Sporthal De Enterij viert jubileum met Frans Duijts New Voice bij Zorgcentrum Agnes Prachtig duo concerteert in Limmen Fototentoonstelling Dichtbij in Hanswijk REGIO 14 INGEZONDEN BRIEVEN KORTOM The Franklin Beaufort International Jazzband Activiteiten in 't Praethuys Emancipatie in de praktijk 12 JANUARI 2011 LIMMEN - Het waren spannende tijden... Ongeveer vier jaar geleden werd er bijna besloten om De Enterij te sluiten. Gelukkig is het tij op het laatste moment gekeerd, alhoewel het van de gemeente afhangt of de sporthal na 2012 ook gewoon kan blijven bestaan. De Enterij bruist weer als nooit tevo ren. Vele verenigingen maken gebruik van de prachtige sporthal en jong en oud zijn volop in beweging. Zo is De Enterij voor de Castrieumse verenigingen Helios en CSV de thuis haf Dit is de manier om als CAL samen te leven. De zaalvoetbalvereniging groeit weer gestaag. De judoclub Groefsema is met lessen gestart en natuur lijk is er menig evenement of feest in De Enterij gevierd. Evenementen voor het goede doel of gezellig samen zijn... de sporthal heeft een hele belangrij ke, sociale functie waaivan het hele dorp op zijn tijd kan genieten. Het moge duidelijk zijn: Limmen kan niet zonder sporthal! Nu de porthal in februari dertig jaar bestaat is dit natuurlijk reden om het groots te vieren. Dit doet De Enterij op zondag 13 februari met een concert van Frans Duijts met zijn prachtige band Tilt. De zaal is open om 17.00 uur en de avond duurt tot 22.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar in De Enterij voor 10,- in de voorverkoop en 15,- aan de zaal. De toegang is vanaf 16 jaar. Fernand Zomerdijk van De Enterij: „Een woord van dank is natuurlijk op zijn plaats voor de heren van OGL. Door him tomeloze inzet zijn we in staat geweest de sporthal in Limmen te behouden. Wij vertrouwen erop dat de gemeente ook na 2012 de bewoners van CAL niet in de steek laat en dat ze ons prachtige complex niet verloren laten gaan!" EGMOND - Afgelopen zater dag heeft New Voice - het koor dat alweer twee jaar haar veilige thuishaven in de St. Adelbertuskerk in Egmond Binnen heeft - de nieuwjaarsre ceptie van Zorgcentrum Agnes opgeluisterd. Vóór de pauze werd het eigen repertoire gezongen en na de pauze werden de bewoners én him gas ten getrakteerd op een medley van Oudhollandse liederen, speciaal voor dit evenement ingestudeerd. Natuurlijk werd daar waar moge lijk uitbundig meegezongen. Zowel de bewoners van ZC Agnes als New Voice hebben veel plezier beleefd aan dit optreden en een herhaling van een soortgelijk optreden is dan ook zeker niet uitgesloten. Het koor ging naar huis met een uitnodiging voor de kerstmatinee in december. Een groter compliment kon het koor niet krijgen! Juist omdat de koor leden én muzikanten het op prijs stellen ook eens op een andere loca- tie actief te zijn, was het voor hen teleurstellend een uitnodiging voor een korenfestival in de Schulp in Egmond-Binnen te moeten afslaan wegens verhindering. Het koor zal er alles aan doen om er een volgen de keer wél bij te zijn! Zaterdag 29 januari om 19.15 uur zal de viering in bovengenoemde kerk weer muzi kaal worden opgeluisterd. Koor New Voice heeft de nieuwjaarsreceptie van Zorgcentrum Agnes opgeluisterd. Aangeleverde foto De 86-jarige amateur-fotograaf Henk Honhof is reeds 37 jaar een gerespecteerd lid van de Egmonder fotoclub Defa. Foto: Ab Baart EGMOND - Op 16 januari wordt om 15.30 uur door de Heilooër fotograaf Ab Baart (www. abbaart.nl), de maker van onder andere het fotoboek Kleurrijke Egmonders, een bijzondere fototentoonstelling in het dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef geopend. Het fotowerk, dat vanaf tot en met 25 maart te bewonderen valt, is gemaakt door de amateur-fotograaf Henk Honhof; reeds 37 jaar een gerespecteerd lid van de Egmonder fotoclub Defa. Deze 86-jarige nestor van de club heeft in de amateur fotografie zijn sporen ruimschoots verdiend. Hoewel hij een amateur in hart en nieren is, met een zeer eigen stijl, werden zijn kwaliteiten in 1994 door de Nederlandse Fotobond gehonoreerd met het predieaat 'Bonds Meeterklasse', een van de hoogste onderscheidingen binnen de Bond. Zijn specialiteit is natuur fotografie. Vroeger fotograferend in binnen- en buitenland, is de laat ste vijf jaar juist de schoonheid van de Nederlands kust voor hem een onuitputtelijke bron van inspiratie. De door Henk bewust gekozen titel LIMMEN - Op zondag 23 janua ri heeft 'Limmen Cultuur' weer een boeiend concert. In de PKN- kerk aan de Zuidkerkenlaan treden dan de pianiste Yumi Toyama en de cellist Albert Brüggen op. Onder het