Tïmo Lesterhuis verovert titel bij comeback Clubkampioenschappen bij Dojo 't Loo Foresters en HSV in dorpsderby SPORTNIEUWS UIT DE REGIO De wedstrijden kenmerkten zich door fanatieke inzet Judoka's Guus van Leeuwen (rechts) en Tiësto Orelio verwikkeld in een felle strijd om de ippon. Foto: Menno Lesterhuis JUDO HEILOO - Afgelopen zon dag was het weer een drukte van belang in de Dojo aan de Bergeonstraat in verband met de jaarlijkse clubkampioen schappen. Naast de clubkampi oenschappen judo, werd er voor de tweede keer ook gestreden om het clubkampioenschap Tae Kwondo. Voordat de wedstrijden begonnen werden de trainers Timo Lesterhuis en Karen Stevenson gehuldigd met him respectievelijke eerste en tweede plek die de dag er voor was behaald op het NKjudotot20 jaar. Trainer Bart van Oerle werd gefe liciteerd met het behalen van het examen voor de tweede dan judo. Gesterkt door deze voorbeelden en gesteund door het aanwezige publiek konden de zeventig jonge judoka's en vijf tae kwondoka's daarna him verrichtingen op de mat laten zien. Natuurlijk is ook hier meedoen minstens zo belangrijk als het win nen, maar uiteindelijk wil toch iedereen met een prijs naar huis. De wedstrijden kenmerkten zich dan ook door de fanatieke inzet van de deelnemers en hoog judo- en taekwondoniveau. De boventoon werd uiteindelijk toch gevoerd door het sportieve plezier bij de jeugdige deelnemers en him supportei's. De eerste prijzen voor het Clubkampioenschap Judo 2011 werden uitgereikt aan Otto Bosch, VOETBAL HEILOO - Op zondag 27 februa ri aanstaande gaat het dan toch eindelijk gebeuren: de eerste dorpsderby van dit seizoen met Foresters 1 tegen HSV 1. De voetbalwedstrijd belooft weer veel spanning. De Foresters 1 en HSV 1 spelen dit seizoen in dezelfde poule en treffen elkaar daarom in eompetieverband. De wedstrijden tussen de twee Heilooër verenigingen staan altijd garant voor veel strijd op het veld en publiek langs de lijn. Deze wed strijd stond gepland in december Stijn Jeukens, John Codegem, Kira Kuijper, Mats Kroon, Robin Mooij, Pascal van Leeuwen, Bas de Laleijne, Gideon Reurings, Shali Kreijsing, Wouter Koops, Lieke Kampstra en Thomas Opdam. Bij de Tae Kwondoka's ging het goud naar Robin Looijinga. Een uit gebreide fotoreportage van de club kampioenschappen is te zien op www.dojotloo.nl vorig jaar, maar werd toen afgelast vanwege de weeromstandigheden. De eerste teams van Foresters en HSV zijn elkaar in de poule dichter genaderd. De Foresters staat op de 12de plek met 13 pimten uit 14 wed strijden. HSV staat op de 8ste plek met 18 pimten uit evenveel wedstrij den. Winstpunten zijn voor beide teams belangrijk voor een betere positie op de ranglijst. De wed strijd zal beginnen om 14.00 uur. Voor aanvang zullen er enkele korte voorwedstrijden zijn en na afloop is het voor iedereen feest met een Dj tot 21.00 uur. Judo HEILOO - Vorig jaar blesseer de de Heilooër judoka Timo Lesterhuis twee weken voor het Nederlands kampioenschap judo zijn knie. Hij nam nog wel deel, maar kon niet echt pot ten breken. Een paar weken later bleek ook wel waarom. Naast meniscus-schade was zijn voorste kruisband finaal afge scheurd. Een operatie bracht uitkomst, maar betekende wel een zwaar revalidatietrajeet van zeker negen maanden. Begin januari dit jaar mocht hij weer voorzichtig aan judo gaan denken en tijdens de training wat voorzichtige wedstrijdjes gaan maken. Het NK tot 20 jaar stond gepland op 12 februari en het was zeer de vraag of het voor Timo niet te vroeg zou komen. In overleg met zijn trainers besloot Timo toch maar wat risico's te nemen en deel te nemen aan het NK. Tijdens zijn revalidatietrajeet was Timo ook nog eens overgestapt naar de gewiehts- klasse tot 100 kilogram. Zaterdag 12 februari kon Timo naar een jaar van afwezigheid dus weer zijn eer ste wedstrijden draaien en daarbij ook in een nieuwe gewiehtsklasse. Alhoewel Timo zich in zijn eerste wedstrijd niet goed aan de opdracht van de coaches hield, wist hij zijn tegenstander binnen 18 seconden te gooien met een spetterende ippon. De tweede wedstrijd stond Timo tegen over Mirkan Tankos uit Rotterdam. Een oude bekende van Timo. Drie jaar geleden verloor Timo op het NK van Mirkan waarna Mirkan kampioen werd en Timo derde. Timo kwam dit keer voor te staan met een waza ari en wist de wedstrijd zonder verdere pro blemen uit te judoën voor de winst en daarmee een plaats in de fmale. Ook in de fmale kwam Timo een bekende judoka tegen. De fysiek zeer sterke Thijs van Huigenbos uit Heerde, die favoriet was voor de titel. De judoka's zetten elkaar in het begin zo vast, dat niemand tot sco ren kon komen en de scheidsrech ter ze beide een waarschuwing gaf wegens passiviteit. Hierna plaatste Timo een aantal snelle aanval len waarmee hij niet tot een score kwam, maar waardoor Huigenbos wel een tweede straf kreeg wegens passiviteit. Door tactisch slim en aanvallend te blijven judoën wist Timo deze voorsprong te behouden en de partij op zijn naam te zetten. Hiermee bereikte Timo Lesterhuis in zijn eerste toernooi na zijn reva lidatie zijn eerste Nederlandse titel. De mooiste sportieve beloning voor de lange en intensieve revalidatie was hiermee een feit. De eveneens uit Heiloo afkomstige Karen Stevenson (17 jaar) stoomde met drie knappe winstpartijen waar van twee met een vol pimt (Ippon) door onder andere een houdgreep door naar de fmale van de -78 kilo gram. Hier trof zij de een jaar oude re Guusje Steenhuis. Net als vorig jaar eindige een licht teleurgestelde Karen op een overigens uitstekende tweede plaats. Volgend jaar heeft Stevenson opnieuw een kans op een nationale titel. Tegelijkertijd zorgde Gaby de By van Dojo 't Loo uit Heiloo voor een klein stimtje. Gaby was de dag voor het NK 15 jaar geworden en moest het in haar eerste wedstrijd in de -52 kilogram, opnemen tegen de twee jaar oudere regerend Nederlands kampioen Denise Nortan. Tot veler verbazing wist Gaby haar opponente in een houdgreep te nemen waardoor zij de partij won. In de verliezersronde verloor Gaby twee maal waarmee dit avontuur voor haar afgelopen was. De finale partij tussen Timo Lesterhuis in het blauw en Thijs van Huigenbos in het wit. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23