Decembervoordeel tijdens ABC-dagen Renault Eerste ster Keurmerk Veilig Ondernemen Amateurs exposeren bij Toonbeeld H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Dansend het nieuwe jaar in! Mandala van theezakjes maken De Spirituele Reis door Nieuw Leven Miller Sisters stoppen met kerstoptredens Sluiting Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies in januari Kennismaken met de PC Internet en e-mail Vervolgcursus Windows Thuisfit - valpreventie Gezond afvallen voor senioren Flower Power Leerlingen Meander zingen voorouderen UITKIJKPOST 22 DECEMBER 2010 HEILOO - Feestmaand december is bij uitstek geschikt om cadeaus weg te geven. Renault-dealer Drogtrop Heiloo draagt zijn steentje bij en houdt tot en met 3 januari feestelijke ABC-dagen. 'Nederland gaat voor groen en daar profiteert u van. Want als u uw auto tijdens de ABC-dagen van Renault inruilt voor een nieuwe Renault, dan ontvangt u tot 2.500 euro extra inruil- waarde. Bovendien profiteert u van 0% rente op de financiering en andere aantrekkelijke acties', aldus Marcel Kolster van Renault Drogtrop Heiloo. Marcel Kolster beschrijft de eindejaarsactie als het ABC-tje van Renault. 'A: koop een nieuwe Renault, B: profiteer van 0 rente op de financiering en C: ontvang tot 2.500 euro extra inruilwaarde. Wie in de actieperiode een bezoek brengt aan de showroom van Renault Drogtrop Heiloo vindt altijd een cadeautje onder de kerstboom en maakt zelfs kans op een Staatslot. 'Bovendien ontvangt u bij aankoop van een nieuwe Renault een gratis dvd- speler voor in de auto, inclusief twee led-schermen die aan de hoofdsteu nen van de voorstoelen gemonteerd kunnen worden', vervolgt Kolster. In de showroom van Renault Drogtrop Heiloo is meer voordeel te vinden. Bijvoorbeeld in de vorm van de belastingvrije EC02 modellen Twingo ben zine en Twingo diesel. Daarnaast staat de nieuwe Laguna in de showroom. Alle reden om eens langs te komen', nodigt Renault Drogtrop Heiloo u uit. „Tijdens de ABC dagen zijn er immers wel heel veel superaanbiedingen." HEILOO - Woensdag 15 december ontvingen de ondernemers van de Stichting Winkelhof 't Loo de Eerste ster in het kader van Keurmerk Veilig Ondernemen. In aanwezigheid van een aantal ondernemers en de werk groep KVO werd de ster overhandigd door Rob Smeele projectmanager van het Hoofdbedrijfsschap Detailhandel. Voorafgaande aan de uitreiking werd het convenant KVO ondertekend door Burgemeester Hans Romeyn, Marijke Kaptein groepschef politie Heiloo, Kees Groot voorzitter van de werkgroep en Marcel van der Lugt namens de eigenaar de Dela. Zij zijn daarmee onder andere overeengekomen dat er samengewerkt gaat wor den om de veiligheid van personen, een ongestoord en rechtmatig gebruik van goederen en zaken in Winkelhof 't Loo te bevorderen. Zij zijn bereid om dat te bereiken daarvoor wederzijdse inspanningsverplichtingen aan te gaan. Met het plaatsen van een 'eerste stertegel' bij de entree van het winkelcentrum werd de overeenkomst bekrachtigd. