Goede start schaak]'aar voor Vredeburg De Deel Wijnkoperij bowlingtoernooi CC-Sportldasleerlingen op skiweek in Oostenrijk Honkbal 1 van Double Stars start training met nieuwe coach SPORT 17 Een knappe derde plaats was voor Dirk Hommes uit Heiloo KORTOM Zwemdiploma's Dames AZ oefenen bij De Foresters Klaverjasdrive bij Jeugdvisclub Limmen UITKIJKPOST 12 JANUARI 2011 BOWLEN HEILOO - Van 13 tot en met 16 december hield Bowlingvereniging Heiloo voor het negentiende jaar het 'De Deel Wijnkoperij bowlingtoer- nooi. 144 Bowlers streden over drie games in twee klassen A en B. Na drie dagen waren de eer ste drie trio-teams bekend, die de voorronde hadden afgesloten met de hoogste pinfall inclusief bonus. Alle negen prijzen werden aan het eind van de avond door de spon sor overhandigd. Maar eerst moes ten de 32 bowlers met de hoogste score uit hun klasse in vier finales uitmaken, hoe de surprises moes ten worden verdeeld. Acht spe lers met de hoogste scores in him klasse, moesten aantreden op de finaleavond donderdag 16 decem ber. In de eerste fmale in de klas se B dames lagen de scores niet ver van elkaar. Eerste werd hier Gre Kerssens uit Limmen met een totaalscore van 1202 gevolgd door Angelique Hutzezon uit Alkmaar met 1199 en Corrie Brevoort uir Heiloo 1170. De tweede fmale werd gespeeld in de Heren B klasse. De prestatie van John van der Kooi uit Alkmaar was verrassend. Hij wist zich in deze finale op te werken van de achtste naar een gedeelde eerste plaats. Met een score van 1248 inclusief bonus moest hij toch de eerste plaats afstaan aan Piet Borgman uit Alkmaar, die minder HONKBAL HEILOO - Net als de meeste andere teams van de honkbal en softbalvereniging Double Stars is het eerste honkbalteam afgelopen week begonnen met de zaaltrainingen ter voorberei ding op de nieuwe competitie, die begin april van start gaat. Dit team, dat voor het tweede ach tereenvolgende jaar landelijk speelt in de op een na hoogste klasse heeft een hogere ambitie dan vorig sei zoen, toen handhaven de doelstel ling was. De nieuwe coach Wendell Hato denkt zelfs voorzichtig aan een plek bij de bovenste zes halverwege de competitie om zo lekker veilig het seizoen af te kunnen maken in de promotie poule. Na vijf suc cesvolle jaren onder good old Jaap Muts uit Purmerend met twee pro moties en een kampioenschap heeft bonuspunten had meegekregen. Willem Bakker uit Alkmaar kwam drie pins tekort en moest genoegen nemen met een derde plaats. In de hoogste klasse Dames A behaalde Betsy Koeten uit Heemskerk met een totaal score van 1244 de eerste plaats. Met de hoogste score van alle dames, die aan dit toernooi deelnamen, ontving zij tevens de Wisseltrofee uit handen van Paul Boerlage van De Deel Wijnkoperij. De tweede plaats was voor Anita de Boer uit Heerhugowaard met 1229. Derde werd hier Simone Heinis uit Alkmaar met 1211. De top bij de heren was duidelijk aanwezig in de laatste finale A klasse. Met een ruime meerder heid won hier Frank Hemmekam uit Heiloo hier de wisseltrofee met een bonusloze score (scratch) van 199, 233, 247. 241, 258 en 236. Zijn gemiddelde scratch score van 235,6 was net iets te veel voor Rik Nap uit Egmond Binnen die eveneens zonder bonuspunten een pinfallge- middelde behaalde van 223,0 Een knappe derde plaats was voor Dirk Hommes uit Heiloo met een totaal score van 1299. Kijk voor foto's en uitslagen op www. bowlingverenigingheiloo. nl. Haarlemmer Wendell Hato met veel enthousiasme het stokje overgeno men. Deze zeer ervaren coach heeft zelf nog bij de roemruchte Haarlem Nicols gespeeld en kent de kneepjes van de tactiek, die op het hoogste niveau nodig zijn. Tijdens zijn zaal trainingen afgelopen week heeft hij echter vooral op het belang van het