Nieuw seizoen in galerie De Kapberg Bezigheden in 't Praethuys Naar de knoppen met het IVN Geslaagd korenfestival in De Schulp regio 18 Niet alleen schilderijen, maar ook keramiek, objecten en beelden De van oorsprong Japanse techniek is de basis van haar werkwijze Geniet van het samen zijn en laat u stem horen De eik is afgelopen winter druk in de weer geweest met het maken van heel veel kleine bruine knopjes aan het eind van zijn takken. Foto: Herl Roos Lindgreen REGIO - IVN gids Willem Babyn nodigt belangstellenden uit voor een twee uur durende duinwandeling, die om 10.00 uur begint. Startpunt is het begin van de Uilenvangersweg, eerste parkeerplaats rechts aan de Zeeweg richting Bergen aan Zee. Eindpunt is het IVN duincentrum 'De Uilenvanger', waar gelegenheid is voor een nazit met koffie of thee of fris. Vandaar is het tien minu ten lopen terug naar het startpunt. Heeft u het ook gehoord of gezien? De merels fluiten sinds kort weer him wijsjes, evenals lijsters, rood borstjes, kool- en pimpelmeesjes. Ze hebben er weer zin in, het voorjaar komt er aan! In de duinen bereiden de bomen en struiken zich voor op hogere temperaturen. En dat is te zien: knoppen aan veel takken zijn helemaal klaar om open te barsten. Zo is de eik afgelopen winter druk in de weer geweest met het maken van heel veel kleine bruine knopjes aan het eind van zijn takken. Over een aantal weken zullen de jonge groe ne blaadjes weer verschijnen. En dan is het heel bijzonder dat de eik altijd nog een paar knoppen over houdt, bewaart. Mocht het dan nog een keer gaan vriezen en het jonge blad is bevroren, dan heeft hij altijd nog reserveknoppen. Dit zogenoem de sint Janslot is het nieuwe schot dat in de zomer ontstaat. Het is te herkennen aan de lichtgroene kleur. Meer informatie is te vinden op de website van Natuurmonumenten. Gaat u mee op zoek naar al die ver schillende soorten knoppen? De gids weet ze te vinden en te benoe men. Deelname twee euro per volwas sene, kinderen gratis. Graag van tevoren even opgeven via www.ivn- nkl.net of tel 06-23576647. EGMOND - Galerie De Kapberg staat aan het begin van een nieuw seizoen. Het jaarpro gramma op papier is voor ieder een beschikbaar en op dit pro gramma staan weer veel mooie dingen om te zien voor de komende maanden: niet alleen schilderijen, maar ook kera miek, objecten en beelden. Vanaf 26 februari is werk te zien van Miep Spée, Annemiek van Kollenburg, Linda Meulenhoff en Didi Overman. Annemiek van Kollenburg (1948) toont haar keramiek. Zij zoekt in haar werk steeds naar balans door licht en donker, bin nen- en buitenvorm, open en geslo ten zijn. Veel inspiratie vond ze in de architectuur van onder andere leemhuizen die je veel aantreft in landen als Mali. Met hun binnen- en buitenvorm, de platte daken en zichtbare balkeneonstrue- ties. Dat is vanaf haar vroegste werk ook duidelijk te zien. Hier is de balans tussen hard en zacht, kwetsbaar en sterk. Architectuur is nog steeds een grote inspiratie bron voor haar. Zo werkte ze aan velschillende ensembles van hui- zenvormen, waarbij de contrasten de bouwstenen zijn. De contouren en vlakken zijn in evenwicht met de reflectie en de schaduw die de vormen tekenen op het grondop pervlak. Annemiek studeerde vrije grafiek en schilderen aan de Gerrit Rietveld Academie. Didi Overman (1955) laat ons haar schilderijen en objec ten zien. Ze bezocht ook de Rietveldacademie en haar stu dierichtingen waren schilderen en monumentale vormgeving. Daarnaast volgde ze pedagogiseh- didactische bijscholing beeldende vorming voor lessen aan bijvoor beeld creativiteitscentra en ze is HBO beeldende therapeut. Haar beeldend