Basketballen in de BSO Pink Ribbon Actie door leden van Fit4lady Succesvolle Ladies Day Golf en Countryclub Medailles voor Dojo 't Loo op meetmoment in Burgum Schaker Joop Kerst eindelijk gevloerd Limmen-trein passeert station ZTS SPORT 20 INGEZONDEN MEDEDELING Tot dinsdag was hij de enige ongeslagen speler in de interne competitie Met een prachtige steekbal zette hij Min alleen voorde keeper 23 FEBRUARI 2011 UITKIJKPOST HEILOO - Maandag 14 februari was de start van nieuwe manier om bas ketball naar de kinderen van Heiloo toe te brengen. Door een samenwer king tussen basketballvereniging Flashing Heiloo en BSO Slimpad van Forte Kinderopvang. De kinderen kunnen een negen weken durende serie bas- ketballlessen volgen om daarmee de basis van het basketball te leren. Een gecertificeerde trainer van Flashing Heiloo, Kris Appelman, verzorgt een reeks van negen basketballessen voor de kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar van BSO Slimpad. De lessen richten zich op verschillende basket balltechnieken. Ook zullen er verschillende wedstrijdjes worden gespeeld en zullen enkele lessen in het teken staan van de Basketball Raee4Fun en een peanuttoemooi. Naast basketball staan de STAR eigenschappen van basketball ook centraal. Sportiviteit, Teamwork, Acceptatie en Respect zijn dingen die bij basketball erg belangrijk zijn en spelenderwijs de kinderen wordt geleerd. De eerste les is erg enthousiast ontvangen, en ook hebben de kinderen al een echte yell ingestudeerd. De kinderen kimnen al goed dribbelen en sommige kinderen hebben de bal al goed in de basket kunnen gooien. Na afloop ontvingen de kinderen allemaal een eigen basketballpas poort, waarop de ontwikkeling van deze serie op bij te houden is. Flashing Heiloo en Forte Kinderopvang zijn verheugd over de samenwerking waarbij de kinderen de kans krijgen een nieuwe sport te leren kennen en lekker te bewegen! LIMMEN - Fit41ady heeft als missie om vrouwen in beweging te brengen. Om het sporten te blijven stimuleren daagt Fit41ady haar leden regelmatig uit. 85 vrouwen uit Limmen, Heiloo, Castricum en Akersloot hebben deelge nomen aan een ludieke puzzelactie, waarvoor ze twee keer per week hebben gesport in de donkere wintermaanden. Deze 85 leden zijn voor veel vrouwen een voorbeeld voor een leven met sport en beweging. Fit41ady heeft hen op Valentijnsdag beloond met een Pink Ribbon aandenken als stimulans om te blijven bewegen. „Jullie zijn een voorbeeld voor veel vrouwen en wij pro beren je daarbij te helpen vanuit ons bedrijf', vertelt Carin Visser, trainster bij Fit41ady Hoom. „Blijf in beweging en wees trots op jouw aandenken aan deze actie van Fit41ady en Pink Ribbon." Uit meerdere onderzoeken blijkt dat een gezonde levensstijl van invloed is op het risico om borstkanker te krijgen. Meer lichaamsbeweging zorgt voor een vermindering van de kans op borstkanker met 25-30%. Ook het voorkomen van overgewicht is belang rijk omdat een te hoog gewicht de kans op borstkanker verhoogt. Stichting Pink Ribbon zet zich in om het aantal mensen dat borstkanker krijgt te ver minderen en de zorg voor patiënten en hun naasten te verbeteren. Dankzij de financiële steun van heel veel particulieren en bedrijven kimnen zij onderzoeken en projecten financieren die hieraan bijdragen. Fit41ady is er voor elke vrouw die fit en gezond wil zijn en in een ongedwongen sfeer wil trainen. Een strakker en slanker figuur bij twee keer per week dertig minuten trainen is het resultaat. Kom langs, de trainsters staan voor je klaar! Fit41ady, De Drie Linden 3, Limmen, 072-5054605 of stuur een e-mail: lirn- men@fit41ady.nl. HEILOO - Dinsdag 15 februari hield de Golf en Countryclub een Ladies