Verminder je klachten met neurofeedback Je eigen taart opmaken bij Bakkerij Putter Texaco Van Splunter sluit na bijna 40 jaar H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPIER KERK DIENSTEN DOKTERS DIENSTEN AFWEZIG E. GIAN0TTEN, huisarts van 27 december t/m 31 december Dr. den Engelsen neemt waar INGEZONDEN BRIEF Paarden ontsnapt DIERENBESCHERMING UITKIJKPOST 22 DECEMBER 2010 HEILOO - Veel lichamelijke en psychische klachten worden veroorzaakt door afwijkende hersengolven. Met neurofeedback kunnen we de hersen golven trainen, waardoor er weer een natuurlijke balans ontstaat. Klachten die gepaard kunnen gaan met afwijkende hersengolven zijn onder andere slaapproblemen, vermoeidheid, hoofdpijn, stress, aandachtsstoornissen, ADHD, leerproblemen en autisme. BioMetriseh Centrum Heiloo behandelt kinderen en volwassenen met behulp van neurofeedback. Met behulp van QEEG-metingen kunnen de afwijkende hersengolven worden gemeten. Bij een meting worden meerdere elektrodes op het hoofd geplaatst. De elektrodes zijn verbonden met het EEG apparaat en meten de verschil lende golflengten van de hersenaetiviteit. Er wordt gekeken naar de ver houdingen tussen de verschillende golflengten. Sommige hersengolven kunnen bijvoorbeeld veel te sterk aanwezig zijn, andere daarentegen veel te zwak. De patiënt leert de hersengolven te beïnvloeden met behulp van eenvoudige computerspelletjes die reageren op de hersengolven. Als de hersenaetiviteit goed is, verloopt ook het computerspel goed. Als de her senaetiviteit afwijkt, zal ook het computerspel niet juist reageren. Door het zien van wat er gebeurt krijgen de hersenen positieve feedback, wat een positief effect heeft op de werking van de hersenen. Door de afwij kende golven te trainen ontstaat er een natuurlijke balans in de hersenen en verdwijnen de klachten geheel of gedeeltelijk. Heeft u vragen of wilt u een afspraak maken dan kunt u bellen met de centrale administratie van het BioMetriseh Centrum: 043-4500669. U kunt ook mailen naar heiloo® biometrischcentrum.nl (t.a.v. L.M.J. Apeldoorn) of kijken op www.heiloo. biometrischcentrum.nl. BioMetriseh Centrum Heiloo bevindt zich aan de Nijverheidsweg 29 te Heiloo. REGIO - In het kader van Het Nationaal Sehoolontbijt, hield Bakkerij Putter een wedstrijd waarbij kinderen van de scholen De Vrijburg, De Wissel en De Binnenmeer uit Uitgeest, een taart mochten ontwerpen waar bij de uitgekozen creaties zelf gemaakt mochten worden in de bakkerijEn afgelopen zaterdagmiddag was het zover: zes winnaartjes kregen na uitleg van Bakker Paul een taartbodem, die zij eigenhandig konden opmaken met de lekkerste verse ingrediënten. Slagroom, marsepein, chocolaatjes en aardbeien, oei....wat is dat lekker! Ja, de minibakkertjes ging het goed af. En daarna je eigen taart mee naar huis nemen, leverde heel veel blije en trotse gezichten op! LIMMEN - Texaco Van Splunter gaat sluiten. Na bijna veertig jaar wordt het laatste tankstation in Limmen omgebouwd tot een 'stand-alone pomp'. Peter van Splunter en zijn zoon Paul wilden volgend jaar hun jubileum vieren. Na drie grote inbraken, toenemende criminaliteit en de moordende prijzenslag hebben zij besloten om te stoppen met Texaco Van Splunter. Peter van Splunter: „Elke avond wordt het rookwaar uit de shop weggehaald en s'morgens weer teruggezet. Buiten de openingsuren is het tankstation verboden gebied en wordt er een ketting voor de in- en uitrit gehangen. Dit zijn absurde maatregelen voor een ondernemer, maar door dat we geen vergunning krijgen om naast het tankstation een woning te bouwen om zo het tankstation beter te kunnen bewaken is het einde ver haal. Wij gaan samen verder met het Texaco tankstation in Beverwijk op de Plesmanweg." Lange tijd exploiteerde Van Splunter drie tankstations en was er in Limmen een garagebedrijf bij. Dat was een leuke tijd van hard werken en veel organiseren, maar daar hield hij van. „De gezelligheid van de klan ten in Limmen, het praatje en het kopje koffie met vaste klanten zal ik het meest gaan missen," kijkt Peter van Splunter vooruit. „Wij bedanken alle klanten die ons door de jaren heen trouw zijn gebleven. Dat zijn er in die 40 jaar heel veel geworden." Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tus sen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Woensdag 1 december ontsnap ten vier van mijn paarden vanuit hun wei in Heiloo. Terwijl ik hulp ging zoeken vertelde de politie dat de paarden intussen waren gesignaleerd bij de Texaco. Ze waren via de Hoogeweg naar de Vennewatersweg gelopen en via de rotonde bij Texaco liepen ze de Kennemerstraatweg op. Op de Hoogeweg sprak een moeder met een kinderwagen en een jonge tje aan de hand mij in paniek aan. Enorm geschrokken zei ze dat haar zoontje maar net aan de dood was ontsnapt, zo bang was ze geweest. Ik verontschuldigde mij omdat ik ervoor moest zorgen dat er geen ongelukken zouden gebeuren! Nu de rust is weergekeerd denk ik vaak terug aan die moeder met dat kind! Ik zou graag met haar in contact komen en vragen of ze mis schien nog eens naar ons toe kan komen om op een andere manier kennis te maken met mij en de paarden, zodat ze beseft dat het geen bewuste keuze was om men sen angst aan te jagen. Maar dat het een samenhang van omstandig heden was. De angst die ze beleef de moet weer omgezet worden in vertrouwen. Ik wil haar graag laten weten dat het paarden zijn die voor therapie gebruikt worden en dat deze dieren daarom vertrouwen willen geven, maar ook verdienen. Iedereen maakt gekke sprongen als ze in het nauw worden gedreven. Imelda de Smet, Heiloo, www.spiritofepona.nl Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Vrijdag 22.00 uur, ds. E.J. Kooiman kerstnachtdienst inmv One More Voice, olv Paul van Venrooij. Zaterdag 10.00 uur ds. F.J. van der Wind Kerstfeest ininv De Cantorij, olv Gerard Leegwater. Zondag 10.00 uur ds. G.J. van Butselaar uit Bennebroek. Protestantse Gemeente Limmen Vrijdag Kerstnacht 22.00 uur, voor ganger ds. Bouma. Zaterdag Eerste Kerstdag 10.00 uur, ds. Blaauw. Zondag 10.00 uur voorganger ds. Ruitenbeek. GGZ Willibrorduskapel Vrijdag Kerstavond 20.00 uur, Woord- en Communieviering, ininv de Zanggroep, voorganger pastor Theodora Klaver en pastor Paul Jacobs. Zaterdag en zondag geen viering. Willibrorduskerk Vrijdag Kerstmissen: 18.30 uur Gezinsviering met kinderkoor, voor ganger H. Helsloot. Kindercrèche. 20.4-5 uur Eucharistieviering met Dames- en herenkoor, voorganger H. Helsloot, Let op: toegangskaarten. 23.00 uur Eucharistieviering met De Brug, voor ganger H. Helsloot. Zaterdag Eerste Kerstdag, 10.00 uur Eucharistieviering met Dames- en Herenkoor, voorganger H. Helsloot, 1-5.00 uur Kindje wiegen. Zondag Tweede Kerstdag en Feest van de Heilige Familie, 10.00 uur Woord en Communieviering met Herenkoor, voorganger H. Hudepohl. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur Eucharistieviering. Vrijdag Kerstavond, Eucharistieviering van 09.00 uur ver valt! 21.00 uur Eucharistieviering voor ganger rector G.H.B. Bruggink, koor Ubi Caritas. Zaterdag Eerste Kerstdag 10.30 uur voorganger rector G.H.B. Bruggink, koor Ubi Caritas. Zondag Tweede Kerstdag, Eucharistieviering van 09.00 uur vervalt! 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger pr. B. Dijkman, muziek van Inge Oortwijn. 1-5.00 uur Lof. H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag Kerstviering in De Cameren, 16.00 uur Woord- en Communieviering met muzikale begeleiding door de familie Mooij, voorganger pastor J. Oiling. Kleuterkerst in de kerk, 16.00 uur Kerstverhaal voor de kleuters met liederen. Kerstavond en Kerstnacht: 17.30 uur Kerstgezinsviering met kin derkoor, Woord- en Communieviering met kerstmusical, voorgangers J. Oiling en leden van de werkgroep Musical. 