Vishandel Huib Schong viert 65-jarig jubileum 'Val op, licht aan' 'Steeds minder loonstroken op deurmat' H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF KERK DIENSTEN De lezer van de maand! GP Groot helpt bij opruimen Chemie-Pack INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPIER Zondagmiddagcafé Klankdiashow Rusland Eten met de Gezelschapsbank Dynamiek van de Romantiek Opfriscursus PC Zeppelin, documentairefilm Thuisfit - valpreventie Wereldgodsdiensten: Christendom en Islam Generatiemix UITKIJKPOST 12 JANUARI 2011 HEILOO - Vishandel Huib Schong is 65 jaar een begrip in Heiloo. Opa Huib Schong, wiens vader en grootvader al in vis handelden, werd in de oor log in 1943 vanuit zijn geboortedorp Egmond aan Zee naar Heiloo geëvacu eerd. In 1946 opende Huib, geheel in lijn met de familietraditie, een viswin kel aan Kennemerstraatweg 125 in Heiloo. Vijfentwintig jaar later werd hij opgevolgd door zijn zoon; Huib (inmiddels Huib senior). Huib hielp, net als zijn broer en zussen, al jaren in de zaak. In de zomermaanden stond hij altijd met de haringkar bij de Witte Kerk; mis schien wel de eerste 'hangplek' van Heiloo. Want hier verzamelden zich iedere maandag de 'ware voetbalkenners' van Heiloo om de voetbalwedstrij den van het weekend nog eens fijntjes door te nemen. Huib trouwde met Annemarie en samen zetten zij in 1971 de viswinkel voort. Annemarie nam de winkelverkoop voor haar rekening en Huib de aanvoer en verwerking van verse vis. Vanwege de drukte in de winkel werd de haringkar voorgoed 'op stal' gezet. Traditiegetrouw hielpen later ook hun kinderen, Paulien, Huib en Nancy, weer in de zaak. Huib sr.: „Zo gaat dat nu eenmaal in een klein familiebedrijf." Weer 25 jaar later nam Huib jr. het stokje over. Hij en zijn vrouw Yvette vestigden de viswinkel vijftien jaar geleden in winkelcentrum 't Loo. Huib jr.: „Bijna op de oude stek, waar vroeger de haringkar altijd stond!" Al die jaren is er veel veranderd. Andere wensen en eisen van de consument, zoals de opkomst van exotische vissoorten. Veranderd koopge drag, met concurrerende supermarkten om de hoek. Huib jr.: „Toch houdt vishandel Schong het in Heiloo inmiddels drie generaties vol, waarbij onze klanten ons ook vaak van generatie op generatie trouw blijven. En daar zijn we trots op, want een zaak opbouwen is moeilijk, maar de goede naam van een zaak handhaven des te meer!" Yvette en Huib zetten de familietraditie voort, want ook him 6-jarige zoon heet uiteraard Huib! Huib en zijn zusje Nikki zijn al regelmatig in de winkel te vinden, waar ze spelenderwijs veel van het vak van hun ouders oppikken. De mogelijke zesde generatie Schong in de vis? De toekomst zal het leren! Huib sr. en Annemarie Schong en Huib en Yvette Schong bij de haringkar. Foto: Carolien Breed HEILOO - Vrijdag 14 januari houden Veilig Verkeer Nederland - Fietsersbond - en de gezamenlijke rijwielhandels een fietsverlichtingactie op het Looplein, bij ingang van de Hema. Uit een landelijk onderzoek is gebleken dat 35% van de fietsers zonder deugdelijke verlichting rond rijdt. Reden genoeg voor een fietsverlichtingsactie! Van 16.00 tot 19.00 wordt de fietsverlichting gratis gerepareerd, onderdelen moeten wel vergoed wor den. Als de verlichting niet hersteld kan worden, wordt dat in de winkel gedaan met 50% korting. Je hebt altijd 'de bezorger van de maand'. Maar waarom geen 'lezer van de maand'? Mijn lezer van de maand is Meneer Odijk uit Heiloo (Ypestein). Ik ben nu al een jaar bezorger van de uitkijkpost. Toen ik Kerst- en Nieuwjaarskaartjes ging lopen, waren er veel mensen niet thuis. Ik ben niet nog een keer langs gegaan, om de mensen die niet thuis waren him kaartje alsnog te geven. Toen ik afgelopen don derdag (6 januari) thuiskwam, zei mijn vader dat er iemand langs was geweest, met vijf euro, als bedankje