Lynn en Elodie naar de Filippijnen Padden dit jaar vroeg op pad wegens zachte weer k Derde ijssalon in voorbereiding H E I L 0 0 Associatie Uitvaartverzorging KORTOM Open Dag CBS de Duif Tafelverhuur kinderkledingbeurs POLITIEBERICHTEN Aanhouding op heterdaad voor inbraak Kathleen Ferrier bij CDA Heiloo Start collecteweek Reumafonds Nieuwe ijswinkel op de kruising Stationsweg, Kennemerstraatweg en Kanaalweg De mensen van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij, www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 U ITKIJKPOST 23 FEBRUARI 2011 Het duurt niet lang meer voor de eerste padden zich wagen aan de grote oversteek. Aangeleverde foto HEILOO - Op woensdag 9 maart houdt Basisschool de Duif een Open Dag. Samen met uw kind(eren) kimt u een kijkje komen nemen en iets proeven van de sfeer op school. Om 10.00 uur wordt gestart met een gezel lige peutervoorstelling gepre senteerd door de leerlingen van groep 2/3. Daarna is er gelegen heid om de school te bekijken en te praten met de directie. De kin deren kunnen dan meespelen op het kleuterplein. U bent welkom op Mariënstein 180, Heiloo. Kijk voor meer informatie op www. duif-tabijn.nl. HEILOO - Op zaterdag 19 maart van 10.00 tot 12.00 uur houdt het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo weer een gezel lige kinderkledingbeurs. U kunt Vervolg van voorpagina Een aantal van deze projecten kunnen ook vrijwilligers voor een langere periode gebruiken. Lynn en Elodie kwamen zo uiteindelijk uit bij Bahay Aurora, het weeshuis in de Filippijnen. „Weliswaar aan de andere kant van de wereld en zeker geen Afrika, maar wel een weeshuis. En dat is wat wij graag wilden!", aldus Lynn. De reis- en verblijfskosten nemen de meiden voor him eigen rekening. Ze hebben de afgelopen tijd benut om een financiële bijdrage voor het weeshuis en leesboekjes en knut- selspulletjes voor de kinderen in te zamelen. Elodie: „Na onze oproep werden ons van alle kanten spon taan kinderboekjes, dvd's en leuke knutselspulletjes aangeboden. Onze dank hiervoor! Aangezien we De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. f Pnulinit V' ill I Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen met Arnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. via het Wings of Support met de KLM vliegen, kunnen we alles in een extra koffer meenemen." Lynn: Bovendien hebben we samen al 2.000,- ingezameld, bestemd voor het weeshuis. Geld dat hard nodig is om de kinderen te huisvesten. Eén kind heeft in Bahay Aurora voor €3,- per dag een veilig onder dak!" Ze hebben er beiden veel zin in en staan te popelen om te ver trekken. Hun avontuur in de Filippijnen is te volgen via www.lynnenelo- dieindefilippijnen.waarbenjij.nu. Iedereen die wil kan nog doneren via de speciaal voor Bahay Aurora geopende rekening van Lynn en Elodie: 75.56.29.833. Voor vragen of informatie: elo- dielynn-filippijnen@hotmail.com. Meer informatie over het weeshuis: www. bahayaurora. nl. HEILOO - Een 28, 27 en 20-jarige man uit Heiloo zijn dinsdagochtend rond 05.30 uur aangehouden bij Uitgeest. De politie kreeg een mel ding binnen dat er werd ingebroken bij een kledingzaak in Akersloot. Ondeiweg naar de melding van de bedrij fsinbraak in Akersloot kwamen agenten de auto tegen met de drie verdachten. De auto werd gevolgd en staande gehouden op de Provinciale weg bij Uitgeest. De mannen werden aangehouden op verdenking van de inbraak. De huizen van de verdach ten werden doorzocht. In één van de huizen werd een hennepkwekerij aangetroffen en er werden goederen aan getroffen die afkomstig zijn van meerdere bedrij fsinbraken. De ver dachten worden vrijdag voorgeleid bij de rechter commissaris. HEILOO - Na L'Arcobaleno in het Stationscentrum en het in aanbouw zijnde Di Fiorentina bij de Witte Kerk, worden er voorbereidingen getroffen voor