Wijnproeven, hoe doe je dat? Vrijwilligers erg welkom bij de Wereldwinkel Eindelijk weer leven in de brouwerij op Kennemerstraatweg 380 Première film Uit&Zo Heiloo 2010 Bloemschikken Groei Bloei Basiscursus blok 1 H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Italiaanse koffie, poffertjes, wraps en pannenkoeken Opkikkertje van Keer op Keer Flower Power Klankdiashow Tschaikovsky Eten in het Trefpunt Digitale camera en PC Oude en mooie bomen Generatiemix: Sprookjes Korte cursus Frans Zin in opruimen Beeldhouwen voor beginners Belastingaangifte Samen uit, Samen thuis UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 2011 HEILOO - Wijnproeven is geen kunst en iedereen kan het leren. Met een gezonde dosis interesse en uw zintuigen heeft u al een goede basis om goed te leren proeven. Het geeft zoveel meer drinkplezier als u weet waar u op moet letten bij het kiezen en proeven van misschien wel de edelste onder de dranken. Stijg uit boven de gemiddelde smaak van het wijnaanbod om u heen en ontdek zaken als karakter, complexiteit, terroir (bodemeigenschap pen), diepgang, intensiteit et cetera! Het team van de Ontdekking start met een zeer compacte wijnproefeursus van één avond voor diegenen die net iets meer wil weten maar niet meerdere avonden bezet willen zijn. Geen droge theorie, maar korte en bondige basiskennis van wijnrank tot wijnglas, wat u voldoende houvast geeft bij het bepalen van smaak en wijnkeuze in winkel of restaurant. Aan bod komen in kort bestek de wijndruif, soorten en productie, wijnlanden en uitleg van de techniek van het wijnproeven en, uiteraard, het proeven zelf! U proeft een tiental wijnen van uiteenlopend karakter en kleur om de verscheidenheid van de vele soorten aan te geven waar je in de meeste gevallen mee te maken krijg. Deze informatieve wijn proefeursus wordt op dinsdagavond 22 februari gegeven in onze winkel aan de Stationsweg, van 19.30 tot 22.00 uur en er is plaats voor tien tot twaalf personen. De kosten bedragen 35,- per persoon, inclusief een waardebon van 10,- en een aantrekkelijke korting bij aanschaf van de geproefde wij nen. Bovendien is deze cursus een geweldig cadeau-idee! Aanmelden bij voorkeur via wijn@de-ontdekking.eu of kom langs in de winkel. HEILOO - De Wereldwinkel in Heiloo wil graag in contact komen met dames/heren die drie a vier dagdelen per maand als vrijwilliger in de winkel willen staan. De Wereldwinkel verkoopt artikelen uit de derdewereldlanden waardoor de producenten uit die landen een beter bestaan kimnen opbou wen voor him familie. Spreekt het u aan om dit zinvolle en tevens leuke vrij willigerswerk te gaan doen, neem dan contact op met mevrouw H. Röling, telefoon 072-5332749. In de maand februari zijn melk chocosticks, pure bis cuits en stroopwafels in de aanbieding. Tevens krijgt u 10% korting op kaar ten, postpapier, fotoalbums en notitieboekjes. Bent u in het bezit van een duurzame waardekaart? Dan krijgt u 10% korting op het gehele assortiment van Wereldwinkel Heiloo, met uitzondering van food, boeken, cd's en lopen de aanbiedingen. Zo'n duurzame waardekaart kimt u voor 15,- aanschaffen in Wereldwinkel Heiloo. Voor Valentijnsdag (14 februari) zijn voor liefheb bers een aantal grappige cadeaus te koop. Tot ziens in de Stationsweg 105. HEILOO -Er komt eindelijk weer leven in het al jaren leegstaande pand aan Kennermerstraatweg 380. Hier zullen binnenkort ijs- en koffiesalon Di Fiorentina en een nieuwe vestiging van Kinderdagverblijf Kits Oonlie hun deuren openen. Na een lange periode van voor bereiding heeft Heilooër initiatief nemer Ed van Baar, eigenaar van de toekomstige ijssalon, eindelijk groen licht gekregen om zijn droom te verwezenlijken. Intensief contact met de gemeente en omwonenden, daarbij rekening