Gazelle Eclipse Fiets van het Jaar 2011 Van Rozendaal blijft Van Rozendaal Schoenen Padden maken zich op voor de grote oversteek HEILOO INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Chicaneren! Floor Mulder is voorleeeskampioen van Heiloo! en lees elke week de nieuwtjes in de UITKIJKPOST Leuke middagtocht Vervolgcursus Word Sprookjes Korte cursus Frans Veilig PC gebruik Beeldhouwen Lezing bomen in Heiloo Belastingaangifte Stable Roof Samen op vakantie Onderzoek Fusie UITKIJKPOST 16 FEBRUARI 2011 HEILOO - Op de vakbeurs FietsVAK is de Gazelle Eclipse stadsfiets door de vakjury unaniem uitgeroepen tot Fiets van het Jaar 2011. De Eclipse is door de jury uitgeroepen tot winnaar door het uitstekende rijgedrag in combinatie met het zeer fraaie design dat tot in detail is doorgevoerd op de fiets. „We hebben zoveel mogelijk boutjes en moertjes weggewerkt om de fiets een rustige uitstraling te geven. Ook hebben we deze Limited Edition fraaie rode en oranje accenten meegegeven,' aldus Hugo Velthuis, product manager bij Gazelle. De fietsen werden door de jury uitvoerig getest waarbij beoordelingscriteria zoals ontweip, innovatie, uitvoering, afwerking, prijs- kwaliteitverhouding en natuurlijk rijeigensehappen en -comfort van de fiets werden gehanteerd. In totaal werden er vier fietsen genomineerd. De win naar werd vorig weekend bekendgemaakt op de FietsVAK in het Autotron te Rosmalen. De fiets van het jaar kunt u zien en proberen bij Bosman Twee wieiers, Westeiweg 295 in Heiloo. HEILOO - Zaterdag sluiten Leo en Ria van Rozendaal voor het laatst de deu ren van hun schoenenwinkel Van Rozendaal Schoenen. Vanaf het moment dat 't Loo zo'n 35 jaar geleden haar deuren opende, is de zaak in het win kelcentrum gevestigd. Voor de vaste bezoekers van 't Loo is de zaak dan ook een vertrouwd gegeven. Leo en Ria van Rozendaal hebben alle verande ringen in en om het winkelcentrum meegemaakt. Ook him eigen zaak heeft meerdere keren een nieuw uiterlijk gekregen. In 2000 opende dochter Linda haar zaak Jones' shoes. Met plezier hebben zij jarenlang tegenover elkaar 'gewinkeld'. Vader en dochter gingen vaak samen op inkoop. En ook privé wordt er natuurlijk vaak over schoenen en aanverwante zaken gesproken. Nu is het tijd om het stokje over te dragen. Linda vindt het een uitdaging om de zaak van haar oudere voort te zetten. En vader en moeder Van Rozendaal zijn trots dat de zaak blijft bestaan, maar hadden er ook begrip voor gehad wanneer Linda er niet voor had gekozen. Zaterdag 19 februari valt voor de heer en mevrouw Van Rozendaal dus het doek. Hoewel ze zich altijd 100% voor de zaak hebben ingezet, hebben zij voldoende interesses en hobby's, dus vervelen zullen zij zich niet. Vanaf deze plek willen zij iedereen har telijk bedanken voor de klandizie en mooie jaren in 't Loo. U heeft tot aan staande zaterdag de tijd om zich door één van hen nog eens deskundig te laten adviseren. De prijzen gaan omlaag, dus sla uw slag! Vanaf 21 februari is de zaak gesloten. Het streven is om vrijdag 4 maart weer te openen. Een grote verbouwing wordt het niet. Linda vindt het belangrijk dat de zaak de vertrouwde uitstraling houdt. Daarom vindt zij het ook prettig dat het per soneel werkzaam blijft. Ook de collectie blijft vertrouwd, dus vanaf 4 maart bent u weer van harte welkom voor de collecties van onder andere Caprice, Rieker, Ecco, Pikolinos en Wolky. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. In de rubriek van de Stichting Welzijn Heiloo, vond deze het nodig een passage uit hun brief aan de gemeente te moeten citeren. Hierin gaven zij aan in staat te zijn, Het Trefpunt zonder subsidie en huurverhogingen met een sluitende begroting kunnen exploiteren. Een slag in het gezicht van ons Bonden voor Ouderen omdat dit zou impli ceren dat dit in samenwerking met ons niet mogelijk is. Vreemd ook om hier nu al mee naar buiten te treden, als dat op 17 februari in een gezamenlijke vergadering van de Stichting Trefpunt, waar zij samen met ons deel van uitmaken, uitgebreid aan de orde komt. Wij vinden dit op zijn zachtst gezegd ongepast. In het verleden is dit ook al eens gebeurd, toen vond de SWH ook dat zij daarvoor, professioneel gezien, het beste geschikt was. In die periode moesten wij jaarlijks aanzienlijke bedragen ophoesten vanwege de niet sluitende begrotin gen. Hierdoor werden we genood zaakt onze reserves aan te spreken. Daarnaast ook niet sympathiek richting onze leden, die met him consumpties voor het overgrote deel van de baromzet zorgdragen. Misschien moeten we maar weer op de door ons gedane geste van 50/50 terugkomen, want bij de ingebruik neming van Het Trefpunt was deze verdeling nog 80/20 in ons voordeel. Wij blijven van mening, dat het niet chic is wanneer je je ten koste van je partner tracht te profileren en dat het de samenwerking niet ten goede komt. Tom ten Hoope Namens Ouderenbonden HEILOO - Het duurt niet lang meer voor de eerste padden zich wagen aan de grote oversteek. Automobilisten wordt verzocht om voorzichtig te rijden, in Heiloo wordt de Kuillaan vanaf 1 maart 's avonds en 's nachts afgesloten. Vanaf 15 februari tot 28 febru ari kan het in incidentele geval len al voorkomen dat de Kuillaan van 19.00 tot 07.00 uur dichtgaat voor verkeer. Massale paddentrek vindt ook plaats op de Belieslaan in Heiloo. De Belieslaan gaat ech ter niet dicht: daar wordt de pad dentrek net als vorig jaar in goede banen geleid door vrijwilligere. Grote paddentrek vindt plaats als de temperatuur rond de 7 graden ligt, er een zuidwestenwind is en er enige regen valt of sprake is van een hoge luchtvochtigheid. Er kun nen dan honderden dieren tegelijk de weg oversteken. In het voorjaar trekken ze van bos en duin (winter- rust) de weg over naar het water (voortplantingsplaats) om daar hun eieren af te zetten. Over het resul taat van de paddenbeseherming 2010 is de paddenwerkgroep zeer tevreden. In totaal werden 3589 levende amfibieën de weg overge zet. Slechts 54 dieren haalden de oversteek niet. De Paddenwerkgroep Heiloo heeft ieder jaar weer nieuwe vrij willigere nodig. Mensen die zich aangetrokken voelen de natuur een handje te helpen (de paddenover- zetactie duurt ongeveer zes weken) kunnen bellen naar 072-5117416 of 06-20198233. HEILOO - Negen voorlezers, die ieder schoolkampioen waren geworden, gingen op maandag 14 februari in Bibliotheek Heiloo met elkaar de strijd aan voor de titel 'Voorleeskampioen Heiloo 2011'. De vele supporters hoorden spannende, grappige en ontroe rende verhalen, die stuk voor stuk prachtig werden voorgelezen. Het was voor de jury dan ook weer een moeilijke opdracht om de twee voorlezers aan te wijzen, die door mogen naar de volgende regionale ronde. Lourens ten Wolde (voorzitter van Bibliotheek Heiloo) kon uiteindelijk als juryvoorzitter melden dat Floor Mulder van de Zuidwester als eerste was geëindigd. Zij ontving de wisselbeker uit handen van de winnaar van 2010, Thomas den Boer. Tweede werd Jet Leering van de Radboudschool. Tonny Vlug van Springschans Oost ontving de derde prijs. Ook de uit Heiloo afkomstige Nationale Voorleeskampioen van 2010: Valerie Oosterwijk, was aanwezig en vertelde over haar belevenissen als voorleeskampioen in het afgelopen jaar. