Jeugd Tophonkbal bij Double Stars Foresters en HSV klaar voor dorpsderby Vredeburg vliegt uit bekertoernooi Inge de Jong pakt zilver op NK cross SPORTNIEUWS UIT DE REGIO TTV Limmen op bedrijfs tafeltennistoernooi sport 2i Zeevissers DVW gaan pierewaaien SCHAKEN HEILOO - Naast de bondscom- petitie in verschillende klassen, waaraan SV Vredeburg met twee achttallen deelneemt, organi seert de NHSB ook een beker competitie voor viertallen. Het lot koppelde Vredeburg in de tweede ronde aan het zeer sterke Santpoort. Hoewel Harold Ebels aan het vierde bord, in een goed gespeelde Sieiliaanse partij, nog de scalp van zijn tegenstander wist te veroveren, vloog Vredeburg op vrijdag 18 februari, door de neder lagen van Koen Kramer, Bob en Ed Stolp, met een afgetekende 3-1 uit het bekertoernooi. Op dezelfde avond werd de zeventiende ronde van de interne competitie gespeeld. De broederstrijd tussen Dylan en Allard de Vries eindigde in remise. Niet omdat de jeugdige broers elkaar geen pijn wilden doen, maar omdat in de slotstelling, met voor beiden een koning en een toren, geen eer meer te behalen viel. Een andere 'nieuwe klassieker' betrof de ladies battle tussen Marlies Sturk en Sandra Hollander. Ditmaal wist Marlies Sturk te winnen doordat zij in het pionneneindspel de zwarte koning in zetdwang wist te manoeu vreren. Dat de partij tussen Dick Aaijes en Jan Levering in remise eindigde, verbaasde niet: het spel van beide spelers wordt doorgaans geken merkt door weloverwogen zetten en een solide opbouw. Met een prach tige, 'stille' paardzet wist de geta lenteerde Gertjan Hafkamp, in een partij die lang gelijk opging, de stel ling van Bert Hollander uit elkaar te spelen. Als Hafkamp in een stelling komt die hem ligt, dan is er vrijwel geen Vredeburger tegen hem opge wassen. De vriendelijke Bert van Diermen pakte de op zijn lijf geschreven rol van docent: na zijn overwinning legde hij de jeugdige Ozair Dahi nog eens uit op welk moment hij voor een andere voortzetting had moe ten kiezen. In de B-groep boekte Sewints Dahi een belangrijke over winning tegen Levi van Duin, teiwijl Patrick Wempe verrassend verloor van Kevin Hes. Daardoor neemt Sewints nu wat afstand op de rang lijst. LIMMEN - Zondag werd het jaar lijkse ABTTB toernooi gehouden voor tafeltennissers die uitkomen in de bedrijfseompetitie van Alkmaar en omstreken. Tafeltennisvereniging Limmen heeft binnen de vereniging een sterke tak die uitkomt in de B en C klasse van deze bedrijfseom petitie. Voor de tweede helft van de dag werd er een dubbeltoemooi georganiseerd, waarbij Limmen niet zo sterk uit de verf kwam als in de enkelpartijen. Arjan Barendse wist in de B klasse de eerste prijs namens TTV Limmen te behalen. In Poel C sleepte Limmen ook de eer ste en de derde plaats binnen. Hans Bush en Reinier Poelman hadden voor goede resultaten gezorgd. Inge de Jong oogste succes bij de NK Cross. Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen zondag heeft Inge de Jong van atle tiekvereniging Trias wederom voor succes gezorgd bij het NK cross. Inge, die na de Halve Marathon van Egmond zich had voorbereid in Zuid Afrika, bewees vorige week al tijdens de tien kilometer van Schoorl in goede vorm te zijn teruggekeerd. In Hellendoom moest Inge zondag alleen Miranda Boonstra voor laten gaan. Volgende maand wil zij nog een topprestatie leveren bij de NK halve Marathon (City-Pier-City). Tweedejaars C-juniore Celine Ruiter liep een dag eerder naar een knappe vijfde plaats in