Day. Het was weer een groot succes; de dames hadden him mooiste kleding uit de kast gehaald en zagen er geweldig uit. Parfumerie MOOI uit winkelhof 't Loo zorgde voor de finishing touch. Deze dames gaven make-up- en huid- advies en verwenden de Ladies met een hand- en armmassage en na afloop een leuke attentie. Fotostudio Ab Baart maakte tijdens deze happening een fantastische reportage waarvoor de dames een keuze konden maken uit een prachtige handgemaakte hoeden collectie die werd verzorgd door Olga van de Weert en Simone Visserman, die zij ook verkopen. Onder het genot van drankjes en hapjes verzorgd door Brasserie in 't Groen konden de dames ook nog een gokje wagen tijdens het roulettespel, wat een leuk onderdeel was van die dag. Huset design had een mooie decoratie neergezet van meu bels, kleding en accessoires, samen met de lingeriemode van Isabeau. Beide zaken zijn gevestigd in het Stationseentmm. Deze dag werd afgesloten door de damesband Traek9. Foto: Ab Baart HEILOO - Om te bepalen welke judoka's tot 17 jaar Nederland op een EK mogen vertegen woordigen zijn een aantal meet momenten benoemd. De eerste zeven op een meetmoment tel len mee in de ranking. In de klasse tot 17 jaar werd zondag in Burgum (FR) het derde meetmoment gehouden. Gaby (-17 jaar, -52 kilogram) kon de succes reeks van de vorige twee toernooi en helaas niet voortzetten. Direct in de eerste wedstrijd trof zij Dewi Karthaus die nummer twee in de ranking staat. De judoka's hielden elkaar tot negen seconden voor het einde van de golden score in even wicht. Toen scoorde Demi een yugo, waarmee ze de wedstrijd op haar naam zette. Na een snelle winst partij moest Gaby het opnemen tegen de altijd lastige Benjamins. Tot tweemaal toe werd Gaby over genomen en met twee waza-ari's was het toernooi over voor Gaby. Jasmijn Lesterhuis (-17 jaar, -63 kilogram) draaide een uitstekend toernooi. De eerste partij moest ze het opnemen tegen Rielle Waalderbos waar zij in Antwerpen nog van verloor. In een heftig pak kingsgevecht triomfeerde dit keer Jasmijn, die met een mooie o soto gari de volle winst pakte. De wed strijd tegen Lotte van Gesthuizen wist Jasmijn winnend af te sluiten. Na een snelle verliespartij tegen Cyntia Schellinkerhoirt, de latere nummer 2, moest Jasmijn het om de bronzen medaille opnieuw opne men tegen Waalderbos. Ditmaal had Jasmijn er een golden score voor nodig om de partij met een yugo op haar naam te zetten. Hiermee was de derde plaats een feit. In de leef tijdscategorie tot 15 jaar kwamen voor Dojo 't Loo Lieke Kampstra en Maaike Stevenson op de mat. Lieke kwam in een grote poule in de klas se tot veertig kilogram uit. Helaas wist zij in twee partijen niet tot sco ren te komen en was daarmee uit het toernooi. Maaike Stevenson die voor het eerst in de -63 kilogram uit kwam had maar één tegenstander; drie andere judoka's waren afwezig. De eerste wedstrijd tegen Swaen van Koningsbmggen ging gelijk op. Alhoewel Maaike duidelijk de meest aanvallende judoka was werd er niet gescoord. Toen bij hantei (vlag getjes) de winst evengoed naar de tegenstander ging keek menigeen wat verbaasd. De tweede partij tegen van Koningsbmggen domi neerde Maaike meer en wist zij de ippon te pakken met een houd greep. Hiermee legde zij beslag op de eerste plaats. Jasmijn (rechts) scoort een ippon. Foto: Menno Lesterhuis SCHAKEN HEILOO - Na een afwezigheid van vele jaren had Joop Kerst in september de draad van het edele schaakspel weer opgepikt. En met groot succes. Hij moest uiteraard onderaan beginnen in de ranglijst, maar gestaag ploegde hij zich door die rijste brij van tegenstanders heen. En was niet te stuiten. Tot afgelopen dinsdag was hij de enige