Natuurmonumenten excursie druk bezocht Kinderjury Heiloo weer van start Herman Koch geeft lezing en interview in de Witte Kerk H E I L O O 3 Start Krachtgroep voor hooggevoelige vrouwen Startschot Boekstart in Bibliotheek Heiloo KORTOM Internetbankieren voor senioren Zin om te klaverjassen? Locomonica geeft mondharmonicales Verwelkom de lente in Oosterse sferen! UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 2011 Vervolg van voorpagina Van Burgsteden vroeg zich bovendien af of de natuur hier niet gewoon zijn gang kan gaan. De Jong, Grootendorst en Timmer gingen op de vragen in en lichtten de visie van Natuurmonumenten toe. De Jong legde uit dat het landgoed gradaties kent: vóór bevinden zich de cul tuurhistorische elementen en ver derop, voorbij het fietspad, vooral natuurlijk bos. Timmer: „Landgoed Nijenburg is een bijzonder rijks monument en Natuurmonumenten heeft de plicht de waardevolle cul tuurhistorische elementen te behou den en daar waar nodig te verster ken, zodat ook latere generaties dit kunnen beleven." Dat zoveel bomen, waaronder een groot aantal onge wenste esdoorns, tegelijkertijd het veld moeten mimen, heeft volgens Timmer meerdere redenen, zoals De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Pnulinit ii iit Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen met Arnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. het creëren van zonlicht voor de nieuw aan te planten onderlaag van struiken en heesters. Boswachter Wirn Grootendorst, al 25 jaar werk zaam bij Natuurmonumenten, kent het Heilooërbos en haar geschie denis op zijn duim. Hij herinnerde de aanwezigen eraan, dat 25 jaar geleden ook een flink aantal bomen is gerooid in het kader van groot onderhoud. Hij benadrukte dat juist omwille van het feit dat het landgoed de status heeft van rijksmonument, dit de reden is dat het landgoed in zijn huidige vorm en omvang zo mooi bewaard is gebleven. Tijdens de excursie, die over het algemeen zeer positief werd ontvangen, werd één en ander nog eens uitgelegd. Velen konden naderhand meer begrip opbrengen voor de werk zaamheden. Ook Ten Hoope stelde zich afwachtender op dan in zijn ingezonden brief uit december. „Ik wacht af hoe de situatie na de her beplanting wordt om zo een beter inzicht te krijgen. Want als ik de resultaten van renovatie-ingrepen bij de Ronde O laan van zo'n tien jaar geleden aanschouw, besef ik nu dat deze zinvol zijn geweest." HEILOO - Hooggevoelig of Hoogsensitief is een term die inmid dels meer bekendheid krijgt. Als HSP-er ben je gevoeliger voor prik kels en indrukken dan de gemid delde persoon. Je kimt als HSP-er gevoeliger zijn voor de gevoelens en energieën van andere mensen. Dan wordt het een uitdaging om in de huidige maatschappij jezelf te zijn en je te ontwikkelen! De 'eisen' die de buitenwereld stelt zijn niet gering. Het kan een gevoel geven andei's te zijn dan je leeftijdsgeno ten en je laten manoeuvreren tus sen aanpassen aan de omgeving en ruimte vinden om jezelf te zijn. Hoe vind je balans tussen meedoen met de groep, jezelf zijn en je hoogge voelige eigenschappen als kracht ervaren. Judith Bosman-Draai is een wouw met hoogsensitieve eigen schappen. Zij weet als geen ander wat dit kan betekenen als je jouw weg zoekt in de huidige tijd. Zij wil jonge wouwen tussen de 20 en 35 jaar een platform bieden waarin zij erkenning, herkenning en onder steuning vinden om zo hun inner lijke kracht te (her)vinden om die in kimnen zetten in het dagelijks leven. Een keer per maand op zater dagen van 10.00 tot 11.30 uur. De bijeenkomsten zijn ervaringsgericht en creatief. Judith Bosman-Draai 072-5051147. HEILOO - Vandaag is in Bibliotheek Heiloo het grote jaarlijkse leesspektakel voor jeugd weer van start gegaan: de Kinderjury. Er kunnen circa 200 kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar aan meedoen. De Kinderjury kiest de mooiste, leukste of beste boeken uit het voor bijejaar. De in 2010 uitgekomen boe ken worden speciaal gereserveerd voor de leden van de Kinderjury en kimnen tijdens de juiyperiode (2 februari tot 15 mei) alleen door hen worden geleend. Zij krijgen dan wel een speciale opdracht mee: zoveel mogelijk kinderjuryboeken lezen als ze willen. Voor een goed afgewogen jurywaardering moeten dit er wel minimaal vijf zijn. Maar dat lijkt niet zo moeilijk met zoveel toptitels. Aan het eind worden alle kinderen uitge nodigd voor een kinderjuryfeestje in de bibliotheek. Alle kinderen, die dit voorjaar het neusje van de zalm op kinder- boekengebied willen lezen (en wie wil dat niet?), kimnen zich vanaf 2 februari opgeven voor de Kinderjury 2011 bij de bibliotheek aan de Westerweg en bij de uitleen- HEILOO - Op vrijdag 11 februari om 19.30 uur zal Herman Koch op uitnodiging van Boekhandel Deutekom in de Witte Kerk zijn. Herman Koch zal geïnterviewd worden door plaatsgenoot Wirn Buwalda. De auteur zal ook vragen van het publiek beantwoorden en hij signeert in de pauze. De nadruk van de avond zal liggen op Koch's nieuwste roman 'Zomerhuis met Zwembad', maar er zal zeker ook over eerder verschenen boeken met de auteur gesproken worden. 