19.1-5 uur Kerstgezinsviering met kin derkoor, Woord- en Communieviering met Kerstmusical, voorgangers pastor J. Oiling en leden van de werkgroep Musical. 21.30 uur Plechtige kerstvie ring met gemengd koor, voorganger pastor J. Veldt. 23.30 uur Feestelijke kerstviering met Liturgisch koor, Woord- en Communieviering, voor ganger pastor J. Oiling. Eerste kerst dag 10.30 uur Eucharistieviering met gemengd koor, voorganger J. Veldt. Tweede kerstdag zondag 10.30 uur Woord- en Communieviering met har monie Excelsior, voorganger J. Oiling. Kerk is open op Tweede kerstdag van 14.00 tot 16.00 uur om de kerststal te bekijken. Kerstliederen zingen met gitaarbegeleiding, 1-5.00 uur met de familie Valkering. Iedereen is welkom om te luisten en mee te zingen. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at -5 pin (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Vrijdag 19.00 uur Eucharistieviering. Zaterdag 0-5.00 uur Eucharistieviering op de Adelbertusakker, Zondag 10.00 uur Communieviering. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Vrijdag 19.00 uur Communieviering met Kinderkoor, 21.00 uur Eucharistieviering met Soli Deo Gloria. Zaterdag 09.30 uur Eucharistieviering met Hoeverture. Zondag 10.00 uur Communieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Vrijdag 23.00 uur Eucharistieviering met St. Caecilia. Zaterdag 10.00 uur Communieviering met St. Caecilia, zon dag 10.00 uur Eucharistieviering met St. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 1-5.00 uur Kerstviering in de Prins Hendrik Stichting. 19.00 uur Kinderkerst in het Verenigingsgebouw Egmond. 22.00 uur Kerstnachtmis, zaterdag 10.00 uur Eucharistieviering Eerste Kerstdag. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met mannen koor, H. Stefanus, dinsdag 19.00 uur Kerstsamenzang: Lessons Carols, woensdag 09.00 uur Eucharistieviering. Protestanse Gemeente Egmond Vrijdag 21.4-5 uur Kerstnachtviering Egmond aan Zee, ds. S.H. Ossewaarde. Zaterdag 10.00 uur Kerstviering. Egmond aan Zee, ds. S.H. Ossewaarde. Zondag 10.00 uur Egmond aan Zee, ds R.J. Blaauw. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 Vrijdag Familie kerstviering aanvang 19.00 uur voorganger ds. Carolien Cornelissen. kerstmaaltijd voor jong en oud, kinderkoor, aanvang 18.00 uur. Zaterdag 10.00 uur Kerstmis ininv Doopsgezind kerkkoor, voorganger ds. Carolien Cornelissen. Zondag geen dienst. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Vrijdag Kerstavond 19.00 uur Communieviering met kinderkoor, voorganger pastor H. Hudepohl. 21.00 uur Communieviering met dames- nkoor, voorganger H. Hudepohl. 23.30 uur Communieviering met aquari- uskoor, voorganger H. Hudepohl. Zaterdag 11.00 uur Eucharistieviering met herenkoor, voorganger J. Veldt en H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met koor Phonation voorganger H. Helsloot. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Vrijdag 22.00 uur Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. Jan van Aller, Kerstgezinsdienst. Zondag 10.00 uur Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. B. Luttikhuis uit Haarlem. Monastiek centrum Zeeveld Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/ Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Vermist Zwarte poes, wit snoetje, witte bef door lopend naar geheel witte rechter voorpoot, linker voorpoot en achterpoten witte sokjes, gechipt, 2 jr, Govie, Oosterzijweg/Lage Laan Heiloo. Zwarte poes, witte bef en voetjes, gechipt, -5 mnd, Vlinder, Baetenburg/ Boekenstein Heiloo. Gevonden Zwarte poes, wiite snoet, bef en snorha ren, voor wiite voetjes, achter witte sokjes, Het Hoekstuk Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9