Barksdale Jazz Moment in de Vredeburg Scholenproject in Oeganda Informatie avond Bloemendagen Limmen De Stille Omgang IIMBK 'V Y NIEUWS UIT DE REGIO Succesvol Limmen Artistiek Weekend regio 18 Het doel is de armoedige staat van de school te verbeteren Nieuwe brug over de Dusseldorpervaart 16 MAART 2011 Suniveb (vlnr:) Willem Veldt, Ko Min, Jaap Metzelaar, Jos Zomerdijk, Ton Apeldoorn gaan in Luzira, gelegen in een buitenwijk van de hoofdstad van Oeganda, Kampala, de handen flink uit de mouwen steken om, met hulp van de lokale bevolking, op een schoolterrein een keuken te bouwen. De mannen zijn met maar liefst vijftien koffers bagage afgereisd. Volgeladen met kleding, speelgoed, schoolboeken en dergelijke. Aangeleverde foto LIMMEN - Vijf handige klus sers, te weten oud-Heilooër Ton Apeldoorn (63 jaar, werkzaam in de financiële branche) Jaap Metselaar (61 jaar, stukadoor), Co Min (56 jaar, hovenier), Jos Zomerdijk (zzp'er in de bouw) en Willem Veldt (55 jaar, bloe menverkoper) uit Limmen, zijn zaterdagmorgen 12 maart rich ting Oeganda gevlogen. Zij gaan in Luzira, gelegen in een buitenwijk van de hoofdstad Kampala, de handen flink uit de mouwen steken om, met hulp van de lokale bevolking, op een school terrein een keuken te bouwen. De mannen zijn met maar liefst vijftien koffers bagage afgereisd. Volgeladen met kleding, speelgoed, schoolboeken en dergelijke; allerlei spullen waar in Luzira moeilijk aan te komen is. Het initiatief voor dit scholen project komt van Ton Apeldoorn. Hij en zijn vriend Jaap Metselaar bezochten in 2007 Oeganda voor het eerst om hun gemeenschap pelijke vriend, oud-Limmer Klaas Zomerdijk, op te zoeken, die in Oeganda in 2005 een kaasfabriek heeft opgezet. Klaas heeft hier zijn Oegandese vrouw leren kennen en heeft zich in Oeganda gevestigd. Metselaar en Apeldoorn waren erg onder de indruk van de armoedige toestand, waarin een schoolge bouw verkeerde, dat in dezelfde straat ligt als waar Zomerdijk en zijn vrouw woonden. Apeldoorn: „Het schooltje telt zo'n duizend leerlingen. De klaslokalen zijn wegens ruimtegebrek overvol; één klas heeft soms meer dan honderd leerlingen, die opeengepakt de les sen volgen. Na een ontmoeting met de directrice wilde ik graag iets voor deze school doen en heb terug in Nederland een geldinzamelingsac tie opgestart onder familieleden, vrienden, bekenden en zakelijke contacten. Met als doel de armoe dige staat, waarin de school ver keerd, te verbeteren." In een paar jaar tijd is al veel werk verzet. „Jaap en ik zijn in 2009 LIMMEN - De jaarlijkse informatie avond van de Bloemendagen Limmen vindt plaats op donderdag 24 maart. In de LOV krant stond te lezen dat deze op 17 maart zou zijn maar door onvoorziene omstan digheden kan dit niet doorgaan. De avond vindt plaats in café de Lantaarn en begint om 20.00 uur. Er worden diverse onderwerpen besproken zoals de nageluitgifte op le of 2e Paasdag. Hierover willen we graag uw mening horen. Er zal ook over de feestavond gesproken worden. Omdat de openingsdag en dus ook de feestavond op Koninginnedag plaatsvindt wordt er samengewerkt met het Oranje Comité. Naar alle waarschijnlijk heid vervalt de feestavond maar wordt de prijsuitreiking op een andere manier gedaan. Natuurlijk wordt de film van het maken van de mozaïeken van vorig jaar en de resultaten hieivan getoond en zul len de juryrapporten uitgedeeld worden. U bent welkom voor een kopje koffie, gezelligheid en infor matie en natuurlijk is er genoeg gelegenheid om vragen te stel len aan de diverse leden van de