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - In deze donkere dagen voor Kerstmis zorgen de leer lingen van obs Meander voor een muzikaal lichtpuntje. Het is inmiddels traditie dat de hoogste groepen van Meander vlak voor de Kerst gaan zingen voor de bewoners van De Loet en voor de bewoners van Overkerck. Het muzikale gebeuren wordt door de bewoners zeer gewaardeerd. Maar ook voor de kinderen van Meander is het steeds weer gezellig om te doen. Er wordt dan ook niet voor niets driftig gerepeteerd. Aangeleverde foto REGIO - Zoals al vele jaren traditie is, houden de Fotoclub Castricum en Toonbeeld de 26ste kersttentoonstelling voor amateurkunstenaars in het gebouw van Toonbeeld in de Jan van Nassaustraat 6 te Castricum. Er doen dit jaar weer een groot aantal deelnemers mee voor de 26ste kersttentoonstelling met schilderijen, beelden, kalligra fie, foto's, keramiek en sieraden. Gehoopt wordt dat velen zullen meedoen aan het gekozen thema van dit jaar 'Chaos'. De officiële opening wordt gehouden op zater dag de Eerste Kerstdag om 14.00 uur. Tijdens deze tentoonstelling worden muzikanten de gelegenheid gegeven om op te treden. Een muzi kale omlijsting draagt altijd veel bij aan een gezellige sfeer. Ook dit jaar zijn er prijzen beschikbaar voor de deelnemers van de verschillende categorieën: Platvlak, ruimtelijk, foto's en het thema. Deze worden beoordeeld door een vakjury die uit drie personen bestaat. De prij zen worden uitgereikt op zaterdag 1 januari om 16.00 uur. Al een aan tal jaren maakt de tentoonstelling deel uit van de Winterroute, die voert langs diverse kunstcentra. De opening van de Winterroute wordt verricht door wethouder de heer Klijnstra op Eerste Kerstdag om 14.00 uur bij Perspectief. Tintoretto: De Hofdijk, Mariënstein 178a Heiloo. Geopend op 25 en 26 december en 1 en 2 januari van 13.00 tot 17.00 uur. Kapel GGZ NoordHolland Noord: Kennemerstraatweg 464 Heiloo. In de kapel GGZ NHN exposeert Gury Brantjes uit Limmen haar Iconen. Tussen 19 december en 9 januari bent u dagelijks welkom tussen 14.00 en 17.00 uur. Op 24 december is de kapel gesloten en op 26 december kunt de exposi tie alleen bezoeken met een toe gangskaart voor het Kerstconcert van het Noord Hollands Byzantijns Mannenkoor. Toegangskaarten voor dit con cert zijn tijdens de openingsuren van de expositie verkrijgbaar a 10,-. HEILOO - Dansje gezond en levendig met Biodanza. Geeft ontspanning en plezier in het leven, meer energie, gezondheid en zelfvertrouwen. Liefde voor jezelf, de ander en de wereld om ons heen. Eenvoudige oefe ningen en dansen zonder dans pasjes op zeer uiteenlopende muziek, vanuit alle windstreken. Vanaf januari wekelijks in Heiloo door Silvia Rabenberg, voor iedereen toegankelijk. Meer infor matie: www.biodanzainzicht.nl. HEILOO - Op drie veertiendaagse dinsdag vanaf 11 januari van 13.30 tot 15.30 uur geeft het Nivon Heiloo weer een minicursus man dala maken van theezakjes. Deze staat onder leiding van docente Ina Bennen en vindt plaats in het Open Huis te Heiloo. Het Nivon heeft voldoende theezakjes. Opgave/informatie: Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Ria van der Laan, tel. 072-5333217 of www. nivonheiloo.punt.nl. HEILOO - 'Dolfljnhealing en Levensvragen', intuitief begeleidt door Isabel Baij in samenwerking met het dierenrijk. Zaterdag 8 januari van 19.00 tot 22.00 uur, zaal open om 18.45 uur. Entree 12,50, deelname minimaal 18 jaar, in Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof. Informatie via Isabel Baij, tel. 06-28357797. HEILOO - Na ruim dertig jaar van optreden in de kersttijd voor vrouwenbonden, ouderenbonden, Zonnebloem et cetera vinden de Millersisters het tijd om hiermee te stoppen. Besloten is om alleen nog met de 'gewone' optredens door te gaan. Dat wil zeggen zin gen in enkele kerkdiensten van Onze Lieve Vrouw ter Nood, bij de Willibrordusstiehting en even tueel op verzoek in andere kerken of gelegenheden. Zij hebben al die jaren met veel plezier deze optre dens verzorgd en met het geld dat zij hiervoor ontvingen vele goede doelen gesteimd. