Nieuwe voorzitter bij W Sint Adelbert Mixed Jeugdtoemooi bij Double Stars Darten bij 't Oosthonlc Traditioneel Kersttoernooi HZV het Vennewater Mini pupillen W Limmen spelen wekelijks hun landenwedstrijd I Mini Pupillen VV Li mm en spelen landenwedstrijd SPORTNIEUWS UIT DE REGIO '%mmm I m I f jgf'3 i 1 i Gert-Jan Apeldoorn neemt voorzitterschap over Dertig enthousiastelingen bonden de strijd aan met elkaar voor mooie prijzen Uiteindelijke 'allerbest' of the rest werd Arno Zomerdijk Zelfs met bergen sneeuw buiten, worden de wedstrijden naar binnen verplaatst Piet Swart geeft na 14 jaar voorzitterschap bij de bloeiende voet balvereniging Sint Adelbert in Egmond het stokje over aan Gert- Jan Apeldoorn. Aangeleverde foto EGMOND - Gert-Jan Apeldoorn is tijdens de algemene leden vergadering van 17 november door de leden unaniem gekozen als nieuwe voorzitter van Sint Adelbert. Na een periode van bijna 14 jaar vond Piet Swart het welletjes en tijd worden voor een nieuw gezicht. Swart die het voorzitterschap altijd met veel passie en gedrevenheid heeft uitgevoerd, treed terug en zal op de achtergrond nog wel mee- HONKBAL HEILOO - Honk- en softbalver- eniging Double Stars Heiloo houdt voor het eerst dit jaar in de Kerstvakantie een mixed jeugdtoernooi voor kinderen van circa 6 tot en met 14 jaar. Zowel voor leden als niet- leden. Het was een jarenlange tra ditie, dat de club tussen Kerst en Nieuwjaar een Peanut Pannenkoekentoernooi organiseer de, waar de diverse verenigingen uit de regio met him 5 tot 9-jarige jeugdleden voor werden uitgeno digd. Het werd echter steeds moei lijker om voldoende clubs te inte resseren om naar Heiloo te komen. Mede daarom zoekt Double Stars het nu dichter bij huis. Met dit toer nooi willen zij zo veel mogelijk kin deren uit Heiloo kennis laten maken met een paar eenvoudige speelse vormen van honkbal en softbal. Tevens wordt een veel groter deel van hun eigen jeugd een binnenae- tiviteit geboden in de winter. Het mixed toernooi wordt gespeeld in sporthal 't Vennewater, waar twee speelvelden worden uitgezet. Double Stars zorgt voor coaches, scheidsrechters, handschoenen en ander spelmateriaal. Er wordt bee- ball gespeeld voor kinderen van 6 tot en met 10 jaar, die gaan slaan vanaf een paaltje en softbal voor kinderen van 11 tot en met 14 jaar met opgooi door coaches. Allebei de sporten worden op dit toernooi gespeeld door mixed wijkenteams van jongens en meisjes. In elk wijkteam zitten een paar ervaren Double Stars jeugdleden. Er worden tussendoor lekkere pannenkoeken gegeten en er komen echte finales. Tot slot krijgen alle deelnemers een leuk prijsje. Het toernooi vindt plaats op woensdag 29 december van 13.00 tot 17.00 uur. Deelname is gratis, maar vol is vol. Dus geef je van te voren wel even op bij de orga nisator Gert-Paul van der Horst, tel. 072-5337614 of 06-50969586. Of via e-mail: horsl663@planet.nl. HEILOO - Na het dartgeweld in Egmond te hebben aanschouwd, hadden de liefhebbers van het darten er zelf ook weer zin in en zij lieten zich niet door een beetje sneeuw tegenhouden. Dertig enthousiastelingen bonden de strijd met elkaar aan bij Dartclub 't Oosthonk om een mooie prijs in de wacht te kunnen slepen. Na de poule fase kwamen de sterkere spelers elkaar tegen in de knock out rondes, maar ook voor de wat mindere goden was er nog een 'best of the rest', zodat niemand te vroeg weer de sneeuw in werd gestuurd. De gezelligheid wedijverde met de nodige spanning aan het bord en dat kwam in de tweede knock out ronde helemaal tot z'n recht, want alle vier de kwartfinales werden pas in de zevende en dus laatste leg beslist. Bij de best of the rest waren de verschillen wel wat groter, maar daar kwamen de talenten dichter bij elkaar in de halve finales. Hier wist Jeroen Kleverlaan zich, door winst op Edwin Schuit, in de finale te spelen, waar hij doipsgenoot Amo Zomerdijk tegen kwam. Hij wist Ronald van de Reep in een span nend potje te verslaan. Uiteindelijke 'allerbest' of the rest werd Arno met een 5-2 winst op Jeroen. Bij de winners moest Jeremy Ruiter diep gaan om René Houtman, die na drie jaar afwezigheid het wel weer eens wilde proberen, naar de troostfinale te veiwijzen. De andere halve finale werd pas in de negende leg in het voordeel van Lex Brouwer beslist ten koste van Pim Molenaar. René werd uiteindelijk vierde en Pim derde: de finale werd een thril ler, want Lex keek na zes legs tegen een 4-2 achterstand aan. Enkele aanmoedigingen uit het publiek schudde hem wakker en Jeremy zag een herboren Lex de achterstand goed maken. Hij stoomde direct door naar de benodigde zesde leg en kon zijn derde toernooi zege in dit seizoen