Nieuwjaar in 't Praethuys Clusius College Castricum geeft 'bos' cadeau Statiegeld flessenactie van de Uylenspieghels in Limmen Feestelijke opening van Conquista jongerencafé NIEUWS UIT DE REGIO - 1 Informatie, gesprek, massage, Reiki, creativiteit Vorig jaar werd 1200,- euro opgehaald voorde carnavalsvereniging Dit jaar worden echte boompjes uitgedeeld aan lagere scholen Nieuwjaarsduik trekt duizenden stoere zwemmers REGIO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek, massage, Reiki, een gezichtbehan- deling of voor deelname aan een creatieve activiteit. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie www.praethuys. nl, 072-5113644 of mail naar info® praethuys.nl. Donderdag 6 janu ari van 19.30 tot 21.30 uur is het de avond voor de nabestaanden. Heeft u uw partner aan kanker verloren en wilt u graag horen hoe anderen die hetzelfde hebben meegemaakt hiermee omgaan? Kom dan op die donderdagavond naar 't Praethuys. Na afloop wordt er onder het genot van een drankje nog even nage praat. Natuurlijk bent u ook op andere dagen welkom. Op donder dag kunt u bij de schoonheidsspeci aliste terecht. Wilt u uzelf of diege ne die altijd voor u klaar staat eens lekker veiwennen? Koop dan een Praethuys-opkikkerkaart. Afgelopen weken is bij iedereen in Limmen een plastic zak in de bus gedaan, waarin u de flessen kunt doen als u de Uylenspieghels wilt steunen. Zaterdag worden deze zakken opgehaald! Aangeleverde foto LIMMEN - Op zaterdag 8 janu ari rijdt carnavalsvereniging de Uylenspieghels vanaf 09.00 uur met twee karren door Limmen om statiegeld flessen en kratje op te halen bij de mensen. Vorig jaar werd dit ook gedaan en met een opbrengst van ruim 1.200,- konden weer hele mooie dingen worden bekostigd. Zoals het bezoek aan het Sociaal Carnaval in Castricum, de optocht door Gorteldonk, de fruitmanden voor de zieken en de attentie voor de pasgeborenen. Ook dit jaar staan deze dingen weer op het program ma en kimnen de Uylenspieghels de opbrengst van deze actie goed gebruiken. Afgelopen weken is er bij iedereen een plastic zak met een begeleidend schrijven in de bus gedaan waarin u de flessen kunt doen als u de Uylenspieghels ook dit jaar wilt steunen. Net als vorig jaar is er ook weer een prijsvraag verbonden aan deze actie. Als u denkt te weten wat deze actie gaat opbrengen kan u dit invul len op de antwoordstrook die onder aan de brief zit. Mocht u deze niet meer in het bezit hebben, maak dan een briefje met uw naam, adres en e-mailadres met daarbij uw schat ting en stop deze in de zak bij de lege statiegeldflessen. Degene die het dichts bij het juiste bedrag zit, ontvangt van Prins Tyl XIII en zijn raad een heerlijk luxe ontbijt. De Uylenspieghels hoopt dat er weer vele bewoners van Limmen statie geld flessen aan hen doneren en vele gevulde tassen bij de voordeu ren aan te treffen. REGIO - Kinderen die weten wat natuur is, die weten hoe je met dieren om moet gaan, hoe planten en bloemen groeien, die weten dat aardappelen in de grond zitten en gewone appelen aan een boom groeien. Kinderen die deze feiten kennen, die weten wat 'groen' is, hebben vaak - ook als ze in hun puberteit doormaken - net wat meer oog en respect voor groen en dieren dan kinderen die hier weinig te maken hebben. Dat is voor het Clusius College Castricum een reden om alle lagere scholen in de gemeen tes rondom Castricum jaarlijks een 'groen' cadeautje te geven. Kinderen bewust maken van de groene kant van de wereld waar in zij leven. Natuurlijk hoopt het Clusius College Castricum dat die leerlingen bij hun schoolkeuze aan hen denken. In het verleden wer den op lagere scholen al champig nons en kruiden gekweekt door het Clusiuseadeautje. Dit jaar worden echte boompjes uitgedeeld, zodat alle lagere scho len bij elkaar genomen, je gerust kimt stellen dat het Clusius College Castricum een bos wegschenkt. Op dinsdag 4 en woensdag 5 janu ari was het weer zover. Het Clusius College Castricum gaat dan weer een flink aantal lagere scholen langs zodat er in de toekomst in de regio vast veel Clusiusbomen te vinden zijn. LIMMEN - Vrijdag 7 janu ari is het zover, dan opent het Conquista Café, hét jongeren- café voor iedereen van 16 jaar en ouder feestelijk haar deu ren! Kom in het nieuwe jaar lekker ontspannen met vrienden tijdens een spannende filmmarathon of maak ze in tijdens een uitdagend potje poolbiljart. Het café is er ook voor jou als je zelf activiteiten en feesten wilt organiseren of als dj muziek wilt draaien. Jij en al je ideeën zijn welkom en alles is bespreekbaar. Onder het genot van een hapje en een drank je is iedereen op vrijdag 7 januari vanaf 20.30 uur welkom om terug te blikken op het oude jaar en het nieuwe jaar te komen vieren of om gezellig samen te komen met vrien den om reeds gemaakte goede voor nemens te breken. Het café zal vanaf 7 januari iede re vrijdag geopend zijn van 20.30 tot 01.00 uur. Houd de website van het café op www.conquista.nl goed in de gaten voor de avonden die komen gaan. Het café van jongerencentrum Conquista bevindt zich op de Kerkweg 50 in Limmen en schenkt verantwoord volgens de richtlijnen van het NOC NSF. EGMOND - Op Nieuwjaarsdag namen duizenden stoere zwemmers, getooid met mutsjes van de spon sor en schaars gekleed in zomerse badkleding, om 14.00 uur een duik in het ijs- en ijskoude water van Egmond aan Zee. Na afloop stonden familie en vrienden klaar met warme handdoeken en kon men welverdiend genieten van een overheerlijke kop snert. Foto: Ricardo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13