Mindfulness in 't Praethuys Uitbreiding bij DICX auto- Motorrijschool Piet Paulusma opent nieuw tankstation Kunst en Oorlog, Oorlog en Kunst Kom mee jutten! Session Club Het 'Johan Baartscheer Kwintet' bij Jazz REGIO 19 INGEZONDEN MEDEDELING Lezing van cultuurhistoricus Jan Melkert in Limmen Aanmelden optocht Gorteldonkvan 6 maart Bromfietsshow in De Vriendschap UITKIJKPOST 16 FEBRUARI 2011 REGIO - Onlangs is DICX auto- motorrijschool uitgebreid met een derde auto-rijnstrueteur in de persoon van Bart Lieferink. Naast de reeds bekende instructeurs Dick Sassen en Els Melker zal Bart zich intensief en fulltime bezig gaan houden met het opleiden van nieuwe automobilisten die hij graag de fijne kneepjes van het 'nieuwe' autorijden bij wil brengen. Voordat Bart als rij-instructeur werkzaam werd, heeft hij zeer veel rijervaring opge daan als vrachtwagenchauffeur en hij wil deze opgedane ervaring maar wat graag overbrengen op zijn leerlingen. Tijdens de rijlessen wordt er gewerkt volgens de methode van de RIS, dat wil zeggen de Rij-opleiding In Stappen. Welke is ontwikkeld door het CBR welke garant staat voor een volledige en zeer goed gestructureerde rij-opleiding, waardoor de nieuwe chauffeurs na het behalen van het rij-examen goed voorbereidt en vooral veilig de weg op kimnen. Door de uitbreiding met Bart als extra instructeur, zijn wachttijden om te kimnen beginnen met de rij-opleiding dan ook verleden tijd en kun nen nieuwe kandidaten dan ook per direct met him rij-opleiding beginnen. Doordat Bart hiermee onder andere zijn collega Dick Sassen ontlast, is er ook meer ruimte in de planning van DICX motorrijschool gekomen om meer motorrijders op te leiden voor het motorrijbewijs, dus ook de toekomstige motorrijders kimnen volop profiteren van de uitbreiding bij DICX auto- motorrijschool. Meer weten? Bezoek de website www.dicxrijschool.nl en u kimt uzelf desgewenst direct via de site aanmelden. DICX rijschool neemt dan zo spoedig mogelijk contact met u op voor het maken van en afspraak voor uw eerste rijles. LIMMEN - Donderdag 17 februari is de bekende weerman Piet Paulusma in Limmen. Hij opent het nieuwe tankstation van Firezone aan de Rijksweg 2 in Limmen. Tussen 14.30 en 15.30 uur is Piet Paulusma aanwezig en kan iedere klant een gooi doen naar een gratis tank brandstof. Iedereen die namelijk met twee dobbelstenen 'dubbel' gooit krijgt een gratis tank, hoogst persoonlijk door Piet Paulusma zelf volgegooid! En mocht dat niet lukken kimt u natuurlijk nog op de foto met deze bekende Nederlander: altijd prijs dus bij Firezone! Firezone, een landelijke keten van meer dan negentig onbemande tankstations, is nieuw in Limmen. „We staan bekend om onze lage prijzen," vertelt Peter Groen, directeur van Firezone. „Naast onze kor tingen houden we regelmatig ludieke acties zoals het dobbelen. Maar ook het NK Autotrek, waar mensen een leuke geldprijs kunnen winnen, is daar een prima voorbeeld van." Kom dus donderdag 17 februari naar Firezone Limmen aan de Rijksweg 2 en maak kans op een gratis tank! Meer informa tie: www.firezone.nl Limmen Cultuur en Bibliotheek Kennemerwaard hebben cultuur historicus Jan Melkert weten te strikken voor een lezing over het thema oorlog in de kunst. Aangeleverde foto Op zoek naar haaien-eieren op het strand. Aangeleverde foto. REGIO - Kom je wel eens op het strand? Daar heb je vast wel eens schelpen gevonden. Maar weet je dat je daar ook bijvoorbeeld haaien-eieren kan vinden? Dit zijn prachtig gele pakketjes waar een babyhaaitje in gezeten heeft. Je kunt zelfs de plek zien waar het babytje het ei