Ellen van den Heerik Interieur styling Blaosmuziek in Heiloo Muziek met baby's en peuters H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEF Sneeuwruimen Geef! Plaatsen vrij' in het Kunst-Atelier UITKIJKPOST 5 JANUARI 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Oosterzijweg 56, 1851 PC Heiloo, telefoon: 06-20249337, www.ellenvandenheerik.nl, e-mail: ej.vandenheerik@quieknet.nl HEILOO - Aan het begin van een pril, nieuw jaar begint het bij velen te kriebelen. Het liefst zou je de handen uit de mouwen willen steken en een deel of zelfs de gehele inrichting van je huis willen veranderen; andere kleuren, andere sfeer of een zelfs compleet nieuwe stijl. Maar eigenlijk weet je niet goed waar en hoe je het beste kan beginnen. Een weldoordacht plan van iemand met kennis en gevoel voor interieursty- ling kan dan uitkomst bieden. Interieurstylist Ellen van den Heerik is sinds 1 november 2010 voor zichzelf begonnen en richt zich hierbij op het geven van advies en begeleiding bij elke restyling binnenshuis; ook bij het verkoop klaarmaken van een woning. Ellen: „Veel mensen heb ben het idee dat het restylen van een woning een kostbare zaak is. Dit weerhoudt velen om deskimdige hulp in te roepen. Vaak blijkt echter dat met weinig middelen en ingrepen toch een compleet andere sfeer in huis kan worden bereikt. Een woning zal bij verkoop een betere prijs opleveren indien deze goed gepresenteerd wordt. De eerste indruk is vaak doorslaggevend!" Ellen heeft veel gevoel voor inrichting en styling van ruimten binnens huis. Al op jonge leeftijd was ze bezig met interieur en styling. Ze heeft anderhalf jaar een opleiding gevolgd voor binnenshuisarchitect, maar: „Gevoel voor kleuren en materialen moetje in je hebben. Interieurstyling is een creatief proces datje naar mijn mening niet echt kunt aanleren!", aldus Ellen. Verder heeft ze al veel vrienden en bekenden tot grote tevre denheid geholpen bij een restyling van hun woning. Wie graag een andere sfeer in huis wil, kan daarvoor de professionele hulp inroepen van Ellen van den Heerik Interieurstyling. Ellen gaat uit van de persoonlijke smaak en stijl van de klant. „Een interieur moet bij iemand passen. Dat mooie kastje van oma, waar je zo aan gehecht bent, kan bijvoorbeeld met een likje verf heel goed in het nieuwe interieur worden ingepast." Ze begeleidt en geeft tips en advies, maar kan desge wenst ook het hele proces van restyling op zich nemen. In samenspraak met de klant gaat Ellen, binnen het afgesproken budget en aan de hand van een opgetekend plan, op zoek naar stoffen, materialen en accessoi res die voor het gewenste effect zorgen. Zelfs drastische bouwkundige ingrepen kunnen via Ellen worden geregeld. „In deze gevallen kan ik via het aannemersbedrijf van mijn man, W.J. Leek, ook allerlei andere vak mensen, zoals stukadoors, schilders en dergelijke inschakelen." Bij voldoende aanmelding start Ellen binnenkort ook met workshops interieurstyling, ook mogelijk in combinatie met lunch of diner in bras serie 'in 't Groen'. Hierbij wordt in een gezellige, ontspannen sfeer aan de hand van meegenomen foto's van de huidige thuissituatie in ongeveer drie uur naar een mooi interieurplan toegewerkt. De hoeveelheid sneeuw die we de laatste weken hebben gehad heeft z'n mooie kanten en minder mooie kanten. De jeugd kon zich prima vermaken op de heuvel aan de Omloop. De gemeente werknemers hadden druk werk om de doorgaan de wegen sneeuwvrij te houden, zelfs op de zon en feestdagen waren ze op de weg aanwezig. Maar helaas zijn er ook belangrijke pimten in Heiloo waar niets aan gedaan is en wat naar mijn inziens ook belang rijke pimten zijn. Op het parkeerter rein bij het gemeentehuis is er niets aan gedaan terwijl er vele mensen naar het gemeentehuis gaan. Het parkeerterrein bij de sporthal! De vele mensen die hier komen om te sporten maar nog belangrijker degene die naar fysiotherapie moe ten en dan zeker degene die van een rolstoel gebruik moeten maken. Voor rolstoelgebruikers is het gemeentehuis niet bereikbaar vanaf de parkeerplaats en dit geldt ook bij de sporthal en bij de winkelcentra's. Daarom een vraag naar de gemeen te: wilt u ook een een rondje met de sneeuwschuiver langs deze belang rijke plekken rijden, zodat het voor rolstoel en rollator gebruikers ook toegankelijk is en blijft. Jan Scholten Heiloo Tijdens mijn boodschappen in 't Loo kwam ik op de dag van zijn vertrek naar Nepal tot mijn verras sing René Veldt tegen! Ik ken hem uit mijn jeugd en ik ben een kleine sponsor van zijn kindertehuis