Voorstellingen De Beun tot nader orde uitgesteld Versteege ontvangt parochiemedaille Jos Apeldoorn exposeert in bibliotheek Heiloo Gerard Leegwater opent nieuwe serie orgelconcerten Ter Coulsterkerk C' H E I L O O Staal 19,90 DEUTEKOM Corso Bioscoop New Kids: Turbo! BOEK VAN DE WEEK Staal door Silvia Avallone Boek van de week: door Silvia Avallone voor Het optreden van Paulien Cornelisse is helaas afgelast Jazz op zondag d'Sfinx SILVIA AVALLONE UITKIJKPOST 12 JANUARI 2011 Bioscoopfilm die gebaseerd is op de Nederlandse komedieserie over een groep hangjongeren in het Noord-Brabantse doip Maaskantje. De crisis heeft toegeslagen. Ook de hangjongeren Gerrie, Richard, Rikkert, Robbie en Barrie in het Brabantse doipje Maaskantje zijn door misverstanden hun banen kwijtgeraakt. Zelfs nog erger, hun uitkeringen zijn stopgezet. Met slechts één logische oplossing, nergens meer voor betalen, loopt alles uit de hand. New Kids Turbo is een absurd verhaal met een bela chelijk hoge grapdichtheid. Met onder andere Steffen Haars, Tim Haars, Huub Smit, Flip van der Kuil, Wesley van Gaaien. (Indien de bezoeker jonger is dan 12 jaar dan zal de kassamedewerk(st) er of kaartcontroleur naar de leef tijd vragen. Het antwoord dat wordt gegeven zal voor waar worden aangenomen. Er zal vanzelfspre kend niet naar legitimatie worden gevraagd, (er is geen legitimatie plicht tot 14 jaar) Kinderen van 10 en 11 hebben toegang tot een film met leeftijdspictogram 12, maar onder begeleiding van zijn of haar ouder(s)/ verzorger(s)) In haar debuutroman Staal schetst de Italiaanse schrijfster Silvia Avallone de wankelende, maar bovenal diepe vriendschap tussen de dertienjarige Anna en Francesca tegen de achtergrond van het armoedige arbeidersbestaan in him Italiaanse woonplaats Piombino. De stad leeft van de staalindustrie. In de smerige staalfabriek slaan mannen zich dankzij cocaïne door de zware werkdagen heen, zijn vrouwen aan huis gekluisterd en ontsnappen jongeren door 'seks, drugs en rock 'n roll' aan de werkelijkheid. Staal is een boek waarin de Italiaanse schrijfster Silvia Avallone de rauwheid van het bestaan in Piombino expliciet en onbeschaamd beschrijft. Juist tegen deze achtergrond krijgt de diepe vriendschap tussen Anna en Francesca vorm. Avallone ver woordt him verbondenheid, maar ook him onzekerheid op treffende wijze. Haar debuut is dan ook niet voor niets een Italiaanse bestseller. HEILOO - Dirigent Jan Peter Versteege ontving de zilve ren parochiemedaille van de Willibrordusparochie te Heiloo bij zijn afscheid op 31 decem ber. Zowel de dirigent als de koorle den van het vierstemmige koor De Brug waren enorm verrast toen Pastor Herman Helsloot aan het einde van de dienst op oudjaar, een woord van dank richtte aan Jan Peter Versteege die uit waarderng voor zij nooit aflatende enthousi asme en coaching van het koor, de zilveren parochiemedaille kreeg opgespeld en een oorkonde daarbij overhandigd kreeg waarin vooral ook zijn vakbekwaamheid hoge lijk werd gewaardeerd. Vanaf de beginperiode, augustus 2004, heeft Versteege continu gewerkt aan stemvorming, zangtechniek, articu latie en adembeheersing, een aantal ingrediënten die onmisbaar zijn als vaardigheden van een regelmatig optredend koor, te weten één keer per maand het begeleiden van een dienst in de Willibrordusparochie aan de Westeiweg 267 te Heiloo. De Brug is nu passé; ook omdat het voor Versteege erg veel reis tijd vergt, vaak ook op spitsuur momenten, steeds van Zandvoort naar Heiloo te reizen en vice versa. De Brug is een levendig koor en het is niet altijd eenvoudig, alle 'kikkers' in de kruiwagen te hou den. Op zaterdag 15 januari kunt u De Brug weer beluisteren om 19.00 uur in de Willibrordus parochie aan de Westerweg 267. REGIO - Tot 26 februari expo seert Jos Apeldoorn uit Egmond schilderijen in olieverf en hou ten beelden in Bibliotheek Heiloo. Apeldoorn maakt deel uit van het schildersgenootschap Hallem dat is opgericht in 1992 en verder bestaat uit de Egmonders Huug Zentveld en Erik Baart. De schil derijen zijn expressionistisch met een ferm kleurgebruik opgebouwd in grove streken met kwast en mes. De kleurrijke, herkenbare, goed getroffen schilderijen nodigen uit tot intensief kijken. De schilderijen maakt hij naar in het veld gemaakte schetsen. Van de vele schetsboek jes worden er ook enkele getoond in vitrines. Naast schilderen maakt Jos sinds 2002 ook houten beel den. Hij laat zich leiden door de natuurlijke structuur van het hout en probeert vele houtsoorten uit waaronder ook het oerhout wat afkomstig is uit een veenmoe- ras in het Drentse Roderwolde. Apeldoorn geeft workshops van een dag in het maken van houten beelden in de bloemenkas van Simon Kramer aan de Limmerweg op de grens van Egmond-Binnen en Bakkum. Werk van Jos Apeldoorn, te zien in de bibliotheek. Aangeleverde foto Vervolg van voorpagina Met name de amateurverenigin gen, die him thuisbasis hebben in De Beim, zijn zwaar gedupeerd. Zo stond voor de Heilooër Operette Vereniging (HOV) in februari (12, 13, 18, 19 en 20 februari) de opening van de jaarlijkse voorstellingreeks gepland met de operette 'Orpheus in de Onderwereld' van Jacques Offenbach. Het HOV bestuur is op deze korte termijn naarstig op zoek naar een veivangende locatie om de voorstellingen toch op te kun nen voeren, waarover binnenkort nader bericht verschijnt op de web site (www.heilooeroperettevereni- ging.nl) en in de nieuwsbrief. Bij de brand zijn ook alle rekwisieten en kostuums van HOV verloren gegaan, een grote schadepost voor de vereniging. HOV heeft daarom een hulpfonds in het leven geroe pen. Iedereen die HOV financieel wil steimen, kan dit doen via reke ningnummer 3270.07.400, ten name van Heilooër Operette Vereniging onder vermelding van 'Hulpfonds HOV'. Jeugdtheater Heiloo Ook Jeugdtheater Heiloo is in de problemen gekomen door de brand in De Beim. Jeugdtheater Heiloo was druk bezig met alle voorberei dingen voor him voorstellingen op 5 en 6 februari in theater de Beim. „Dit is een drama voor onze jonge leden. Er zijn wat tranen gelaten, we spelen immers met kinderen tussen de 12 en 18 en dan komt dit hard aan", aldus regisseuse Marja Schoonheijm. „Hier hebben zoveel vrijwilligere een jaar lang voor gewerkt Jeugdtheater Heiloo zou op 5 en 6 februari de voorstelling 'Sneeuwwitje' op de planken bren gen. Dit komt op losse schroeven te staan. Maar Jeugdtheater blijft strijdlustig. „Sneeuwwitje wordt gespeeld, hoe dan ook!" Het jeugd theater gaat nu op zoek naar een nieuwe speeldatum en hoopt op zeer korte termijn alsnog de voor stelling te spelen. Informatie: www. stjh.nl. Filmliga Het bestuur van Filmliga deelt mede dat alle filmvoorstellingen tot nader orde zijn uitgesteld. De komende dagen zal het bestuur nodig hebben om inzicht te krijgen. Wanneer de situatie het toe laat weer films te vertonen, zal dit worden bekendgemaakt via www. filmligaheiloo.nl. Falkland Toneel Het bestuur van Falkland Toneel komt deze week bijeen om de situ atie te bespreken en welke moge lijkheden er zijn als op korte termijn blijkt dat de kindervoorstellingen op 12 en 13 maart, en de voorstel lingen voor volwassenen op 1 en 2 april niet in de Beim kunnen plaats vinden. Op dit moment is nog niets duidelijk over het wel/niet doorgaan HEILOO - Vrijdag 21 januari is het openingsconcert van de nieuwe orgelserie op het Pels Van Leeuwenorgel in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te Heiloo. Speciale aandacht zal worden besteed aan Franz Liszt die in 2011 tweehonderd