Heiloo-2000 doet oproep aan Heilooërs Lezing 'Zelfvertrouwen en sociale vaardigheden bij kinderen stimuleren' Buurtbus Ddmefagetb Dorpsgenoot vertelt over Tweede Wereldoorlog Maria van Lourdes gevierd in Heiloo Oudercursussen GGD Hollands Noorden H E I L O O 13 INGEZONDEN MEDEDELING 'Burgers kom op voor Heiloo!' Vooralle ouders en opvoeders van kinderen in de leeftijd van o tot 12 jaar. Een Nieuw Rondje Heiloo M*»)# IV Oproep aan ooggetuigen om oorlogsbelevenissen UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 2011 HEILOO - In de raadsvergade ring van maandag 7 februari zul len de eerste grote richtlijnen voor de onvermijdelijke bezuini gingen worden aangegeven. Vanuit de regering zijn nog niet alle details bekend, maar duidelijk is dat de bijdragen uit het gemeen tefonds sterk zullen teruglopen en dat overheidstaken worden overge heveld naar de gemeenten zonder dat daar geld voor komt. Daarnaast moet de gemeente Heiloo de gevol gen van haar ambitieuze beleid in het verleden rond onder andere Boekelermeer, Zuiderloo, Zandzoom en aansluiting A-9 drastisch her zien en bijstellen. Heiloo-2000 was geen voorstander van de financiële onderbouwing van deze plannen, maar zal nu als coalitiepartner con structief gaan meewerken om de gevolgen voor de burgers zoveel mogelijk te beperken. Het blijkt dat aan de afspraak, dat de gemeen ten Castricum, Alkmaar, Bergen en Heiloo de kosten zouden verde len naar gelang het voordeel wat eenieder zal genieten, geen invul ling wordt gegeven. Het resulteert nu dat er een gat tussen kosten en opbrengsten ontstaat en de gemeen te Heiloo hiervoor mag opdraaien. Heiloo wordt dus tweemaal getrof fen door bezuinigingen en na veel discussies en informatie uitwisse ling is vastgesteld dat tenminste •3,2 miljoen moet worden bezui nigd. Heiloo-2000 zal deze realiteit HEILOO - In vervolg op de lezing 'De kracht van Positief Opvoeden' organiseert Positief Opvoeden, Triple P, in samen werking met de GGD Hollands Noorden en Bibliotheek Heiloo de lezing 'Zelfvertrouwen en sociale vaardigheden bij kinde ren stimuleren'. Bea Blijham, (psycholoog en trai ner Positief Opvoeden/Triple P) en Liesbeth Koopmans (jeugdverpleeg- kundige GGD Hollands Noorden) verzorgen samen deze lezing. De lezing vindt plaats bij Bibliotheek Heiloo, Westeiweg 250 in Heiloo op dinsdag 15 februari. De lezing start om 19.30 uur en duurt tot circa 21.30 uur. U kunt zich opgeven voor deze lezing via www.bibliotheekheiloo.nl of bibliotheek@bibliotheekheiloo. nl of telefonisch via 072-5330670. De lezing is gratis, maar er is een beperkt aantal plaatsen! Opvoeden doet ieder op zijn eigen manier. Ouders bepalen zelf wat ze belang rijk vinden om bij kinderen aan te moedigen. Er zijn ook basisvaar digheden die elk kind in zijn of haar leven voor een gezonde ontwikke ling nodig heeft. Oudere hebben bij het leren van die vaardigheden een belangrijke rol. Een voorbeeld hier van is het ontwikkelen van zelfver trouwen en voldoende zelfredzaam zijn. Hoe kan je je kind het beste op weg helpen bij die ontwikkeling. In de lezing wordt aandacht besteed aan de zes zogenaamde bouwstenen die nodig zijn voor deze ontwikke ling; respect voor anderen en reke ning houden met anderen, goed kun nen communiceren, het hebben van een gezond zelfbeeld, vermogen tot oplossen van problemen. Na afloop van de lezing is er gelegenheid om vragen te stellen. door Tim van der Laan Het vorig Rondje Heiloo leverde veel leuke reacties op en daarom is een vervolg misschien wel een goed idee. Bovendien is de route van de bus met ingang van het nieuwe jaar een beetje veranderd. We rijden nu in plan Oost via de Laghe Weijdt naar Groot Barlaken. Het is nog steeds winter, al sneeuwt en vriest het vandaag niet en het zonnetje probeert stiekem de kou te verdrijven. Maar de lente begint officieel pas op 21 maart, dus Koning Winter kan nog lang niet