Onze toekomst in het licht van de evolutie Victorie collecteert voor Jantje Beton Windekindj e, een zonnekindpopje Kledingzaak Eigenstijl H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Open haardhout Lezing over homeopathie Crea- en Hobbybeurs Ledenvergadering NVS Opbrengst collecte Amnesty Spreekuur Heiloo 2000 Opkikkertje Keer op Keer Sprookjes spelen in Het Trefpunt UITKIJKPOST 2 MAART 2011 HEILOO - In twee avonden houdt Henk Hogeboom van Buggenum een inleiding over het leven en werk van de Franse priester, evolutiebioloog en paleontoloog Pierre Teilhard de Chardin. In de jaren zestig van de vori ge eeuw werden zijn boeken in Nederland bekend door een uit gave van het Spectrum. Wat in onze tijd de betekenis van Teilhard de Chardin voor het christendom in het bijzonder en het geloof in het alge meen zal in deze lezingen uitvoerig worden belicht. Maandag 14 en 21 maart van 20.00 tot 22.00 uur in de Ter Coulsterkerk. Bijdrage 3,- per persoon per bijeenkomst. HEILOO - In de week van 7 tot en met 12 maart, komen de waterscouts van Scouting Victorie in Heiloo langs de deur om te collecteren voor Jantje Beton. Een jaarlijks terugkerend feno meen, waarbij de scouts hopen dat een mooi bedrag opgehaald zal worden. Stichting Jantje Beton stimuleert het buiten spelen voor kinderen in hun eigen omgeving. Jantje Beton ondersteunt 75 pro jecten gericht op kinderen in de leeftijd van 4 tot 14 jaar. De scouts uit Heiloo ontvan gen de helft van de opbrengst en besteden dit geld aan potten verf en ander materiaal om hun boten op te knappen voor het komend vaarseizoen. Verder wordt het geld gebruikt voor allerlei leuke buitenactiviteiten, waarbij zeilen voor de waterscouts op nummer één staat. HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt op maandagavond 14 en 28 maart van 20.00 tot 22.00 uur een extra minicursus Windekindje, een zonnekind popje, aan. Deze cursus staat onder leiding van docente Trudy Bolleman. U maakt van natuurlijke materialen dit leuke popje van circa 13 centimeter. Voor alle materialen wordt gezorgd, zodat u direct aan de slag kunt gaan. Ook geschikt voor nieuwe belangstellenden. Kosten: niet-leden 15,50 exclusief materiaal a 11,50. Nivonleden krijgen reductie. Voor informatie/opgave: Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Ria van der Laan tel. 072-5333217. De cursus vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis te Heiloo (boven winkel centrum 't Loo). Kijk ook eens op www.nivonheiloo.punt.nl. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Hester Zwart en Edith Willemse, Westerweg 259, 1852 AG Heiloo (Bolten Verf Wand), tel. 06-22491126 of 06-44152871, www.kleding- zaakeigenstijl.nl, e-mail: kledingzaakeigenstijl@quicknet.nl. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - Met de opening op dinsdag 1 maart van Kledingzaak Eigenstijl telt 'klein warenhuis' Bolten aan de Westerweg met woon accessoires La Casa Bella en kapper Tom Beentjes inmiddels vier ver schillende soorten bedrijvigheid onder één dak. Er is dus aanleiding genoeg om eens binnen te wandelen. De kersverse ondernemers Hester Zwart en Edith Willemse zijn beiden ervaren 'snuffelaars'. In hun nieuwe winkel Kledingzaak Eigenstijl kan men leuke dames- en kinder merkkleding, die een tweede ronde gegtmd is, zowel inbrengen als zeer betaalbaar aanschaffen! Hester en Edith zijn naast vriendinnen en schoonzussen nu ook com pagnons van elkaar. Beiden hebben jarenlang in de zorgsector gewerkt en houden eivan met mensen om te gaan. Ze liepen al een tijdje rond met het idee iets voor zichzelf te beginnen. Het meedraaien in him favo riete winkel voor tweedehands kleding in Amsterdam was voor hen de doorslaggevende factor om in Heiloo zelf zo'n winkel te starten. Naast tweedehands merkkleding verkoopt Eigenstijl ook nieuwe, trendy tienerkleding van het merk Outfitters Nation dat wordt aangeleverd door Juss Store uit IJmuiden. Hester: „Veel kleding -ook tweedehands- wordt tegenwoordig via internet aangeboden. Dan mis je volgens ons het leukste en spannendste gedeelte van het uitzoeken en passen: het op zoek gaan naar dat ene aparte vestje of dat te gekke jackje; het voe len, passen en combineren van kledingstukken." De gezellige stamtafel in de winkel sluit helemaal aan bij dat gevoel! De collectie van Eigenstijl verandert voortdurend, want