Vrijwilligers Informatie Punt /Cting wix HEILOO y Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Welsijnscoach VRIJWILLIGERS- VACATUREBANK U H C/5 Ou derenudviseu r/ welzij ns adviseur UITKIJKPOST 22 DECEMBER 2010 U woont nog zelfstandig en het lijkt anderen wel goed met u te gaan, maar eigenlijk heeft u te weinig energie om nog iets te ondernemen. Het wordt stiller om u heen, u hebt daar last van, maar u weet niet goed wat u daar aan kunt doen? U wilt wel eens praten over die bijna onge merkte veranderingen in uw leven, maar met wie? Met dit soort vragen kunt u terecht bij onze oudereneoaeh. In gesprek met haar gaat u na hoe u verder wilt en kunt. Zij stimuleert en activeert en kan u begeleiding en ondersteu ning bieden bij het op zoek gaan naar uw eigen kracht en groeikan sen, zodat u de regie over uw leven behoudt. U kunt zelf contact opne men maar ook iemand anders vra gen dat voor u te doen. Voor meer informatie of een afspraak: Annita Ruijs, oudereneoaeh, ouderencoach@welzijnheiloo.nl. Lotgenotenbesoek Purtnerverlies Mensen die hun partner verliezen, kunnen in de eerste periode daarna doorgaans rekenen op veel steun van hun omgeving. Na verloop van tijd wordt die aandacht vaak min der, waardoor soms gevoelens van eenzaamheid en psychische klach ten ontstaan. De vrijwilligers, zelf ook weduwe of weduwnaar, van de bezoekdienst Weduwen/Weduwnaars bieden lot genoten ondersteuning bij het weer 'terugkomen in de maatschappij'. Voor meer informatie kunt u ons bellen en vragen naar Margreet van Zwet Lotgenotencontuctgroep Partnerverlies Het doel van deze middagen is het ontmoeten en samenzijn van deel nemers die in een vergelijkbare situ atie verkeren. Iedereen verwerkt rouw op een eigen manier. Het kan prettig zijn om hierover met elkaar in gesprek te gaan, om een luisterend oor te bieden en te ontvangen. Door deze ontmoeting en uitwisseling van herkenbare gevoelens ondervinden deelnemers steun van elkaar. De groep kent geen vaste samen stelling. Er wordt gepraat over een onderwerp dat door de deelnemers zelf kan worden ingebracht of over een bepaald thema. Het rouwproces is bijvoorbeeld onderwerp van gesprek. Gun je jezelf wel tijd om het verlies te ver werken? De hele dag rouwen is onmogelijk, af en toe vrij nemen van je verdriet is helemaal niet verkeerd: kan dat? En wat doe je met de feest- of verjaardagen? Wat vind je van de uitspraak: het vraagt moed om te rouwen. Iedereen is van harte welkom, ook als u eerst eens de sfeer wilt komen proeven. U hoeft zich hiervoor niet aan te melden. De toegang voor de inloopmidda gen bedraagt 5,- inclusief con sumptie. Op onderstaande dinsdagen in 2011 organiseren wij van 13.30 tot 15.30 uur bijeen komsten in het Trefpunt: 4 januari, 1 februari, 1 maart, 5 april, 3 mei, 7 juni. Voor meer informatie kunt u ons bellen en vragen naar Annita Ruijs, ouderencoach@welzijnheiloo.nl Preventief Huisbezoek Ouderen Speciaal geschoolde senior(en)- voorlichters bezoeken mensen van 75 jaar en ouder in Heiloo om informatie te geven over voorzieningen, regelingen en organisaties die voor ouderen van belang kunnen zijn voor nu of in de toekomst. Het huisbezoek wordt aangebo den om ouderen in staat te stel len de vele mogelij kheden die er zijn op het terrein van hulp- en dienstverlening, indien nodig, in te schakelen. Ouderen in de genoemde leeftijds groep ontvangen van de gemeen te een brief met de vraag of zij een huisbezoek op prijs stellen en stuurt de adressen van ouderen die dit wensen aan ons door. Tijdens het bezoek wordt infor matie gegeven over onderwerpen zoals: wonen gezondheid zelfredzaamheid, hulp en dienstverlening mobiliteit en vervoer sociale contacten en tijds besteding financiën. Voor meer informatie kunt u ons bellen of mailen stichting@wel- zijnheiloo.nl, of ons bezoeken in het Trefpunt. Vacatures zijn in te zien op de website Vrijwilligers Informatie Punt: De KunstBdaagse van Heiloo is op zoek naar een vrijwilliger die zich wil bezighouden met de PR van het project en naar een vrij williger die van kunst én muziek houdt. Er worden veel vrijwilligers gevraagd bij diverse organisa ties die kwetsbare mensen thuis bezoeken. Er wordt gezocht naar een dans partner voor een rolstoeldanser. Het Vrijwilligers Informatie Punt van de Stichting Welzijn Heiloo is te vin den in de bibliotheek, Westerweg 250 1852 AR Heiloo, tel. 532 02 81 e-mail: vrijwilligers@welzijnheiloo.nl, website: www.vrijwilligersheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag en vrijdag 10.00 - 17.00 uur en woensdag 14.00 - 17.00 uur of op afspraak