werk ontstaat vanuit materiaal en beweging, in een organisch groeiproces, dat nooit ophoudt. Het gebruik van gemeng de techniek, zowel in haar schilde rijen als in haar ruimtelijk werk, is kenmerkend voor Didi' s werk. De van oorsprong Japanse sumi-e techniek (zwarte inkt op rijstpa pier) is de basis van haar werk wijze. In haar werk past ze deze principes toe. Van Linda Meulenhoff (1963) ziet u objecten en schilderijen. Zij kreeg haar opleiding aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht, afdeling beeldhouwen. Een belangrijk uitgangspunt voor het werk van Linda Meulenhoff is het landschap en de natuur in het algemeen. Specifieke aantrek kingkracht hebben vaak grenzen, overgangsgebieden in ditzelfde landschap, met in het bijzonder de grens tussen land en water. Haar beeldend werk bevindt zich soms letterlijk op het grens gebied tussen twee- en driedimen sionaal. Snelle schetsnotities zijn een dagelijkse bezigheid, welke later de basis kunnen vormen voor grote tekeningen, ruimtelijk teke ningen en installaties. Daar waar twee 'werelden' elkaar ontmoeten, de grens, ontstaan haar beelden. Herhalingen geven ritmes die ze terugvindt in de natuur, het land schap. Miep Spée (1945) studeerde aan de Academie voor Industriële Vormgeving in Eindhoven afdeling Textiel. Tot 1980 gebruikte Miep Spée textiel als beeldend mate riaal (batikserie plooi en vouw). Sindsdien breidde zij haar midde len uit. Er ontstonden gouaches, boekobjecten en kleine objecten van papier-maché. Ze maakte vanaf 2006 linodrukken en nu knipsels en ingekleurde linodrukken met de titel elevatie, verheffing. In haar werk figureert de mens in het vlak ke land van haar woonomgeving: de Beemster. Spée is ook docente beeldend werken en literair schrij ven en ze is schrijfster van proza en poëzie. Ze was uitgeefster van Uitgeverij Brokaat. De tentoonstelling is te zien tot en met 3 april op zaterdag- en zon dagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zon dag 27 februari om 15.00 uur. Wie thuis iets wil zien van de galerie: www.galeriedekapberg.nl. REGIO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek of voor deelname aan een ontspannen de of creatieve activiteit. Donderdag 24 februari is de Talkwalk (start: 10.30 uur) een wandeling vanuit 't Praethuys. Voor de conditie, om even bij te tanken of gewoon om te genieten van de omgeving. De te wandelen afstand hangt af van wat de gemid delde deelnemer fysiek aan kan. Talkwalk is een terugkerende acti viteit en is voor iedereen die met kanker te maken heeft (gehad). Maandagavond 28 februari is er van 19.30 tot 21.00 uur zingen. Geniet van het samen zijn en laat u stem horen. Zangervaring is niet nodig. Dinsdag 1 maart is er een work shop Schilderen van 13.30 tot 15.30 uur, lekker bezig zijn met kleur, vorm en materiaal om op die manier weer een eindje verder te komen; materiaalkosten: 5,- per keer. Woensdag 2 maart van 10.00 tot 12.00 uur is de workshop spek steen bewerken onder het motto: lekker bezig zijn en je hoofd leeg maken. Materiaalkosten: 3,50 per keer; aanmelding noodzakelijk. Maandagmiddag 7 maart begint de Mindfulness van 13.30 tot 14.30 uur. Dit is een ondersteuning bij situaties van spanning, stress en ongemak. In een serie van zes bij eenkomsten zullen formele oefe ningen aangeleerd en beoefend worden. De kosten zijn 15,- voor cd en eursusmatriaal en aanmelden kan vóór 1 maart via 't Praethuys. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie www. praethuys.nl, 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Werk van Miep Spée, te zien in De Kapberg. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17