Jezus op het witte doek Organist Jos van der Kooy in de Ter Coulsterkerk Optreden duo Viool-Piano in de Sint Willibrordus Kapel op GGZ terrein H E I L O O Elsschot kTUVrj DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Another Year BOEK VAN DE WEEK Elsschot door Vic van de Reijt Boek van de week: Foto expositie Fotoclub Heiloo Juicy Organism-the Trio+ in café d'Sfinx UITKIJKPOST 16 MAART 2011 Zesde film die vertoond wordt onder de naam Castricum Filmhuis. Gouden Palm winnaar Mike Leigh biedt met Another Year een schit terend inkijkje in het complexe en kwetsbare leven van alledag. Zijn nieuwste film volgt vier seizoenen lang een gelukkig getrouwd stel dat er probeert te zijn voor de minder gelukkige mensen in him leven. Therapeute Gerri (Ruth Sheen) en haar man, geoloog Tom (Jim Broadbent), wonen in een lus tige Londense buitenwijk. Ze zijn gezond, gelukkig en liefdevol getrouwd, maar weten heel goed dat veel mensen minder fortuinlijk zijn. Gerri en Tom bieden graag een luisterend oor en warme huiselijk heid, maar him hulp en vriendschap kent ook grenzen. In vier seizoenen toont Another Year het leven in al haar eenvoud en complexiteit. De misère en de humor, in zomer en winter, met liefdesgeluk en tegenslag, hoop en wanhoop. En zelfs de dood, want ook die houdt zich niet afzijdig in dit innemend subtiele verhaal van een meesterlijk verteller. Met onder andere Jim Broadbent, Lesley Manville, Oliver Maltman, David Bradley, Karina Fernandez. Elsschot. Leven en werken van Alfons De Ridder is het levens werk van letterkundige Vic van de Reijt. De Antwerpse auteur Willem Elsschot (1882-1960) is eigenlijk maar dertig jaar literair actief geweest. Vóór alles was hij de reclameman 'marketeer' Alfons De Ridder. Zijn zakelijke correspondentie, hoofdzakelijk in het Frans geschreven, overtreft dan ook in omvang vele malen zijn literaire brievenproduetie. In 1993 bezorgde Vic van de Reijt samen met Lidewijde Paris de Brie ven editie, waarin vooral het schrij versleven aandacht kreeg. De afgelopen jaren kreeg hij toegang tot De Ridders zakelijk archief, dat wonderwel bewaard gebleven is in een vochtige Antwerpse kel der. De vele ontdekkingen die hij daarin deed vormen het hart van een Elssehot-biografie die voor het eerst recht doet aan de schrijver én de zakenman. door Vic van de Reijt >or€ 29,95 Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - In de Veertigdagentijd staat de Protestantse Gemeente stil bij het leven van Jezus door het bekijken en nabespreken van een drietal Jezus-films van de laatste twintig jaar. De films worden in groot formaat ver toond. „De visies op de persoon van Jezus lopen nogal uiteen. In zekere zin kent elke tijd zijn eigen Jezus beeld met eigen accenten", schrijft men. „Dat is de achterliggende reden van het feit dat er in de loop van de laatste honderd jaar al een kleine 200 films over het leven van Jezus zijn verschenen en jaarlijks komen daar nieuwe vernies bij." Men kiest op drie avonden voor velschil lende benaderingen van het Jezus- verhaal. Op 17 maart aanstaande bekijkt men fragmenten uit een min of meer 'traditionele' Jezus-film: 'The Passion of the Christ' (2004) en naar 'Son of Man' (2006) de eerste 'zwarte' verfilming van het leven van Jezus. De tweede avond op 31 maart kijkt men een 'vrije' benadering van het verhaal van Jezus: 'Superstar' uit 2000, een totale 'remake' van de film uit 1973. Tenslotte op 14 april een meer 'symbolische' benadering van de persoon van Jezus: 'Jesus de Montreal' uit 1989. Alle films wor den op groot formaat vertoond in de kapel van de Ter Coulsterkerk en na afloop praat men er over door. Informatie en aanmelding bij ds. Edward Kooiman, tel. 072-8885550. HEILOO - Tot 1 mei is de jaarlijkse foto-expositie van Fotoclub Heiloo te bezichtigen in de foyer van het Open Huis. Er hangt zeer gevarieerd fotowerk in kleur en zwart wit, zoals natuurfo tografie, portretten en architectuur. De expositie is te bezich tigen tijdens de openingstijden van het Open Huis, dus loop er eens binnen en geniet van al deze fraaie fotografie. Enthousiast geworden? U kunt nog meer foto's zien op www.fotoclubheiloo. nl. Aangeleverde foto