Double Stars Heiloo 22 Speel je mee met dames 2 Hoezo Softbal Neem eens contact met ons op Waar staat Double Stars voor 22 DECEMBER 2010 UITKIJKPOST Speciaal voor nieuwe leden, maar ook voor terugkerende leden of twijfelende leden heeft Double Stare een contact persoon aangesteld: Gert-Paul van der Horst Hij is bereikbaar op de telefoonnummers: 072 - 5337614 en 06-50969586 Zijn e-mailadres is: horsl663@planet.nl (inderdaad hors zonder t) Kijk ook eens op de website van Double Stare: www.doublestare.nl Of op de website van de honk en softbalbond: www.knbsb.nl Double Stars voor Iedereen De dames van het tweede softbal- team bij Double Stare willen zich het komend seizoen nadrukkelijk gaan profileren. Na de tijdelijke rustperiode van verleden seizoen is het enthousiasme bij de meerder heid van de meiden dusdanig groot gebleken, dat de handschoen weer wordt opgepakt. Echter, gezien de huidige (te) smalle basis van dit veelzijdige team is er voor "nieuw talent" nog genoeg plaats over om een balletje te slaan, zodat we weer met een voltallig team kunnen gaan spelen. Een softbalteam bestaat namelijk uit minimaal 9 speelsters. Het doel is om vooral recreatief bezig te zijn op een bescheiden niveau waarbij de vaardigheid van het spel op een tweede plaats komt. "Balgevoel" is meegenomen maar geen 'must'. De wedstrijden en trainingen staan onder deskimdige leiding met veel ervaring zodat de techniek van gooien, slaan en vangen in een ont spannen sfeer eenvoudig kunnen worden aangeleerd. Tevens heb ben de huidige teamleden genoeg spelniveau in huis om je op weg te helpen.Van jong tot oud is iedereen welkom om er een compleet team van te maken. Het zou geweldig zijn als we je mogen begroeten zodat we samen met jou in teamverband kunnen gaan softballen. Speel je mee met softbal 2? Waar denk je als leek het eerste aan bij softbal? Waarschijnlijk aan een sport met zachte ballen. Hoe fout kimnen eerste gedachten zijn? De ballen waarmee er gesoftbald wordt zijn net zo hard als honkballen en bijna zo hard als die bij hockey. In ieder geval zijn ze een stuk har der dan tennisballen en meer dan 2x zo groot! Dan zal het wel een "softe" manier van honkballen zijn, hoor je de leken denken. Niets is minder waar. Er wordt net zo hard gegooid en geslagen, waarbij het meer kracht kost om de grotere ballen weg te krijgen. Ook wordt er net zo hard gerend. En worden er net zo veel slidings gemaakt. Bovendien gaat het allemaal sneller, omdat de afstanden naar de honken veel kleiner zijn. Er wordt ook niet op een zachter veld gespeeld. Het softbalgravel is net zo hard als het honkbalgravel. Het is ook een misverstand, dat onderhands opgooien door de wer pers per definitie langzamer en vaak met een slap boogje gaat. Zeker op 't topsport niveau is de lettergreep soft in softbal bezijden de logische verwachting. Het gaat er bij hard en zacht meer om wie er aan het softballen of honkballen zijn. Bij jonge meisjes gaat softbal natuurlijk heel zacht net als bij oude mannen. Bij 't honk ballen van oude mannen gaat het er ook vrij zacht aan toe net als bij de jonge jongens. En natuurlijk gaan beide bij gehandicapten op een aan gepast niveau. Onbekend maakt onbemind. Dat geldt voor honkbal in grote delen van Nederland. Dat geldt voor softbal in bijna heel Nederland. In Heiloo valt dit eigenlijk heel erg mee met tot voor kort misschien wel de grootste honk- en softbal vereni ging boven het Noordzeekanaal binnen de gemeentegrenzen. Maar ook onze lokale club Double Stars is haar bekendheid en aanhang aan het verliezen. Met een le honkbalteam uitkomend in de op een na hoogste topsport klasse valt het met de aandacht en toeloop voor de honkbal afdeling allemaal nog wel mee. Maar bij de jongste honkbaljeugd is er al bijna geen aanwas meer. Voor het soft ballen door meisjes en dames is er echter heel duidelijk steeds minder belangstelling. Tot voor kort waren er nog slechts 2 dames/meisjes teams over. Bekend maakt meer kans om bemind te worden. Daarom heeft het bestuur van Double Stare beslo ten de publiciteit te zoeken en daar een hoge prioriteit aan te geven. Op deze pagina geeft de club zich bloot om te laten zien, dat er voor ieder een een niveau en een manier is om te ballen Voor jong en oud, voor vrouw en man, voor prestatie en recreatie en ook voor gehandicap ten in een speciaal G-team. Eindjaren 70 was Heiloo de gemeente in Nederland met het hoogste percentage honk- en soft- balleden per inwoner. In die tijd waren er twee verenigingen voor deze sporters: De Foresters en BSC Heiloo. Het woord Double in de naam van de huidige club staat ondermeer voor het samengaan van de 2 oude concurrenten, die zich daardoor zo sterk voelden, dat ze zich Stare durfden te noemen. Verder staat Double voor twee sporten: honkbal en softbal. Honkbal wordt door mannen en jongens gedaan. Softbal in principe door vrouwen en meisjes. Maar het is bij Double Stare ook mogelijk voor mannen om (heren) softbal te spelen. Daarnaast staat Double voor man nen en vrouwen, voor meisjes en jongens, voor jeugd en senioren, voor topsport en vrijetijdsport, voor genieten en meewerken, voor zaal en veld, maar vooral voor gooien en vangen plus slaan en rennen. www.slaanenstelenmag.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 22