People Beauty Hair Schoonheidssalon Eén miljoen bezuinigen op ambtenaren H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING VAN DE GEMEENTERAAD van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver VERSLAG Plusgroep Willibrord op excursie naar Nemo U I T K IJ KPOST 16 FEBRUARI 2011 HEILOO - Op de Willibrordschool komt één keer per twee weken op de woensdag de Plusgroep bij elkaar. Deze groep bestaat uit cognitief talentvolle kinderen, afkomstig uit groep 6, 7 en 8. Onder begeleiding van de Plusgroep leerkracht juf Ennie, zijn de in totaal twaalf kinderen bezig met vakgebieden die in de reguliere les nauwelijks aan bod komen. Zo werd in het eerste blok filosofie behandeld. Het thema van dit blok is 'onderzoek in de natuur- en wetenschap'. In het kader van dit thema hebben de kinderen op school verschillende proefles en experimenten uitgevoerd. Op woens dag 2 februari was er een excursie naar het Science Center Nemo in Amsterdam. In het Nemo was er van alles te zien en te onderzoeken. Er werd een workshop bijgewoond over lucht en vacuüm en een heuse kettingreactie werd bekeken. Verder moest er ook flink nagedacht worden over de onder zoeksvraag, de hypothese en de conclusie. Op school wordt de verslaglegging uitgewerkt en zal elk kind apart een presentatie houden. Aangeleverde foto. HEILOO - Op de hoek Stationsweg/Kennemerstraatweg vindt u People Beauty Hair Schoonheidssalon. Ontsnap hier even uit alle drukte van de dag en breng uw lichaam en geest weer in balans. Een schoonheidsbehan deling of een nieuwe haarcoupe leent zich hier bij uitstek voor. Het team van People Beauty Hair Schoonheidssalon staat garant voor de laat ste beauty- en haartrends. Begin het voorjaar goed met een Looking Good Arrangement. Een Looking Good arrangement is een combinatie van een intensieve gezichtsbehandeling, een bezoek aan de kapsalon (wassen, knip pen, föhnen) en het aanbrengen van make-up. Een Looking Good arran gement is er al vanaf 79,50. Laat uzelf veiwennen en omringen door per soonlijke aandacht. U bent van harte welkom bij People Beauty Hair Schoonheidssalon, Stationsweg 2 1851 in Heiloo, tel. 072-5330504, www. people-beauty.com en info@people-beauty.com. Roelof Bos doet maandelijks verslag is freelance redacteur en is oud-wethouder van Heiloo. In de voortgezette gemeenteraadsver gadering van dinsdagavond 8 febru ari kwamen de bezuinigingen in volle omvang aan de orde. Tot en met het begrotingsjaar 2014 zal de gemeen te Heiloo, zoals de zaken er nu voor staan, op een totale begroting van ongeveer 35 miljoen euro 3,2 miljoen euro moeten bezuinigen, zo'n 10 pro cent dus, ofwel zo'n 1 miljoen euro per jaar in de jaren 2012, 2013 en 2014. Allemaal gevolg van de economische crisis vanaf 2008, waardoor met name de voeding van de gemeentekas vanuit het rijk sterk terug gaat lopen. Aan het begin van de raadsdiscussie schetste burgemeester Romeyn de plan ning die het college bij de besluitvorming over de bezuinigingen wil volgen. Nadat in januari jongstleden besloten bijeenkom sten hebben plaatsgehad van raadsleden met ambtenaren en college, was het nu aan de raad om 'kaders' te stellen voor de bezuinigingen. In maart kan het col lege dan komen met nadere bezuinigings voorstellen, waarna in april inspraak zou kunnen plaatsvinden van de inwoners, de verenigingen en de professionele organi saties, bijvoorbeeld op een of meerdere inloopavonden. In mei zou het college dan concretere bezuinigingsvoorstellen kun nen formuleren, waarna de gemeenteraad in jimi en/of juli zich hierover zou kimnen uitspreken. De eerste volledige uitwerking zou dan volgen in de begroting voor 2012 plus meerjarenraming, waarover de raad beslist in november. Wanneer de burgers erbij betrekken? Met deze gang van zaken konden de meeste politieke partijen zich op 8 febru ari verenigen, maar niet de grootste oppo sitiepartij de WD. Hiervoor voerde Rob Opdam uitgebreid het woord. Hij legde uit waarom zijn partij de twee besloten bij eenkomsten met ambtenaren, op 8 en 11 januari, niet had bijgewoond. Met dit soort bijeenkomsten achter de schermen waren 'de mondige burger' en de alom beleden transparantie volgens Opdam niet gediend. De WD wilde de burgers er juist van het begin af aan bij betrekken en nu dat nog niet gebeurd was, was het daarvoor alsnog de hoogste tijd. Rob Opdam werd hierover geïnterrumpeerd door Martha Klein (D66/ GroenLinks), die haar vrees uitsprak voor 'een Poolse landdag'. Later merkte Gree Ris (Lijst Gree Ris) op dat 'als je burgers gaat uitnodigen, ze allemaal een andere mening hebben. Hoe ga je daar dan mee om?', luidde haar retorische vraag aan het adres van de WD. Elly Beens (CDA) herin nerde aan bijeenkomsten