VRIJWILLIGERS MAKEN HET VERSCHIL ZftlNG Wfo V HEILOO y 10 VRIJWILLIGERS- VACATUREBANK VOORTZETTING ACTIVITEITEN VAN DE UNIE VAN VRIJWILLIGERS CURSUSSEN 2011 Gezondheid en beweging Thuisfit - valpreventie Watergymnastiek Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Gezond afvallen senioren Educatief en Creatief Kunstgeschiedenis: dyna miek van de Romantiek Cultuurgeschiedenis: Realisme Schilderen voor beginners Wereldgodsdiensten: Christendom en Islam Generatiemix Sprookjes Sinterklaas Gezellig eten en spontaan mensen ontmoeten in het "Huiskamer restaurant van Heiloo". Juan Garcia serveert 5 gerechten, 5 wijnen, koffie en thee. Kosten: 39,50 per persoon. Reserveren: 06-51897035. 5 JANUARI 2011 UITKIJKPOST Het jaar 2011 is het Europees Jaar van de Vrijwilliger. In Nederland zijn zo'n vijf miljoen vrijwilligers actief. Zij zetten zich in voor ande ren In de samenleving. Maar vrij willigerswerk is ook voor vrijwil ligers zelf, voor hun organisaties en voor degenen aan wie zij dien sten leveren in velerlei opzichten van onschatbare waarde. Vieren en waarderen van de kracht van het Nederlandse vrijwilligers werk is één van de doelen van het Europees Jaar van de Vrijwilliger. Een ander doel is om aan het brede publiek te laten zien welke soor ten vrijwilligerswerk er zijn. De focus ligt hierbij op de diversiteit, er zijn vele vernieuwende, leuke en interessante manieren van vrijwil ligerswerk. Ook wordt ingezet op het behouden van een gunstig kli maat voor het vrijwilligerswerk. LOGO Vrijwillige inzet is immers verbon denheid: tussen mensen (sociaal weefsel), maar ook tussen mensen en issues (hart voor de natuur, zorg, kunst en cultuur, sport). Die verbinding wordt ook mooi verbeeld door het logo van het Europees Jaar van de Vrijwilliger, dat bestaat uit drie handen die elkaar bij de polsen vasthouden. Europees jaar van het vrijwilligerswerk 2011 Vrijwilligerswerk kan verrassend vernieuwend zijn! Vrijwillige inzet doe je ook voor jezelf, voor je eigen ontwikkeling. Samen werken we aan een gunstig klimaat voor vrijwillige inzet: politiek, maar ook binnen vrijwilligersorganisaties. PROMOTIETOUR In Heiloo wordt in dit kader ook extra aandacht besteed aan vrij willigerswerk. Op zaterdag 9 april 2011 doet de promotietour van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten Heiloo aan ter gelegen heid van de officiële opening van het Vrijwilligers Informatie Punt in de bibliotheek. In en rond de biblio theek zullen die dag feestelijke activiteiten plaatsvinden voor, van en over vrijwilligers en hun werk. Er zal aandacht worden besteed aan maatschappelijke stages. Jongeren zijn de vrijwilligers van de toekomst. Tijdens het hele jaar 2011 zullen er activiteiten worden ontplooid om aandacht te vestigen op vrijwilligerswerk. VRIJWILLIGE RSMARKT Op zaterdag 9 april 2011, tijdens de festiviteiten met betrekking tot de opening van het Vrijwilligers Informatie Punt, zal er een vrijwilli- gersmarkt plaatsvinden in de direc te omgeving van de bibliotheek. Vrijwilligersorganisaties kunnen hun organisatie presenteren, hun werk onder de aandacht brengen en vrijwilligers werven. De vrijwil ligersorganisaties ontvangen hier voor een uitnodiging, maar als u zeker wilt zijn van een kraam kunt u uw organisatie alvast aanmelden via het Vrijwilligers Informatie Punt (per e-mail vrijwilligers@wel- zijnheiloo.nl of telefoonnummer 5320281). De volgende vacatures zijn in te zien op de website Vrijwilligers Informatie Punt: De Hobbyfarm zoekt verschillende vrijwilligers: een aardige mevrouw voor de catering, een secretaris en enthousiaste creatievelingen; De Wereldwinkel zoekt een voor zitter en iemand die de doelstelling van de organisatie wil uitdragen; Het Vrijwilligers Informatie Punt zoekt mensen