Naleving van alcoholverkoop aan jongeren wordt slecht nageleefd Voorkeursvariant voor aansluiting A9 ffl Kerst proeverij HEED K RST BIJ AH LIMMEN H E I L O O Kerststaaf cadeau! 3 Op donderdag 23 december vanaf 13.00 - 19.00 uur. Iglo in Heiloo Ook Ter Coulsterkerk zamelt sokken in Gemeten m kerstsfeer met Zonnebloem en Rode Kruis In onze speciale kerstkraam wordt u door ons extra verwend. Heerlijke voor- en nagerecht hapjes met gezonde cocktails. Bij besteding v.a. 25,- als kerstattentie een overheerlijke kerststaaf. Ook op 2e kerstdag. Do. 8.00 - 22.00 uur. Vr. 7.00 -19.00 uur. 2ekerstdag 16.00 - 21.00 uur. UITKIJKPOST 22 DECEMBER 2010 HEILOO - Jurriaan de Weerd uit Heiloo besloot dit weekend een heuse iglo van sneeuw te bouwen in zijn voortuin aan de Kennemerstraatweg. Het was even een klus, maar het resul taat mag er zijn! Gelukkig blijft het nog wel even vriezen, zodat Jurriaans dochter Milou (6 jaar) en zoontje Kyle (2 jaar) nog lang van hun vaders bouwwerk kunnen genieten. Aangeleverde foto HEILOO - De naleving van het verbod op verkoop van alcohol aan jongeren onder de 16 jaar wordt slecht nageleefd. Met een speciale website en voorlich tingsbijeenkomsten moet het besef doordringen dat alcohol en jeugd niet samen gaan. De slechte naleving blijkt uit Mysteryshopping onderzoek dat de Universiteit van Twente in opdracht van de acht gemeenten in Noord-Kennemerland heeft uitge voerd. Tijdens dit onderzoek koch ten 15-jarigen alcohol bij horeca, slijterijen, en (sport)verenigingen/ kantines. De resultaten laten zien hoe laag het nalevingspereentage is dat de verkoper geen alcohol aan jeugd onder de 16 jaar verkoopt (wettelijk verboden). Bij 35% van de aankooppogingen werd de wet telijke leeftijdsgrens van 16 jaar nageleefd. Bij 84 van de 181 aan- De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen met Arnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Uk kranten product h mA Itwltrdeijk vtrvu rdqp mei «n wittrcm kooppogingen (46%) vroeg de ver koper naar de leeftijd, de ID van de jongeren, of beide. Na deze cor recte interventie van de verkoper werd echter in 49% van de geval len alsnog alcohol verkocht aan de 15-jarige jongeren. Ook al is het nalevingspereentage 35% een stij ging sinds 2008, toch blijft er nog 65% van de gevallen over die wel alcohol verkoopt aan jongeren. Naast de stijging van het nale vingspereentage bij de verkoop van alcohol aan jongeren is er ook een daling te zien van alcoholgebruik onder jongeren. Dat blijkt uit reeent onderzoek dat is uitgevoerd door GGD Hollands Noorden. Daaruit bleek dat de daling in alcoholge bruik vooral wordt veroorzaakt door jongeren onder de 16 jaar, het alcoholgebruik van jongeren van 16 HEILOO - De Diaconie van de PKN Heiloo roept de mensen die met Kerst de vieringen in de Ter Coulsterkerk bijwonen op, om een teken van solidariteit te tonen met de mensen die aan de onder kant van de samenleving terecht zijn gekomen. Ook andere kerken hebben zich inmiddels bij de actie aangesloten. De kerken zijn niet de enige die deze solidariteitsactie uitvoeren. Zo is aan de leden van de Lions Clubs in Noord-Holland gevraagd om, wanneer zij hun traditionele kerst- of eindejaarsbij eenkomst hebben, één paar sokken en één paar handschoenen mee te brengen voor de (vele duizenden) mensen in Amsterdam die daar over niet beschikken. En natuur lijk mogen er ook sjaals, truien, winterjacks en schoenen worden meegegeven. Maar de bezoekers van de inloopcentra voor mensen die dak- of thuisloos zijn, zijn al blij wanneer zij lekkere sokken en lekkere handschoenen als kerst geschenk tegemoet kunnen zien. Voor meer informatie: 072-5332207 (Ton Steenaert). jaar en ouder blijft daarbij achter. Wethouder Hero Veger zegt hierover: „De jeugd in Noord- Kennemerland drinkt teveel, hoe wel het aantal jongeren dat alcohol drinkt is de afgelopen jaren wel gedaald is. We zitten dus op de goede weg, maar zijn er nog lang niet." De gemeenten hebben gezame- lijk een speciale website opgericht, www.nuchternoordkennemerland. nl, voor de omgeving van de jon geren: ouders, scholen, horeca en (sport)verenigingen. Deze geeft antwoord op vragen en tips hoe hiermee om te gaan of waar verder hulp te zoeken. Ook organiseert elk van de acht gemeenten voor lichtingsbijeenkomsten op scholen, met horecaondernemers en (sport) verenigingen. HEILOO - Het college van bur gemeester en wethouders heeft deze week een voorkeur uitge sproken voor een aansluiting op de A9 in de vorm van een half klaverblad. Het gaat om een aanslui ting op de A9 ter hoogte van de Lagelaan, met aantakking op de Kennemerstraatweg en een ver binding naar de Kanaalweg via een oostelijke parallelweg. De variant heeft de vorm van een half klaverblad. Deze variant is onder meer verkeersveiliger dan andere varianten. De gemeenten Heiloo, Castrieum, Alkmaar en de provin cie Noord-Holland werken samen om een aansluiting op de A9 te realiseren. Areadis heeft in over leg met Rijkswaterstaat een aantal varianten voor de aansluiting op de A9 uitgewerkt. De gemeenten en de provincie hebben gezamenlijk de voorkeur voor bovengenoemde variant uitgesproken. Het besluit van het college van B en W van Heiloo is genomen om na een besluit van de minister van Infrastructuur en Milieu (I&M) snel aan de slag te kunnen. Naar verwachting zal de minister begin 2011 de gemeenten en de provincie informeren of de aansluiting gerea liseerd kan worden. HEILOO - In een feestelijk in kerstsfeer versierd Klein Varnebroek genoten zo'n 85 gasten van de Zonnebloem en het Rode Kruis van een grandioos kerstdiner. Burgemeester Romeyn tafelde gezellig mee met de gasten en benadrukte in zijn ope ningsspeech nogmaals het belang van deze door vrijwilligers georganiseerde ontmoetingen. De pianiste, mevrouw den Hamer, zorgde ook dit jaar weer voor heerlijke muziek om helemaal in de kerststemming te komen. Dankzij alle trouwe donateurs en spon soren is het nog steeds mogelijk om voor de gasten zo'n gezellige avond te verzorgen. Foto: Ricardo Marcker ADVERTENTIE chj Limmenl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3