jaar geleden gebo ren werd. Liszt is een van de zeer grote componisten uit de muziek geschiedenis. Tijdens het concert zal één van zijn grote orgelfanta sieën worden gespeeld. Naast de uitzonderlijk mooie orgelwerken die ten gehore worden gebracht zal medewerking worden verleend aan dit concert door het ensem ble Collegium Vocale Camerata met als soliste de sopraan Karin Dijkstra. Eén van de werken die zij zullen zingen heeft als basis gefun geerd voor de orgelfantasie van Liszt. Gerard Leegwater is als can tor-organist verbonden aan de Ter Coulsterkerk en aan de Witte Kerk. Hij begon zijn carrière als organist reeds op zeer jonge leeftijd en gaf vele orgelconcerten in binnen- en buitenland. Daarnaast is hij werk zaam als dirigent en musicoloog. Aanvang 20.00 uur. Toegang: 8,-. van de voorstellingen. Nieuwe infor matie hierover zal te vinden zijn op www.falklandtoneel.nl. Stichting Vrienden van de Beun Stichting Vrienden van de Beim staat door de brand voor het grote probleem om de voorstellingen van beroepsartiesten door te laten gaan. Lars Andereson legt uit, dat beroepsartiesten bepaalde techni sche eisen stellen aan licht, geluid, toneel en dergelijke. „Maar van alle kanten is ons hulp geboden, heel hartverwarmend! Onze eerste opzet is om de voorstel lingen, indien mogelijk, in Heiloo te laten plaatsvinden. Het optreden van Paulien Cornelisse dat op vrij dag 14 januari zou plaatsvinden, is helaas op het laatste moment afgelast. We hebben alles gepro beerd om haar optreden in de Ter Coulsterkerk mogelijk te maken, maar volgens Cornelisse zou teveel uit haar voorstelling verloren gaan om een verantwoord optreden mogelijk te maken. Het bijzondere concert op zaterdagavond 15 janu ari van Heilooër harmonieorkest Caecilia met de Limburgse trouba dour Gé Reindere gaat wel door en vindt plaats in de aula van GGZ. Het voor zaterdag 22 januari geplande Vrienden concert van 'The Amazing Stroopwafels' vindt doorgang in de aula van GGZ en The Gents a capella spelen zondag 23 januari in de Ter Coulsterkerk op een later tijdstip, om 14.00 uur (in plaats van 12.30 uur). Het is fantastisch dat het gelukt is om in minder dan een week toch de meeste voorstellin gen door te kimnen laten gaan. Dit is alleen maar mogelijk door alle vrijwilligere, die alle zeilen hebben bijgezet om dit mogelijk te maken. Via www.vriendenvandebeim.nl en onze nieuwsbrief houden we ieder een zoveel mogelijk op de hoogte!" Muziektheatergroep Septimbre De uitverkochte vooretelling 'Weg van Geluk' van muziektheatergroep Septimbre op vrijdag 21 januari gaat wegens brand in de Beim in Heiloo niet door. Na overleg met De Beim is Septimbre gaan zoeken naar alter natieven met zo mogelijk dezelfde faciliteiten. Theater de Blinkerd in Schoorl is bereid om de voorstel ling op dezelfde datum en tijd te laten plaatsvinden. Omdat er in de Blinkerd meer plaatsen beschik baar zijn kan er weer gereserveerd worden via www.septimbre.nl. Plaatsbewijzen blijven geldig! Het adres van de Blinkerd is Heereweg 150 in Schoorl. Septimbre stuurt allen die een reservering hebben gedaan binnen enkele dagen een brief met de benodigde informatie. HEILOO - In deze editie van Jazz op zondag in café d'Sfinx, zondag 16 januari, aanvang 16.30 uur, treedt Carmen Gomes Inc. op. Een optre den van Carmen Gomes Inc. is een verkenning in muziek. Het viertal heeft lang geleden ontdekt dat die kleine variaties zorgen dat muziek nooit gaat vervelen. Carmen Gomes Inc. draait om vier muzikanten die een perfecte melange zoeken van individuele expressie en harmoni eus samenspel. Muziek die wordt gemaakt door vier mensen die begrijpen dat er uiteindelijk maar één de baas is. En dat is het lied. st Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9