Druk weekend voor de Uylenspieghels Jelle's droomwens gaat in vervulling Jubilarissen bij de Zonnebloem regio 21 Team Cal d' HuZes ontvang cheque van carnavalsvereniging de Uylenspieghels Groot carnavalsweekend staat voor de deur Natuurlijk neemt prins Tyl XIII deze avond ook afscheid van het seizoen Burgemeester Emmens-Knol onderscheiden met Gortige Gortzak REGIO - Team Cal d'HuZes is een groep van 41 mensen uit de verschillende kernen die op 9 juni 2011 een of meerdere keren die dag de Alpe d'Huez gaan beklimmen voor het goede doel. Dit doel is de KWF Kankerbestrijding waar ze gezamenlijk het streefbedrag 125.000,- voor willen ophalen. Carnavalsvereniging de Uylenspieghels schenkt ieder seizoen een cheque ter waarde van 111,11 aan een goed doel. Via via kregen de Uylenspieghels te horen over het goede doel van Team Cal d'HuZes (www.teamcal.nl). De keuze waar hun schenking dit seizoen naar toe ging was snel gemaakt. Tijdens de 45+ avond van de Uylenspieghels werd oud raadslid Jack Burgering (deelnemer Team Cal d'HuZes) verrast met de schenking, uit handen van prins Tyl XIII. Aangeleverde foto LIMMEN - Het groot carnaval weekend staat voor Prins Tyl XIII en zijn raad weer voor de deur. Zaterdagmiddag 5 maart brengt Prins Tyl en een deel van de raad een bezoek aan het MCA om de Limmers die daar liggen te bezoeken. 's Avonds om 19.00 uur zijn de Uylenspieghels in de H. Corneliuskerk voor de gezinsvie ring waarbij alle kinderen worden uitgenodigd om verkleed te komen, 's Avonds gaan om 21.00 uur de deuren van de Burgerij open voor de Foute Avond. De band Back 4 More (www.baek4more.nl), die er vorig jaar één groot feest van wist te maken, staat weer klaar om de zaal op z'n kop te zetten. De toegang is 10,-, op vertoon van donateurkaart 7,50. Zondag 6 maart start de kleurige en gezellige optocht door Gorteldonk om 13.30 uur vanaf de Vuurbaak en eindigt met een gezellig samenzijn voor jong en oud in de Burgerij. Zoals ieder jaar staan er ook weer twee kinderkarren klaar voor de jongste Gorteldonkers voor wie de route te lang is om te lopen. Zondagavond 6 maart is er voor de jeugd van Gorteldonk en ommelanden de bekende disco avond met dj Harold achter de knoppen. Om 20.30 gaan deuren van de Burgerij open en wordt het weer een super gezellige avond voor de jeugd. De toegang aan de deur 10,- (inclusief garderobe), kaarten in de voorverkoop 7,50 (inclusief garderobe). Legitimatie is deze avond verplicht. Op maandag 7 maart brengen de Uylenspieghels een bezoek aan Camerdonk (zorg centrum de Cameren) om daar de bewoners een gezellige mid dag te bezorgen. Dinsdag 8 maart is er de Slotavond, de toegang is geheel gratis. Het wordt een verras sende Vinylavond. Iedereen wordt gevraagd om op deze avond zijn/ haar eigen muziek op lp of singel mee te nemen om deze op de slot avond te laten draaien. Natuurlijk neemt prins Tyl XIII deze avond ook afscheid met zijn raad van het seizoen en Gorteldonk om hierna met z'n allen op volle toeren er een mooi eind van het sei zoen van te maken. De voorverkoop van de Foute Avond en de disco zijn al gestart. Kaarten zijn bij mevrouw Baars, Burg. Nieuwenhuizerstraat 97 en familie Burgering aan de Vredeburglaan 2 tussen 10.00 en 20.00 uur te verkrijgen. Aan de deur zijn op de avond zelf ook kaarten te koop. Voor foto's en informatie: www.uylenspieghels.nl. LIMMEN - Afgelopen zaterdag avond, tijdens de 45+ avond van carnavalsvereniging de Uylenspieghels, is burgemeester Emmens- Knol onderscheiden met de Gortige Gortzak. Tijdens deze avond was er de laatste sleuteloverdracht tussen de burgemeester en Prins Tyl XIII. Zoals de meeste mensen wel weten gaat zij per 1 mei met pensioen. De Gortige Gortzak wordt uitgereikt aan per sonen die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de dorpsgemeenschap of voor de carnavalsvereniging, iets wat zeker voor mevrouw A. Emmens-Knol geldt. Prins Tyl XIII en zijn raad hadden daarom in een geheime zitting besloten tot het uitreiken van deze onderscheiding aan haar. Aangeleverde foto De Opkikker in. In twee jaar tijd had hij er al gauw zo'n vijfhonderd opgehaald. Stichting De Opkikker is met deze bijdrage van Jelle heel erg blij, want met het geld dat de stich ting ontvangt voor de ingezamelde mobieltjes worden zoveel mogelijk zieke kinderen op een leuke zorge loze Opkikkerdag getrakteerd. Zij hebben Jelle dan ook uitgeroepen tot ambassadeur namens de stich ting! Jelle begon zijn eerste werkdag bij de Vodafone winkel in Alkmaar om 13.00 uur. Het was in eerste instantie het plan dat hij tot 16.00 uur in de mobieltjeswinkel zou meehelpen, maar Jelle had al snel zijn draai gevonden en was hier niet meer weg te slaan. Pas om 17.30 uur lukte het zijn ouders om Jelle moe maar voldaan mee naar huis te nemen. Hij heeft de dag van zijn leven gehad en is nog steeds enthou siast! „Ik heb zelfs meegeholpen om een mobieltje aan een meisje te ver kopen." Aan de oproep afgedankte mobieltjes in te leveren werd ook afgelopen vrijdag flink gehoor gege ven. De hele middag liep een ver klede reuze Opkikker in en rondom de winkel en die trok veel aandacht bij voorbijgangers. Jelle, getooid in een echt verkopershirt, ving de bin nenlopende bezoekers gastvrij op. Bij het afscheid ontving Jelle nog een mooi pakket, met ondermeer een supergaaf gloednieuw mobiel tje. Hij kan bijna niet wachten op de dag dat hij oud genoeg is om voor het echt in een mobieltjeswinkel te mogen werken! FLIMMEN - Jelle Koot (10 jaar) heeft een fascinatie voor mobiel tjes, hij kan er wel de hele dag mee spelen en weet alle merken uit zijn hoofd op te noemen. Het leek hem helemaal het einde om een dag in een echte winkel voor mobieltjes te werken. Maar zelfs met hulp van zijn moeder was dit nog niet zomaar even geregeld. Jelle: „Daarvoor moet je 18 jaar oud zijn." Vrijdag 25 februari ging zijn droomwens, met hulp van Stichting De Opkikker, uiteindelijk dan toch in vervulling. Daar heeft Jelle dan ook wel wat voor gedaan! Ruim twee jaar geleden heeft Jelle, die suikerziekte heeft, zelf door de stichting een leuke Opkikkerdag mogen beleven en bedacht dat hij ook andere kinderen zo'n bijzon dere dag gimde. Hij ging oude afge dankte mobieltjes inzamelen door in Limmen langs de deuren te gaan. De 'buit' leverde hij bij Stichting Jelle had de dag van zijn leven toen hij via Stichting de Opkikker in een echte telefoonwinkel mocht helpen. Foto: Peter van Renen 2 MAART 2011 VlpV

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15