Navolging van Christus, van Thomas a Kempis 1 Smaakwerlc Parkieten van Jan Bot vallen weer in de prijzen Start bouw Zuiderloo nadert H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Jan houdt ook nog een dertigtal parkieten in zijn loods KORTOM Verkoop afgeschreven materialen bibliotheek Boekenmarkt Trefpunt Kamermuziekconcert in Overkerck Busreis AN BO en KBO De ontwikkeling van de nieuwe woonwijk Zuiderloo zal deze lente starten UITKIJKPOST 23 FEBRUARI 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Jan Duursma Jan Buursma, Benesserlaan 296, 1911 VK Uitgeest, tel. 06 - 22571853, www.smaakwerk.nl, e-mail info@smaakwerk.nl. UITGEEST - Het idee voor Smaakwerk zat al een tijdje in zijn hoofd. Jan Buursma kijkt als consultant en manager van ArboNed in de keuken van bedrijven en organisaties en analyseert structuren op de werkvloer. De eerste ontvangst bij een bedrijf is bepalend om een goede indruk bij zakenpartners, collega's en/of klanten achter te laten. Jan maakt de vergelijking met een restaurant: „Mensen bepalen de 'smaak' van een bedrijf. Je komt graag ergens terug waar je lekker hebt gegeten en goed bent ontvangen." Puur als afwisseling wilde Jan graag iets compleet andere naast zijn werk gaan doen, waarbij hij ook zijn handen zou kunnen gebruiken. Koken is zijn grote hobby en dus volgde hij in zijn vrije tijd een professionele opleiding voor kok, met het idee zijn passie voor koken te combineren met zijn managementervaring. Onder een wijntje met zijn maat Lucio Piras borrelde vorig jaar het wilde idee op om kookreizen naar Sardinië te organiseren, het eiland waar Lucio oorspronkelijk vandaan komt en zijn familie woont. Het plan om kookliefhebbere in het schilderachtig decor van het platteland van Sardinië de smaak van de Sardijnse keuken te laten beleven en hen in kookworkshops authentieke mediterrane gerechten te leren bereiden, liet beiden niet meer los. Jan: „Lucio is creatief en, net als ik, gek van koken. Ik ben meer een man van structuur. Daarom vullen we elkaar zo goed aan!" Plannen werden gesmeed, voorbereidingen getroffen en de uitvoering daadwerkelijk gerealiseerd. De eerste zesdaagse kookreis in april naar het schilderachtige, rustige platteland in de buurt van Alghero op Sardinië is inmiddels volgeboekt. Voor de kookvakanties in september en oktober is nog volop plaats. Jan: „Per kookreis kimnen maximaal zestien perso nen mee, die worden ondergebracht in een landelijk gelegen agriturismo accommodatie. September is de tijd van de druivenpluk en oktober de maand van de olijvenoogst en daar wordt volop aandacht aan besteed!" De kookreizen worden ingevuld met drie uitgebreide kookworkshops, bezoekjes aan diverse lokale activiteiten, zoals de markt, een wijnhuis of een olijfproducent en vooral veel proeven. De vrije dag biedt gelegenheid dit prachtige eiland zelf te ontdekken!" Als bedrijfsnaam is gekozen voor Smaakwerk, mede met het oog op ver dere activiteiten die Jan met zijn kersverse onderneming in petto heeft; het aanbieden van kooktrainingen in eigen land. Jan richt zich hierbij op het verbeteren van samenwerking en communicatie binnen bedrijven. In een ongedwongen sfeer worden omgangsprocessen op de werkvloer overgoten met een culinair sausje. Een Bourgondische vorm van team building en/of klantenbinding met als doel meer smaak en balans voor de betreffende groep te creëren. Iedere deelnemer -van directeur tot loopjon gen- is tijdens het gezamenlijk koken gelijk. De rolverdeling op de werk vloer krijgt in de keuken op leuke en ludieke wijze z'n eigen perspectief. HEILOO - Rond de Waterput houdt een bijeenkomst over de Navolging van Christus van Thomas a Kempis in de meest recente vertaling. Dit is het meest gelezen boek na de bijbel. Thorn Breukei en Mink de Vries nemen u mee door dit boek, dat wordt gezien als een levensgids, vol praktische handleidingen voor het dagelijk se leven. Tijdens het eerste deel van de avond maakt u kennis met de levenswijsheden in dit boek. Daarna gaat dit boek ervaren door samen te zoeken, te delen en u te laten spiegelen. U zult mer ken waarom dit boek zich onder scheidt van al die andere boeken, die over geluk geschreven zijn. Maandag 7 maart, van 20.00 tot 22.00 uur in het Willibrordushuis. Kosten: 3,- per persoon. HEILOO - Het kan niet op voor parkietenhouder Jan Bot. Ook dit jaar gooiden zijn Kakkarikie parkieten zowel nationaal als internationaal hoge ogen. Op de nationale vogeltentoonstel ling, gehouden in Apeldoorn, ein