Saskia Laroo in Heiloo Beeldentuin Nic Jonk muzikale inspiratiebron HOV met Orpheus in de onderwereld Dorette Giling exposeert buitenissige vazen mm H E I L O O MM® 14,95 CWtoSBE DEUTEKOM Corso Bioscoop The King's Speech BOEK VAN DE WEEK WÊZ'.è J Knaplastig! door Gerard Janssen Boek van de week: Knaplastig! door Gerard Janssen voor Het resultaat is een prikKelende mix van hip-hop, jazz en salsa W -JP - vH V i r\Ji - yfs&iV s) UITKIJKPOST 16 FEBRUARI 2011 Direct na het overlijden van zijn vader en het oneervolle aftreden van zijn broer Edward, wordt Bertie (Colin Firth), die al zijn hele leven een ernstig stotterprobleem heeft, gekroond tot Koning George VI van Engeland. Zijn land staat op dat moment aan de vooravond van een oorlog, en het volk vraagt wan hopig om een leider in deze bange tijden. Zijn vrouw Elizabeth (Helena Bonham Carter) besluit contact te zoeken met de excentrieke logope dist Lionel Logue (Geoffrey Rush) om George te helpen zijn spraak te verbeteren. Ondanks een wat moeilijke start lijkt Lionel's onor thodoxe methode zijn vruchten af te werpen: de Koning ontwikkelt niet alleen het vertrouwen in zijn stem om het volk toe te spreken, ook ontstaat er een hechte vriend schap tussen George en Lionel. Met onder andere Colin Firth als de stot terende koning George VI die een logopedist inschakelt om van zijn probleem af te komen en het land te leiden. The King's Speech heeft 12 Oscarnominaties ontvangen! &yb' LASTIG lesgeven aan pubers Lastige pubers in de klas. Docenten moeten er mee dealen. Maar hoe ze dat doen, blijft in de lerarenkamer vaak onbesproken. Het lijkt op scholen taboe om toe te geven datje sommige leerlingen las tig vindt. Met het boek Knaplastig! Lesgeven aan pubers, kan dit taboe geslecht worden. Het boek geeft een instrument in handen om het gesprek over lastig pubergedrag te openen en het lesgeven aan pubere weer leuker, makkelijker én beter te maken. In samenwerking met een aantal prominenten zoals Martine Delfos, Kees van der Wolf en Johan Hamstra reikt het boek tips, werkvormen en concepten aan op een verfrissende en humoristi sche manier. Naast serieuze infor matie over de hersenen van pubei's en de Gordon-methode, biedt het boek bijvoorbeeld ook een quiz: 'Hoe lastig was je zelf?', een woor denboek pubertaai en een work shop: 'Hoe kleed je je als een echte docent.' Het boek is een productie van Uitgeverij Snor in opdracht van onderwij sadviesbureau APS dat zich onder andere bezig houdt met begeleiden van docenten. V Hans Laduc presenteert zijn nieuwe cd. /I Aangeleverde foto HEILOO - Gitarist/componist Hans Laduc presenteert zater dag 26 februari om 20.15 uur zijn derde cd in het Witte Kerkje aan de Heerenweg te Heiloo. Uit handen van burgemeester Romeyn ontvangt hij officieel zijn nieuwe muzikale geestes kind. Deze cd heeft als titel Zonder Woorden en telt twaalf nummers, plus het nummer Imagine van John Lennon als bonustrack. Het nieuwe album is hoofdzakelijk tot stand gekomen door de inspiratie die Hans Laduc opdeed in de beeldentuin van kunstenaar Nic Jonk. De beel den die zonder woorden een grote impact hebben op de toeschouwer, vormden de perfecte inspiratiebron voor de instrumentale muziek van de Heilooër. Subtiele gitaarklanken die de ziel van de toehoordei's raken kregen vorm en ritme. Muzikale ideeën werden in de polder tot tien HEILOO - Zaterdag 12 februari speelde de Heilooër Operette Vereniging Orpheus in de onder wereld van Jacques Offenbach in de theaterzaal van GGZ als kroon op haar zestigjarig jarig bestaan. Geen grote feesten, maar wel een hele mooie voorstelling. De zestig jaar ervaring van de H.O.V. kwam dit keer goed van pas nu er door de brand in theater De Beim op een andere locatie gespeeld moest wor den. De zaal van GGZ moest op veel details aangepast worden om een voorstelling met zoveel medewer kers mogelijk te maken. Decors zijn vermaakt en kleedruimtes gecre- eerd. Ook voor het orkest moest een andere plaats gevonden wor den. Niet zoals gebruikelijk voor het toneel maar er naast. Voor dirigent HEILOO - Zondag 20 febru ari treedt Saskia Laroo op in d'Sfinx in Heiloo. Saskia Laroo, in Amerika door pers en publiek gebombardeerd tot 'Lady Miles Davis of Europe', is een van de weinige vrouwen