HEILOO - Vrijdagavond 25 maart zal de bekende organist Jos van der Kooy een concert verzor gen op het Pels van Leeuwen orgel in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. HEILOO - Café d'Sfmx presen teert zondagmiddag 19 september in haar maandelijkse jazzpro gramma een optreden van de groep Juicy Organism - the Trio+. Juicy Organism is een jazzcollec- tief waarin het Hammond orgel centraal staat in verschillende settings en features. Geïnspireerd door bekende hard bop jazzorga- nisten als Jimmy Smith, Jimmy Meriff, 'brother' Jack Mcduff en Eddy Buster presenteert Juicy Organism het in de jaren vijftig en zestig zo populaire repertoire van 'the swinging organ jazz'. Naast de focus op soul, jazz en traditionele 'blues harmonies', improviseert Juicy Organism ook op eigentijdse 'modern swing beats'. Dit alles leidt tot een geva rieerd repertoire van bossanova's, swing, hard bop, rare groove en blues. Sinds jaar en dag speelt Juicy Organism als 'nitty-gritty' trio, de meest kleinste bezetting, met orgel, gitaar en drums. Naar behoefte wordt er ook vaak een blazer er aan toegevoegd. Dit geeft meer meer breedte en diver siteit aan het repertoire en is ter afwisseling van het spelen van thema's en solo's een welkome aanwinst. Bovendien mengt het geluid, van welk blaasinstrument dan ook, bijzonder goed met dat van een Hammond orgel. De bezetting is: Jurriaan Leyen op Hammondorgel, Ton Mulders op gitaar, Dick Remelink op bari ton, tenor en sopraansax en Ab Dekker op drums. Café d'Sfinx, Heerenweg 201 in Heiloo, zondag 20 maart om 16.00 uur. Toegang tien euro. Kaartverkoop voor aanvang concert. Jos van der Kooy studeerde orgel en improvi satie bij Piet Kee aan het conser vatorium van Amsterdam waar hij in 1981 werd onderscheiden met de Prix d' Exsellanee. Sinds 1981 is Jos van der Kooy cantororganist van de Westerkerk te Amsterdam. In 1990 werd hij benoemd tot stads- organist van Haarlem. In die functie is hij vaste bespeler van het Muller orgel in de Grote of Sint Bavokerk bij de stadsconcerten. In het buiten land werkte hij mee aan festivals te Altenburg, Kazan, Neurenberg, Sint Petersburg en Wenen. Er worden werken uitgevoerd van onder ande re Bach- Bohrn - Boyce- Guilmant -Liszt -Rheinberger en improvisa tie. HEILOO - Op zondag 20 maart treden Mark Zandstra en Haik Seth Paul op in de Kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo van 16.00 tot onge veer 17.00 uur, entree zes euro. De Kapel is geopend vanaf 15.30 uur. Het duo viool - piano Mark Zandstra en Haik Seth Paul zijn twee virtuoze musici die met him geïnspireerde manier van spelen de toeschouwers tot de laatste noten weten te boeien. Enkele voorbeel den uit him zeer gevarieerde reper toire zijn sonates van bijvoorbeeld Bach, Mozart, Beethoven, Franek, Fauré, Grieg en Schubert. Als voor drachtstukken speelt het duo onder andere graag die prachtige Vocalise van Rachmaninof, de Meditation van Massenet, Vaugham William's The Lark ascending of de Havanaise van Saint Saens. Maar ook viool concerten van onder andere Bach, Beethoven, Brahms, Mendelsohn en Paganini (waarbij gebruik gemaakt wordt van transcripties voor piano) worden ten gehore gebracht. Mark Zandstra studeerde viool aan het Amsterdamse Sweelinck conser vatorium bij Davina van Wely. Hij behaalde het diploma uitvoerend musicus en was na zijn afstude ren lid van diverse ensembles waaronder het Gelders orkest. Tegenwoordig is hij vooral actief als viooldocent en vormt hij samen met pianist Haik Seth Paul een duo. Haik Seth Paul volgde een pianos tudie aan het conservatorium van Den Haag. Hij kreeg daar les van de Australische concertpianist Geoffiy Madge. Na zijn aanvankelijke klas sieke opleiding heeft hij als uitvoe rend musicus veel ervaring opge daan op het gebied van de lichte muziek. Daarnaast houdt hij zich ook nog steeds bezig met het klas sieke repertoire. En dat doet hij in samenwerking met Mark Zandstra. Op 20 maart spelen zij werken van onder andere Bach, Saint Saens, Paganini, Veracini, Kreisler en Arvo Part. Op zondag 20 maart treden Mark Zandstra en Haik Seth Paul op in de Kapel GGZ NHN. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11