verlaten heeft. Ga eens op een zondagoch tend mee met onze enthousiaste IVN-gidsen. Samen met jou lopen ze langs het strand op zoek naar aan gespoelde spullen. Jutten heet dat. En over alles wat je vindt weten zij iets te vertellen. Bijvoorbeeld over die haaien-eieren, maar ook over de zwarte vuurstenen die massaal aanspoelen, helemaal uit Denemarken. Of over hoe sommige schelpen toch aan die hele mooie ronde gaatjes komen. En nog veel, veel meer. Dus kom zondagochtend 20 februari om 10.00 uur naar het IVN Pamassiagebouw te Bergen aan Zee. (Bij de rotonde in Bergen aan Zee rechtdoor, eerst weg links en volg de groene wegwijzers 'IVN'. Kinderen gratis, volwassenen 2,-) En neem je oudere mee. Leren zij ook weer eens iets. LIMMEN - Na het buitengewoon spetterende dixieland optre den van de Franklin Beaufort International Jazzband in janu ari, heeft de Jazz Session Club nu weer een ander type jazzstijl. Toen vorig seizoen het Johan Baartscheer Kwintet optrad, was dat een openbaring. REGIO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek of voor deelname aan een ontspannen de of creatieve activiteit. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie www.praethuys.nl, 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl Donderdag ochtend 17 februari is er van 10.30 tot 12.30 u. de bijeen komst Uitzaaiingen en hoe nu ver- LIMMEN - Limmen Cultuur en Bibliotheek Kennemerwaard hebben cultuurhistoricus Jan Melkert weten te strikken voor een lezing over het thema oor log in de kunst. De lezing vindt plaats op vrijdag 4 maart in Cultureel Centrum Vredeburg en begint om 20.00 uur. Kunstenaars hebben zich door de eeuwen heen laten inspireren door allerlei thema's. Zo ook door een van de oudste menselijke bezighe den, namelijk oorlog(voeren). Bij de Egyptenaren komthet thema naar voren in him hiërogliefen en op him tempelmuren, in de klassieke oudheid bij de Grieken op de tern- pelreliëfbeelden en in hun beeld houwkunst en bij de Romeinen op hun zuilen en triomfbogen. In de Middeleeuwen bijvoorbeeld op het tapijt van Bayeux of tijdens de Renaissance bij bekende kunste naars als Michelangelo en Rubens. En in de achttiende eeuw bij Goya in zijn tekeningen Los desastres de la guerra. In de 19de eeuw leidt het revolutionaire geweld bij David, Delacroix en Manet tot bekende en intrigerende werken. In de 20ste Het was echt één van de beste gast optredens ooit met een fantasti sche klik tussen orkest en publiek. Logisch dus dat de organisatie het orkest heeft gevraagd ook dit jaar een concert te verzorgen. En dat wilden ze, vandaar het optreden op 20 februari om 16.00 uur in de Vredeburg. En dat is te horen ook. der? Samen nadenken over wat er met u gebeurt en waar u hoop en kracht uitput. De bijeenkomst is zowel voor patiënten als voor part ners. De maandagmiddag is gereser veerd voor Reiki, ontspanning voor uw lichaam en uw hoofd zodat u weer op eigen benen verder kunt. Dinsdag 22 februari is van 19.15 tot 21.15 uur de jongeren inloop Talk2gether. Alle jongeren (12 tot 18 jaar) met een vader, moeder, broer of zus met kanker mogen mee doen. Nieuwsgierig? Probeer het ook eens. eeuw hebben de wereldoorlogen kunstenaars aangezet tot verwer king in schilderijen en beelden zoals Dali, Picasso, Otto Dix, Anselrn, Kiefer, Armando. En natuurlijk zijn ook foto's van oorlog(sgeweld) uit gegroeid tot iconen van de kunst geschiedenis. Tot in het postmo dernisme en de huidige tijd houden kunstenaars zich met het thema oorlog bezig. Deze lezing volgt de kunsthisto rische periodes aan de hand van dit thema en gaat tevens in op de