het mogelijk maken van nog een ijswinkel. De nieuwe ijswinkel komt op de kruising van de Stationsweg, Kennemerstraatweg en Kanaalweg. HEILOO - Als het winterse weer uitblijft, is de kans groot dat de padden dit jaar vroeg op pad gaan naar hun voortplantings- water. Amfibieën zijn koudbloe dig en als de temperatuur in het vroege voorjaar 's nachts hoger wordt dan 6 °C kunnen ze zich weer bewegen en trekken ze naar sloten en poelen. Door de relatief hoge temperatu ren van vorige week en de regen is de kans groot dat de padden dit jaar eerder wakker worden dan andere jaren. Overigens zijn de eerste twee padden al gesignaleerd. Bij him tocht vanuit hun winter kwartier naar het water lopen ze echter het risico plat gereden te worden. Langs wegen waar nog geen paddentunnels zijn aangelegd, zetten vrijwilligere zich in om deze dieren de weg over te helpen. Vanaf half februari zijn daarom alle pad- denwerkgroepen begonnen om op tijd langs de wegen gaas te plaat sen. Via het gaas lopen de padden Het college van burgemeester en wethouders heeft afgelopen dinsdag besloten een artikel 19 procedure te starten om onthef fing te verlenen van het geldende bestemmingsplan voor het veran deren van een gebouw (ijswinkel) op het adres Kennemerstraatweg 209. Dit betekent dat de proce dure om een vergunning te verle nen voor het veranderen van de in ingegraven emmers, die de vrij willigere elke ochtend controleren en overbrengen naar de overkant van de weg. Zodoende worden elk jaar duizenden dieren gered van de dood. U kunt helpen als u 's avonds over de weg rijdt en u komt het bordje paddentrek tegen of u ziet mensen met oranje hesjes en lantaarns langs de weg lopen. Dit zijn vrijwilligere die de padden helpen met overste ken. Wilt u dan langzaam rijden? Dit wordt enorm gewaardeerd door hen. Wilt u zelf de komende weken helpen met het overzetten van de padden, watersalamanders en kik kers, neem dan contact op met de plaatselijke coördinator padden- trek. Of met Annika Langeveld van Landschap Noord-Holland, tel. 088- 0064482. Kijk ook op www.padden.nu. Op deze site vindt u veel informatie over kikkers en padden, de dage lijkse paddentrek en welke padden- groep in uw gemeente actief is. bestemming voor een ijswinkel, op de hoek Kennemerstraatweg en Stationsweg, is gestart. „Door leeg stand is het gebouw al een tijd aan het verpauperen. Bewoners en win keliers klagen over de bestaande situatie", meldt de gemeente. „Het pand is dichtgetimmerd en ontsierd door graffiti. Met de komst van een ijswinkel zal de ruimtelijke kwaliteit van de omgeving verbeteren." hier goedkope kinderkleding, speelgoed en nog veel meer kopen. Abusievelijk stond in de Uitkijkpost van woensdag 15 februari de verkeerde datum afgedrukt. Onze excuses voor het misverstand. HEILOO - Op maandag 28 februari zal Kathleen Ferrier spreken op een bijeenkomst van het CDA Heiloo. Kathleen Ferrier is Tweede Kamerlid voor het CDA. Ze zal spreken over ontwikkelingssamenwerking. Met het oog op de Provinciale Statenverkiezingen van woens dag 2 maart zal uiteraard ook de actuele politiek aan de orde komen. De bijeenkomst vindt plaats in Cultureel Centrum Het Open Huis te Heiloo (boven winkelcentrum 't Loo). Aanvang 20.15 uur. Ook niet-leden zijn welkom. HEILOO - Het Reumafonds start binnenkort met de jaarlijkse, landelijke collecte. In de week van 27 februari tot en met 5 maart gaan ruim 65.000 vrijwil ligers langs de deuren om te collecteren voor de bestrijding van reuma en artrose. Onderzoek naar de oorzaak en behandeling van reuma is kostbaar. Daarom is uw bijdrage hard nodig. Giro 324, Amsterdam, www.reumafonds.nl. ADVERTENTIE Door leegstand is dit gebouw al een tijd aan het verpauperen. Bewonders klagen over de situatie. Foto: Marsha Bakker Petra Jurriaans, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3