Mega Après Ski Party met de Uylenspieghels HAFA zet zich in voor Sociaal Carnaval Foursome treedt op in Akersloot Winterwandeling door de Wimmenummerduinen Korenfestival in dorpshuis De Schulp te Egmond-Binnen Spiritueel leiding geven FNV Belastingservice Uitgeest/ Akersloot /Limmen REGIO 21 De grote zaal in de Schulp heeft een fantastische akoestiek UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 2011 LIMMEN - Zaterdag 12 febru ari organiseert carnavalsver eniging de Uylenspieghels in de Burgerij een Mega Après Ski Party. De gehele zaal wordt voor deze avond omgetoverd in Oostenrijkse sferen en er zijn diverse activiteiten te doen. Niemand minder dan Johan Kettenburg zal de avond een gewel dige Oostenrijks gevoel geven. Deze enthousiaste volkszanger treedt regelmatig op in Westendorf samen LIMMEN - Op 10 februari zul len zowel Harmonie Excelsior Limmen als Fanfare Emergo Castricum een benefietcon cert geven op de Brink te Castricum. Stichting Sociaal Carnaval zet zich in voor mensen met een ver standelijke beperking en stelt zich tot doel om jaarlijks een groots car navalsfeest te organiseren voor hen. Zij zijn tot dit initiatief gekomen door de vele bezoeken die eama- valsverenging 'De Windtrappers' uit Castricum aan Ahoy te Rotterdam bracht, waar een dergelijk festijn al vele jaren georganiseerd wordt en waar men ruim duizend geestelijk gehandicapten een fantastische dag aanbiedt. Men was hiervan zo onder de indruk dat men zei dat dit toch ook mogelijk moest zijn in de regio Noord Holland. Het carnavalsfeest zelf zal zijn op zondag 13 februari, REGIO - De winter is een tijd van afzien voor dier en plant. Tijdens de maande lijkse natuurwandeling in de Wimmenummerduinen kunt u bekijken hoe zij die tijd door komen. Bomen en struiken hebben hun bladeren al maanden geleden laten vallen, maar him knoppen zijn al klaar voor een nieuwe start en som migen, zoals de hazelaar, bloeien al. Veel kruidachtige overblijvende planten zijn laag bij de grond al weer groen. En voor mossen is de winter juist de beste tijd. Er is dus altijd wat te zien in de natuur, ook op zondagmorgen 6 februari. Om 11.00 uur begint een wandeling met met grote namen als Frans Duijts en Nick Simon. Ook op diverse après ski party's is hij een graag geziene gast, zo staat hij weer geboekt in maart voor de Go Après Ski in Ahoy. De Uylenspieghels hebben zelf zes teams benaderd om deze avond op zes onderdelen tegen elkaar te strij den zoals met een bierestafette en natuurlijk ontbreekt ook de befaam de klimwand niet. De zaal gaat om 21.00 uur open en de toegang is 5,-. Minimale leeftijd is 16 jaar. maar op de donderdag ervoor zullen Harmonie Excelsior uit Limmen en Fanfare Emergo uit Castricum een benefietconcert geven. Dit om geld in te zamelen dat het carnavalsfeest mede mogelijk maakt. Om 20.00 uur zal Excelsior, onder leiding van Liesbeth Zonneveld, haar plaats voor het podium inne men en kan het publiek genieten van onder andere muziek uit Maiy Poppins. Na een korte pauze zal daarna Fanfare Emergo, onder lei ding van Onno Appelo, haar werken ten gehore brengen. Vorig jaar was het de eerste keer dat beide orkesten in een tent optra den en deze keer wordt dan ook een volle tent veiwacht, waarbij het publiek kan genieten van de diver siteit in de harmonie- en fanfarek lanken en tevens bijdraagt aan het slagen van het Sociaal Carnaval. Aanvang concert 20.00 uur, toe gangsprijs 5,- per persoon. de natuurgids van het IVN, de ver eniging voor natuur- en milieuedu catie, bij het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. De wandeling duurt ongeveer twee uur. U loopt deels door het open duin en deels langs de bin- nenduinrand. U dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN (bijvoorbeeld bij de automaat aan de Woudweg). Warme en wind- en waterdichte kleding wordt aanbevolen! Een donatie (richtlijn twee euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen, IVN-Heiloo@hccnet.nl of tel. 072- 5325110. AKERSLOOT - Plezier maken in muziek, dat is wat de vier van Foursome nu al weer tien jaar samen doen. Op zondag 13 februari geeft Foursome een concert in het kerkje van Akersloot. Geïnspireerd door het Noord- Hollandse landschap cornpo- EGMOND - Ieder mens wordt in zijn leven met leiding geven en leiding ontvangen gecon fronteerd. Dit onder andere door de systeemervaringen die hij in het gezin, op school of in andere sociale contexten heeft opgedaan. Elk mens wordt daarom gestuurd door eerdere systeemervaringen. Om leiding te kimnen geven aan anderen is het daarom noodzakelijk dat men leiding kan geven aan zich