Klassen Springschans Oost bezoeken slot Assemburg te Heemskerk Stichting Kinderhulp Armenië start bijenproject voor zomerrustkampen H E I L O O 3 Met de opbrengst van honing en bijenwas wordt zomerrustkamp gefinancierd De stichting onderhoudt nauw contact met Gusehik en Armine KORTOM Statiegeldbus Unicef tijdelijk verwijderd Tafelverhuur kledingbeurs Trefpunt Cantate-uur Witte Kerk Kids go Classic Openhaardhout UITKIJKPOST 16 FEBRUARI 2011 Op de binnenplaats is een kleine zuilengalerij te zien, de zoge naamde 'Vierschaar', deze is nog uit de 15de eeuw! Aangeleverde foto HEILOO - In het kader van het thema 'Ridders en jonkvrou wen' bezochten de kinderen van de groepen 1 tot en met 8 slot Assemburg in Heemskerk. Op de Springschans wordt the matisch gewerkt en elk thema duurt ongeveer vier weken. Op elk leef tijdsniveau werd er verteld over de geschiedenis van het kasteel door een geheel in stijl geklede 'Heer' (een vrijwilliger van de Historische Vereniging). De kinderen maakten een tocht van onder tot boven door het kasteel! In en om slot Assumburg zijn nog veel 'sporen' uit het verleden te vinden. Op de binnenplaats is een kleine zuilengalerij te zien, de zoge naamde 'Vierschaar', deze is nog uit de 15de eeuw! Deze zuilengalerij laat zien dat er 'rechtspraak' gedaan werd op Assemburg. Er werden ook uitge sproken vonnissen op het kasteel uitgevoerd, de galgentoren, die vroeger een platte bovenkant had waarop zich een schavot en galgen bevonden, herinnert nog aan de lugubere praktijken van die tijd. In een van de andere torens, ach ter dubbeldikke en zwaar vergren delde eikenhouten deuren, bevindt zich een nog naargeestige gevange nis. Dit was een griezelige ervaring voor de kinderen. In de slotgracht zagen sommige kinderen ook nog een skelet drijven... Aan beide kanten van de oprijlaan waren de stallen en de oranjerie. Een stuk muur is het enige dat rest van de stallen. Vlak voor het weer naar school gaan liepen de kinderen als 'klap stuk' langs twee indrukwekkende kanonnen uit de 18de eeuw, deze staan pal voor het kasteel. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. •nj-. r.'c... 1 Pruning N.iiiu.illv Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Om in de toekomst minder afhankelijk te wor den van donaties, wil Stichting Kinderhulp Armenië een bijen project gaan opstarten. Met de opbrengst van honing en bij enwas wordt één van de drie projecten van de stichting, het zomerrustkamp voor arme kin deren in Armenië, gefinancierd. Maar voor het zover is, is geld nodig voor de aanschaf van der tig bijenvolken! Stichting Kinderhulp Armenië, opgericht in 2006, is een initiatief van vijf sociaalbewogen vrouwen uit Heiloo (Carla Blom, Ans van Opzeeland en Mieke Brink) en Alkmaar (Marijke Langenberg en Hanny Duzink). Zij hebben stapsge wijs een drietal projecten opgezet, waarmee arme gezinnen in Armenië worden ondersteund met geld en middelen: een familieproject waarmee op dit moment 42 arme gezinnen ondersteund worden, een jaarlijks zomerrustkamp voor arme kinderen en een studiefonds voor jongeren. De stichting onder houdt nauw contact met Gusehik en Armine, de trouwe achterban in Armenië, die deze projecten ter plaatse begeleiden en uitvoeren. Carla en Marijke brengen boven dien bijna jaarlijks een werkbezoek aan het land en ontmoeten daar de veel mensen die hulp van de stich ting ontvangen. Carla Blom: ,,We zijn een kleinschalige stichting en hebben daardoor zeer korte lij nen met onze mensen in Armenië. Zodoende weten wij dat het geld op de juiste plek aankomt! „Het idee voor de zomerrust kampen kwam van Gusehik. Zij was in 2005 mee als begeleidster van de Armeense kinderen, die in Nederland van een onbezorgde vakantie genoten. Eén van de gast ouders was mijn vriendin Marijke Langenberg." Gusehik legde haar uit, dat met het totaalbedrag, dat aan de vakantie in Nederland wordt besteed, in haar eigen land veel meer voor de kinderen mogelijk is. Marijke en ik zijn daarop