Kits Oonlie meets Kate Nieuwe locatie Bregman en Van der Borden Eindejaarsberichten van de Wereldwinkel Knus wintersportgevoel op het Stationsplein Opkikkert] e Keer op Keer H E I L O O 15 Venrez in Buk Buk Sluiting Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies in januari Klaverjasse, bridgen enzovoorts Schilderen voor beginners Klankdiashow Rusland Vervolgcursus Windows Opfriscursus UITKIJKPOST 29 DECEMBER 2010 HEILOO - Op 12 februari geeft de Amerikaanse band Venrez een optreden in Buk Buk. De support van de avond is oude bekende Nightporter (Mark Ritsema) die een solo optreden zal geven en voor Heiloo zeker geen onbe kende is. Op 54-jarige leeftijd besloot de man, bekend als Venrez, zijn car rière als succesvol filmproducer er aan te geven en zijn tijd en talent helemaal te wijden aan de rock and roll. Dit was een droom die hij al meer dan veertig jaar koesterde, toen hij als teenager met zijn allereerste band Bowie covers speelde, met dezelfde pas sie waarmee hij in de filmwereld zoveel succes zou krijgen. Zijn dromen en aspiraties als voor man van zijn garageband werden helaas niet gedeeld door de ove rige bandleden, dus daar hield het voor hem op. Hij heeft nooit meer omgekeken maar besloot carrière te maken als schrijver, financieel adviseur voor bands en tot voor kort als filmproducent in Hollywood. Maar hij kon die heerlijke tienertijd niet vergeten, toen hij zich lange, lange warme zomernachten in het zweet speelde met zijn vrienden in de garage. Hij bracht oude muziek- vrienden samen en voor ze het wisten stond er een band die full time aan het spelen was. Er werd in korte tijd meer dan genoeg materiaal geschreven voor twee albums. Daarna ging de band optreden en stond binnen een jaar voor uitverkochte zalen. Niet verwonderlijk als je weet dat in de band muzikanten spelen die him verleden delen met mensen als Rod Stewart, The Rolling Stones en Juliette Lewis. Na maanden on the road en het ver fijnen van de soimd dook de band de studio in voor de opnamen van him debuutalbum 'Witches Brew'. De Venrez sound flirt ook met punk a la the Dickies en de psychedelica van Pink Floyd. Het is eens te meer duidelijk: Je bent nooit te oud om te rocken! Nightporter (Mark Ritsema) is een Nederlandse singer/songwri ter die voornamelijk bekend is geworden als lid van de cultbands Spasmodique (jaren '80), Cobraz (jaren '90) en Raskolnikov. Hij staat bekend om zijn intense en bijna manische optredens als frontman. Zijn zang is diepgaand en zwaar wat de luisteraar terug brengt naar de tradities van de blues en alternative muziek. Aanvang: 21.00 uur, entree: 10,-. HEILOO - De kerstvakantie staat bij Kits Oonlie dit jaar in het teken van de Stichting Meet Kate. In de kerstvakantie wil Kinderopvang Kits Oonlie, in samenwerking met de Stichting Meet Kate, geld en materialen inzame len die bestemd zijn voor kinderen in Ghana. Meet Kate is een stichting die door middel van kleinschalige projecten ondeiwijs wil bieden aan min derbedeelde kinderen in Ghana. Bij de buitenschoolse opvang hebben de kinderen spaarpotten gemaakt om geld in te kunnen zamelen. Het geld dat verzameld is wordt gebruikt om een nieuwe bus te kopen zodat de kinde ren in Ghana van en naar school gebracht kunnen worden. Nu lopen ze een uur heen en een uur terug. De spaarpotten staan op de groepen van de buitenschoolse opvang gedurende de kerstvakantie. Op de kinderdagver blijven is gevraagd aan de ouder(s)/verzorger(s) om Engelstalige (kinder) dvd's of leesboekjes in te zamelen. De Stichting Meet Kate zorgt ervoor dat alle spulletjes dan terechtkomen in Ghana. Kelly de