die al meer dan drie decennia trompet speelt. Geboren op 31 juli 1959 in Amsterdam, begon ze op achtja rige leeftijd met de trompet, zonder er ook maar over te dromen later muzikante te worden. Dat veran derde toen Saskia achttien was. Ze ging wiskunde studeren aan de Universiteit van Amsterdam en maakte al gauw een ommezwaai richting muziek. Ze speelde in veel velschillende groepen, eerst voor namelijk contrabas, maar later voor al trompet. Saskia Laroo creëert nieuwe stijlen, die worden omschre ven als 'nu jazz' of 'swinging body music'. Ze slaagt erin velschillende muzikale idiooms zoals jazz, pop, dance en world op zo'n overtui gende manier te combineren dat het lijkt alsof ze altijd bij elkaar hebben gehoord. Het resultaat is een prik kelende mix van hip-hop, jazz, salsa, funk en reggae, waar niet veel muzi kanten tegen zijn opgewassen. Haar uiteenlopende muzikale ervaringen, die Saskia opdeed tij dens haar vele samenwerkingen, zette zij om in vijf albums, die vari eren van dance, jazz en salsa-bop tot pure jazz. In al haar werk komt Saskia's bevlogen, avontuurlijke en onderzoekende persoonlijkheid sterk tot uitdrukking. Aanvang 16.30 uur www.cafedesfmx.nl. nieuwe, zelfgecomponeerde num mers gesmeed. Na de cd presenta ties van Zonder Woorden gaat hij vanuit Heiloo door Noord-Holland op tournee. Tussen de nummers door vertelt hij hoe de tracks tot stand zijn gekomen en varieert hij instrumentaal. Zo bespeelt Hans ook zijn zelfontworpen guitarracket, een kruising tussen een gitaar en een tennisracket. Als speciale gast heeft hij dit jaar gekozen voor Trio Voice- over. Hans Laduc is vanaf zijn 21ste professioneel gitarist/muziekdocent. Studeerde op het Conservatorium en trad op in binnen- en buiten land. Veelvuldig was hij te horen en zien op radio en tv. Zijn spel is te omschrijven als 'fmgerstyle'. Een manier waarbij je als pianist gitaar speelt. Met tien vingers tegelijk ver tolk je bas, akkoorden én melodie. Kaarten zijn te bestellen in de voorverkoop voor 10,- (inclusief glas wijn) via h.laduc@quicknet.nl. Kaarten aan de zaal kosten 12,50. HEILOO - Bij Silhouet expo seert op dit moment keramiek- en mozaïekkunstenaar Dorette Giling. Naast haar soms monu mentale wandobjecten van glas en keramiek, maakt zij ook keramische vazen. Deze, en enkele 'spiegels' exposeert zij in interieurwinkel Silhouet. Barokke, organische vormen, verwijzingen naar de natuur zoals de 'Griekse boom' een gestileerde boom die tevens als vaas kan die nen of 'Sunny Day' een spiegel met een weelderige lijst van allerlei soorten tegels, porselein en kera mische materiaal sieren de wanden en tafels van Silhouet. Er is altijd een mix te zien van een autonoom op zich staand werk met tegelijker tijd een functioneel aspect. Je kan jezelf wel in de spiegel zien, maar de expressieve vorm van de spie gellijst en de aparte combinatie van materialen moet een eyecatcher zijn. Haar vazen kunnen als autono me beelden een ruimte verfraaien, maar kunnen ook als een vaas op tafel staan. De vormen zijn divers, grillig, natuurlijk maar ook sierlijk en decoratief. In combinatie met het zowel klassieke als trendy inte rieur van Silhouet versterken zij elkaar. Het werk van Dorette Giling is tot en met half maart te zien bij Silhouet, Kennemerstraatweg 99 tot en met 103. Voor meer informatie kunt u kij ken op www.dorettegiling.nl. Wim Noteboom een hele klus om vanuit de zijkant van de zaal zowel orkest als zangei's te dirigeren. Regisseur John Lust moest ook in veel scènes aanpassingen realise ren om alles op het GGZ podium te krijgen. De zangei's en zangeres sen voelden zich kennelijk als een vis in het water en acteerden alsof het allemaal vanzelfsprekend was. Linda Hogerheyde stal de show als Eurydice de overspelige vrouw van Orpheus, die door Peter Boven mooi vertolkt werd en die bovendien ook op de viool de juiste snaren wist te treffen. Met Ralph Beckers als Pluto en Frits Hogerheyde als Jupiter in de andere hoofdrollen kan H.O.V. ook deze voorstelling in de prijzenkast zetten. Er zijn nog reprises op vi'ij- dag 18, zaterdag 19 en zondag (mati nee) 20 februari. Het werk van Dorette Giling is tot en met half maart te zien bij Silhouet. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11