dat ik zo goed heb bezorgd: meneer Odijk. Meneer Odijk was veel hui zen afgeweest om de bezorger van de Uitkijkpost te vinden. Hij heeft me uiteindelijk gevonden, hoe weet ik niet. Ik vind dit echt bijzonder, dat iemand dit doet. Ik heb hem nog niet bedankt, dus ik hoop dat hij dit leest. Dus bij deze; heel erg bedankt meneer Odijk! Ilse Bloemendal Heiloo HEILOO - GP Groot was betrok ken bij het bestrijden van de gevolgen van de ramp bij chemie bedrijf Chemie-Pack in Moerdijk. Afgelopen weekend heeft men geholpen met het opruimen van bluswater en chemisch afval. Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds A. Mak, radio dienst van Radio Bloemendaal. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds R.J. Blaauw. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Dienst van schrift en tafel rninv de zanggroep. Voorganger ds M. Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met de Brug, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.30 uur: Familieviering met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistievie ring, vrijdag 09.00 uur: eucharistievie ring, zaterdag 12.00 uur: eucharistie viering. Zondag 09.00 uur: gelezen eucharistieviering, 10.30 uur eucharis tieviering met celebrant: Rector G.H.B. Bruggink en koor: Ubi Caritas, 15.00 uur: Lof. Maandag 12.00 uur: eucharis tieviering, dinsdag 12.00 uur: eucharis tie viering, woensdag 09.00 uur: eucha ristieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met liturgisch koor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: Woord - en Communieviering met gemengd koor, voorganger pastor H. Hudepohl. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. HEILOO - 'Steeds minder mensen krijgen hun loonstrookje thuisge stuurd. Bedrijven kiezen meer en meer voor de digitale variant', dat blijkt uit onderzoek van ADP, de grootste salarisverwerker van Nederland. Dit bericht stond onlangs op Nu.nl. Ook kleinere kantoren constateren de ommezwaai. Smit Partners accountants, fiscalisten en adviseurs uit Heiloo bijvoorbeeld. 'Cliënten vragen steeds vaker naar de digitale aanle vering', zegt accountant en fiscalist Thijs Smit van Smit Partners. 'En dat is niet zo raar. Want werken met online loonstroken is efficiënter, goedko per en maatschappelijk verantwoord omdat het minder papier kost en dus beter is voor het milieu.' Daarom biedt Smit Partners hun klanten een digitaal dossier aan, waarin niet alleen de loonstroken online oproepbaar zijn. Ook de jaaropgaven, loonaangiften, loonjoumaalposten, arbeidscon tracten, kopie identiteitsbewijzen en zelfs het CAO zijn daar terug te vin den. Medewerkers kunnen zelf inloggen en hun loonstroken en jaaropga ven oproepen. Werkgevers kimnen alles downloaden. De online loonstroken sluiten goed aan bij de visie van Smit Partners. 'Online samenwerken om efficiënter te werken, dat is onze visie', zegt Smit. Online Loonstrook is daar een voorbeeld van. Maar ook online boek houden en scanboeken. Ook efficiënt werken in 2011? Bel voor een vrij blijvende demo tel: 072-5331700 of surf naar www.smitenpartners.nl. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. wKerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.1-5 uur: Oecumenische viering. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur: Oecumenische vie ring met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Oecumenische vie ring. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: oecomenische dienst in de Protestantse Kerk. Woensdag 09.00 uur: eucharistieviering. Zondag 10.00 uur: Gregoriaanse vesper Lof. Protestanse Gemeente Egmond Zaterdag 19.00 uur: RK Kerk Egmond Binnen, pastor R. Scheltinga, gebed voor de eenheid. Zondag 10.00 uur: Egmond aan Zee, ds S.H. Ossewaarde zondag 10.00 uur: Egmond aan den Hoef, pastoor R. Scheltinga. Drie oecomenische dien sten en gebed voor de eenheid. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 Geen dienst! Er is een oecumenische- dienst in de Trefpunt kerk in Alkmaar. Voorgangers: ds Carolien Cornelissen Doopsgezinde Gemeente en ds Cokkie Groot korstanje Protestantse Gemeente. Aanvang 10.00 uur. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: communieviering met herenkoor, voorganger pastor J. Oiling. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot, voorganger ds. M. de Vries. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 16 en zondag 30 janu ari van 13.30 tot 16.30 uur is het Zondagmiddagcafé geopend in het Trefpunt om gezellig samen met anderen te klaverjassen, te bridgen, te biljarten, rummy cub te spelen, of te internetten, sjoelen enzovoorts. Bent u alleen? Geen probleem, want de spelleiding helpt u graag op weg. Geen vervoer? Leden van de Buurtbus Heiloo kunnen gebruikmaken van gratis vervoer, dit geldt echter alleen voor inwo ners van Heiloo. Aanmelden voor de Buurtbus via het Trefpunt tot vrijdag 14 januari 11.30 uur. Entree Zondagmiddagcafé: 2,- (voor leden Servicepas: 1,-) Zondag 16 januari, 14.00 uur. Zaal open: 13.30 uur. Evert en Cisca Abspoel geven in het Trefpunt een interessante klankdiashow over Rusland. Ook voor deze activiteit kunnen leden van de Buurtbus gebruik maken van gratis vervoer, aanmelden tot vrijdag 14 januari 11.30 uur. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. Entree: 5,- Woensdag 26 januari, 17.30 uur. U bent welkom om lekker te eten en nieuwe mensen te ontmoeten in Chinees restaurant Lotus in 't Loo. Aanmelden via de receptie in het Trefpunt. Kosten: 11,- voor een driegangen menu. Vanaf dinsdag 25 januari, van 10.00 tot 12.00 uur. In zes lessen vertelt Anja Kalis u over deze inte ressante stroming. De kunstenaar uit die tijd plaatst zich buiten de maatschappij. In zijn kunst draait het om dynamiek, tegenstellingen en contrasten. De laatste les is een excursie. Kosten: 48,- voor zes lessen, exclusief excursie. Aanmelden: 072-5331297. Vanaf maandag 24 januari start een cursus voor hen die eerder de cursus Kennismaken hebben gevolgd. We kijken wat er aan ken nis is bijgebleven en welke aanvul ling is gewenst. Tijd: 10.45 tot 12.15 uur. Kosten: 40,- voor drie lessen. Woensdag 26 januari om 14.00 uur in het Trefpunt vertoont de Culturele Commissie een prach tige IDFAfilm: Farewell, gemaakt in 2009. De documentairefilm gaat over de eerste vrouw die een zep- pelinvlucht maakt, met haar gelief de. De film is zo gemaakt dat aan dit romantische luchtvaartverhaal authentieke zeppelinarchiefbeel den zijn toegevoegd. Zaal open om 13.30 uur, entree: 6,-. Donderdag 27 januari tot en met 10 maart van 09.30 tot 11.00 uur in het Open Huis start Barbara Grooteman met een cursus valpre ventie, bedoeld is om uzelf in con ditie te houden. U leert oefeningen gericht op beweeglijkheid, kracht, coördinatie en ontspanning. De rode draad in het programma is het voorkomen van vallen. Na afloop kunt u eventueel met behulp van een dvd thuis verder oefenen. Kosten: 32,50 voor zes lessen. Vanaf dinsdag 1 februari van 14.00 tot 16.00 uur vertelt docent Peter Greijer in een cursus van acht lessen u over de verschillen en overeenkomsten tussen het Christendom en de Islam. Er zit 600 jaar verschil tussen de bijbel en de koran. Cursuskosten: 77,-. Maandag 7 februari gaat het schoolbiljarttoemooi weer van start, dankzij de sponsoren Stichting Vrienden Ouderenwerk, de biljartvereniging Het Treffertje en de scholen zelf. De deelnemende scholen van dit jaar: De Duif, Springschans, Elckerlyc, Radboudschool, Zuidwester en de winnaar van 2010: de Paulusschool. Meer dan 150 leerlingen zullen, onder bege leiding van de biljartveteranen, weer de onderlinge strijd aan gaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7