van enkele jaren geleden in De Beun over een nieuwe strate gische visie voor Heiloo, speciaal bedoeld voor inwoners. De opkomst van burgers was toen teleurstellend laag. Cees Rootjes (PvdA) merkte op dat, als er nu eerst nog moest worden begonnen met het plakken van gele memoblaadjes, de tijd tekort zou zijn voor het opstellen van een nieuwe begroting. Coalitiepartijen gelijkgestemd En zo werden op dit politieke schaak bord toch de eerste zetten gedaan vanuit de raad. In hun eerste termijn hielden de fractievoorzitters van de coalitiepartijen Heiloo2000, D66/GroenLinks, CDA en PvdA tamelijk gelijkgestemde verhalen. Daarbij viel op dat zij zeiden dat bij de bezuini gingen de burgers zoveel mogelijk ontzien moesten worden, zeker zwakkere burgers, en dat de gemeente zelf het voorbeeld moest geven van zuiniger-aan, en dus met minder ambtenaren en minder taken zou moeten volstaan. Waarbij Elly Beens het niet kon laten haar welsprekende partijge noot minister Piet Hein Donner te citeren, die profeteerde: 'Never waste a good crisis (Doe met een stevige crisis je voordeel).' De WD hield zich voorlopig dus op de vlakte. De NCPN gaf bij monde van Willem Gomes te kennen dat zij op geen enkele post wil bezuinigen en dat de raad van Heiloo de moed zou moeten hebben om de financiële reserves aan te spreken. Gomes hamerde erop dat er genoeg geld was bij de gemeentes, gezien de eindejaars uitkeringen die ambtenaren en bestuur ders bleven genieten. Gree Ris (Lijst Gree Ris) beperkte zich in deze eerste termijn tot luisteren en verantwoordde dit met beroep op een Chinees gezegde dat burge meester Romeyn in zijn nieuwj aarstoespraak had gebruikt, namelijk dat een mens niet voor niets één mond heeft en twéé oren. Be zuinigingsagenda van de coalitie Na een korte schor sing bleek in de tweede termijn opeens waar de aanloop naar deze ver gadering, met de besloten bijeenkomsten van januari, goed voor was geweest. De fractievoorzitter van de grootste coalitie partij, Dick Bergmans (Heiloo2000), pre senteerde een motie van de coalitiepartijen waarin him 'grootste gemene deler' voor de bezuinigingen was neergelegd. Ziehier de hoofdzaken uit deze motie met telkens het te bereiken bezuinigingsbedrag erbij: Aanpassing van de ambtelijke orga nisatie en herbezien van taken: 1.000.000 euro, 1 miljoen dus. Een zeer forse opgave, zo erkende Bergmans, want over de jaren 2009 tot 2011 constateerde hij nog een toe name van de fte's (full time equivalenten ofwel volledige arbeidsplaatsen) van 172 naar 191. De inkrimping nu moet volgens hem geschieden 'zonder gedwongen ont slagen' Infrastructuur en openbare ruimte: 750.000 euro. Onder andere door: versobe ring van het groenbeheer en (aldus PvdA'er Rootjes) meer uitbesteding aan de sociale werkvoorziening. Bergmans sprak hierbij van dierenverzorging in het Beestenboetje door vrijwilligers Regionale samenwerking: 150.000 euro. In dit verband sprak CDA'er Elly Beens over de hoge kosten van ons eigen zwembad en zei: 'Dit is teveel voor ons'. Zij opperde om samen met andere gemeenten kosten te maken voor een eventueel nieuw zwembad, waar Heiloo dan wel locaties voor zou hebben Accommodatiebeleid: 100.000 euro. Hierbij gaat het met name om de exploita tie van welzijns- en sportaccommodaties Subsidiebeleid: 400.000 euro te halen uit algemene korting op subsidies en vermindering van indirecte subsi dies; en 150.000 euro te halen met name uit eigen bijdragen bij de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) en her gebruik van hulpmiddelen, zoals (aldus PvdA'er Rootjes) rolstoelen Dan nog de volgende diversen: 350.000 euro door besparingen bij het rioolbeheer en de afvalverwerking; 200.000 euro door inventiever geld lenen e.d.; 200.000 euro door afschrijvingstermijnen te verlengen; en 150.000 euro door digitalisering en ver mindering van papiergebmik. Oppositiepartij de WD gaf bij monde van Rob Opdam commentaar op deze motie van de coalitiepartijen. Opdam kon met alle gekozen richtingen meegaan, zei hij, maar de daaraan gehangen bedragen vond hij 'te optimistisch'. Opmerkelijk was het commentaar van Gree Ris (Lijst Gree Ris) die de motie in alle opzichten kon volgen, behalve één. Zij waarschuwde voor te hard ingrijpen in de ambtelijke organisatie. De motie over de bezuinigingen werd tenslot te met de stemmen van de coalitiepartijen en de Lijst Gree Ris vóór aanvaard (voor wat betreft de Lijst Gree Ris met inachtne ming van de vermelde opmerking). WD en NCPN waren tegen. Tenslotte vermeld ik nog: dat de beide 'winterse' moties van 7 februari (van WD en NCPN, zie mijn ver slag in de Uitkijkpost van vorige week) werden verworpen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9