Nieuwe arrangementen Solexverhuur Akersloot Jubilaris en debutanten bij Willibrordus Piet Paulusma deelt brandstof uit bij Firezone Geslaagd korenfestival in Dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen REGIO i8 INGEZONDEN MEDEDELING 'mmi KORTOM Jantje Beton collecteert Discokaarten Uylenspieghels Kiezen èn delen voor KiKa 23 FEBRUARI 2011 UITKIJKPOST AKERSLOOT - Wie in Noord-Holland Solex zegt, denkt gelijk aan Akersloot. Daar is als enigste plaats in onze privineie een Solexraee en daar is ook één van Nederlands grootste Solexelubs gevestigd. Daarom kon het ook niet uitblijven dat juist in Akersloot een van de grootste verhuurbe drijven van Solexen werd opgericht. Het is inmiddels vier jaar geleden dat Solexverhuur Akersloot werd opgericht en inmiddels gaat er bijna geen dag voorbij dat deze unieke Solexen door Noord Holland trekken. Het is een unieke belevenis om gezeten op een authentieke Solex de omgeving rond om het Alkmaardermeer of van Egmond van dichtbij te bekijken. Het grote voordeel daarbij is: voor deze Solexen geldt geen helmplicht. Het voertuig valt in de categorie snorfietsen. Dat betekend heerlijk toeren met familie, vrienden of collega's op deze originele Solexen. Solexverhuur Akersloot heeft een aantal prachtige routes uitgezocht met daarbij leuke stops om de inwendige mens te voorzien van een drankje of hapje. Ook kunnen de Solexen op locatie worden gebracht. Solexverhuur Akersloot is een onder deel van café/restaurant/partycentrum De Vriendschap waar na afloop van de Solextour gebruik gemaakt kan worden van verschillende arrangemen ten. Het seizoen begint eind maart en er kunnen reserveringen worden gemaakt tot eind oktober. Uitgebreide informatie staat op www.solexver- huurakersloot.nl, e-mail: info@solexverhuurakersloot.nl, telefonisch kan men reserveren onder tel. 0251-312866 of 06-51387333. Erwin Tiebie (links) in gesprek met de huisknecht (de jubileren de Henk Krom). Aangeleverde foto LIMMEN - Donderdag 17 februari opende Firezone haar 87ste tankstation aan de Rijksweg in Limmen. Van 14.30 tot 15.30 mochten klanten proberen met twee dobbelstenen dubbel te gooien om een tank gratis brandstof in de wacht te slepen. Onder leiding van Piet Paulusma waagden vele klanten een gokje met de dobbelstenen. Rond 14.30 uur ontstond er een lange rij enthou siaste Piet Paulusma-fans bij het tankstation aan de Rijksweg. Onder zijn leiding gooide menig Limmenaar een tank gratis brandstof bij elkaar. Arie Rotteveel uit Limmen was zo zeker van zijn zaak dat hij zelfs zijn pinpas thuis had gelaten. En inderdaad: hij gooide dubbel drie en glunderend liet hij zijn tank gratis volgooien. Firezone, een groeiende landelijke keten van onbemande tankstations, is nieuw in Limmen. „We staan bekend om onze lage prijzen,' vertelt Peter Groen, directeur van Firezone. „Naast onze kor tingen houden we regelmatig ludieke acties zoals het dobbelen. Maar ook het NK Autotrek, waar mensen een leuke geldprijs kunnen winnen, is daar een prima voorbeeld van.' Als u wilt zien wie er allemaal op de foto zijn geweest met Piet Paulusma in Limmen kimt u kijken op www.firezone.nl. Foto: Ricardo Marcker AKERSLOOT - 'Een dwaas blij spel in drie bedrijven', zo werd de jaarlijkse voorstelling van de Akersloter toneelvereniging Willibrordus afgelopen week einde aangekondigd. En een dwaas blijspel werd het met vele bijzonderheden: twee tie ners die him eerste schreden op het podium deden, twee acteurs die kort van tevoren moesten inval len en oudgediende Henk Krom die deze avond zijn 40-jarig jubileum vierde. In de rijke traditie van Willibrordus neemt het blijspel een grote plaats in. Dit jaar was het toneelstuk 'De avond van de zeven de juli' gespeeld. Zoals een waar