op vakantie! De eerste rit is zoals gebruikelijk zeer rustig, maar een groep eenden en de talrijke meerkoeten bij de vijvers naast de Laan van Frans, zie ik ijverig klunen naar de overkant van de weg op zoek naar iets eetbaars in de gras bermen, alsof ze trainen voor hun eigen Elfstedentocht. Er staat een guur Noordwesterwindje en hoe wel een paar dappere klanten van daag naar het Trefpunt wandelen, krijg ik het na 12 uur toch behoor lijk druk; 18 instappers van half een tot half drie is een mooie score en wie weet gaan we ook dit jaar weer nieuwe records breken. Bij de Loet is het rustig vandaag, maar bij 't Looplein is het al vroeg druk en even later bij de Woonheuvel en het station stappen er steeds twee of drie passagiers tegelijk in! Dat geeft wel een gezellige drukte, vooral als bijna iedereen tegelijk lijkt te praten. Mijn gloednieuwe super de luxe gehoorapparaat kan het nauwelijks verwerken en de radio is ook niet meer te horen, dus die kan ik beter uitzetten. Even probeer ik de gesprekken van de passagiers te volgen, maar dat blijkt onbegonnen werk en ik besluit om al mijn aandacht aan het verkeer te wijden en dat moet natuurlijk ook wel, omdat de veiligheid van de passagiers toch het allerbelang rijkste is. In plan West rijden we nu via de Spillaan en Op de Wieken naar de Bayershoffweg en De Dors en als we na de Laan van Muis, de Westerweg uitrijden, steken we bij de garage van Drogtrop de Zeeweg over en rijden langs de Bibliotheek naar Hoog en Laag om daar bij het Zeeleeuwenpleintje' te keren en via de Westeiweg en Pastoor van Muyenweg terug te rijden op weg naar Het Trefpunt. Bij 't Loo komt ons aller Rob meeliften, want hij heeft het van daag druk met het aanpassen en schoonmaken van de nieuwe halte bij GGZ. De aankondiging bij het haltebordje is niet meer van deze tijd, want we rijden niet meer naar Egmond en een nieuwe dienstrege ling is hier dus wel op zijn plaats. constructief tegemoet treden. Er moeten nu harde besluiten worden genomen die de kosten en uitgaven verminderen. In het coalitieaccoord staat dat de zwaksten ontzien moe ten worden en Heiloo Heiloo moet blijven; dus met onder andere een muziekschool, met een Trefpunt, een Baafje, en eveneens een gezond verenigingseven. Uw mening, voor stellen en ideeën kunnen ons hel pen. Waar kimnen we op bezuinigen en waar moeten wij afblijven. Uw mening telt! Graag vernemen wij uw mening op info@heiloo-2000.nl of een briefje aan ons secretariaat: Corrie Konijn, Kennemerstraatweg 524-C 1851 BH Heiloo of bel gewoon even naar één van de raadsleden of tel. 072-5640300. HEILOO - Op zaterdag 5 febru ari zal J. J. Dekker verhalen over zijn belevenissen als jongeman in de Tweede Wereldoorlog in Heiloo. De vereniging Oud Heiloo roept meer plaatsgenoten op hun ervaringen in de Tweede Wereldoorlog door te geven aan de vereniging. In de Oudheidkamer Heiloo zijn in de komende maanden de expositie 'Heiloo in de Tweede Wereldoorlog' en de film 'Heiloo 1940-1945' nog te bekijken. Ook Heiloo heeft in de oorlog veel te verduren gehad van de Duitse bezetting en de gevolgen van de oorlog. Zowel in de expositie als in de film wordt een beeld gege ven van de wijze waarop de inwo ners van Heiloo de oorlog en bezet ting meemaakten. Avontuurlijke en tragische gebeurtenissen maakten daarvan deel uit. Ook in die barre tijden probeerden de Heilooërs er 'het beste van te maken'. Maar daar naast werd er ook in Heiloo actief deelgenomen aan het verzet tegen de bezetter. De heer Dekker heeft als jon geling zeer bewust de Tweede Wereldoorlog in Heiloo meege maakt. Hij heeft zich destijds onder andere ingezet bij het redigeren, vermenigvuldigen van het illegale krantje 'Telex', dat in Heiloo werd verspreid en de inwoners voorzag van nieuws dat werd opgevangen via de clandestiene radio-uitzendingen. Op zaterdagmiddag 5 februari zal de heer Dekker worden