'The four Seasons' in Witte Kerk Heiloo Kindervoorstelling 'Het dansende ezeltje' Audities voor Jeugdtheater Heiloo H E I L O O 15 M. Vasalis. Een biografie 49,90 kT#TJ DEUTEKOM Corso Bioscoop Black Swan BOEK VAN DE WEEK Maaike Meijer M. Vasalis. Een biografie door Maaike Meijer Boek van de week: door Maaike Meijer voor Saskia Laroo maakt indruk in Heiloo UITKIJKPOST 23 FEBRUARI 2011 Black Swan volgt het verhaal van Nina (Natalie Portman), een balle rina in een balletgezelschap in New York City. Haar leven, net zoals dat van iedereen in dit beroep, staat volledig in het teken van de dans. Ze woont samen met haar moeder Erica (Barbara Hershey), die ooit ballerina was. Ze steunt de profes sionele ambities van haar dochter op zeer fanatieke wijze. Wanneer de artistiek directeur Thomas Leroy (Vincent Cassel) besluit de prima ballerina Beth Macintyre (Winona Ryder) te vervangen voor de eerste productie van hun nieuwe seizoen, 'Het zwanenmeer', is Nina zijn eer ste keuze. Maar Nina heeft een riva le: een nieuwe danseres, Lily (Mila Kunis), die ook indruk maakt op Leroy. 'Het Zwanenmeer' heeft een danseres nodig die zowel de witte zwaan met onschuld en elegantie kan spelen als de zwarte zwaan, die staat voor bedrog en sensualiteit. De rol van witte zwaan is Nina op het lijf geschreven, maar Lily is de belichaming van de zwarte zwaan. Teiwijl de twee jonge danseressen hun rivaliteit laten uitgroeien tot een vreemde vriendschap, begint Nina haar duistere kant steeds meer te omarmen en tot de zwarte zwaan te transformeren, met een obses sie die haar ondergang zou kunnen betekenen. 't Zo bekend als de gedichten van M. Vasalis zijn, zo publiciteitsschuw is de dichteres van de beroemde bundels Parken en woestijnen (1940), De vogel Phoenix (1947), Vergezichten en gezichten (1954) en het postuum gepubliceerde De oude kustlijn (2002) haar leven lang geweest. In deze biografie ontvouwt zich een uniek vrouwenleven uit de twintigste eeuw. Met een grote rijk dom aan niet eerder gepubliceerde fragmenten uit brieven, dagboe ken, beschouwingen en gedich ten, geeft Maaike Meijer gestalte aan de sprankelende persoon die Margaretha Droogleever Fortuyn- Leenmans was en slaagt zij erin de bronnen van Vasalis' poëzie en late re zwijgzaamheid bloot te leggen. Maaike Meijer (1949) is hoogleraar aan de Universiteit van Maastricht. Zij werkte zes jaar aan deze biogra fie en kreeg van de familie toegang tot alle archieven. HEILOO - Heb jij wel eens een ezeltje zien dansen? Waarschijnlijk niet. In de won dere wereld die toneel heet, is er wel een ezeltje dat kan dansen. Dat ezeltje heet Tjap Tjoy... In een land heel ver hier vandaan, liep Foe Yong Hai met zijn ezeltje Tjap Tjoy van het koude noorden van China naar het warme zuiden. Dat was wel langer dan duizend kilometer lopen. Ondeiweg trad hij op met zijn ezeltje, want een ezeltje dat kan dansen is natuurlijk heel bijzonder. Op deze manier verdient Foe Yong Hai zijn geld. Foe Yong Hai en Tjap Tjoy zijn al heel wat jaren echte maatjes. Ze hebben het heel gezellig samen. Binnenkort kun je Foe Yong Hai en Tjap Tjoy bewonderen in het theater op het GGZ-terrein (Willibrordus Stichting). Het thea ter is omgetoverd tot een groot bos. Maar tussen de palm- en bananen bomen zijn Foe Yong Hai en zijn ezeltje niet alleen. Er sluipen name lijk twee gemene boeven rond, Peng en Pang. Peng en Pang willen heel graag rijk worden, zodat ze allerlei mooie spullen kimnen kopen. Als ze over het dansende ezeltje horen, willen ze het ezeltje natuurlijk maar wat graag hebben. Maar Peng en Pang zijn ook verliefd op de zusjes Ding en Dong. En Peng en Pang begrijpen maar al te goed dat Ding en Dong het vast niet leuk vinden als ze van die