1 Waarderingsspeld voor Limmen Ludiek Egmondse verhalen in Geestgronden regio 14 bonhoeffer Fototentoonstelling Dichtbij in Hanswijk NIEUWS UIT DE REGIO Eigenwijs Informatieavond ouders: dinsdag 25 januari 2011 aanvang 20.00 uur Open Huis: zaterdag 29 januari 2011 van 10.00-13.00 uur GjOH.klEVIE Twee nieuwe zijladers voor Limmen 12 JANUARI 2011 Limmen Ludiek heeft drie ludieke records naar Castricum gebracht. Aangeleverde foto LIMMEN - 2011 kon voor het bestuur van stichting Limmen Ludiek haast niet beter begin nen. Het voltallige bestuur werd zaterdag tijdens de tra ditionele nieuwjaarsreceptie van de gemeente Castricum in Geesterhage in het zonnetje gezet. Burgemeester Emmens over handigde de zilveren waarderings speld van de gemeente Castricum aan Andre Koopman die afgelopen zomer ten tijden van het Limmen Ludiek 2010 LEGO evenement voor zitter was. De burgemeester sprak het bestuur van Limmen Ludiek (Kees de Jong, Jack Burgering, Inge Bakker, Wilmer Kaandorp en Andre Koopman) tijdens de ontvangst in Geesterhage toe en prees hun inzet voor het geweldige sehou- ADVERTENTIE Oecumenische school voor mavo, havo, atheneum en gymnasium pieter kieftstraat 20 postbus 316 T (0251) 65 91 19 info@bonhoeffer.nl 1900 ah castricum F (0251) 65 52 43 www.bonhoeffer.nl der aan schouder gevoel afgelo pen zomer tijdens de bouw van de hoogste LEGO-toren van de wereld en natuurlijk ook de bouw van het Limmer Bloemenmeisje Limbonita door de Limmer school jeugd. Volgens de eerste burger was de waarderingsspeld zeer op zijn plaats: „Ons college heeft gemeend dat, gezien de bijzondere prestaties van het bestuur, de hele organisatie en de vele vrijwilligere (+/- 1800) de afgelopen zomer hebben gele verd, de gemeentelijke waarde ringsspeld hier zeer op zijn plaats is. We willen de stichting Limmen Ludiek niet alleen onderscheiden voor het feit dat ze het wereldre cord voor de hoogste LEGO-toren met 30,52 meter naar Castricum hebben gebracht in 2010 maar ook omdat de stichting Limmen Ludiek heeft getoond dat een enthousiaste samenwerking binnen een gemeen schap tot een schitterend werelds resultaat kan leiden. Burgers (jong en oud), bedrijfsleven en ambte naren schouder aan schouder naar een topprestatie Gedurende het meerdaagse LEGO evenement zijn mim 30.000 bezoe kers de poortjes van het Limmen Ludiek terrein gepasseerd. Stichting Limmen Ludiek heeft na de Grootste Cocktail in 2001 - 2001 liter, De Grootse Piramide van Bierkratten in 2005 - 63.365 kratten en de Hoogste LEGO-toren van de wereld - 30,52 meter nu dus drie ludieke records naar Castricum gebracht. „Deze waarderingsspeld is natuurlijk een waarderingsspeld voor iedereen die zijn of haar steen tje heeft bijgedragen aan ons LEGO evenement in 2010. Zonder de steim van onze sponsoren en de gewel dige inzet van alle vrijwilligere was het allemaal niet mogelijk geweest", zegt voorzitter Kees de Jong. Het bestuur van Limmen Ludiek - met Kees de Jong als nieuwe voorzit ter - is nu alweer aan het brainstor men over een nieuwe recordpoging in 2015. Ook dan hopen ze weer te kimnen rekenen op de steun van de gemeente, het bedrijfsleven en natuurlijke alle vrijwilligere. EGMOND - In het nieuw ste boekje Geestgronden van Historisch Egmond, staan deze keer verhalen over Egmond- Binnen en Egmond aan Zee. Karei Hennekens en Ton Brugman schrijven over de tot standkoming van de abdij 75 jaar geleden in 1935. Die is te danken geweest aan het doorzettingsvermogen van enkele monniken en leken die al rond 1900 zich met grote overtuiging hebben ingezet voor de herbouw van het klooster dat in 1573 was veiwoest. Vlak bij de abdij, op het kerkhof van de hervormde kerk, is het graf van Douglas Aubrey Hamilton. Hans Nauta schrijft over het vergeten graf van deze Britse vlieger die in 1938 bij Egmond aanspoelde. Het graf is onlangs opgeknapt door Peter de Roode en Fred Houtenbos. Jaepie Jaepie Honderd jaar geleden overleed Jacob Glas ofwel Jaepie-Jaepie, de bekende roeier en bootsman van de roeireddingboot. In zijn tijd was er veel loos voor de kust, maar zijn grootste bekendheid dankt hij toch ook aan het boek dat de bekende kinderboekenschrijver C. Johan Kieviet over hem schreef. De redac tie van Geestgronden kwam tot ont dekking dat het echte leven van de bootsman er toch heel andere uitzag dan in het boek met de mooie voor plaat. Tenslotte een verhaal van Dirk Tang over twee Egmondse vissers ft ALI^MAAQ GE BR. KLUI T MAN Jaepie-Jaepie, de bekende roeier en bootsman van de roeireddingboot. die in Great Yarmouth werden ver hoord door de rechter. Dit blijkt uit 'sailinglettere' die tegenwoor dig op internet te vinden zijn. Wie Historisch Egmond steimt met ten minste 16,50 krijgt per jaar drie boekjes vol Egmondse verhalen en foto's in de bus en als welkomst geschenk een eerder verschenen boekje of de vlag voor halve prijs. Voor andere aanbiedingen en opgave bel Aad Baltus, tel. 06 -25557605 of zie www.historiseheg- mond.nl. Op deze website staat veel lezenswaardigs over de drie Egmonden. LIMMEN - Wethouder Meijer nam vrijdag 7 januari twee nieuwe zijladers in ontvangst. Het gaat om nieuwe vuilniswagens die hun werk doen volgens de nieuwe inzamelmethode. Een zijarm tilt de vuilcontainer op en leegt hem in de wagen. De bediening gebeurt vanuit de cabine. Op 1 april gaat het nieuwe systeem in. Vanaf dat moment zetten de burgers hun containers op ophaaldagen neer op de zogeheten 'clusterplaatsen', de aangewezen plaatsen waar de vuilniswagens langskomen. Tot die tijd worden de nieuwe wagens gebruikt om te testen en te oefenen. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13