Gaby de By derde op International Open Antwerp judo Bouke Woudstra gambietkoning bij Oppositie Spinningmarathon voor G-sporters op Kos ADVERTEREN WAT KOST DAT? SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Gaby kwam snel op voorsprong met een yugo Bouke gaf slechts een halfje weg en eindigde dus als eerste op de TELEFOONPAGINA HSV F3 najaarskampioen! Gaby de By controleert haar Deense tegenstander met een houdgreep. Foto: Menno Lesterhuis JUDO HEILOO - Het zesde International Open Antwerp Judo is een zwaarbezet twee daags toernooi met bijna 1000 judoka's uit 18 verschillen de landen. Voor Nederland, Frankrijk, Luxemburg en België is dit toernooi een meetmoment voor de nationale selectie. Voor Dojo 't Loo uit Heiloo kwa men de 14-jarige Gaby de By (-52 kilogram) en evenoude Jasmijn Lesterhuis (-63 kilogram) in actie in de leeftijdscategorie tot 17 jaar. Jasmijn is net overgestapt naar haar nieuwe gewichtsklasse tot 63 kilo. Beide dames wonnen hun eerste twee wedstrijden. Jasmijn twee maal met een heupworp van een Nederlandse en Belgische oppo- nente. Gaby won met een snelle houdgreep en vervolgens met een binnenwaartse beenworp. Jasmijn verloor, na op voorsprong gestaan te hebben, haar derde wedstrijd van de ervaren (Nederlandse) Merivan Tankos. Gaby liet zich in haar derde partij verrassen door Dewi Karthaus, waar zij vorige week op het Espoirtoernooi wel van won. In de herkansing trof Jasmijn een lange Nederlandse tegenstander waar zij moeilijk vat op kreeg. Jasmijn gaf echter ook geen kansen weg, waardoor het kwam tot een verlenging. In deze golden score verloor Jasmijn uiteindelijk op een strafje. Hiermee was een negende plaats in dit internationale deelnemers veld voor haar het hoogst haalbare. Gaby moest het in de herkansing opnemen tegen een tweetal Deense tegenstandsters. De eerste Deense werd met een houdgreep verslagen. De tweede Deense liet zich moei lijker verschalken. Ook hier moest de golden score ten slotte uitkomst bieden. Gaby scoorde weer met haar specialiteit; de binnenwaartse beenwoip (o uehi gari). Om het brons trof Gaby en stugge Belgische judoka. Gaby kwam snel op voor sprong met een yugo en wist dit tot het eind te behouden. Hiermee bereikte Gaby de derde plaats op het tweedee meetmoment van de Judobond Nederland. In de EK ranking heeft zij haar eerste plaats met succes verdedigd. De volgende meetmomenten worden gehouden in Burgum en in het Duitse Erfurt. HEILOO - Na een zinderend seizoen viel afgelopen weekend in de laatste wedstrijd tegen Castricum de beslissing. HSV F3 is met 55 doelpunten voor en twaalf doelpunten tegen ongesla gen kampioen geworden. De jonge spelers van de leiders Danny Snijder en Peter Dobber zijn elke week beter gaan spelen. Het kampioenschap was dan ook dik verdiend. De beloning voor deze overwinning was een fraaie beker en een rondleiding in het AZ stadion dat werd afgesloten met patat, limonade en een ijsje toe! Op bijgaande foto de namen van de kampioenen. Onthoudt deze namen goed. Hier gaan jullie nog veel van horen in de toekomst. Boven van links naar rechts: Jaap Bakkum, Laurens Brouwer, Kees van Diepen, Dhanel Hesta, Bob Zwart en Koen Japchen Lenstra. Onder van links naar rechts: Raoul Haan, Sem Snijder, Max Dobber Gebel en Presley van der Veer. Aangeleverde foto SCHAKEN HEILOO - Omdat nogal wat leden actief waren in het Tata- Steel-schaaktoernooi in Wijk aan Zee, kwamen de wedstrij den in de onderlinge competitie de afgelopen week te vervallen. In plaats daarvan werd op dins dag 25 januari een toernooi georga niseerd rond een tweetal thema's: het zogenaamde Fromm-gambiet en het al even beruchte Boedapester gambiet. In beide speltypes biedt de zwartspeler een pion aan in de vroe ge opening in de hoop daarmee de ontwikkeling van de tegenstander te verstoren en de eigen stelling te activeren. Deze uitdagende thema's waren gekozen door de organisa toren van de avond Fred Smith en Paul Vonk. Onder het motto 'een gambiet behoor je aan te nemen' ging jeugdleider Bouke Woudstra de gevechten aan. Omdat elke deel nemer zes maal, in korte partijtjes, mocht proberen de gambietstelling zo voordelig mogelijk uit te spelen, waren er maximaal zes punten te behalen. Bouke gaf slechts een halfje weg en eindigde dus op de eerste plaats met 5,5 punt. Dezelfde Bouke was de zondag ervoor betrokken bij een heel ander succes, nu van een van zijn pupillen, Lue van Steenoven. Op zondag 23 januari organiseerde schaakvereni ging Santpoort namens de NHSB de pupillendag voor jongens en meisjes geboren in 2001 of later. Er deden zo'n vijftig kinderen mee in vier leeftijdscategorieën. SV Oppositie was vertegenwoordigd door onder andere Luuk van Steenoven, die een dag ervoor z'n zesde verjaardag had gevierd. Luuk werd ingedeeld in de jongste groep: geboren in 2004 of later. Luuk zat met nog vier jongens in een groep en men speelde twee keer tegen elkaar. Tot de laatste ronde was het spannend, maar uit eindelijk veroverde Luuk de eerste plaats door alle partijen te winnen. Hij werd daarmee kampioen van de Noord-Hollandse Schaakbond en mag op 25 juni meedoen met het Nederlands kampioenschap in Roosendaal voor jongens tot en met 7 jaar. Interesse? bel 072 5330175 of mail: verkoop@uitkijkpost.nl S P I N N I N G REGIO - Zaterdag 5 februari van 14.00 tot 17.00 uur houdt Sportlijf en Sport en Bewegen samen met omliggende sport scholen in de regio een spin ning marathon voor G-sporters in Kos. Deze spinningmarathon is uniek, omdat de G-sporter nu zelf voor het goede doel actief bezig is. Het is de bedoeling dat de G-sporter samen met een reguliere sporter de uitdaging aangaat. In Heiloo bij Trainingscentrum Heiloo en Dorssports zullen zo'n tachtig mensen zich 'in het zweet werken' om zoveel mogelijk geld op te halen voor sport en spelmateriaal wat er tekort is daar. De andere sportscho len zijn: Victorie Plaza (Alkmaar) en AS Family (Heerhugowaard). Het is een imieke actie, omdat de G-sporters meestal zelf 'het goede doel zijn' en nu eens op deze manier ervaren hoe is het om iets voor een ander te doen en dat in combina tie met de reguliere sporters uit de sportschool en omgeving. Op deze sportieve manier maken zij met elkaar kennis, wat voor beide een leuk ervaring op gaat leveren. Er kimnen zich bij beide sportscholen nog sporters aanmelden. Deelname is tien euro, wat over gemaakt kan worden op het bank rekeningnummer van Stichting Reach: Rabobank 134040449 o.v.v. donatie voor Kos. Deelnemers kim nen zich aanmelden bij Indy Klamer (Dorsports); 06-53953878 of Patrick Rupsam (Trainingscentrum Heiloo) of 06-22428108.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23