houdend met alle eisen en wensen, heeft tot een over eenstemming geleid waarin alle par tijen zich kunnen vinden. Van Baar ziet in het samengaan met Kinderdagverblijf Kits Oonlie de ideale formule: „Want ijs en kin deren zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden." De ijssalon krijgt de entree en een tuinterras aan de zichtzijde, waar de reuring van de Kennemerstraatweg is. Om de hoek worden parkeerhavens geere- eerd. De rust aan de achterzijde van het pand is juist weer gunstig voor het kinderdagverblijf. Barry van Wijngaarden Lindhout, eigenaar Kits Oonlie: „De gunstige en centrale lig ging sluit goed aan op onze visie voor kleinschalige kinderdagverblij ven. De schaduwrijke tuin is een ideale buitenspeelruimte. Mede door de verjonging van Plan Oost zien wij het als een zeer geschikte locatie voor dagopvang van 0 tot 4-jarigen." Kits Oonlie hoopt naar veiwachting begin mei open te gaan. Als alles volgens plan verloopt zal ijs- en koffiesalon Di Fiorentina 26 maart feestelijk worden geopend door de Italiaanse AZ-spits Graziano Pelle en burgemeester Hans Romeyn. Behalve echt Italiaans ijs kan men hier binnenkort ook voor Italiaanse koffie, poffertjes, wraps en pannen koeken terecht. Voor die tijd worden nog een aantal bouwkundige aanpassin gen uitgevoerd. Projectleiders van Howa Bouwgroep, Koos en Floris Mol: „Het aanzicht van het pand blijft zo goed als intact. De entree van de ijssalon komt aan de west zijde." Van Baar vult trots aan: „De met led verlichte voorgevel zal een zachte, paarsige gloed uitstralen; de kleur van mijn favoriete voetbalclub Fiorentina!" Verder zullen de nodige inpan dige aanpassingen worden verricht. Ook in de omringende terrastuin zal de Italiaanse sfeer van de ijs salon zichtbaar zijn. Met typische Italiaanse beplanting, zoals olijfbo men en verse kruiden. En lounge banken aan de luwkant. Hoveniers Cees van Doom en Stefan Schouten van Holland Groenwerken zullen bij de herinrichting van de tuinen reeds aanwezige materialen, zoals bestra ting, duurzaam hergebruiken. (vlnr:) Koos en Floris Mol, Barry van Wijngaarden Lindhout en Jeannette van Zeist, Cees van Doorn en Stefan Schouten, hur kend; Ed van Baar staan voor het pand Kennemerstraatweg 380, waar binnenkort weer leven in komt. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Tijdens Uit&Zo Heiloo 2010 heeft Videoclub Heiloo in opdracht van de organisatie van Uit&Zo Heiloo een groot aantal filmopnamen gemaakt van de verschillende facetten van dit evenement. Van deze opnamen is een mooie film gemaakt. Het resultaat is al aan een beperkte groep getoond. Deze was unaniem van mening dat deze film een goede en onderhoudende weergave geeft van Uit&Zo Heiloo 2010. Bibliotheek Heiloo en de Videoclub Heiloo nodigen iedereen uit om bij de première van deze film aanwezig te zijn. Deze vindt plaats op dinsdag 8 februari om 20.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Naast de vertoning van de film zal ook infor matie worden gegeven over de tot standkoming ervan. Indien u bij deze speciale première aanwezig wilt zijn, kunt u dit doorgeven bij de klantenservice van de bibliotheek, of via tel 072-5330670 www.biblio- theekheiloo.nl. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. Elke maand wordt een door Keer op Keer geko zen vereniging of stichting hiermee verblijd. De opkikker van de maand februari gaat naar Heilooër Operette Vereniging (HOV). U kunt de kring loopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Groei Bloei geeft weer een cursus bloemschikken. In deze serie van zes lessen in voor- en najaar komen zes ver schillende technieken aan bod. Het geeft twee keer plezier. De eerste les verzorgt Groei en Bloei het materiaal, de lessen ema brengt u deels ook zelf materiaal mee. Dit kan uit de tuin afkomstig zijn of van een bloemist. Bijmateriaal als steek- schuirn en draad worden altijd door ons verzorgd. Ook krijgt u per les een A4 met cursusinformatie over de gebruikte techniek. Data 1, 8 en 22 maart en in het najaar 6 en 20 september en 4 oktober. Tijd 13.45 uur in de Ter Coulsterkerk Holleweg 111 Heiloo. Bij voldoende belang stelling kan er ook een avondgroep worden gestart op de donderdag of dinsdagavond. Voor meer informatie benzdoe- ter@hotmail.com of tel. 072-5336827 dagelijks rond 17.30. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Woensdag 9, 16 en 23 februari van 13.00 tot 16.00 uur komt Bert Siezen workshops pop-up kaarten maken geven. U maakt met knip pen, snijden en lijmen prachtige bloemen die uit een kaart tevoor schijn komen. U kimt zich voor elke datum afzonderlijk inschrijven. Kosten: 16,50 voor één les inclu sief materiaal. Zondag 13 februari wordt om 14.00 uur (zaal open: 13.30 uur) door de heer J. van de Schee een klandiashow vertoont over het leven van de Russische componist Tschaikovsky. Entree: 5,- Vrijdag 18 februari wordt er om 18.00 uur gezamenlijk gegeten in het Trefpunt. Het menu bestaat uit brood met kruidenboter, hachee met gekookte aardappelen/puree, rode kool, appelcompote en vla toe. Kosten: 14,- per persoon. Vanaf maandag 21 februari 9.00 uur start deze cursus om te leren omgaan de digitale fotocamera. Hoe kunnen we foto's op de PC bekijken, verwerken en op een cd branden? Kosten: 40,- voor drie lessen van 1,5 uur. Woensdag 23 februari om 14.00 uur. Lezing door mevrouw Ursem van Groei en Bloei. Er zijn hele bijzondere dingen te vertellen over bomen: bijvoorbeeld waar zij vandaan komen, hoe de eerste in Europa zijn gekomen en ook waar om. Entree: 5,- Woensdag 23 februari van 10.00 tot 11.30 uur. In het kader van de generatiemix organiseren we onder leiding van Marlise Mantel, voor grootoudere met him kleinkinderen in de vakantie een spannende en vrolijke ochtend als zij samen een sprookje naspelen en uitbeelden. Kosten: 4,- per volwassene met één kind (vanaf 4 jaar). Elk volgend kind€ 1,-. Maandag 28 februari tot en met 18 april van 19.30 tot 21.00 uur start Louk Messing met de cursus Frans voor op vakantie. Bedoeld voor mensen die meer willen weten van het alledaagse Frans. Tijdens iedere les wordt er een thema behandeld zoals iets bestellen of de weg vra gen. Kosten: 56,50 voor acht les sen, exclusief 10,- materiaalkos ten. Maandag 7 maart van 19.30 tot 21.00 uur geeft professional orga nizer Ineke van Steenoven u han dige tips bij het opruimen en weg doen van uw spullen. Opruimen is iets anders dan op stapels leggen. Afstand doen van zaken vraagt meer dan alleen een vuilniszak. Kosten: 12,50. Woensdag 9 maart tot en met 27 april van 9.30 tot 11.30 uur start de korte cursus beeldhouwen. U hoeft niets mee te nemen. De docente Trudie Buis zorgt voor alle mate rialen. Kom lekker beeldhouwen. Vooral als u het nog niet eerder heeft gedaan. Kosten: 45,- voor 6 lessen exclusief steen 2,- per kilo). Voor 1 april moeten de jaarlijkse belastingaangiften weer worden ingevuld. Ieder jaar een terugkerend klusje waar veel mensen tegenop zien. De vrijwilligers van Stichting Welzijn Heiloo staan klaar om u hierbij te helpen. Voor meer infor matie en aanmelden kimt u contact met ons opnemen. Van zaterdag 30 juli tot en met zaterdag 6 augustus wordt de jaar lijkse vakantieweek georganiseerd. Dit jaar gaat de reis naar Vledder in Drenthe. Er zijn nog 2-pereoons- karnere vrij! Voor meer informatie of een aanmelding kunt u contact opnemen met Martha Dunselman (072) 533 3116, of de receptie van het Trefpunt. Kosten: 495,- inclu sief 3 maaltijden per dag, koffie/ thee, excursies.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7