Stichting. Iedereen die wel eens mee wil prikken voor de gezellig heid, ervaring op wil doen voor volgend jaar of na afloop kimnen zeggen 'daar heb ik ook aan mee gewerkt' kan die avond in contact gebracht worden met een prik- ploeg. LIMMEN - Was het in febru ari dat het Johan Baartscheer Kwintet de sterren van de hemel speelde in de Vredeburg in Limmen, er komt nu iets dat daar zeker niet voor onder doet. Barksdale Jazz Moment is de naam en zij reizen de jazzpodia af met hun zeer bijzondere pro gramma 'Moments for Miles'. Dit programma is een hommage aan de muzikale loopbaan van Miles Davis. De band speelt nummers vanaf 1949 (CD Birth of the Cool) tot 1964 (CD Four) met daarbij informatie over de artiest Miles Davis. De leden van het orkest hebben hun sporen al lange jaren verdiend en het geheel is uiterst professioneel, zowel in de solo's als in het collectief. De toegang is vrij, maar u kunt de Jazz Session Club steimen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. Op zondag 20 maart vanaf 16.00 uur in de Vredeburg te Limmen. teruggegaan en hebben in overleg met de directrice eerst het meest noodzakelijke laten opknappen. Zij wilde namelijk heel graag een omheining om het schoolterrein, omdat het in Oeganda veelvuldig voorkomt dat kinderen door crimi nelen vanaf het schoolplein wor den geronseld. Verder hebben we de buitenboel laten schilderen en een oven in de keuken laten bou wen. Deze was hard nodig omdat de leerlingen de hele dag op school blijven en er dus voor hen gekookt moet kimnen worden." Het huidige reisdoel van de vijf 'bouwvakkers' is om samen met leerlingen van de school en een lokale aannemer de huidige keuken functioneler te maken. Ook zal een begin worden gemaakt met de nog te bouwen douche- en toiletruim ten voor leerkrachten, die met hun gezin op het terrein van de school wonen. Apeldoorn: „Alle binnen gekomen donaties worden voor honderd procent aan het school tje besteed. Op de website www. luziraschooloeganda.nl zijn alle bestedingen van de uitgaven terug te vinden." Voor eventuele donaties kan men de website raadplegen. Barkdale Jazz Moment speelt een hommage aan de muzikale loopbaan van Miles Davis. Aangeleverde foto REGIO - De Stille Omgang wordt gehouden in de nacht van 19 op 20 maart. Ook dit jaar gaan weer bedevaartgangers uit het hele land naar Amsterdam. Zij zetten de traditie voort, die in het jaar 1345 na het Mirakel van Amsterdam is ontstaan. Deelnemers kimnen met de bus naar de Stille Omgang gaan. Ook kan men ervoor kiezen om naar Amsterdam te lopen en met de bus weer terug te gaan. Kenmerkend voor de Stille Omgang zijn: de stilte, het ontbreken van uiterlijk vertoon, het duistere uur en de zwijgende verbondenheid van christenen. Voelt u zich daartoe aangesproken, meld u dan voor 12 maart aan bij een van de volgende contactperso nen: Th. van der Fluit (voor Heiloo), tel. 072-5334086, N. de Goede (voor Limmen), 072-5052928, W. Hoogland (voor Akersloot) 0251-319471 of A. Veldt, tel. 0251-313598. LIMMEN - Op 10 maart is een nieuwe brug geplaatst over de Dusseldorpervaart in Limmen. De oude brug werd in november 2010 buiten gebruik gesteld, omdat na inspectie was gebleken dat de constructie onvoldoende stabiel was. De nieuwe brug is met behulp van een telekraan geplaatst en direct bevestigd. Dit betekent dat de verbinding tussen de Brugstraat en Vaartkant weer is hersteld. De hoogte van de brug is overigens zó gekozen, dat de boot van de Sint eronder door kan. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13