Afslanlddiniek Hippro Eindejaarsverltoop afgeschreven materialen Cursus striptekenen in de bibliotheek Kleurrijke mutsenactie voor Serious Request H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Lekker veel romans voor bij het haardvuur Lekker warm en een goed gevoel UITKIJKPOST 29 DECEMBER 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Janneke en Amande Koeman, De Dors 5, 1852 RH Heiloo, tel. 0228 - 724628, www.hippro.nl,info@hippro.nl. HEILOO - Met een fris, nieuwjaar voor de deur is het ook weer de tijd voor goede voornemens. En afvallen staat bij velen hoog op de ranglijst. Janneke Koeman is diëtiste en ziet in haar praktijk dat veel mensen met overgewicht vaak met de beste bedoeling eerst op eigen houtje proberen af te vallen. Echter, na een week of vier vervalt een groot aantal weer terug in oude gewoonten. Deskimdige begeleiding bij afvallen geeft net dat vakkundige zetje in de mg om gemotiveerd vol te houden. Afslankkliniek Hippro is in 2008 opgericht door de zussen Janneke (30 jaar) en Amande (27 jaar) Koeman. Janneke is gediplomeerd dië tiste en heeft bovendien jarenlange ervaring in sportvoeding en met het eiwitdieet. Toen de kans zich voordeed om een diëtistenpraktijk in Hippolytushoef over te nemen, greep zij die met beide handen aan. Janneke en Amande, die de organisatie achter de schermen voor haar rekening neemt, openden daar hun eerste Afslankkliniek Hippro. Niet veel later volgde een tweede praktijk onder de vleugels van Dorssports Health- en Fitnessclub aan de Dors in Heiloo. De diëtisten van Afslankkliniek Hippro zijn ervaren in het begeleiden van cliënten door middel van een persoonlijke leefstijlplan. Het doel van dit leefstijlplan is de cliënt meer kennis te geven op het gebied van voe ding en in zijn/haar eigen leefpatroon. Met deze kennis is de cliënt beter in staat ook zelf een verantwoord voedingspatroon te ontwikkelen. Het voordeel van deze methode is dat na het behalen van het streefgewieht, ook op lange termijn het gewicht stabiel blijft. Daarnaast is er voor men sen die graag een wat sneller resultaat willen zien, de mogelijkheid het eiwitdieet te volgen. Janneke: „In veel bewerkte voedingsproducten zit ten koolhydraten die, net als vetten, het lichaam van energie voorzien. Door alle koolhydraten in de voeding tijdelijk weg te laten, worden de vetreserves aangesproken, met snel gewichtsverlies tot gevolg; zo'n vijf tot tien kilo per maand. Mensen die weinig bewegen hebben sowieso minder suikers nodig. In het Hippro eiwitdieet worden alle koolhydra ten veivangen door eiwitrijke producten. Omdat wij het dieet combi neren met meer bewegen en een bewuste verandering in het eetgedrag -het zogenaamde ontlijnen- wordt het bekende jojo-effect voorkomen." Janneke vervolgt: „Het zogenaamde wonderdieet bestaat niet; ieder mens is andere! Onderzoek heeft echter uitgewezen dat eiwitrijke maal tijden goede resultaten boeken. De één heeft daarbij baat bij meer bewe ging, de ander bij bewustwording van zijn eetgedrag. Afslankkliniek Hippro geeft individueel advies en coaching, afgestemd op de persoon!" Naast een specialist in het eiwitdieet, is Hippro natuurlijk ook een sport voeding- en dieetpraktijk, waar men via de huisarts terecht kan voor een dieet in geval van diabetes, hoog cholesterol of hoge bloeddruk. In de basisverzekering heeft men recht op vergoeding van vier uur dieet advies. HEILOO - Op dinsdag 28 decem ber houdt Bibliotheek Heiloo weer de traditionele einde- jaarsverkoop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 20.30 uur in de expositie ruimte van de bibliotheek aan de Westerweg. Deze verkoop wordt HEILOO - Altijd al je eigen strip willen maken? Leer het nu van een echte striptekenaar! Ben je gek op 'stripballonnen', 'stoom uit de oren' 'hartjes in de ogen' en wil je alles over striptekenen leren? Dan is deze stripcursus echt iets voor jou! Woensdag 12 januari start er in de bibliotheek Heiloo een cursus striptekenen voor kinderen van 8 tot 13 jaar. In acht lessen ga je een eigen stripfiguurtje verzinnen en leer je deze 'ontzettend boos' HEILOO - Ingeborg Fehrmann heeft mutsen gehaakt en ver kocht voor de actie 'Serious Request' van radio 3FM, voor de aidswezen in Afrika. Zij dient nu al bijna een jaar regelmatig plat op haar rug te lig gen om van een hernia te herstel len. In die tijd haakte zij heel graag. Ingeborg „Breien gaat niet, maar haken lukt prima. Ik schaf regel matig mooie bollen wol aan en haak iPodsleaves en mutsen voor vrienden en familie. Vorige week lag ik weer op de bank met de televisie aan naar Serious Request te kijken en te luisteren. Ik zag allemaal mensen in het hele land die geld aan het inzamelen waren