in 2006 voor het eerst naar Armenië afge reisd om met eigen ogen te zien hoe ernstig de situatie is en hoe wij het idee van de zomerrustkampen, gehouden in Armenië, vorm konden geven. Als eerste stap hebben we voor dat doel Stichting Kinderhulp Armenië opgericht.' Inmiddels lopen er drie projecten om arme gezinnen een toekomstperspectief te bieden. De zomerrustkampen worden gehouden in Gyumri en in Lori-Snogh voor de allerarmste kinderen uit het aardbevingsge- bied, waar ook Gusehik en Armine wonen. Jaarlijks is 2.000,- nodig om dertig kinderen met voldoende begeleiding te laten genieten van een tweeweekse vakantie. Carla: „Armine kwam met het idee om voor de financiering zelfvoorzie nend te worden en opperde de aanschaf van bijenvolken. Wij heb ben voor advies contact gezocht met de bijenimkers Jan Jansen en Dirk Beets uit Heiloo en vervolgens een plan uitgewerkt. We hopen binnenkort met het bijenproject te kunnen starten, als er voldoen de geld is ingezameld!' Stichting Kinderhulp Armenië is een erken de ANBI stichting. Doneren aan Stichting Kinderhulp Armenië kan via rekeningnummer: 12.71.85.127 onder vermelding van 'bijenpro ject Bee Happy'. Meer informatie: www. kinderhulparmenie. nl. i HEILOO - Het regionaal Comité Unicef laat weten dat de Unicef statiegeldbus die in het Albert Heijn filiaal in winkelcentrum 't Loo in Heiloo hangt tijdelijk verwijderd is. Het filiaal wordt grondig verbouwd en in overleg met het management is afge sproken dat de bus begin juni in het vernieuwde filiaal weer een plaatsje gaat krijgen. Geen zorg dus voor deze trouwe klan ten, want over enkele maanden hangt de bus er weer en kunt u uw bijdrage weer in de bus deponeren. HEILOO - Op zaterdag 19 februari van 10.00 tot 12.00 uur houdt het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo weer een gezellige kinderkledingbeurs. U kunt hier goedkope kinder kleding, speelgoed en nog veel meer kopen. Wilt u een tafel reserveren om uw tweedehands kinderkleding en/of speelgoed te verkopen, dan kunt u contact opnemen met tel. 072-5331297. De afmeting van de tafel is 80 x 160 en kost 7,-. Slechts één tafel per persoon en op is op (geen handelaren). HEILOO - Op zondag 20 februari is er om 19.00 in de Witte Kerk, Heerenweg 32 te Heiloo, weer een cantate-uur. Daarin zal wor den uitgevoerd Bach's cantate BWV 14, getiteld: 'War Gott nicht mit uns diese Zeit'. Deze titel is de aanvangsregel van Psalm 124, waarvan de strek king in de verdere tekst van de cantate alleen in algemene zin wordt weergegeven. In com positorisch opzicht is vooral het eerste deel interessant: de vorm daarvan (een soort koraal motet) is in Bach's werk een unicum. De cantate zal worden uitgevoerd door solisten en het Collegium Vocale Camerata onder leiding van Gerard Leegwater. Liturg in deze dienst is ds. L. Sluis. De toegang is vrij, maar een bijdrage aan de uit gang wordt zeer gewaardeerd. HEILOO - Het Kinderkoor Heiloo zal bij de eerstvol gende uitvoering van het Oratoriumkoor Heiloo wederom furore gaan maken door het meezingen van de Mattheus Passie van Johann Sebastiaan Bach. Ben je 8 jaar of ouder? Heb je altijd al klassiek wil len zingen onder begeleiding van een professionele dirigent en een groot orkest? De repe tities vinden plaats in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo van 16.00 tot 17.00 uur. Deze repetities zijn op zaterdag 12 maart, 19 maart, 26 maart en 2 april, onder leiding van diri gent Paul, die je de muziek leert zingen. De generale repetitie en uitvoering zijn op vrijdag 8 april. Aanmelden via kinderkoor® oratoriumkoorheiloo.nl. HEILOO - Te koop: openhaard hout, gekloofd en droog gemixt, voor het goede doel (Fillipijnen). Informatie bij Jan Swart, tel. 072- 5051477. Marijke Langenberg (links) en Carla Blom (helemaal rechts) willen met de opbrengst van het bijen project arme kinderen in Armenië een onbezorgde vakantie in eigen land bieden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3