die jongeren willen begeleiden bij hun maatschappe lijke stage om de vrijwilligersorga nisaties te ontlasten; Het Vrijwilligers Informatie Punt van de Stichting Welzijn Heiloo is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250 1852 AR Heüoo, tel. 532 02 81 e-mailvrijwilligers@welzijnheiloo nl, website: www.vrijwilligersheiloo.nl. Openingstij den dinsdag en vrijdag 10.00 - 17.00 uur en woensdag 14.00 - 17.00 uur of op afspraak De Unie van Vrijwilligers, afdeling Heiloo, heeft besloten zich per 1 april 2011 op te heffen. Dit betekent echter niet dat de door haar georganiseerde activiteiten ook ophouden te bestaan. De projecten Vriendschappelijk Huisbezoek, Ziekenhuisbegeleiding en het Zwemmen met Begeleiding zullen met ingang van 1 januari 2011 doorgang vinden onder de paraplu en onder de verantwoordelijkheid van de Stichting Welzijn Heiloo. Zo zijn de Unie van Vrijwilligers en de Stichting Welzijn Heiloo overeengekomen. Wat verdwijnt is de naam, wat blijft zijn de projecten, de vertrouwde gezichten van de vrijwilligers en de betrokkenheid van de coördinatoren. De projecten sluiten goed aan bij de activiteiten die de Stichting Welzijn Heiloo reeds ontplooit op het gebied van persoonlijke ondersteuning (door vrijwilligers): de Lotgenoten Huisbezoeken, de Plusactiviteiten Thuis, het Vrijwilligersvervoer, de Boodsehappenserviee, de Ouderenadviseur en de Welzijnseoaeh. Aanvragen voor Vriendschappelijk Huisbezoek, Ziekenhuisbegeleiding, Zwemmen met Begeleiding kunt u op dezelfde wijze blijven doen als u gewend was. Vanaf 1 januari 2011 kan dit echter ook bij de receptie van de Stichting Welzijn Heiloo, via telefoonnummer (072) 533 1297. Mailen naar de welzijnseoaeh kan ook: welzijnseoaeh@welzijnheiloo.nl 0É Stichting Welzijn Heiloo orga niseert verschillende cursussen en activiteiten voor volwasse nen. Het is een mooie en leuke manier om mensen te ontmoeten en tegelijk bezig te zijn met iets wat u interesseert. Voor ons vol ledige aanbod kunt u kijken op onze website: www.welzijnheiloo. nl of contact opnemen met de receptioniste van het Trefpunt 072-5331297. U kunt ook in de cursusgids kijken. Deze is op te halen in het Trefpunt of u kunt deze telefonisch aanvragen. Als u zelf ideeën heeft voor cursussen of iets mist in ons aanbod kunt u contact opnemen met Angelique Sterkman, coördinator van de sociaal culturele activiteiten via a. sterkman@ welzijnheiloonl In januari en februari starten weer een aantal cursussen waar u nog aan mee kunt doen. Er zijn weer allerlei verschillende soorten acti viteiten, voor iedereen zit er wel iets interessants bij. Hieronder staan een aantal mogelijkheden. Het is voor mensen goed om in beweging te blijven. Uit onder zoek is gebleken dat door te bewegen mensen langer zelfstan dig activiteiten kunnen doen. Stichting Welzijn Heiloo organi seert diverse bewegingsactivitei- ten. Een klein voorproefje staat hieronder. Niet alleen goed voor u, maar ook gezellig! Donderdag 27 januari tot en met 10 maart van 9.30 - 11.00 uur in het Open Huis. De cursus Thuisfit bestaat uit 6 lessen en is bedoeld om uzelf in conditie te houden. U leert oefeningen gericht op beweeglijkheid, kracht, coördina tie en ontspanning. De rode draad in dit programma is valpreventie; het voorkomen van vallen en het goed ter been blijven. Na deze Thuisfitcursus kunt u zelfstan dig thuis verder oefenen, even tueel met behulp van een DVD die u gedurende de cursus kunt kopen. De docente is Barbara Grooteman. Kosten:€ 32,50 voor 6 lessen. Aanmelden bij Stichting Welzijn Heiloo 072-5331297 Elke dinsdag van 14.30 - 15.00 uur, of vrijdag van 11.30 - 12.00 uur in zwembad Loos. Deze cursus is ook geschikt voor mensen die begeleiding nodig hebben in het water, bij het omkleden of bij