motto 'Van Beethoven tot Piazolla' spelen zij werken van compo nisten die bij eenieder tot de verbeelding spreken. Op het programma staan Sonates voor violoncello en piano van Beethoven en Brahms, maar ook de Fantasiestücke van Schumann en de beroemde Polonaise Brillante van Chopin. Aan het eind van het recital komen we in de twintigste eeuw terecht met het spectaculaire 'Dichtbij' geeft aan datje geen spec taculaire reizen behoeft te onderne men, omdat er zoveel schoonheid is die je dichtbij huis kunt vinden. Zijn foto's tonen beelden waar je nor maal aan voorbij zou kimnen lopen. Binnen de Nederlandse fotobond is hij een zeer gezien spreker op foto clubavonden. Met zijn dia-presentatie's die bestaan uit serie's als Buitenland, Nederland, Zee en strand, heeft hij menig amateur-fotograaf enthou siast weten te maken. Henk is zeer bescheiden over zijn eigen werk, dat blijkt uit het gegeven dat hij op deze hoge leeftijd voor het eerst in zijn fotografische carrière een solo tentoonstelling heeft in dorpshuis Hanswijk. Met werk van de laatste vijf jaar, waaronder sterke natuur beelden, portretten en macro opna men laat Henk Honhof zien wat voor veelzijdig man hij is, in al zijn bescheidenheid. In verband met de beperkte openstelling van het dorps huis en het gebruik van de zalen is het aan te bevelen voor de bezich tiging van de hele tentoonstelling contact op te nemen met de dorps huisbeheerder Sander Rozemeijer, tel. 06-31797733. stuk Requiebros van de Spaanse cel list en componist Gaspar Cassado. Als 'toetje' spelen Yumi en Albert één van de schitterende tango's van het befaamde Argentijnse fenomeen Astor Piazolla wiens muziek zo ont roerend klonk tijdens de huwelijks plechtigheid van prinses Maxima en prins Willem Alexander. Het is opmerkelijk dat twee men sen met zulke uiteenlopende achter gronden en tradities zo harmonieus kunnen samenwerken en prach tige muziek maken. Het concert begint op 23 januari 2011 om 15.00 uur. Entree: 12,-. Reservering van kaarten: telefonisch: 072-5052235 via e-mail: limmencultuur@hotmail. com. Of wanneer nog beschikbaar: aan de kerk. AKERSLOOT - Anuschka Ilsink uit Castricum mailde ons deze foto: „Een krachteloze accu belette mij (vrouw), het pontje van Akersloot op te rijden. Achter mij kwam een auto met twee vrouwen. In plaats van om mij heen te rijden zoals ik voorstelde, boden zij spontaan en voortvarend hun hulp aan: duwen, start kabels en de kennis er mee om te gaan. Auto in positie geduwd, kabels juist bevestigd, starten... niets... De pontman droeg zijn steentje bij door aan corrosie te denken en even aan de klem men te wrikken met direct resultaat. Dank aan de dames voor de bereidwilligheid en het paraat hebben van startkabels. Als foto grafe heb ik altijd een camera paraat!Foto: Anuschka ilsink LIMMEN - Na het verrassende optreden van de René Nijenhuis Band in december is op zondag 16 januari vanaf 16.00 uur in de Vredeburg te Limmen al weer het vierde nieuwe orkest, dat een gastoptreden verzorgt bij de Jazz Session Club Vredeburg. The Frankllin Beaufort International Jazzband is de naam en ze spe len een zeer sprankelende soort dixielandmuziek. In september 2003 is de FBI Jazzband opgericht door een zestal muzikanten, die him sporen in de jazzmuziek allang verdiend hadden. Ze beslo ten him krachten te bundelen en dat leidde tot een jazzband, waar het enthousiasme vanaf spat. De ritmesectie staat als een huis en zorgt voor een basis die swingt als een trein. Voeg daarbij een frontline van trompet, trombone en sopraansax of klarinet, dan staat daar The Franklin Beaufort International Jazzband. De Jazz Session Club Vredeburg is er ont zettend trots op dat ze dit leuke, verrassende orkest heeft kimnen strikken om een gastoptreden te verzorgen in de Vredeburg. De toegang is vrij, maar u kimt de Jazz Session Club Vredeburg steimen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: tirn- mer.limmen@worldonline.nl. REGIO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek, massage, Reiki, een geziehtbehandeling of voor deelname aan een crea tieve activiteit. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie www. praethuys.nl, 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Zondag 16 januari van 13.00 tot 15.00 uur luidt Vocaal ensemble 'Accolade' het nieuwe jaar in. Na afloop van het concert is er een Nieuwjaarsborrel. Maandagavond 17 januari is er van 19.30 tot 21.00 uur zingen. Op dinsdagmiddag 18 januari is een maandelijks open spreekuur van de oncologie wijk verpleegkundige van 14.00 tot 15.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 14