digde hij als derde en op de wereld tentoonstelling in Frankrijk werd zijn gevleugelde vriend bekroond met een prachtige eerste plaats. De mooiste Kakkarikie parkiet ter wereld leeft dus gewoon in Heiloo. Het geheim achter zoveel suc ces in parkietenland verklaart Jan, met een knipoog naar zijn vogels, als volgt: „Mijn vrouw verzorgt ze gedurende de wintermaanden. De vogels in onze achtertuin krijgen namelijk overdag, als het nog licht is, him voer. En dan ben ik nog aan het werk. Zij geeft ze waarschijnlijk net dat beetje extra, waardoor de parkieten er zo mooi gaan uitzien." Jan houdt naast de vogels in zijn tuin nog een dertigtal parkieten in zijn loods elders in Heiloo. Daar staan een aantal volières waar de meer lawaaierige parkietensoorten zijn gehuisvest. Deze vogels voert Jan iedere dag wel zelf, want daar is in de winter 's avonds kunstlicht voorhanden. Jan lacht: „Mensen vragen mij wel eens waar ik zo iedere avond naar toe fiets. Als ik dan vertel dat ik mijn vogels ga voeren, kijken ze me soms een beetje verbaasd aan." De waarheid achter het succes is dat Jan een volhouder is. Waar andere parkietenhouders het na één mislukte poging voor gezien houden, zet hij door en blijft hij zijn vogels, ook als het een keer tegen zit, inzenden voor de grote tentoon stellingen. „De jury let vooral op mooie, diepe kleuren die zich op de juiste plek in het verenpak bevin den. Bij het kweken van vogels koppel ik mooie exemplaren aan elkaar. Daarnaast is een goede verzorging van belang, iedere dag vers fruit en goede kwaliteit voer. En parkieten houden van dagelijks vers badwa ter!" HEILOO - Op vrijdag 25 februari houdt Bibliotheek Heiloo weer een verkoop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 20.30 uur in de expositieruimte van de biblio theek. Opvallend bij deze ver koop is het grote aantal romans, informatieve boeken (over onder andere reizen, knutselen en hand werken) en cd's. Uiteraard vindt u bij deze verkoop ook nu weer jeugdboeken, grote letterboeken, tijdschriften, dvd's en buiten- landstalige boeken. HEILOO - Op zaterdag 26 februari van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Op donderdag 24 februari om 14.45 uur, vindt in Overkerck, Stationsweg 92 C te Heiloo een klassiek kamermu ziekconcert plaats, dat in nauwe samenwerking met Stichting Muziek In Huis wordt georga niseerd. Het ensemble Imre Rolleman - fluit Jeroen Liedoip - piano zal een gevarieerd klassiek programma brengen. Het pro gramma duurt twee maal dertig minuten. Het concert vindt plaats in het restaurant op de derde ver dieping en de entree is 3,-. HEILOO - De activiteitencom missie van de ouderenbonden ANBO en KBO heeft weer een mooie busreis georganiseerd voor 7 april, naar Friesland. Na vertrek om 08.00 uur uit het Trefpunt wordt ondeiweg koffie met gebak genuttigd waarna de reis gaat naar Oostmahom waar een boot ligt in het Lauwersmeer. Vandaar wordt er twee uur door een mooi gebied gevaren en wordt er een broodmaaltijd geserveerd. Op weg naar huis wordt er nog ergens koffie of thee gedronken en hoopt men tegen 18.30 uur weer in Heiloo te zijn. De verkoop is 3 en 17 maart vanaf 12.00 uur in het Trefpunt. HEILOO - De ontwikkeling van de nieuwe woonwijk Zuiderloo zal binnenkort beginnen, komende lente start men met het bouwrijp maken. De ople vering van de eerste woningen is naar verwachting voorjaar 2013. Bouwfonds en woningcor poratie Kennemer Wonen gaan ongeveer 100 woningen bouwen in Uitwerkingsplan 1 en 2 van Zuiderloo. De eerste woonomge vingvergunning voor 22 koopwo ningen in uitwerkingsplan 1 is afge lopen december aangevraagd. Men verwacht dat het college daar deze maand een uitspraak over gaat doen. In mei of juni denkt men te kunnen starten met het bouw rijp maken, het aanbrengen van een basis voor de nieuwe wegen, het aanleggen van het riolerings systeem en het aanbrengen van kabels en leidingen. De planning van de start van de bouw van de woningen in uitwerkingsplan 1 is vermoedelijk najaar 2011. De oplevering van de le woningen zal dan begin 2013 worden. Er is door de provincie en de gemeen ten Alkmaar, Castricum en Heiloo nogmaals een verzoek gedaan aan het ministerie van Infrastructuur en Milieu (vroeger VROM) voor de aansluiting op de A9. Het ministerie neemt in 2011 daarover een besluit, daarna volgt een uitgebreid traject met proce dures. Met Parkietenhouder Jan Bot tussen een koppeltje 'Princes of Wales' parkieten. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5