Vries, voorzitter van de Stichting Meet Kate heeft 22 december een presentatie gegeven op één van de BSO locaties, zoals op de foto te zien. Voor meer informatie over de stichting zie www.rneetkate.nl. Voor meer informatie over Kits Oonlie, zie de advertentie elders in deze krant. SCHOORL - De tijden veranderen en ieder bedrijf moet in de huidige situ atie keuzes maken, zo ook in de makelaardij. Bregman Woningmakelaardij, al sinds jaren een vertrouwd gezicht in Alkmaar en de Duinstreek, merkt dat de aanloop in de kantoren afneemt. Het is door de vergaande digitali sering niet meer strikt noodzakelijk om een kantoor te hebben op iedere locatie. Van der Borden Makelaardij heeft al een kantoor in Schoorl en zag nu de mogelijkheid om een veel betere zichtlocatie te verkrijgen. Directeur Pieter van der Borden is van mening dat aanwezig zijn op de locatie nog steeds iets toevoegt, lokale aanwezigheid is en blijft een voordeel. Mare Kuijper, directeur van Bregman Woningmakelaardij, betreurt het dat het kantoor niet wordt voortgezet in Schoorl, maar ook vanuit Alkmaar kan Bregman uw zaken prima behartigen. Van der Borden Makelaardij ziet in het groter en zichtbaarder kantoor een prima mogelijkheid om zijn posi tie in Schoorl en de duinstreek te versterken. Met kantoren in Alkmaar, Heiloo, Castrieum, Heerhugowaard en Schoorl, ondersteund met een financiële afdeling en vastgoed management sluit dit prima aan en ziet hij mogelijkheden voor nog meer groei, waarin de klant altijd voorop blijft staan. Vanaf 1 januari 2011 hebben deze ondernemers er weer een nieuwe uitdaging bij. HEILOO - 'Vonkelwijn' is Zuid-Afrikaans voor een mousserende wijn die volgens de klassieke méthode traditionnelle is gemaakt. Een tip om met deze heerlijke vonkelwijn van Fair Trade Original het nieuwe jaar in te luiden. Alternatieve wijnen zijn rode Merlot, de Cabernet Sauvignon en de witte Chardonnay, ook uit Zuid-Afrika. Deze witte Chardonnay wijn is gekozen als beste Fairtrade wijn van 2011! Maandag 3 januari is de Wereldwinkel aan de Stationsweg 105 te Heiloo de gehele dag gesloten in verband met de inventarisatie. De houders van de duurzame waardekaart krijgen in de hele maand januari 10% korting op de kaarsen. Op dinsdag 4 januari start de opruiming. Voor iedereen de allerbeste wensen voor 2011. HEILOO - Ralph Lenting van BBQ Kennemer en Klaas de Vries van de Ronde Bar (verhuur van een ronde bar plus benodigdheden) hebben de koppen bij elkaar gestoken en bedachten een leuk winters idee om samen naar buiten te treden. Vorige week stonden de heren met een gezellige Kersttent op het Stationsplein, waar men in de buitenlucht heerlijke gegrilde worst, warme glühwein, hete chocolademelk of Brusselse wafels kon nuttigen. Een dik pak sneeuw en brandende vuurkorf maakten het gezellige wintersportsfeertje helemaal compleet. Ralph en Klaas hebben op hun gezamenlijke actie veel leuke reacties ontvangen; him tent werd op gezette tijden flink bezocht. Ralph runt sinds april BBQ Kennemer, een bedrijfje in barbecuecatering en -benodigdheden; van verschillende soor ten vlees, vis, sauzen en salades; inclusief professionele gasbarbeeues, serviesgoed, bestek en de afwas. Sinds kort heeft Ralph ook op bestelling gourmetschotels in zijn assortiment opgenomen, en die waren, zo vlak voor de Kerst en Oud- en Nieuwjaar, zeer gewild! Meer informatie vindt men op www.bbqkennemer.nl en op www.rondebar.nl. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. Elke maand wordt een door Keer op Keer gekozen vereniging of stichting hiermee verblijd. De opkikker van de maand januari gaat naar Muziekvereniging Eensgezindheid Heiloo. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Het kantoor van de Stichting Welzijn Heiloo is op vrijdag vrij dag 31 december gesloten. Ook het ontmoetingscentrum Het Trefpunt is dan gesloten. Dinsdag 4 januari wordt van 13.30 tot 15.30 uur de eerste maandelijkse bijeenkomst van het nieuwe jaar gehouden van de 'Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies'. Het doel van deze middagen (iedere eerste dinsdag van de maand) is het ontmoeten en samenzijn van deelnemers die in een vergelijkbare situatie ver keren. U hoeft zich hiervoor niet aan te melden. Toegang 5,- inclu sief consumptie. Meer informatie: Margreet van Zwet (ouderenadvi seur), telefoon: 072-5331297. Zondag 2 januari wordt het Zondagmiddagcafé van de Stichting Welzijn Heiloo in Hotel Heiloo (voorheen Golden Tulip), Kennemerstraatweg gehouden. U bent hier vanaf 13.30 uur van harte welkom. Op zondag 16 en 30 janu ari is het Zondagmiddagcafé weer in het Trefpunt, Heiloo. Het café is geopend van 13.30 tot 16.30 uur voor vrij klaverjassen, bridgen, biljarten, rummycub, internetten, sjoelen enzovoorts. Entree 2,-. Met de Welzijn Heiloo Servicepas Heiloo: 1,-. Bent u alleen? Geen probleem, want de spelleiding helpt u graag 'op weg'. Geen ver voer? Als u lid bent van de buurt bus, kunt u gebruik maken van gra tis vervoer huis - Trefpunt v.v. Dit geldt echter alleen voor inwoners Heiloo. Bel van maandag tot en met donderdag, 072-5331297. Zie ook www.welzijnheiloo.nl. Woensdag 12 januari tot en met 16 februari van 09.30 tot 11.30 start de korte cursus schilderen. U hoeft niets mee te nemen. De docente Trudie Buis zorgt voor alle mate rialen. Kom lekker schilderen. Vooral als u het nog niet eerder heeft gedaan. Kosten: 55,- voor zes lessen. Opgave: 072-5331297. Zondag 16 januari is er in het Trefpunt, Heiloo een klankdiashow over Rusland. Weinig landen zijn in de afgelopen 15 jaar zo ingrijpend veranderd. Als grootste land ter wereld heeft Rusland een enorme verscheidenheid aan landschap pen. Moskou is veruit de grootste en modernste stad van Rusland, een stad van extreme tegenstel lingen: armoede en extravagantie. De Gouden Ring dankt zijn naam aan de schoonheid van de histori sche steden in dit landelijke gebied tussen Moskou en St. Petersburg. In de provinciestadjes en dorpen vind je de mooiste kerkjes vaak omringd door zelfgebouwde hou den huizen. St. Petersburg bezit fraaie stadspaleizen, die in vroeger dagen zijn neergezet door de aris tocratie. In het voormalige win terpaleis van de tsarenfamilie, de Hermitage, is een van de belang rijkste kunstcollecties ter wereld gehuisvest. Aanvang lezing 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. Entree: 5,-. Leden de van de buurtbus kun nen gebruik maken van gratis ver voer huis - Trefpunt v.v. bel van maandag tot en met donderdag tussen 09.30 en 11.30 uur met tel. 072-5331297. Dit geldt echter alleen voor inwoners Heiloo. Maandag 24 januari start deze cursus van 09.00 tot 10.30 uur. Als veivolg op de kennismakings- cursus worden behandeld: de Windows Verkenner, u leert zelf mappen maken en het systeem overzichtelijk inrichten, updaten en downloaden en nieuwe pro gramma's installeren. U kunt van uit Windows XP, -Vista en -7 mee doen en zaken inbrengen. Kosten: vier lessen voor 50,-. Maandag 24 januari van 10.45 tot 12.15 uur start in het Trefpunt een cursus voor hen die eerder de cur sus Kennismaken hebben gevolgd. We kijken wat er is bijgebleven en wat kan worden aangevuld bv. bij het zoeken in vensters en mappen. Kosten: drie lessen voor 40,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15