gemene boevenstre ken uithalen. Regie: Pim de Smalen Spelers: Annelies Boer, Margret Dekker, Martin Otto, Edo Postma, Marianne Rutgers, Dieuwertje van Willigen en Bram Schuijt. Speeldata: zaterdag 12 maart, aan vang 13.30 uur en 16.00 uur en zon dag 13 maart, aanvang 13.30 uur en 16.00 uur, in het theater op het GGZ- terrein aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. De route staat met borden vanaf de ingang aan de Kennemerstraatweg aangegeven. Dit kinderstuk is geschikt voor kin deren vanaf 3 jaar. HEILOO - Het vierde en laat ste concert in de winterserie in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 25) zal plaatsvin den op zondag 27 februari. Dit concert wordt ongetwijfeld weer een hoogtepunt. Te beluisteren valt namelijk (alle delen van) het bekende en beroemde werk van Vivaldi: 'The four seasons', uitgevoerd door het 'Dominica Consort' met als solisten Eva Stegeman en Antonin Rous. Voor de pauze staan werken van Jiri A. Benda (1722 - 1795; Sonata voor twee violen en BC), J.S. Bach (Concert voor klavecimbel en strij kers) en A. Vivaldi (Sonate in g-klein voor violoncello en BC) op het pro gramma. Eva Stegeman (1971) stu deerde bij Davina van Wely aan het HEILOO - De voorstelling Sneeuwwitje van Jeugdtheater Heiloo was een groot succes. Ruim 800 mensen zagen de pro ductie in Theater de Vest. Voor de nieuwe productie van het jeugdtheater worden weer audi ties gehouden. De Stichting Jeugd Theater Heiloo (SJTH) is in 1987 opgericht voor jongeren tot 18 jaar. Ieder jaar speelt het Jeugdtheater in Theater De Beim een voorstelling onder pro fessionele leiding. Het eerste half jaar staat in het teken van impro visatie en acteer-, zang- en dans lessen, die langzaam buigen naar de definitieve voorstelling. Twee weken geleden speelden de jonge Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Daarna volgde zij een postgra duate studie in Londen. Sinds 2003 is zij 'dirigerend concertmeester' bij het European Union Chamber Orchestra, dat altijd zonder dirigent optreedt. Sinds september 2007 is zij concertmeester van Sinfonia Rotterdam (voorheen Rotterdams Kamerorkest). Antonin Rous, gebo ren in Tsjechië, is eerste violist in het Koninklijk Concertgebouworkest. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 10,- (voor 65+, CJP en kinderen tot en met 12 jaar 9). Kaarten tevoren reserveren kan telefonisch via 072- 5334804 en 5335852. Dit concert is ook te combineren met een diner tegen de gereduceer de prijs van 24,50 (tevoren reser veren via tel. 072-5333352). talenten het stuk Sneeuwwitje. Een magisch sprookje dat door de jaren heen ieder kind in de ban heeft weten te houden. De voorstelling vond plaats in Theater de Vest in Alkmaar. De voorstelling was ver plaatst na de brand in Theater De Beun. Ruim 800 mensen hebben genoten van de voorstelling. De nieuwe productie van Jeugdtheater Heiloo wordt een Oostere sprookje, de uitvoering vindt plaats in februari 2012. De audities worden gehouden op zater dag 5 maart aanstaande. Lijkt het je leuk om bij het Jeugdtheater te komen en ben je tussen de 12 en 18 jaar, meld je dan aan bij Marja Schoonheijm, tel. 06-12882167 of e-mail info@sjth.nl. Foe Yong Hai en Tjap Tjoy zijn al heel wat jaren echte maatjes. Ze hebben het heel gezellig samen. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - Zondag 20 februari trad Saskia Laroo op in d'Sfinx in Heiloo. De bevlogen Saskia Laroo, in Amerika door pers en publiek gebombardeerd tot 'Lady Miles Davis of Europe' bracht een prikkelende en superdansbare mix van hip-hop, jazz, salsa, funk en reggae. Foto: Sabine Jonker Eva Stegeman (1971) studeerde bij Davina van Wely aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15