teamwork gehamerd. Ook al zijn bij honkbal de individuele prestaties zeer belangrijk, gaat het volgens hem vooral om het op de juiste momenten inpassen van de indivi duele kwaliteiten, waarbij iedereen zich ondergeschikt moet maken aan de totaalprestatie van het team. Naast de nieuwe hoofdtrai ner/coach Wendell Hato is Double Stare ook zeer in genomen met pit chers trainer Tim Miner. Deze lang geleden door De Foresters naar Heiloo gehaalde Amerikaan is in ons Heiloo blijven wonen en heeft SCHAKEN LIMMEN - SV Vredeburg is 2011 goed begonnen. Op vrijdag 7 januari won het eerste achttal de bondswedstrijd tegen het derde team van Heerhugowaard met 5-3. Na vlotte overwinningen van Koen Kramer, Bob Stolp en Gertjan Hafkamp en een remise van Jos Admiraal, met een tussenstand van 3,5-0,5 als gevolg, was het Harold Ebels die de overwinning van Vredeburg zeker stelde door aan het vijfde bord zijn tegenstander te verrassen met een paardvork op koning en toren. Door een remise van Niels Hageman en nederlagen van Ed Stolp en Cees Dinkla werd vervolgens de 5-3 eindstand bereikt. Op dezelfde avond werd de twaalf- HEILOO - De eerstejaars sport- klasleerlingen van PCC Heiloo en PCC Bergen zijn zondag 9 januari veilig teruggekeerd van een fantastische wintersport- week in Oostenrijk. Daar heb ben ze keihard gewerkt aan hun alpine-vaardigheden. Ze leerden er de techniek van het carven en allerlei tricks. Een prima manier om het nieuwe jaar in te luiden! in de afgelopen jaren al menig maal tot grote tevredenheid bij Double Stare trainingen gegeven. Komend jaar krijgt hij gezelschap van twee nieuwe jonge Amerikaanse spelers, die naar verwachting het niveau van Honkbal-1 gaan opkrikken. Wat dat betreft is pitcher Jeroen de Haas ook een grote aanwinst. Deze jonge pitcher is niet alleen bij Double Stare aan de zaaltraining begonnen, maar ook bij Oranje! Eens per week zijn de team zaal trainingen van Honkbal-1 toegan kelijk voor het publiek. Daar kan men gerieflijk op de tribune plaats nemen en een kopje thee of koffie halen in het sporteafe. De trainings tijden zijn niet altijd hetzelfde, maar meestal is er rond 12.00 uur op de zaterdagen in januari en februari flitsend zaalhonkbal te zien en te beleven in Heiloo. (Zaterdag 15 januari van 13.00 tot 15.00 uur.) de ronde van de interne competitie gespeeld. De gelouterde Jan Borst speelde zijn favoriete Siciliaanse opening tegen Bert Hollander. Toch verloor hij na een zet of vijftien een kwaliteit, maar had genoeg compen satie in de vorm van aanvalskansen over de diagonalen om het jeugdige talent op remise te houden. Jan Levering werd geconfronteerd met een Jaap Limmen in bloedvorm. Limmen won een pionnetje in het middenspel en loodste dit klei nood, ondanks de solide defensie van Levering, zeer kimdig naar het promotieveld aan de overkant. De afgetrainde Robin Rommel versloeg Sandra Hollander in een konings gambiet en meldt zich als vanouds in de top tien. Dylan de Vries en Robert Termes voerden een fraai schaakschouwspel op met weder- Het Petrus Canisius College is een ambitieuze school waar op de vijf vestigingen traditioneel veel aan dacht uitgaat naar de verschillende bèta- en technische opleidingen. Maar daarnaast is het voor sportief ingestelde leerlingen op vier van de vijf PCC-vestigingen mogelijk om deel te nemen aan de sportklas. Leerlingen die sportief zijn inge steld kunnen door middel van de Sportklas kennismaken met allerlei verschillende sporten. Ze krijgen namelijk extra lessen gym en doen door het jaar heen aan allerlei cli nics mee. Zo volgen de eersteklas sers van PCC Heiloo en PCC Bergen in november en december altijd een gedegen ski- en snowboardelinie. De sportklassere van beide vestigin gen gaan