deze zware NK cross. Broer Yanniek legde beslag op de twintigste plaats bij de eerstejaars D-junioren. In Apeldoorn werd het NK indoor meerkamp gehouden. Voor AV Trias stond alleskunner Ronald Kuin aan de start. Ronald, die zeven onderdelen moest afwer ken, was vooral sterk bij de spring- nummers: verspringen 6.02 meter hoogspringen 1.84 meter polstok hoogspringen 3.50 meter. De afslui tende 1000 meter won Ronald in een super tijd van 2.37 minuten. Mede door deze sterke 1000 meter behaal de Ronald een keurige twaalfdee plaats. De titel ging naar EK-ganger Ingmar Vos. Op de tweede plaats eindigde Pelle Rietveld. HONKBAL HEILOO - In de slipstream van het succesvolle eerste honkbal team mag Double Stars Heiloo jeugd teams inschrijven voor de landelijke topsportcompetities honkbal. In de leeftijdsgroep 14-15 jaar heeft de club een aantal grote talen ten, maar niet genoeg spelers, die het topsportniveau aan kunnen. Bij andere verenigingen in de regio loopt ook een aantal talenten in dezelfde leeftijdsgroep rond, maar die verenigingen mogen niet zelf standig aan de jeugdtopsport mee doen. Er is derhalve naar een com binatieteam gezocht onder de vlag van Double Stare. Dat is gevonden middels samenwerking met The Bears uit Bergen. Er wordt om en om bij Double Stare en The Bears getraind en gespeeld door de twaalf spelers van dit ambitieuze aspiran ten combiteam. Als de thuiswed strijd in Heiloo gespeeld wordt, zal er in die week ervoor ook in Heiloo getraind gaan worden, en andersom. Het topteam zal al zijn competitie wedstrijden op de zaterdagmiddag spelen tegen de grote verenigingen PSV, HCAW, Euro Stare, Neptunus en Tex Town Tigers. De andere poule van zes teams speelt op zon dag. Ter voorbereiding op het zware seizoen wordt er onder meer op 12 maart een indoor dreikamp gehou den op het middenterrein van de wielerbaan in Alkmaar met en tegen de twee honkbalseholen/elite klasse teams Diamonds en Rabbits. Een extra steimtje in de mg voor het Double Stars/Bears combi team is dat de Heilooër Friso Spruit met drie spelers uit Bergen bij de laatste twee rondes voor de selectie van het NL cadetten team zit, dat gaat deelnemen aan het EK in Tsjechie van 18 tot en met 23 juli. Het blijkt dus dat er wel degelijk honkbalta lent en ambitie in de regio aanwezig is voor het spelen van topsport. De verwachting is dat Honkbal-1 van Double Stars Heiloo zich handhaaft in de overgangsklasse, zodat er in 2012 naast een combi aspiranten team ook aan regionale pupillen en junioren combiteams gewerkt zal worden met de licentie van FSH. VOETBAL HEILOO - Met nog één week te gaan is de spanning voor de derby tussen Heilooër voetbal verenigingen Foresters en HSV verder opgelopen. Afgelopen weekend zijn de teams elkaar genaderd in de stand. Zondag won De Foresters thuis met 3-2 van FC Den Helder. HSV liet het dit weekend liggen tegen VSV, en verloor met 3-0. Aankomende zondag is dé derby van het seizoen tot nu toe. Wint Foresters dan wordt het verschil in de poule gereduceerd tot slechts twee pimten. Wint HSV dan loopt het verschil op tot acht pimten. Beide teams willen de winst te pakken, vooral met vele doipsgenoten als toeschouwers. Om 14.00 uur begint de dorpsderby op sportpark Het Vennewater. Vanaf 12.30 uur zijn er voorwedstrijden om in de sfeer te komen, na de wedstrijd is het tot 21.00 uur feest met een Dj. Supertalent Friso Spruit in actie. Aangeleverde foto eS0£7 UIT SCHOORL

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19