent van twee koren, zangdocent en pastor; begrijpelijk dat een keuze moest worden gemaakt. De bezoekers van de zaterdagvonddiensten in de Willibrordusparoehie kunnen in het nieuwe jaar weer De Brug beluiste ren maar nu onder leiding van de nieuwe dirigent, Ruwald Diderieh. Op vrijdag, 31 december, met oud jaar zal een korte dienst worden gehouden, op de gebruikelijke tijd, om 19.00 uur, onder leiding van Versteege. HEILOO - In een prachtige sneeuwrijke omgeving vierde buurtbus Heiloo zaterdagmor gen 18 december een klein feestje. In de bus die om 11.40 uur bij 't Loo aankwam zat de niets vermoedende 10.000ste passagier van 2010. Tot haar grote verrassing werd mevrouw Volmer uit Ypestein bij het uitstappen van de bus gefeli citeerd door de voorzitter van de buurtbus, de heer John Daas. Hij vertelde haar dat het bestuur zeer blij was met het bereiken van deze mijlpaal en haar daarom extra wilde veiwennen. De voorzitter verraste haar met drie attenties: allereerst een mooi boeket bloe men en heel toepasselijk voor deze tijd van het jaar een leuk kerstpak ket. Daarnaast kreeg ze een gratis lidmaatschapkaart van de buurtbus voor het jaar 2011 aangeboden. Mevrouw Volmer was duidelijk in haar nopjes met deze attenties. En zij vertelde, dat ze al heel lang erg blij is met de buurtbus en volgens de dienstdoende chauffeur hoort zij ook al jaren tot de categorie heel trouwe gebruikers van de bus. Meer foto's zijn te zien op www. buurtbusheiloo.web-log.nl. HEILOO - In het Open Huis heeft op dinsdag 14 december de bekende fotograaf Raymond Rutting een drukbezochte lezing gehouden bij Fotoclub Heiloo, waarbij hij veel van zijn prach tige foto's heeft laten zien. Rutting werkt voor de Volkskrant en reist de hele wereld rond naar alle crisisgebieden, zoals bijvoor beeld Irak, Afghanistan en vele lan den in Afrika. De ellende die hij ziet tijdens zijn werk raakt hem zeer. Daarom heeft hij besloten The Art Of News Foundation op te richten om iets terug te kunnen doen voor de mensen die hij fotografeert. De opbrengst van zijn lezingen en de verkoop van zijn boeken gaat naar deze stichting. Meer over zijn werk en de goede doelen die hij steimt kant u vinden op www.ray- mondmtting.com. De bekende fotograaf Raymond Rutting hield een drukbezochte lezing gehouden bij Fotoclub Heiloo. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19