histo rische achtergronden van de behan delde kunstwerken. De organisatie is in handen van Limmen Cultuur in samenwerking met bibliotheek Kennemerwaard. Deze informa tieve lezing van cultuurhistoricus Jan Melkert vindt plaats op vrij dag 4 maart in Cultureel Centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. De aanvangstijd is 20.00 uur. De toegang is 6,- inclusief kof fie of thee. Kaarten zijn te koop bij de klantenservice in de bibliotheek. Reserveren kan op tel 072-5052135 of per e-mail via limmen@biblio- theekkennemerwaard.nl of limmen- cultuur@hotmail.com. Het niveau is erg hoog. De bandle den hebben uiteenlopende muzi kale achtergronden, van klassiek tot bluesband, van bigband tot klein combo. En deze gevariëerde achtergrond maakt het kwintet zo boeiend. Daarbij hebben ze dan ook nog zangeres Elma Nijhuis, hun boeg- Woensdag 23 februari van 10.00 tot 12.00 uur is de workshop speksteen bewerken onder het motto: lekker bezig zijn en je hoofd leegmaken. Materiaalkosten: 3,50 per keer; aanmelding noodzakelijk. Maandagmiddag 7 maart begint de Mindfulness van 13.30 tot 14.30 uur. Dit is een ondersteuning bij situaties van spanning, stress en ongemak. In een serie van zes bijeenkomsten zul len formele oefeningen aangeleerd en beoefend worden. De kosten zijn 15,- voor CD en cursusmateriaal en aanmelden kan vóór 1 maart via 't Praethuys. LIMMEN - Zondag 6 maart is er weer de grote Carnavalsoptocht door Limmen. Om 13.30 uur wordt er gestart aan de Vuurbaak en gaan alle karren, rollers en lopers weer als een mooie kleu rige stoet door de straten van Gorteldonk om te eindigen in Leutbimker de Burgerij. Dit jaar is de route iets uitgebreid waar door er nog langer van de bonte stoet kan worden genoten. De Uylenspieghels zouden graag een berichtje krijgen van de groepen die gaan meerijden met een kar in de optocht. Meld je aan bij Henk Kaandorp, hjj.kaandorp@quiek- net.nl van de optochtcommissie en dan krijg je een bericht terug met hoe laatje met kar aan de Vuurbaak worden veiwacht. Zo kan er een goede indeling worden gemaakt en 'rolt' iedereen weer kleurrijk en gezellig op 6 maart door de straten van Gorteldonk. AKERSLOOT - In het weekend van 19 en 20 februari wordt er in Partycentrum De Vriendschap, Kerklaan 16-18 in Akersloot, een door bromfietsveteranen- elub E.L.V.I.S. georganiseerde tentoonstelling van klassieke bromfietsen gehouden. Tijdens dit evenement zal een zeer uit gebreid palet van merken en typen worden getoond, variërend van Italiaanse 'buikschuivers' (Benelli, Denim enzovoorts) en bekende merken als Pueh, Kreidler, Zündapp, Honda tot en met brommers van Nederlandse makelij. Niet alleen sportbrom- mere, maar ook enkele toerbrom- mere en een of meer crossers en raeebrommere. E.L.V.I.S. (heeft niets te maken met de beroemde zanger, maar wel met nostalgie) werd in 1992 opgericht als de Eerste Liefhebbers Vereniging Italiaanse Sportbrommere. Later werd Italiaanse omgedoopt tot Interessante. De ongeveer 150 leden tellende vereniging houdt elk jaar in een wisselende loca tie in Noord-Holland een show waarin - afhankelijk van het aan bod - 60 tot 80 klassieke brom mers worden tentoongesteld. De openingstijden zijn: zaterdag 19 februari van 10.00 tot 21.00 uur, zondag 20 februari van 11.00 tot 17.00 uur. beeld, die de andere muzikanten en het publiek meesleept in haar enthousiasme. De toegang is vrij, maar u kimt de Jass Session Club steimen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/ fax: 072-5053414, e-mail: timmer. limmen@worldonline.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19