Stichting de Buitenkans zet zich in voor positieve beeldvorming Groene invulling voor Nieuw Vame Open Dag bij Basisschool de Duif H E I L O O De toegangsprijs is de kosten van één kop koffie Zin in opruimen Ketting maken Beeldhouwen voor beginners Dialezing Papua's Bridgen op zondag Keezen in het Trefpunt Ontmoetingsmiddag Arctische beelden 'into the white' Eten met de Gezelschapsbank Workshop Kennismaken met kleur Extra concert Stable Roof Jazz Band UITKIJKPOST 2 MAART 2011 De Trog, tegenover de brandweerkazerne, geheel verbouwd en leuk ingericht met door zorggebrui kers gemaakte stoere houten meubels. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 25 april, Tweede Paasdag, presenteert Stichting de Buitenkans zich officieel aan de buitenwereld met een hele dag vol leuke paas-activiteiten voor jong en oud op het GGZ terrein. De stichting is opgericht met het doel de negatieve beeldvorming en vaak hardnekkige vooroordelen, die rondom het begrip 'GGZ cliënt' hangen, te doorbreken middels positieve beeldvormingsactivitei ten, waarbij zorggebruikers en bur gers samenwerken. Een aantal activiteiten lopen al, zoals de volkstuintjes en de vlinder tuin voor de voormalige varkens stal de Trog, waar leerlingen van basisschool Meander sinds vorige zomer samen met zorggebruikers de handen uit de mouwen steken. Of de Kunst6daagse, die haar over zichtstentoonstelling deze zomer op het GGZ terrein houdt. „Voor de komende twee jaar zijn per jaar vier exposities gepland van werk van professionele kunstenaars en (ex)zorggebmikers. Maar er zijn tussentijds veel meer activiteiten denkbaar, die integratie van zorg gebruikers stimuleren! Iedereen, van individu tot orga nisatie, kan hiervoor initiatie ven bij ons indienen", aldus Nico Adrichem, die samen met vier par ticuliere initiatiefnemers Stichting de Buitenkans heeft opgericht. Elk bestuurslid werkt op basis van vrijwilligheid en heeft de stichting een eigen netwerk van contacten te bieden. De Trog, tegenover de brandweer kazerne, is geheel ver bouwd en leuk ingericht met door zorggebruikers gemaakte stoere houten meubels en is zeer geschikt voor het houden van allerlei activi teiten. „Bijvoorbeeld kunstenaars, die expositieruimte zoeken en in ruil hiervoor workshops aanbieden waar zowel zorggebruikers als burgers aan kunnen deelnemen. Of groepen, verenigingen of clubs die vergaderruimte of ruimte voor bijeenkomsten zoeken. De cate ring kan bij deze gelegenheden bij voorbeeld verzorgd worden door zorggebruikers. Alle ideeën van burgers, hulpverleners en zorgge bruikers die integratie van zorgge bruikers bevorderen zijn welkom!" Momenteel zijn slechts drie vrij willigers actief om bestaande acti viteiten te begeleiden. Adrichem: „We zijn dan ook naarstig op zoek naar enthousiaste vrijwilligers die willen helpen bij allerlei activitei ten. Iedereen kan zich aanmelden!" In het kader van de beoogde doelstelling van Stichting de Buitenkans wordt op 28 maart met de speelfilm 'Verloren jaren' het startschot gegeven voor een reeks filmvertoningen waarin psychiatri sche onderwerpen centraal staan. De films worden iedere laatste maandag van de maand in de Trog vertoond, aanvang 20.00 uur. De toegangsprijs is de kosten van één kop koffie. Naderhand is er gele genheid om vragen te stellen aan ervaringsdeskundigen; de zorgge bruikers zelf. De Nederlandse speelfilm 'Verloren jaren' gaat over filmaca demiestudent Bart (gespeeld door Wouter de Jong, bekend van GTST) die weigert hulp te zoeken bij zijn eerste psychose en daardoor steeds dieper zinkt. Meer informatie over Stichting de Buitenkans vindt u op www.de-buitenkans.org. Hier staat ook vermeld hoe men zich met ini tiatieven of als wij williger kan aan melden. De eerste bijeenkomst van de klankbordgroep heeft inmiddels plaatsgevonden. Aangeleverde foto HEILOO - De campingterreinen Klein Varnebroek en Heiloo wor den een wijk voor jong en oud, met de naam Nieuw Varne. Nieuw Vame wordt een nieuwe wijk aan de rand van Heiloo, met daarin een woonseivicezone. Om de planontwikkeling af te stemmen met belanghebbenden is een klank bordgroep ingesteld. Omwonenden van het plan zijn vertegenwoordigd, daarnaast de ontwikkelaar, woning corporatie en zorginstelling. Onder leiding van stedenbouwkundige Martijn Niehof ging de klankbord groep in vier groepen aan de slag. Aan de hand van foto's van uiteen lopende thema's gaven de groepen op moodboards aan welke sfeer en ontwikkelingen zij zien bij de toekomstige woonwijk. In grote lij nen waren de aanwezigen het eens over de uitstraling van het gebied. De groene invulling, parkeren en de aansluiting op recreatiegebied Het Maalwater zijn belangrijke aan dachtspunten. Natuurlijk zijn er nog heel veel stappen