bij schrijven. Goed dartwerk, sportieve mensen en een opperst gezellige stemming maakten van het laatste toernooi van dit jaar een top avond. Er is besloten om tussen nieuwjaarsdag en kerst 2011 weer een aantal mooie toernooien te organiseren, waarvan de eerste wordt gegooid op zondag 16 januari met een Dublin 301 toer nooi. Iedereen is welkom om zijn of haar talenten te tonen. Start is om 13.00 uur en inschrij ven kan vanaf 12.00 uur. Voor vijf euro speelt u mee voor altijd mooi prijzen. Info, tel. 06-33747770 06-46331274 of stuur een mailtje naar oosthonkdart@gmail.com. draaien in het hoofdbestuur. Gert- Jan Apeldoorn is al jarenlang actief bij de club, eerst als speler bij het eerste elftal en vervolgens voorzit ter van de supportersvereniging Rood-Zwart en daarna van het seni- orenbestuur. De nieuwe voorzitter met zijn bestuur zijn trots op de financieel gezonde vereniging met een schit terende accommodatie, met het sportieve doel ervoor te zorgen dat het eerste elftal in de vierde klasse blijft voetballen. ZAALVOETBAL HEILOO - Ook dit jaar wordt op Tweede Kerstdag het traditio nele Kersttoernooi van HZV het Vennewater gehouden. Acht teams uit Heiloo en omge ving zullen vanaf 11.00 uur strijden om de wisselbeker en de daarbij behorende eerste prijs. De finale vindt plaats om 16.00 uur. Naast de selectie van gastheer HZV zelf zullen de vaste gasten Praehtteam (evenals HZV uitko mend in de eerste divisie) en White Stones (Eredivisie) deelnemen. Beide verenigingen zijn er elk jaar op gebrand met de titel richting Egmond te gaan, wat altijd weer leidt tot spannende wedstrijden. Nadat vorig jaar ZVL/Sportcenter uit Alkmaar als nieuwkomer op het toernooi een derde plaats verover de, lieten zij zich graag voor dit jaar opnieuw uitnodigen. Ook doipsgenoot HSV is weer van de partij. Helaas vindt 'Goud van Oud' dat de tijd is aangebroken om de jarenlange plezierige deelna me te beëindigen. Met de deelname van 'Nieuw Goud' is wellicht een nieuwe traditie geboren. In dit team zullen opnieuw oud-zaalvoetballers uit Heiloo hun best gaan doen om aan te tonen dat jeugdig elan soms toch het hoofd moet buigen voor ervaring en inzicht. Het belooft - voor sporters én bezoekers - opnieuw een sportief en gezellig evenement te worden, zowel in de sporthal zelf als in het gezellige sportcafé Het Vennewater. VOETBAL LIMMEN - Je zult maar mini- pupil bij W Limmen zijn. Zelfs met bergen sneeuw wordt er gevoetbald. Op 18 december werd sporthal d'Enterij afge huurd om de landenwedstrijden van de jongste voetbaljeugd te kunnen laten spelen. Het was al erg vermakelijk om te zien hoe iedereen de weg naar de sporthal wist te vinden door alle sneeuwbergen heen. Everard had zelfs per fiets de oversteek naar Limmen gemaakt om te assisteren. Er stonden keurig zes teams van vier spelers klaar in de hal en zoals altijd was dat een erg vrolijk tafe reel. Na elke wedstrijd kwamen de teams vol vuur even melden wat de eindstand was. Maar het belang rijkste doel van deze wedstrijdjes is het leren van sportief en goed leren voetballen. Op woensdag 29 december wordt nog het oliebol- lentoernooi in de Enterij gespeeld en daarna begint de winterstop. Als alles meezit starten de trainingen weer op woensdag 12 januari. De eerste wedstrijden staan gepland op 22 januari. Na de winterstop kan de vereni ging weer nieuwe leden plaatsen. Dus ben je 5 jaar of word je snel na de winterstop 5 jaar, dan kim je je nu al aanmelden, zodat er nieuwe teamindelingen kunnen worden gemaakt. Aanmelding: mplimmen® live.nl of naar de ledenadministratie (gegevens op www.wlimmen.nl). Nieuwe leden trainen altijd eerst twee keer mee. Hierna kunnen zij, in overleg met de trainers, worden ingedeeld in de zaterdagcompetitie. De mini's hebben elke woensdag training van 15.30 tot 16.30 uur. De training wordt gegeven in de vorm van een circuittraining. De spelers worden verdeeld in kleine groepjes en starten bij een voetbalonderdeel en na 15 minuten gaan de groepen naar een nieuw voetbalonderdeel. Het is de bedoeling dat iedereen ruim op tijd aanwezig is, bij voor keur tien minuten voor aanvang. Er liggen dan al ballen klaar, zodat iedereen lekker kan gaan inspelen. Door de mini's worden elke zaterdag onderlinge wedstrij den gespeeld. De spelers worden in teams ingedeeld, die elk een lan dennaam krijgen (het mini WK). Voor deze wedstrijden zijn tenues, bestaande uit een shirt, een broek en kousen beschikbaar. De wedstrijden worden elke zaterdag van 09.30 tot 10.30 uur gespeeld. Om 09.30 uur treden alle spelers gezamenlijk aan en worden de wedstrijden van die dag bekend gemaakt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 25