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 17 april vertrekken we om 13.00 uur per luxe touringcar vanaf Trefpunt Heiloo naar het Museum van de 20e eeuw in Hoom. Nostalgie voor jong en oud. Nooit eerder veranderde er in 100 jaar zoveel. Het is een feest van her kenning! Rollatore kunnen mee. Er is ook een opstapmogelijkheid in Egmond aan Zee (opgave bij reser vering). Reserveren via de receptie van het Trefpunt. 21,95 inclusief koffie/gebak en entree. Maandag 21 februari om 10.45 uur start de cursus Tekstverwerken. Thema's zijn het foutloos opstellen van een nette brief, tekstopmaak, lettertypen, het gebruik van kleur en plaatjes. Word 2003 en 2007. 50,- voor vier lessen van 1,5 uur. Woensdag 23 februari van 10.00 tot 11.30 uur, onder leiding van Marlise Mantel, voor grootoudere met him kleinkinderen in de voor jaarevakantie, een spannende en vrolijke ochtend als zij samen een sprookje naspelen en uitbeelden. Kosten: 4,- per volwassene met één kind (vanaf 4 jaar). Elk volgend kind 1,- Maandag 28 februari tot en met 18 april van 19.30 tot 21.00 uur start Louk Messing met de cursus Frans voor op vakantie. Voor mensen die meer willen weten van het alledaag se Frans. Iedere les wordt er een thema behandeld, zoals iets bestel len, of de weg vragen. 56,50 voor acht lessen, exclusief 10,- materi aalkosten Woensdag 2 maart om 10.45 uur. U leert hoe u zo veilig mogelijk met e-mail en internet op de computer kunt werken en welke programma's hiervoor beschikbaar zijn. Kosten: 30,- voor twee lessen van 1,5 uur. Woensdag 9 maart tot en met 27 april van 9.30 tot 11.30 uur start de korte cursus beeldhouwen. U hoeft niets mee te nemen. De docente Trudie Buis zorgt voor alle mate rialen. Kom lekker beeldhouwen. Vooral als u het nog niet eerder heeft gedaan. Kosten: 45,- voor zes lessen exclusief steen 2,- per kilo). Woensdag 23 februari om 14.00 uur is er een lezing in het Trefpunt door Groei en Bloei over de bomen in Heiloo. Dhr. Brantjes zal vertellen over zijn betrokkenheid bij de herin richting rondom Slot Assumburg in Heemskerk. Entree 5,-. Voor 1 april moeten de jaarlijkse belastingaangiften weer worden ingevuld. Ieder jaar een terug kerend klusje waar veel mensen tegenop zien. De vrijwilligere van Stichting Welzijn Heiloo staan klaar om u hierbij te helpen. Voor meer informatie en aanmelden kunt u contact met ons opnemen. Zondag 3 april van 14.00 tot onge veer 16.30 uur is er in het Grandeafé van de Prins Hendrik Stichting in Egmond aan Zee een extra con cert van de Stable Roof Jazz Bluesband gepland! Reserveren via de receptie van het Trefpunt. 8,50 (leden Seivicepas 7,-) Van zaterdag 30 juli tot en met zaterdag 6 augustus wordt de jaar lijkse vakantieweek georganiseerd. Dit jaar gaat de reis naar Vledder in Drenthe. Er zijn nog 2-persoonska- rnere vrij! Voor informatie of aanmel ding Martha Dunselman (072) 533 3116, of de receptie van het Trefpunt. 495,- inclusief drie maaltijden per dag, koffie/thee, excursies. Stichting Welzijn Heiloo en Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo onderzoeken de mogelijkheid van fusie. Onze doelgroepen sluiten goed op elkaar aan, en verbetering van kwaliteit, effectiviteit en effi ciënte organisatie lijkt door schaal vergroting mogelijk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7