het vervoer. De begeleiders gaan mee het water in. U hoeft niet te kunnen zwem men om mee te doen, u kunt in het bad staan. Neem gerust een proefles om te kijken of het u bevalt. Kosten: 2,- per keer. Informatie en aanmelden: mw. P. Horsting 5338319. Vrijdag 28 januari tot en met 18 februari van 10.00 - 11.30 uur in het Trefpunt. Gewiehtseonsulente Claudia Spit geeft in 4 lessen advies over afvallen op een gezonde en verantwoorde manier. U krijgt een map met voedingsadvies en variatie- eetlijsten mee naar huis. Wilt u het nieuwe jaar goed beginnen, schrijft u dan in voor deze cursus. Kosten: 25,- voor 4 lessen. Aanmelden bij Stichting Welzijn Heiloo 072- 5331297. In januari starten ook weer een aan tal inspirerende cursussen. Voor de volgende cursussen is nog plek. Dinsdag 25 januari tot en met 1 maart van 10.00 - 12.00 uur in het Trefpunt. In 6 lessen vertelt Anja Kalis u over deze interessante stro ming. De kunstenaar uit die tijd plaatst zich buiten de maatschappij. In zijn kunst draait het om dyna miek, tegenstellingen en contras ten. De laatste les is een excursie. Kosten: €48,- voor 6 lessen, exclu sief excursie. Dinsdag 18 januari tot en met 8 maart van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt. In 7 lessen vertelt Jan van der Giessen u over deze periode in de geschiedenis. Na het revolutie jaar 1848 breekt er in Europa een andere tijd aan. Met name door de wetenschappelijke ontwikkelingen en sociale interesses gaat de aan dacht uit naar de ontwikkeling van de maatschappij. Aan bod komen onderwerpen als geschiedenis, filo sofie, bouw, kunst, literatuur en muziek. Kosten: 56,- voor 7 les- Woensdag 12 januari tot en met 16 februari van 9.30 tot 11.30 uur in het Trefpunt. Een korte cursus schilderen. U hoeft niets mee te nemen. De docente Trudie Buis zorgt voor alle materialen. Komt u lekker schilderen, u hoeft hele maal geen ervaring te hebben. Kosten: 55,- voor 6 lessen. Dinsdag 1 februari tot en met 22 maart van 14.00 tot 16.00 uur. In 8 lessen vertelt oud-docent Levensbeschouwing, Peter Greijer, u over de verschillen en overeenkomsten tussen het Christendom en de Islam. Er zit 600 jaar verschil tussen de Bijbel en de Koran. Wat zijn de invloe den van de Bijbel op de Koran? Wat zijn de beide opvattingen over Bijbelse figuren. Kosten: 77,- voor 8 lessen. De generatiemix is een project ontstaan uit de behoefte aan acti viteiten voor ouderen met klein kinderen. Sehoolbiljart is hier een voorbeeld van. Hieronder staan een aantal activiteiten welke door de afdeling Sociaal Culturele Activiteiten van Stichting Welzijn Heiloo worden georganiseerd. Elke schoolvakantie op woens dag van 10.00 - 11.30 uur in het Trefpunt, de eerstvolgende keer is woensdag 23 februari. Een spannende en vrolijke och tend voor grootouders met hun kleinkinderen. Onder leiding van Marlise Mantel samen een bekend sprookje naspelen en uitbeelden. Kosten: 4,- per volwassene met één kind (vanaf 4 jaar), elk vol gend kind 1,-. Zaterdag 27 november hebben we weer een gezellig Sinterklaasfeest georganiseerd voor opa's en oma's en hun kleinkinderen. Er is gekleurd, er zijn liedjes gezon gen en Marlise Mantel heeft een mooi verhaal verteld. Alle kin deren konden op de foto met Sinterklaas en kregen een cadeau tje mee naar huis. Met dank aan Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo die het mogelijk hebben gemaakt om dit evenement weer gratis aan te bieden. Voor het feest in 2011 zijn we nog op zoek naar vrijwilligers die de organisatie op zich zouden willen nemen. Het feest en de voorbe reidingen hiervoor vinden alleen in de maand november plaats. U kunt zich hiervoor aanmelden bij Stichting Welzijn Heiloo, via tele foonnummer (072)5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 10