blijspel betaamd stond het verhaal ook dit keer bol van de misverstan den, communicatiestoornissen en hilarische momenten. Veertig jaar Henk Krom Al met al een avond vol vermaak en meligheid. Een knappe presta tie gezien de enigszins gebrekkige voorbereiding omdat slechts enkele weken voor de premiere twee spe lers uitvielen. Zo zijn in allerijl de zeer ervaren Henk Krom en gebo ren acteur Erwin Tiebie van stal gehaald om de rollen van Martin van Wijngaarden en Engelberg Angevare in te vullen. Iets dat zij met veive oppakten. Met name Erwin Tiebie speelde een glansrol. Henk Krom deed dat ook, maar de nadruk lag bij hem vooral buiten het toneel om: hij werd namelijk gehuldigd voor het feit dat hij al veertig jaar deel uitmaakt van toneelvereniging Willibrordus! Extra aandacht krijgen de twee debutanten: tieners Niek Verduin en Linda Betjes hadden een meer dan verdienstelijk debuut tussen al die ervaren rotten. De jongelingen lieten aan niets merken dat zij voor het eerst in een dergelijk grote pro ductie meespeelden. Al met al kan Willibrordus terugkijken op een geslaagde Avond van de zevende juli'! LIMMEN - Van 7 tot en met 12 maart wordt de jaarlijkse Jantje Beton Collecte gehouden voor en door het jeugdwerk bij u in de buurt. 50% van de collecteop brengst is bestemd voor deze col lecterende j eugdorganisatie(s) De andere helft van de opbrengst gebruikt Jantje Beton voor speel- projeeten in heel Nederland. LIMMEN - Vrijdag is er in ont moetingscentrum Conquista in Limmen de voorverkoop van toegangskaarten voor de disco avond van carnavalsvereniging de Uylenspieghels. Op deze avond, 25 februari, kosten de toegangskaarten 7,50 (inclusief garderobe), zondag 6 maart aan de deur is het 10,-. Vanaf 20.00 uur zit een aantal raadsleden vrijdag klaar bij Conquista met de toegangskaarten. Zondag 6 maart gaan om 20.30 uur de deuren van de Burgerij open voor de disco avond (legitimatie verplicht). EGMOND - Ten bate van KiKa (Stichting Kinderen Kankervrij) zet tandarts A. Perez op zater dag 9 april een tandje bij. De opbrengst van deze dag zal worden gebruikt als sponso ring van Edwin Sehaafstra die voor KiKa de New York Marathon 2011 zal gaan lopen. De totaalopbrengst van deze marathon wordt gebruikt voor de bouw van een nieuw zorg en onderzoekcentrum, het Nationaal Kinderoneologiseh Centrum (NKOC). Dus maak een afspraak voor zaterdag 9 april, op tel. 072-5066650 of ga langs in de praktijk aan de Nieuwe Egmonderstraatweg 13 te Egmond aan de Hoef (op de eerste etage van het complex waarin ook bibliotheek en super markt in zitten). Ook voor vrijblij vende donaties aan KiKa bent u welkom. Voor meer informatie: www.nmforkika.nl/newyork. EGMOND - Op 13 februari om 13.00 uur werd het startsein gegeven voor het eerste door Stichting Dorpshuis De Schulp georganiseerde korenfestival. De doelstelling van dit festi val was koren uit de gemeente Bergen een podium te bieden en andere koren te horen en te ont moeten en de Egmonders van zang en show te laten genieten. Het Bergens Koor, eerste Sehoorls Gemengd Mannenkoor (foto) en het Berger Veerhuiskoor, Tourdion uit Castrieum en het Noord-Hollands Dagblad Koor uit Alkmaar zongen het hoogste lied. Dankzij deze enthousiaste koren, met zowel klassiek als populair genre, is het bestuur van Dorpshuis De Schulp in staat geweest een gevarieerd programma te brengen, waar ook de honderden bezoekers van hebben genoten. Last but not least wisten De Mallote Matrozen uit Egmond aan Zee gedurende de pauzes met hun spetterende optre den een vrolijk sfeertje te creëren. Het publiek waagde zich zelfs aan de polonaise! Het eerste Sehoorls Gemengd Mannenkoor deed ook mee aan het korenfestival. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 18