in hun eerste schooljaar op het PCC gewoonlijk naar Oostenrijk voor een intensieve ski- en snow- boardweek. Tijdens deze winter sportreis kimnen ze 'voor het echie' laten zien wat ze tijdens de eerdere clinic hebben geleerd. In totaal namen dit keer zo'n honderdtwintig leerlingen van de Sportklassen van PCC Bergen en PCC Heiloo deel aan de reis. Een aantal van hen is begin nend skiër of snowboarder, maar onder leiding van gekwalificeerde Nederlandse docenten lukt het ook hen om in korte tijd als volleerde wintersporters de Oostenrijkse hel lingen af te suizen. Overdag wordt geluncht op de alpenweide. In het Gasthof waar de leerlingen de hele week verbleven, werden 's avonds gezellig spelletjes gedaan, film geke ken en bij elkaar op de kamer geze ten. Na him thuisreis op zondag 9 januari hebben ze hopelijk voldoen de bij kunnen slapen om weer uitge rust op school te verschijnen. zijdse kansen, waarbij de aanval van De Vries uiteindelijk de winnende bleek. Marcel Wester pakte de zaken serieus aan in zijn partij tegen Paul de Ruijter: hij noteerde zijn zetten en maakte goed gebruik van zijn bedenktijd. Deze strategie leverde hem een mooie overwinning op. In de B-groep is het bijzonder spannend: Sewints Dahi, René Voorwalt en Patrick Wempe won nen alle drie him partij en staan heel dicht bij elkaar op de hoogste plaat sen van de ranglijst. Komende vrij dag vindt het jaarlijkse snelschaak- toernooi plaats. Omdat de partijen binnen twee maal vijf minuten moeten worden beslist, is er daarbij vaak sprake van wild-west-taferelen en verrassende uitslagen. HEILOO - Door de onveiwachte sluiting van het zwembad is er na twaalf jaar lesgeven in december voor de laatste keer afgezwommen door de leerlingen van 'Meester Ton', in zwembad 't Vennewater. Ook al was de tijd heel beperkt, het is door de geweldige inzet en samenwer king door een aantal kinderen toch nog gelukt om niet alleen het A-dip lorna, maar ook nog het B-diploma te behalen. De geslaagden zijn: Walvis: Nick de Forest A-Diploma: Lilly Wissink, Anne Kaan, Lima van Twuijver, Tamara van Duuren, Laiysia de Ruijter, Martika van Eist, Sabne Grollé, Marit Outhoff, Melissa en Mike Weyere, Sergio Sanz, Laura en Nicole de Jong, Elsemieke Bosch en Pablo Ekelmans. B-Diploma: Franka en Lilly Wissink, Luna de Vries, Yara Groot, Tika Smit, Sem Deida, Anouk Kuijper, Melle Boon, Bram Tijsen, Eloise Werkhove, Dean van der Velde, Naomi Meijer, Ashley Heijne, Klaas de Jager, Hu An Tan, Laiysia de Ruijter, Moise Zuurbier, Fay Drissen, Sterre Lensen, Mette Haan, Martika van Eist, Sabine Grollé, Lima van Twuijver en Marit Outhoff. Overlevingszwemmen Zilver: Fenne Hes, Niels en Lianne Dekker, Myrthe Roest en Rosa Oppenhuizen. HEILOO- Op donderdag 13 janu ari komt het eerste dameself tal van AZ op bezoek bij De Foresters. De dames, die met slechts één pimt achterstand op koplopers SC Heerenveen en FC Twente nog alle kans hebben om him landskampioenschap te prolongeren, oefenen dan tegen De Foresters BI. De aftrap op Het Vennewater is om 18.45 uur en de toegang is gratis. LIMMEN - Zondag 16 janu ari houdt jeugdvisclub Samen Beet te Limmen haar jaarlijkse Klaverjasdrive in café De Lantaarn aan de Dusseldorperweg te Limmen. Inschrijven kan vanaf 13.30 uur, om 14.00 start de eerste ronde. Inleg is 2,- per persoon. U kimt zowel als koppel als individueel inschrijven. Tevens is er een grote verloting. De opbrengst komt geheel ten goede het goede doel. Bowlingvereniging Heiloo voor het negentiende jaar het 'De Deel Wijnkoperij bowlingtoernooi. Aangeleverde foto De eerstejaars sportklasleerlingen van PCC Heiloo en Bergen hadden een fantastische sportweek in Oostenrijk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17