geïnterviewd over zijn belevenissen in Heiloo in de oorlog en zijn visie geven op andere gebeurtenissen in die tijd. Er zijn twee sessies: om circa 14.30 en 15.30 uur. Aanmelding wordt op prijs gesteld. Oproep om ervaringen door te geven De Historische Vereniging 'Oud Heiloo' is bezig met de voorberei ding van een publicatie over Heiloo in de Tweede Wereldoorlog. Graag komen zij in contact met mensen die over deze periode en over de periode daaraan voorafgaand nog herinneringen hebben. Naar aanlei ding van spontane aanmeldingen en een eerdere oproep heeft men al verschillende mensen gesproken waarbij interessante verhalen en vaak tot nu toe onbekende feiten werden verteld. Het zou jammer zijn als de publicatie gereed is en men dan tot de ontdekking komt dat er nog cijfers, feiten of gebeurtenissen ontbreken die het vermelden waard zijn. Heeft u nog informatie? Neem contact op met de vereniging, of bel met Josta en Jaap de Graaf Gieltj es tel. 072-5334185. Aanmeldingen voor 5 februari en voor het doorge ven en verkrijgen van informatie: info.oudheiloo@gmail.com, of tel. 072-5321404 of www.oudheiloo.nl. HEILOO - Vrijdag 11 febru ari worden de verschijningen van Maria aan Bernadette in Lourdes herdacht. Natuurlijk is dit een groot feest in Lourdes zelf, maar niet alleen daar. Het oer Nederlandse bedevaarts oord Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo viert Maria van Lourdes groots met een feestelijke eucha ristieviering, ziekenzegen, en kaar senprocessie. Onze Lieve Vrouw ter Nood is een bescheiden bede vaartsoord dat verscholen ligt tus sen Heiloo en Limmen. Onopvallend als het is, wordt het door duizen den mensen per jaar bezocht om dezelfde redenen: om troost te zoe ken bij verdriet, kracht in beproe ving en ziekte, om dank te zeggen voor wat goed is gegaan en om het geloof te verdiepen. Velen vinden in Heiloo iets dat in onze tijd als heel kostbaar wordt beschouwd: rust. De Lourdesmis in Heiloo wordt door steeds meer mensen bezocht. Voor Lourdespelgrims kan het een reünie zijn, voor anderen is het de ervaring dat in het samenkomen om te bidden en te zingen, om de Eucharistie te vieren en kaars licht in processie mee te dragen, om met anderen samen te zijn in een gelovige omgeving licht door breekt in him leven. Het koor Ubi Caritas zingt de Eucharistieviering. Na afloop van de kaareenprocessie door het bedevaartspark met een statie (gebedspauze) bij het Maria van Lourdesbeeld, wordt de zieken zegen gegeven. (De processie wordt in de bedevaartskapel gehouden wanneer de weersomstandighe den dit noodzakelijk maken). De Eucharistieviering begint om 12.00 uur. Een half uur daarvoor wordt de Rozenkrans gebeden. De kaareen processie is aansluitend. Meer infor matie: www.olvtemood.nl. HEILOO - 'Peuter in Zicht!'. Voor ouders en verzorgers van peuters tussen de 1 lfi en 4 jaar oud. In de cursus komen onder andere verschillende opvoedingsvaardig heden, maar ook onderwerpen als eten, slapen en zindelijkheid en druk en dwars gedrag aan bod. 'Opvoeden Zó'. Voor oudere en verzorgers voor kinderen in de leef tijd van 3 tot 12 jaar. Deze helpt u om samen met andere ouders/ver zorgers oplossingen te vinden voor lastige situaties en vragen. En er is natuurlijk volop de gelegenheid om vragen te stel len en uit te wisselen met andere oudere en verzorgers. Peuter in Zicht wordt gehouden op maan dagavond 28 februari en 7, 14, 21 maart, van 19.30 tot 21.30 uur. Opvoeden Zó: woensdagavond 23, 30 maart, en 6, 13, 20, 27 april van 19.30 tot 21.30 uur. Locatie: Wijkgebouw Heiloo, Holleweg 94, Heiloo. Oudere en verzorgers kun nen zich voor deze cursus aanmel den via hun jeugdverpleegkundige, via de GGD Hollands Noorden sector Jeugdgezondheidszorg, tel. 088-0100555 of via www.ggdhol- landsnoorden.nl/cureussen. Er zijn geen kosten verbonden aan de cur sus.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13