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl In verband met de feestdagen is het kantoor van de Stichting Welzijn Heiloo op vrijdag 24 en vrij dag 31 december gesloten. Ook het ontmoetingscentrum Het Trefpunt is op beide dagen gesloten. Dinsdag 4 januari 2011 wordt van 13.30 tot 15.30 uur de eer ste maandelijkse bijeenkomst van het nieuwe jaar gehouden van de 'Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies'. Het doel van deze middagen (iedere le dinsdag van de maand) is het ontmoeten en samenzijn van deelnemers die in een vergelijkbare situatie verkeren. Iedereen verwerkt rouw op een eigen manier. Het kan prettig zijn om hierover met elkaar in gesprek te gaan, om een luisterend oor te bieden en te ontvangen. Door deze ontmoeting en uitwisseling van herkenbare gevoelens ondervin den deelnemers steun van elkaar. Het lijkt allemaal zo normaal. Samen oud worden en genieten. Toch kan daar plotseling verande ring in komen door ziekte en het overlijden van een partner. Mensen staan ineens alleen op, eten alleen en komen thuis in een leeg huis. Bij wie kan hij of zij terecht om op verhaal te komen? De groep kent geen vaste samenstelling. Er wordt gepraat over een onderwerp dat door de deelnemers zelf kan wor den ingebracht of over een bepaald thema. Iedereen is van harte wel kom, ook als u eerst eens de sfeer wilt komen proeven. U hoeft zich hiervoor niet aan te melden. De toegang voor de inloopmiddagen bedraagt 5,- inclusief consump tie. Voor meer informatie kimt u contact opnemen met Margreet van Zwet (ouderenadviseur), tel 072-5331297, e-mail: ouderenadvi- seur@welzijnheiloo.nl. Woensdag 19 januari van 09.00 tot 10.30. Voor Kennismaken is geen ervaring nodig. Wel is het handig om zelf te kunnen oefe nen, bijvoorbeeld in het Trefpunt. Kosten: 8 lessen voor 84,-. Woensdag 19 januari start ook de cursus Internet en e-mail van 10.45 tot 12.15 uur. Kosten: zes les sen voor 90,-. exclusief cursus boek van 15,-. Maandag 24 januari start deze cursus van 09.00 tot 10.30. Als ver volg op de kennismakingscursus worden behandeld: de Windows Verkenner, u leert zelf mappen maken en het systeem overzich telijk inrichten, updaten en down loaden en nieuwe programma's installeren. U kunt vanuit Windows XP, -Vista en -7 meedoen en zaken inbrengen. Kosten: vier lessen voor 50,-. Donderdag 27 januari tot en met 10 maart in het Open Huis van 09.30 tot 11.00 uur start Barbara Grooteman met deze cursus die bedoeld is om uzelf in conditie te houden. U leert oefeningen gericht op beweeglijkheid, kracht, coör dinatie en ontspanning. De rode draad in het programma is het voorkomen van vallen. Na afloop kunt u eventueel met behulp van een dvd thuis verder oefenen. Kosten: 32,50 voor zes lessen. Vrijdag 28 januari tot en met 18 februari van 10.00 tot 11.30 uur. Gewiehtseonsulente Claudia Spit geeft in vier lessen advies over afvallen op een gezonde en verant woorde manier. U krijgt een map met voedingsadvies en variatie- eetlijsten mee naar huis. Kosten: 25,00 voor vier lessen. Opgave: 5331297. Woensdag 9, 16 en 23 februari van 13.00 tot 16.00 uur komt Bert Siezen workshops pop-up kaarten maken geven. U maakt met knip pen, snijden en lijmen prachtige bloemen die uit een kaart tevoor schijn komen. U kunt zich voor elke datum afzonderlijk inschrij ven. Kosten: 16,50 voor één les inclusief materiaal. Opgave: 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7