voor het Rode Kruis. Zo ontstond ons plan om mutsen te gaan ver kopen en de helft van de opbrengst een opvallend groot aantal romans (voor bij het haardvuur) en een omvangrijke collectie speciale uit gaven aangeboden. Ook bij deze verkoop vindt u weer een groot aan tal informatieve boeken (reizen en hobby's en dergelijke). Daarnaast worden ook nu jeugdboeken, cd's, dvd's, grote letterboeken, bundels tijdschriften enzovoorts verkocht. of 'geweldig blij' te laten kijken. Tekenen van handen, voeten en lichaamshoudingen, het komt alle maal aan bod. Ook de Japanse manga-stripstijl. Daarna ga je zelf een strip tekenen en krijg je aan wijzingen hoe je het verhaal span nend of grappig kan vertellen. En tenslotte krijg je de Geheime Tips van de Tekenaar! Opgeven bij de Bibliotheek Heiloo 072-5330670. Er is plaats voor 12 kinderen. Start woensdag 12 januari, van 14.00 uur tot 15.30 uur, acht lessen. Docent Irene Mulder. te doneren. Samen met mijn zoon Wouter hebben we een digitale flyer via FaeeBook, Twitter, Hyves en email verspreid. Er waren direct veel leuke reacties van mensen die graag een lekkere warme muts wilden kopen. Mijn man Frank ver telde ook op zijn werk van mijn mutsenactie. De volgende dag nam hij een tas vol mutsen mee en verkocht er tien aan zijn collega's van team de Haas. Samen gingen zij met hun nieuwe mutsen en de wetenschap dat zij op deze manier de aids-wezen steunen op de foto." Ingeborg heeft een grote glimlach en is trots dat haar actie een suc ces is geworden. Als het weer beter gaat met haar mg hoopt zij ooit haar eigen onderneming te kunnen starten. Kijk op BorEnBliksem.com voor meer informatie over de actie en de mutsen. Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Vrijdag 31 december 19.00 uur, voor ganger H. Ruitenbeek, oudjaarsdienst in De Witte Kerk. Zondag 10.00 uur, ds. E.J. Kooiman, aparte Jeugdkerk. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: Nieuwjaarsreceptie, ds. F.J. van der Wind. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Dienst van Schrift en Tafel, mmv de Zanggroep, orgelist Jan Bruin, voorganger ds. R. Blaauw. Willibrorduskerk Vrijdag Oudjaar, 19.00 uur, Gebeds- en Meditatiedienst met De Brug, voor ganger H. Helsloot. Zaterdag 10.30 uur eucharistieviering met Dameskoor Nieuwjaar, voorganger H. Helsloot. Zondag Openbaring des Heren, 10.00 uur eucharistieviering met Cantores, voorganger H. Helsloot, 12.00 uur Kleuter- en Kinderkerk. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur eucharistievie ring, Vrijdag 09.00 uur eucharistievie ring, zaterdag Nieuwjaarsdag, 10.30 uur: eucharistieviering, voorganger rector G.H.B. Bruggink, koor Ubi Caritas, zondag 09.00 uur gelezen eucharistieviering, 10.30 uur eucharis tieviering, voorganger rector G.H.B. Bruggink, koor Ubi Caritas, 15.00 uur Vespers. Maandag en dinsdag 12.00 uur eucharistieviering, woensdag 09.00 uur eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag oudjaar, gebedsviering voor iedereen in Limmen. 19.00 uur mmv Liturgisch koor olv Peter Rijs, voorgan ger J. Oiling en afvaardiging van NH Kerk. Zaterdag 10.30 uur Nieuwjaars eucharistieviering, mmv Gemengd koor, voorganger J. Veldt. Zondag 10.00 uur, woord- en communieviering met Spontaan koor, voorganger J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pin (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Vrijdag 19.1-5 uur Oudejaarsdienst met New Voice, zaterdag 10.00 uur Eucharistieviering met MV Eensgezindheid. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Vrijdag 19.00 uur Communieviering met Hoeverture. Zaterdag 10.00 uur Communieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zaterdag 10.00 uur Communieviering met St. Caecilia, Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met St. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur Lof van Oudjaar, zaterdag 10.30 uur Eucharistieviering, zondag 10.00 uur Eucharistieviering, Driekoningen en Kinderkerk, woens dag 09.00 uur Eucharistieviering. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 voorganger: ds. R.A. Reinhold- Scheuermann Amsterdam. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Vrijdag oudjaarsavond 19.00 uur gebedsviering met samenzang, orgel J. Tromp, voorganger pastor H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur Communieviering met alle koren, voor ganger J. Hudepohl. Na afloop nieuw jaarsreceptie. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot, voorganger ds. G.J. van Aller, Nieuwjaarsbegroeting. De collega's van Ingeborgs man zitten er dankzij de door haar gehaakte mutsen lekker warm bij! En ze steunen ook meteen het goede doel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5