deskundige leerlingen van het Murmelliuseollege aan het woord. Zij vertelden van hun ervaringen bij het kunstproject 072. Zino Groen: 'We hebben deze stage gekozen omdat we toch wat moesten, maar het bleek echt heel erg leuk te zijn, afwisselend. Echt interessant waren de levensverhalen van de vrijwilligers die bij het kunstproject werken." Er wordt goed samengewerkt door de stagemakelaars van Heiloo en omgeving in het recent opgestarte regio-overleg. Kennis en ervaring wordt er gedeeld. Voor Heiloo neemt vrijwilligerseoördinator Marian van Dam deel aan het overleg. Zij is het aanspreekpunt met betrekking tot maatschappelijke stage voor vrij willigersorganisaties in Heiloo. i—i Woensdag 24 november jl. waren vertegenwoordigers van twintig vrijwilligersorganisaties uit Heiloo bijeengekomen in de bibliotheek voor een inspirerende thema-avond over maatschappelijke stage. Vanaf volgend schooljaar zijn leerlingen in het voortgezet onderwijs ver plicht om een maatschappelijke stage te doen. Het doel van de stage is om leerlingen kennis te laten maken met vrijwilligerswerk, dat ze zich voor niets inzetten voor anderen. In Heiloo wonen ongeveer tweeduizend jongeren die in de omgeving, in Alkmaar, Castrieum en Bergen, een middelbare school bezoeken. Van die leerlingen zullen er jaarlijks ongeveer duizend een maatschappelijke stageplaats zoe ken. Bij een stageduur van tenmin ste dertig uur, betekent dat 30.000 uur extra handen per jaar! Een mooie uitdaging voor vrijwilligers organisaties en non-profitorganisa- ties van Heiloo om te investeren in de vrijwilligers van de toekomst en tegelijkertijd zaken gedaan te krij gen die anders wellicht niet gedaan zouden worden. vallen. Organisaties hoeven zich daar ook niet druk over te maken. Hoewel een stage van 30 uur natuurlijk prachtig is, zijn korte, zelfs hele korte stages ook zeer welkom. Na de pauze kwamen ervarings- De ouderenadviseur helpt niet alleen ouderen, maar iedereen die problemen of vragen heeft op het gebied van wonen, welzijn of zorg. Bijvoorbeeld mantelzorgers, of mensen met een chronische ziekte die zo lang mogelijk zelf standig willen blijven wonen. Zij geeft onafhankelijke advie zen over voorzieningen, en is goed geïnformeerd over de vaak ingewikkelde regelgeving, en de vele instellingen en instanties in Heiloo en omgeving. U wilt wel eens praten over uw levenssituatie die recen telijk veranderd is? U wilt een persoonsgebon den budget, maar weet niet hoe u dat moet aanvragen? Uw woning wordt te groot, maar hoe komt u aan een kleinere woning? U voelt zich alleen en wilt daar met iemand over praten? U hebt niet zo'n goede rela tie met uw buren? Boodschappen doen, tuin onderhoud en/of koken gaan wat minder; wat zijn de mogelijkheden om hier bij hulp te krijgen? Ook kan het nodig of prettig zijn voor uzelf en uw naaste familie als u ouder wordt of ziek, om zorg, hulp of financiële steun in te schakelen, want het is soms lastig om uit te vinden wat het beste/ prettigste is in uw eigen situatie, wat de mogelij kheden zijn en hoe u dat kunt regelen. De ouderen/welzijnsadviseur kan u en uw omgeving hierin op weg helpen door het geven van advies, informatie of u hierin praktisch te ondersteunen. Bij het laatste valt te denken aan het leggen van contact met een instantie of het invullen van een formulier. Als u dit wenst kan de ouderen/ welzij nsadviseur een bezoek aan huis afleggen. Voor meer informatie kunt u ons bellen en vragen naar: Margreet van Zwet Richard Herman, sectordirecteur van de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, gaf een voor zet door aan te kondigen dat er ook door de gemeente Heiloo stageplaatsen gecreëerd zullen gaan worden: "Wij gaan graag met de mensen van het Vrijwilligers Informatie Punt het creatieve proces aan om stageplaatsen te creëren bij de vrijwillige brandweer en bij de afdeling Welzijn en Publiekszaken." Alle informatie omtrent maatschappelijke stage werd enthousiast, doorspekt met voorbeelden uit de prak tijk, gepresenteerd door Ellen Pais, projectadviseur, werk zaam bij de Vrijwilligerseentrale Alkmaar. Aanwezigen konden al hun vragen stellen en zo werd duidelijk dat er al veel ervaring met maatschappelijke stage is opgedaan. Ook in Heiloo is hier en daar al geëxperimenteerd met maatschappelijke stage, zo bleek uit de zaal. Jeanette de Groot van Vluchtelingenwerk ervaarde bij de komst van een maatschappelijke stagiaire lichte paniek: "Help, we krijgen die dertig uur nooit vol." Gaandeweg bleek dat best mee te

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 23