in Nepal geworden en mijn opbrengst van onze jaarlijkse straatmarkt gaat ook naar René! René vertelde mij dat hij een geweldige tijd had in Heiloo en omgeving en vele lieve mensen hebben hem schitterende donaties gegeven. Daar was hij erg blij mee! Toch baart de toe komst hem zorgen, want hij komt mede door de recessie en minder sponsors nog veel geld tekort! Hij vertelde mij dat de weelde en overvloed die wij hier hebben onvoorstelbaar is voor de mensen in Nepal. Voor hen is het leven al gelukkig als men de basisbehoeften krijgt. Wij hebben met deze feestda gen weer heel veel geld uitgegeven aan eten, cadeautjes en er is met Oud en Nieuw weer voor veel geld de lucht ingeschoten. Ik heb tegen René gezegd: ik ga een oproep plaatsen in de Uitkijkpost om jouw kinderhuis in Nepal te steunen met een donatie! Dus: geef René Veldt en zijn kinderen in Nepal uw steun. Bijvoorbeeld als sponsorouder van een kind, of een vast bedrag per maand, of een donatie, groot, klein, wat u op dit moment kimt missen! Ga naar www.stichting-veldwerk.nl of doneer via rekeningnummer giro 8289522, of banknummer 543703266 t.n.v. Stichting Veldwerk, Egmond Binnen met vermelding: Aktie Wondergift voor René. Geef! Maak van onze dorpsgenoot geen dorp in nood! Marijke Bruin Heiloo HEILOO - Er is weer plaats in Kunst-Atelier onder leiding van Anneke Hemelrijk voor volwasse nen en kinderen op vrijdagmiddag. Er wordt vanaf 14 januari onder andere getekend, geschilderd, met klei gewerkt evenals in speksteen. Het Kunst-Atelier is in de Hofdijk in Heiloo, Mariënstein 178a, tel. 06-15023543. HEILOO - Op zaterdagavond 15 januari om 20.15 uur houdt Harmonie Caecilia haar jaar lijkse Nieuwjaarsconcert, in theater De Beun te Heiloo. Caecilia maakt van dit concert altijd iets bijzonders door samen werking met een gast. Waren dat in het verleden vaak muziekorkes- ten uit de omgeving van Heiloo, inmiddels is het concert groter gegroeid door medewerking van professionele muzikanten. Voor het nieuwjaarsconcert van 2011 brengt Caecilia een bijzonder the aterconcert met de Limburgse liedjeszanger Gé Reinders. Gé Reinders boekte afgelopen jaren overal in het land grote successen met zijn programma met plaatselij ke blaasorkesten, onder de noemer 'Blaosmuziek'. Eigenlijk was Gé Reinders al gestopt met deze reeks, maar voor het 85-jarig bestaan van harmonie Caecilia komt hij nog een keer naar Noord-Holland, onder het motto 'Het lekkerste uit Blaosmuziek'. De gevoelige, vrolijke en soms melancholische nummers van Gé Reinders worden begeleid door Harmonie Caecilia. Hiervoor zijn prachtige arrange menten geschreven. De liedjes worden door Reinders als in een onemanshow aan elkaar gepraat. Hij schroomt niet het publiek daarbij te betrekken. En er wordt zeker veel gelachen. Verder speelt Caecilia twee harmoniestukken. Kortom, een mooie manier om het nieuwe jaar in te luiden. Kaarten kosten slechts tien euro, dankzij de steim van Rabobank Noord-Kennemerland voor dit lus trumconcert. Kaarten zijn te koop aan de kassa van Theater de Beun (op werkda gen van 13.30 tot 17.00 uur) of via www.vriendenvandebeun.nl. HEILOO - Woensdagochtend. Maya is met haar oma naar muziek op schoot gekomen. Ze is ruim anderhalf en zit dus in de dreumesgroep. Ze staat let terlijk te trappelen om te begin- Sraks komt handpop Daro een liedje voor haar zingen en mag ze hem een handje geven. Spannend allemaal! Als Daro iedereen in de kring een handje heeft gegeven komt de juf met een geheimzin nige doos aan. Wat zou erin zitten? Nieuwsgierig komen er al een aan tal kinderen kijken. Hoera! Voor iedereen een trommel! Er wordt muziek opgezet en getrommeld. Maar pas op, als de muziek stopt is iedereen stil. Daarna volgen er nog een heleboel spelletjes en acti viteiten waarin gezongen, gedanst, gespeeld en muziek gemaakt wordt. Drie kwartier later zit ieder een weer in de kring en deelt Daro blaadjes uit met de liedjes die vandaag gedaan zijn. Maya en alle andere kinderen met hun moeders, vaders en oma's verlaten vrolijk het lokaal. Volgende week mogen ze op de harp spelen! Wilt u ook met uw baby, dreu mes of peuter muziek komen maken en zo bijdragen aan him muzikale en algemene ontwikke ling? Binnenkort starten er lessen 'Muziek op schoot' in het Open Huis te Heiloo. Voor informatie en opgave kunt u terecht op www. spelenderwijsmuziek.nl of belt u 06-18360486. Wilt u ook met uw baby, dreumes of peuter muziek komen maken? Binnenkort starten er lessen 'Muziek op schoot'. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5