wekelijks worden nieuwe kledingstukken en accessoires toegevoegd. Edith: „Voorwaarde is wel dat het merkkleding is. De kleding moet in goede staat zijn; schoon, heel, gewassen en gestreken. Uiteindelijk bepaalt Eigenstijl of de artikelen in de collectie passen. De inbrenger ontvangt na verkoop 40% van de opbrengst. Bij inbreng van kleding vult men een klantformulier in, waarna al deze gegevens in het speciale voor dit doel ontwikkelde softwaresysteem verwerkt worden. Het tegoed van de ver schillende artikelen wordt automatisch opgeteld in de computer. Indien een artikel na ongeveer negen weken niet verkocht is, wordt het uit het assortiment gehaald. Vooraf heeft men op het klantformulier aangege ven of in dat geval de kleding weer wordt opgehaald of door ons naar een goed doel wordt gebracht." Een bezoek aan Eigenstijl is altijd leuk, want het biedt alles wat men in een kledingwinkel kan verwachten: van aparte dames- en kin derkleding verkrijgbaar in kleine en grotere maten, spijkerbroeken en jacks tot vrolijke accessoires en ook stijlvolle schoenen. Hester: „Naast inbreng van casual kleding zijn we ook blij met allerlei sportkleding, vooral voor kinderen. We nemen tevens schoenen, accessoires zoals tassen, riemen et cetera in. De winkel is open op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00- 17.30 uur en zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. Nieuwsgierig? U bent van harte wel kom in Kledingzaak Eigenstijl!" HEILOO - In het kader van de generatiemix van Stichting Welzijn Heiloo beleefden (groot) ouders, onder leiding van Marise Mantel, met hun (klein)kinderen ook deze schoolvakantie weer een spannende en vrolijke ochtend. Bekende sprookjes werden nagespeeld en uitgebeeld, met de (groot)ouders als enthousi ast publiek. Kerstversiering werd gebruikt als toverstaffen, een kabouterhuisje was zo gemaakt van kleden en knijpers, en in plaats van één wolf waren er gewoon zes boze wolven die het op Roodkapje hadden gemund. Alles kon en mocht, zodat de fantasie de vrije loop kon worden gelaten. In de pauze was er limonade en wat lekkers voor de kinderen en na afloop mocht iedereen een mooie ansichtkaart uitzoeken voor de inzet. Foto: Marsha Bakker HEILOO - Open haardhout gekloofd, droog en van goede kwaliteit, te koop, bij Jan Swart aan de Kapellaan 3a in Heiloo. De opbrengst is geheel bestemd voor de kansarmen op de Filippijnen. HEILOO - Homeopathie spreekt vele mensen aan omdat er wordt uitgegaan van het natuurlijk herstellingsvermogen van het lichaam zelf. Klassiek homeopaat Els Baas vertelt hierover. Er is gelegenheid voor het stellen van vragen. De lezing vindt plaats op woensdag 30 maart van 10.00 tot 12.00 uur in het Trefpunt te Heiloo, Abraham du Boishof 2. Toegang voor de leden is gratis, voor niet leden 2,-. De orga nisatie ligt in handen van de samenwerkende bonden ANBO en KBO. HEILOO - Zondag 6 maart wordt de Crea en Hobbybeurs gehou den van 10.30 tot 16.30 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Hobbyisten laten zien wat vlijtige vingers maken van verschillende materialen, en er zijn stands met 3D kaarten, hobbymaterialen, ponsen en stofjes. Entree 2,50. Informatie: 06-24213931. HEILOO - De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden, afdeling Alkmaar en omstreken, houdt haar ledenvergadering over het jaar 2010 in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof in Heiloo op donderdag 17 maart om 20.00 uur. De zaal is open om 19.30 uur. HEILOO - De negende landelijke collecte collecte van mensen rechtenorganisatie Amnesty International, gehouden van 6 tot en met 12 februari, heeft 4040,- in Heiloo opgebracht. 46 vrijwil ligere hebben gecollecteerd. Wilt u volgend jaar ook meehelpen? Dan kunt u zich aanmelden bij het Collecteteam via e-mail eol- lecte@amnesty.nl of telefonisch via 020-6264436. HEILOO - Op donderdag 3 maart kimt u met de fractie van Heiloo-2000 zaken bespreken, die u als inwoner van Heiloo bezig houden. Daarvoor bent u welkom tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding van uw komst aan: J. Valkering, tel. 072-5640300 of e-mail: becofa® xs4all.nl. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. De opkikker van de maand maart gaat naar het G-tearn van voetbal vereniging HSV. U kunt de kring loopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5