zelf. Mensenkennis en zelfkennis zijn hierbij van groot belang. De cursus EGMOND - Voor het eerst in haar bestaan als dorpshuis orga niseert De Schulp in Egmond- Binnen een korenfestival. Het zangfestijn vindt plaats op 13 februari vanaf 13.00 uur, tot ongeveer 19.00 uur. Vanaf 12.00 uur is de Schulp geopend voor het publiek, de entree is gratis. Dorpshuis De Schulp in Egmond- Binnen heeft een aantal enthousi aste bestuursleden die nadenken over de fimctie die een dorpshuis heeft binnen de gemeenschap, en welke activiteiten daar in passen. En daar hoort muziek zeker bij Zingen in een koor is een hobby die door veel mensen in ons land en neerde en arrangeerde Foursome Nederlandse en Engelse luister liedjes. Ook brengt de groep Ierse en Keltische ballades; liedjes over liefde, verlangen en hoop, woede, spijt en verdriet. Met de kleurrijke stemmen en de akoestische instrumenten komen de liedjes in de intieme sfeer van het kerkje helemaal tot hun spiritueel leiding geven gaat uit van het 1500 jaar oude managementmo- del van Benedietus dat in deze tijd steeds actueler is en antwoord geeft op essentiële vragen van onze tijd. Volgens deze visie is leiding geven bezielen van mensen en heeft te maken met zelfkennis, mensenken nis, creativiteit en fantasie. Doel van de cursus is het stimuleren van een open innerlijke houding van mensen die leidt tot een bewustzijnsontwik- keling. Wie zijn medewerkers inspi reert en oog heeft voor datgene wat zij nodig hebben, schept een ruimte waarin mensen opbloeien, creatief natuurlijk ook binnen de gemeente Bergen flink wordt beoefend en daarom wil het dorpshuis een podi um bieden voor koren die het leuk vinden om op te treden. En om andere koren en zangers te ontmoeten. Voor de koren die meedoen is het meteen een moge lijkheid om het koor te promoten en bijvoorbeeld reclame te maken recht komen. Foursome bestaat uit Marian van Dam: zang, viool en percussie, Bema van Rijswijk: zang, fluit en percussie, Timon Ytsma: zang, accordeon, piano, fluit, gitaar, en Kees Kraakman: zang, gitaar en mandoline. 13 februari in het kerkje te Akersloot, Dielofslaantje 4, 15.00 uur, entree 8,-. worden en met vreugde hun werk uitoefenen. Hierdoor ontstaat een positief bedrijfsklimaat dat zich wederom uitwerkt op omgeving en samenleving. De cursus nodigt de deelnemers uit om scherp naar zichzelf en naar (organisatie)- structuren te kijken. De cursus is inclusief twee overnachtingen in de abdij van Egmond, en diner. De tweedaagse cursus vindt plaats op woensdag 30 maart tot en met vrij dagmiddag 1 april. Aanmelding tot en met 10 februari. Informaties bij S. Kurtzahn, tel. 0251-235873, step- han_kurtzahn@versatel.nl. voor optredens die gaan plaats vinden. Het wordt het een middag voor koren uit de directe omge ving, en de organisatie heeft gepro beerd een zo gevarieerd mogelijk programma samen te stellen. Zo kunt u levensliederen veiwachten, moderne koormuziek, maar ook klassieke muziek wordt ten gehore gebracht. De grote zaal in de Schulp heeft een fantastische akoestiek waar genoten kan worden van de ver schillende koren en koorklanken. Tussen optredens door kan men in het bargedeelte luisteren naar de groep de Mallote Matrozen die in deze ruimte goed tot hun recht komt. Op zondag 13 februari geeft Foursome een concert in het kerkje van Akersloot. Aangeleverde foto REGIO - Ook dit jaar kunnen FNV-leden weer profiteren van de FNV Belastingservice, dit is nu ook van toepassing op leden van de ANBO. Zij worden gratis geholpen bij het invullen van de aan hen toege zonden aangiftebrief 2010 met het verzoek tot aangifte per computer te doen. Dat invullen is voor vele mensen een groot probleem, want de belastingbepalingen veranderen voortdurend. In Uitgeest, Akersloot en Limmen waren dit er in 2010 in totaal 441 aangiften. De FNV geeft haar leden al jaren de mogelijkheid de kosten van betaalde hulp voor het invullen van het biljet uit te sparen en veel leden doen hier hun voordeel mee. Verspreid over het hele land staat ieder jaar een corps van circa 5600 speciaal opgeleide kaderle den klaar om andere FNV-leden met het invullen te helpen. De FNV heeft laptops ter beschikking gesteld om dit moge lijk te maken. De FNV-leden in Uitgeest, Akersloot en Limmen, die van deze service gebruik willen maken, kunnen zich melden bij W. Weber te Limmen, tel. 072-5051210, bij J. Kruijenaar, tel. 072-310510 te Akersloot, uitsluitend tussen 19.00 en 20.00 uur, van maandag tot en met vrijdag. Aanmelding vóór 28 februari. Voor mossen is de winter de beste tijd. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 21