'Ik ben huisarts'. Zo begint Zomerhuis met Zwembad. Huisarts Mare Sehlosser heeft een medische fout begaan waardoor een van zijn patiënten, de beroemde Ralph Meier, is overleden. Hij zal zich moeten verantwoorden voor de medische tuchtraad. Over die tuchtraad maakt hij zich niet echt zorgen: „Een schorsing van een paar maanden daar komt het op neer. we kermen elkaar allemaal, meer zal het niet worden". Maar is het wel een medische fout? Mare had immers een rekening te veref fenen met zijn patiënt, die net iets te veel belangstelling toonde voor zijn mooie vrouw Caroline. Of heeft het alles te maken met de gebeur tenissen in het zomerhuis waar het echtpaar Meier het gezin Sehlosser had uitgenodigd? Zomerhuis met Zwembad, is spannend, hilarisch en stemt tot nadenken (wat is juist en wat is fout). Entree 7,50 inclusief één consumptie. Kaartverkoop via Boekhandel Deutekom, Heerenweg 67-69 Heiloo, tel. 072-5331483, info@boekhandel- deutekom.nl. HEILOO - Voor Bibliotheek Heiloo zijn baby's vanaf heden minstens net zo belangrijk als alle andere leeftijden. Uit onderzoek blijkt namelijk dat lezen van boekjes samen met je baby leuk en leerzaam is. Baby's, die al vanaf het prille begin met boeken in aanraking komen, hebben daar hun hele leven profijt van. Daarom doet Bibliotheek Heiloo mee met het landelijke project BoekStart. De officiële opening van BoekStart vond plaats op maandag 31 januari, waarbij wethouder Jacob Ouderkerken het allereerste BoekStart-koffertje overhandigde. Foto: Ricardo Marcker post Ypestein (De Hucht 4). Zij ont vangen dan een stemboekje en een kleine verrassing. Geef je snel op! Want ook nu geldt: vol is echt vol! Basisscholen vormen naast de bibliotheek een belangrijke schakel voor het overbrengen van leesple zier aan kinderen. Daarom wordt de groep die (verhoudingsgewijs) de meeste kinderjuryleden inschrijft, daarvoor beloond met een bezoek aan de Kinderjurybus! Die staat op 31 maart in Heiloo. In de bus wordt een workshop gegeven over het beoordelen van kinderboeken. HEILOO - Bibliotheek Heiloo organiseert een workshop Internetbankieren voor senioren op 15 februari, van 10.00 tot 12.00 uur. De workshop wordt gegeven door twee medewerkers van een bank. Het is van belang dat u over muis-, computer- en intemetvaar- digheden beschikt. De workshop wordt gegeven in Bibliotheek Heiloo (Westeiweg 250) en is gra tis toegankelijk. Opgave kan via de klantenservice van Bibliotheek Heiloo (072-5330670) of via www. bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Elke tweede vrijdag van de maand is er een klaver- jasavond in het Oosthonk aan de Oostkanter nummer 14A. Een gezellig avondje klaverjassen in competitieverband, waarbij leuke prijzen zijn te verdienen. De kos ten zijn voor leden 2,50 en niet leden 3,50, inclusief kopje koffie of thee. Voor meer informatie of opgave, tel. 072-5333931. HEILOO - Mondharmonieasehool Locomonica begint weer met mondharmonicales. Iedereen heeft er thuis wel ergens eén liggen of weet iemand die er eén heeft: een mondharmonica. Vroeger was het volksinstru ment nummer één. Met een paar basislessen is het al mogelijk aardig mondharmonica te spelen. Natuurlijk is er aandacht voor de blues en popmuziek maar ook voor techniek. Uiteindelijk bepaalt de eureist hoe hij zich ontwikkelt, want oefening baart kunst. Voor meer informatie, tel. 06-16163045. HEILOO - Ter ere van het Chinese Lantaamfestival zal plaatsgenote Maaike de Wijs op 18 februari een klein concert geven op de guzheng (Chinese harp). Al sinds lange tijd trouw lid van muziek vereniging Harmonieorkest Caecilia, leerde zij tijdens haar studie in Taiwan hele andere muziek kennen. Ze volgde een klein jaar lessen op de guzheng en combineert daarmee nu haar voorliefde voor muziek met haar interesse voor Chinese cultuur. Het concert zal plaatsvinden in zaal 4 van het Open Huis, op vi'ijdag 18 februari om 20.00 uur. Kaarten a 3,- kimt u reserveren via mdewijs@yahoo.co.uk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3