ongeslagen speler na acht tien ronden interne competitie. Ook in zijn partij tegen Paul Vonk wees alles op een gedegen remise in een eindspel met allebei een loper 'van dezelfde kleur' en een hand vol pionnen. En toen ging het mis. Een verkeerde loperzet van Joop en Paul was er als de kippen bij om Joop bekwaam om zeep te helpen. „Sorry", zei Paul, maar in de harde schaaksport bestaat er eigenlijk geen sorry. Vanaf het begin probeer je elkaar nu eenmaal de hersens in te slaan. Nu is er dus niemand meer met nul verliespartijen. Ook bij Cor van Etten ging het mis, maar hier in het middenspel tegen de koploper Albert Boirma. Cor had de betere stelling, met een heel lastig paard midden op het bord. Ook hier een onbedachtzame zet en in de daarop volgende afwikkeling was het ineens gebeurd. De laatste spelers die nog aan de gang waren waren Indriaas Booij en Jan Jonkheer. Indriaas wordt steeds moeilijker te kloppen, dat ondervond ook Jan. Het werd waarachtig remise, een knappe prestatie voor de toch 11 plaatsen lager geplaatste Indriaas. Timardi, ook al zo moeilijk te verslaan, moest aantreden tegen de oud-jeugdleider Piet Manni. Die weet natuurlijk nog wel hoe hij de jeugd moet aanpak ken na een slordige 25 jaar ervaring als schaakleraar. Timardi moest dat tot haar spijt ondervinden. Lucca Gandossi is in zijn tweede jaar op de club met een zeer sterke opmars bezig. Hij wist te winnen van Herman Maas, die bijna altijd nog wel een nooduitgangetje naar remise weet te vinden. VOETBAL LIMMEN - Limmen heeft zondag ZTS met 2-0 aan de kant gezet. Over de wedstrijd op zich valt weinig te vertellen, maar het belangrijkste is dat Limmen na negentig minuten met de volle winst van het veld kon aflopen. De doelpunten werden gemaakt door Rens Min en Tjeerd Kruidenberg. Zonder de geschorste Jeroen Veldt begon Limmen sterk aan het duel. Ondanks de snijdende wind die dwars over het veld waaide, probeerde Limmen het spel te maken. Na elf minuten resulteerde dit in de eerste kans van Limmen. Kruidenberg zag zijn schot net naast het doel belanden. Na een kwartier spelen liet ZTS zich nadrukkelij ker zien. Dit kwam mede door dat Limmen onzorgvuldig en zelfs nerveus werd bij balbezit. Toch creëerde ook ZTS geen kansen. De enige kans die ZTS kreeg werd ingeleid door een fout van de ver der uitstekend spelende Lirnmen- doelman Koen Seignette. Uit een corner kon Seignette de bal makke lijk pakken, liet echter los, waarop een ZTS-speler kon inschieten. Door meerdere Limmen-spelers werd het schot geblokt en onscha delijk gemaakt. Negen minuten in de tweede helft was de voorsprong van Limmen toch een feit. Met een prachtige steekbal van middenvelder Jirn Ruiter zette hij Rens Min alleen voor de keeper. Min schoot de bal goed binnen in de korte hoek en liet de doel man kansloos, 1-0. Hierna kwam Limmen beter in het spel, maar het duurde tot de zeventigste minuut voordat Limmen de overwinning veiligstelde. Na een vrije trap van Min kopte spits Kruidenberg de bal goed in, 2-0. Limmen kreeg meerdere mogelijkheden op het maken van de 3-0, maar kreeg de bal er niet in. Hierdoor vatte ZTS moed en probeerde de laatste tien minuten vol op de aanval te spelen. Door een aantal prachtige maar noodzakelijke reddingen van Koen Seignette en dankzij een ijzersterke verdediging hield Limmen achterin de nul en kon er een klein feestje gevierd worden nadat de goed lei dende scheidsrechter Sombroek na negentig minuten affloot. Volgende week speelt Limmen uit tegen Uitgeest. Dit is altijd een beladen duel, zeker nu dit nog een wedstrijd is in de tweede periode. Limmen kan bij winst deze periode binnenhalen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 20