te zetten voordat de eerste paal de grond ingaat. In november kwamen zo'n 250 men sen naar de eerste informatieavond. Wethouder Jacob Ouderkeren en de projectleiders van de gemeente en Bouwfonds gaven hierop een toe lichting op de plannen. HEILOO - Bent u op zoek naar een goede basisschool voor uw kind? Kom dan woensdag 9 maart naar de Open Dag van Basisschool de Duif. Die dag bent u van harte welkom om samen met uw kind(eren) een kijkje te komen nemen en iets van de sfeer te proeven. Leerlingen van groep 2 en 3 hebben speciaal voor deze dag een peutervoorstelling in elkaar gezet die ze graag aan u presenteren. Na deze voorstelling is er gelegenheid om de school te bekijken en te praten met de directie en ouders van De Duif. De kinderen kunnen volop meespelen op het kleuterplein. De Duif is een kleinschalige, moderne christelijke basisschool met een open karakter en uitstekende inspectierapporten. Kinderen met verschillende religies en uiteenlopende achtergronden zijn welkom op De Duif. Men leert de leerlingen respectvol met elkaar om te gaan, haalt het beste uit elk kind en werkt aan zelfstan digheid en zelfvertrouwen. En natuurlijk is het op De Duif erg gezellig! De Open Dag begint om 10.00 uur. Kunt u er niet bij zijn? Neem dan contact op voor een afspraak. Basisschool de Duif, Mariënstein 180, 1852 SN Heiloo, tel: 072-5320874, e-mail: deduif@tabijn.nl, website: www.duif-tabijn.nl. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Maandag 7 maart van 19.30 tot 21.00 uur geeft professional orga nizer Ineke van Steenoven u tips bij het opruimen en wegdoen van uw spullen. Opruimen is iets anders dan op stapels leggen. Afstand doen van zaken vraagt meer dan alleen een vuilniszak. Kosten: 12,50. Dinsdag 8 maart van 09.00 tot 12.00 uur. Tijdens deze workshop leert Will Dekker u geheel naar eigen smaak een ketting maken. U kimt kiezen uit diverse modellen. De kosten zijn 20,- inclusief alle materialen. Woensdag 9 maart tot en met 27 april van 9.30 tot 11.30 start de korte cursus beeldhouwen. U hoeft niets mee te nemen. De docente Trudie Buis zorgt voor alle mate rialen. Kom lekker beeldhouwen. Kosten: 45,- voor zes lessen exclu sief steen 2,- per kilo). Zondag 13 maart om 14.00 uur komt Broeder Dirk Bakker naar het Trefpunt een dialezing geven over Papua's en de mensenrechten, vroeger en nu. Ook zal er een beeld geschetst worden over het dagelijk se leven van de Papua's en hoe zij onderdrukt en achtergesteld wor den. Entree 5,-. De opbrengst gaat naar een kindertehuis te Sentani. Zondag 13 maart kimt u bridgen in het Zondagmiddagcafé van 13.30 tot 16.30 uur. Heeft u geen partner? Geen probleem, onze gastvrouwen/ heren kunnen samen met u een stel vormen. Entree 2,-. Leden van de ServieePas betalen 1,-. Heeft u geen vervoer? Leden van de buurt bus kimnen gebruik maken van ver voer per buurtbus. Voor reserverin gen belt u van maandag tot en met donderdag tussen 09.30 tot 11.30 uur, tel. 072-5331297. Zondag 13 maart kunt u van 13.30 tot 16.30 uur het bordspel Keezen spelen. Het spel is een combinatie van pesten en mens-erger-je-niet. Uiteraard kimt u ook nog steeds vrij klaverjassen, bridgen, sjoelen, biljarten of gratis gebruik te maken van het internet. Komt u alleen? Geen probleem, gastdames/heren heten u van harte welkom. Entree 2,-. Leden SeivicePas betalen 1,-. Dinsdag 15 maart van 10.00 tot 12.00 uur organiseert de Gezelschapsbank een ontrnoe- tingsochtend in het Trefpunt. Schrijfster Carla Westerbeek gaat herinneringen ophalen naar aanlei ding van haar boek 'Zand, zeep soda'. Belevenissen over zomerse verblijven in een vakantiehuisje in Egmond aan Zee. Woensdagmiddag 16 maart om 14.00 uur in het Trefpunt zal Jolanda Linschooten, avonturierster, haar beelden vertonen. Beleef de een zame winter van Noord-Canada door de ogen van Jolanda en husky Herschel. Het noorderlicht, wild sporen van lynx en wolf, bevroren rivieren en kampvuur bij min veer tig. Entree 6,-. Reserveren 072- 5331297. Maandag 21 maart bij restau rant Lotus-Heiloo eten met de Gezelschapsbank. Aanvang 17.30 uur. Prijs 15,-. U zich opgeven bij de receptie van het Trefpunt. Donderdag 24 maart van 9.30 tot 12.00 uur. Tijdens deze work shop geeft Sandra Bolten u tips over welke modekleuren voor u geschikt zijn. Zij geeft ook advies over uw make-up, kapsel, haar kleur en bril. U ontvangt een over zichtje met de voor u geschikte kleuren. Kosten: 17,50. Zondag 3 april wordt een tweede jubileumconcert van Stable Roof Jazz Band gehouden. Aanvang 14.00 uur en duurt tot circa 16.30 uur. Locatie: grand café Prins Hendrik Stichting, Voorstraat 41, Egmond aan Zee. Entree is 8,50. Leden Seivicepas 7,-. Reserveren: 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7