Concert Neva-ensemble uit St-Petersburg Nieuw in de bibliotheek: het voorleesfeestje! De Beun begint nieuwe jaar met 'Ladies in Jazz' Muziektheater van Septimbre de Beun ff H E I L O O kYVfA deutekom 9 Nederland, 1000 beste foto's 34.90 Corso Bioscoop Haar naam was Sarah BOEK VAN DE WEEK Nederland, 1000 beste foto's door Ludion.be Boek van de week: door Ludion.be voor r/\ kl Combinatie van technisch meesterschap en betrokkenheid In De Beun worden ze begeleid door bassist Cord Heineking OUD PAPIER UITKIJKPOST 29 DECEMBER 2010 De tienjarige Sarah wordt in de nacht van 16 juli 1942 samen met haar ouders opgepakt en naar het Vélodrome d'Hiver in Parijs gebracht, waar duizenden joden worden verzameld voor deportatie. Niemand heeft echter gezien dat Sarah haar kleine broertje Michel in een kast opsloot, net voordat de politie het appartement bin nendrong. Zestig jaar later krijgt Julia Jarmond, een Amerikaanse journaliste in Parijs (Kristin Scott Thomas), de opdracht een artikel te schrijven over deze razzia, een inktzwarte bladzijde in de Franse geschiedenis. Ze gaat op zoek in archieven en via het dossier van Sarah ontdekt ze een goed verbor gen geheim van haar eigen schoon familie. Haar echtgenoot probeert haar ervan te weerhouden zich met deze geschiedenis te bemoeien, maar Julia besluit desondanks het spoor van Sarah te volgen. Met onder andere Kristin Scott Thomas, Mélusine Mayance, Niels Arestrup en Michel Duchaussoy Haar naam was Sarah is de ont roerende verfilming van de bestsel ler van Tatiana de Rosnay over het grote drama dat zich in Parijs vol trok. De voorstelling van 19.15 uur draait zonder pauze! Nederland is in vele opzichten een rijk land, met een grote cultu rele traditie, prachtige landschap pen en spraakmakende historische mijlpalen. Dit boek laat de 1000 beste foto's zien uit de archieven van professionele en amateur fotografen uit de collecties van het Nederlands Fotomuseum in Rotterdam. Hierin vinden we de typisch Nederlandse identiteit terug: progressief, warm en open. Mensen uit de provincie liggen onbezorgd te stoeien in het gras; een wereld gaat open vanuit de lucht. Het paar ziet er komisch uit, intens verstrengeld in de liefde. Twee vrolijke meisjes heten ons welkom op hun camping. Enkele fletsere trekken erop uit voor een ludieke demonstratie in het nog van de oorlog natrillende polder land. Enkele fans schuiven aan voor een signeersessie van voet balicoon Johan Cruijff. Dat, en nog veel meer, vindt u in 'Nederland, 1000 beste foto's'. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo m naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl EGMOND - Op vrijdag 7 janu ari om 18.30 uur geeft het ver maarde Neva ensemble uit Sint Petersburg een concert in de kerk van de st. Adelbertabdij te Egmond-Binnen. De kerk is open vanaf 18.00 uur. Het concert is gratis toegankelijk. Na afloop van het concert hou den de leden van het ensemble een schaal collecte bij de uitgang. Het wordt volop genieten van het inmiddels fameuze Neva-ensemble. Het ensemble is gespecialiseerd in het zingen van Russische kerkmu ziek. Dit jaar staan naast nieuwe liederen van Russische componis ten ook het Ave Maria van Schubert op het programma. Het programma na de pauze bestaat uit beroemde liederen uit de Russische folklore, onder andere het wereldberoemde volkslied De Twaalf Rovers en Avondklokken. Daarnaast worden romances en operafragmenten uit het licht klassiek repertoire ten gehore gebracht. De zes leden van het ensemble hebben allen een pro fessionele conservatorium oplei ding en als zang groep hebben zij zich een techniek eigen gemaakt, die uitmunt in vocaal evenwicht. De eigen interpretatie van de Slavisch- Russische muziek wordt dan ook overal hogelijk gewaardeerd. Een combinatie van technisch meesterschap en emotionele betrokkenheid maakt hun optre dens telkens weer tot een prach tige en ontroerende belevenis. Het is ongetwijfeld een bijzondere gebeurtenis voor de concertbezoe ker wanneer deze vocale tovenaars optreden. Voor informatie over het Neva-ensemble kunt u contact opnemen met Valeria Heddes, tel. 0725-128555. HEILOO - Op woensdag 5 janu ari begint om 16.00 uur het voorleesfeestje in Bibliotheek Heiloo. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn welkom! Er wordt voorgelezen uit het boek: Ik zou wel een kindje lusten (van Sylviane Donnio) en daar na zijn er wat kleine activiteiten rond dit boek. Om 16.30 uur is het voorleesfeestje weer afgelopen. Iedere woensdag is het al van 16.00 tot 16.30 voorleesmiddag in Bibliotheek Heiloo. Vanaf 2011 maakt de bibliotheek op iedere eerste woensdag van de maand het voorleeshalfuurtje éxtra leuk! Zangeres Anne Chris en saxofoniste Tineke Postma worden in hun middagconcert begeleid door topmusici. Aangeleverde foto HEILOO - De Vrienden van De Beun luiden het nieuwe jaar op zondag 2 januari in met Ladies in Jazz. Zangeres Anne Chris en saxofoniste Tineke Postma wor den in hun middagconcert bege leid door een swingende band van topmusici. De 'ladies in jazz' onderhou den een muzikale vriendschap. Op een gezamenlijke cd kreeg die een vertaling in nummers waar van de muzikale diepgang opvalt. Anne Chris, geboren en getogen in Alkmaar, brengt met haar vloei ende stem pop en jazz bij elkaar, Tineke Postma heeft ondertussen met haar saxofoon een vaste plaats veroverd op wereldpodia. In De Beun worden ze begeleid door bas sist Cord Heineking, gitarist Wim HEILOO - Iedereen is op zoek naar geluk, maar waar worden wij gelukkig van? Staan we al op de weg van geluk of is die weg in geen velden of wegen te zien? Is het geluk weg, of is de weg het geluk? De mannen van Septimbre (vijf tigers en zestigers) timmeren al een paar jaar flink aan de weg met muziektheater voor leeftijdsgeno ten, waarbij ze kunnen rekenen op overweldigende reacties uit de zaal. De leden van de groep, welke allen een indrukwekkend muzikaal ver leden hebben, komen uit de regio Alkmaar en bestaan uit showmas- ters Johan Potter en Vincent Breed, pianist Johan Willem de Jong uit Heiloo, drummer Piejo ter Burg, Hans van der Laan uit Heiloo (sax en fluit), Hans Zuurbier (basgitaar) en Pé de Wit (gitaar). Alle zeven heren komen ook vocaal geregeld in actie. Deze muzikale theater voorstelling is een smeltkroes van ontroerende liedjes, grappige dia logen, doldwaze sketches en ver rassende muziek. De heren staan ervoor garant dat u de zaal geluk kiger verlaat dan dat u erin kwam. Diegenen, die de succesvolle voorstelling 'Weg van Geluk' van Septimbre nog niet hebben kunnen zien, worden alsnog in de gelegen heid gesteld om een voorstelling te boeken in theater De Beun op vrij dag 21 januari, aanvang 20.15 uur. Kaarten voor deze vooretelling zijn via www.septimbre.nl te bestellen, tel. 072-5154654 of aan de kassa van de Beun. Twee Heilooërs bij de mannen van Septimbre, die u meenemen over de Weg van Geluk. Aangeleverde foto Bronnenberg, drummer Etienne Nilesen en pianist Charly Zastrau. Paul van Kessel is backing vocal. De Vrienden, de vrijwilligersorga nisatie die in het Heilooër theater de voorstellingen van beroepsar tiesten organiseert, ontvangen him bezoekers in sfeervolle ambiance met koffie en thee. Kaarten zijn te reserveren via www. vriendenvande- beim.nl of verkrijgbaar aan de kassa van het theater, Willibrordusweg 2. Het concert begint om 14.30 uur, toegang 15 euro. Zaterdag 8 januari Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bun dels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9