Heiloocontact m Werkzaamheden Holleweg Vrijwilligers- informatiepunt opent zaterdag 9 april Meer informatie? Bel! nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Welzijn Dakkapel, serre, uitrit, carport? Sport en recreatie l 6 MAART 2011 UITKIJKPOST Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Binnenkort beginnen we aan de Holleweg met het ver vangen van de riolering en met de herinrichting van de Holleweg tot fletsstraat. We voeren het werk gefaseerd uit, zodat slechts delen van de Holleweg zijn afgesloten. Fietsers en automobilisten worden met borden omgeleid. De werkzaamheden duren ongeveer vier maanden. Riolering vervangen Uit onderzoek bleek dat de afvoercapaciteit van de riolering in de Holleweg onvoldoende is. Samen met de ouderdom en de huidige staat van het riool vormde dit de aanleiding om het riool te vervangen. Tevens leggen we een extra riool om het regenwater af te voeren. De werkzaamheden aan de riolering betreffen het gedeelte van de Holleweg tussen de Vinkenlaan en de Ter Coulsterlaan. Fietsstraat In het 'Verkeersplan Heiloo' is de Holleweg benoemd als belangrijke fietsverbinding. Daarom is besloten de hele Holleweg in te richten als fietsstraat. Een fietsstraat houdt in dat de weg bedoeld is voor fietsers. Automobilisten zijn 'te gast' en moeten zich aanpassen aan het fietsverkeer. Om het fietsen door de Holleweg aantrekkelijker te maken, vergroten wij het comfort voor de fietsers. De hobbels die er nu liggen gaan we verwijderen en de fietsers op de Holleweg krijgen voorrang ten opzichte van de kruisende wegen. Bodemonderzoek Voordat wij met werkzaamheden aan de slag gaan is een bodemonderzoek verplicht. Onder de bestrating van de Holleweg is bij dit onderzoek in de grond verontreiniging aangetroffen. In het grondwater is geen verontreiniging aangetroffen. De vervuiling vormt geen risico voor mens en milieu, omdat de grond onder de bestrating zit. Maar omdat we nu met de grond aan het werk gaan, moeten we de bodem van de straat saneren. Smederijen Waarschijnlijk is de verontreiniging afkomstig van smederijen, die vroeger langs de Holleweg gevestigd waren. Met paard en wagen werden de werkmaterialen van en naar deze smed erijen vervoerd. De as- en teerdeeltjes kunnen tijdens het ver voer op de straat en ook in de grond terecht zijn gekomen. Bodemsanering De bodemsanering laten wij in delen uitvoeren, net als de vervanging van het riool. Per deel wordt twee dagen gewerkt aan de bodemsanering. De aannemer plaatst tijdens de bodemsanering hekken om het werkterrein. Ook zorgt hij ervoor dat de werknemers beschermende kleding dragen. Tijdens de saneringswerkzaamheden is het verboden binnen de hekken te komen. Tijdens de rest van de uitvoering is de grond schoon en zijn de hekken en de beschermende kled ing niet meer nodig. We weten nog niet precies wanneer we starten met de bodemsanering. Afhankelijk van het besluit van de provincie starten we tussen 21 maart en begin april. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66. Of stuur een e-mail naar: info@heiloo.nl. Eigen bijdrage voor hulp bij het huishouden verandert Als u via de gemeente hulp bij het huishouden ontvangt, betaalt u hier voor een eigen bijdrage. Het Centraal Administratie Kantoor (CAK) berekent de hoogte van de eigen bijdrage. Vanaf 1 januari 2011 is de hoogte van deze eigen bijdrage veranderd. Tot en met 31 december 2010 heeft de gemeente een lager uurtarief bij het CAK opgegeven. In werkelijk heid betaalde de gemeente aan de zorgleveranciers meer per uur. Om het voorzieningenpakket gelijk te kunnen houden, is het nodig om de inkomsten van de gemeente te verhogen. De gemeente heeft daarom besloten om de werkelijke kostprijs van de hulp bij het huishouden te hanteren. Vanaf 1 januari geeft de gemeente wel de vol ledige kostprijs van de hulp door aan het CAK. Dit kan tot gevolg hebben dat u vanaf 1 januari een hogere eigen bijdrage betaalt. Eigen bijdrage uitrekenen De hoogte van de eigen bijdrage hangt af van: - uw (gezamenlijk) inkomen; - de samenstelling van uw huishou den; - uw leeftijd; - het aantal uren hulp dat u ontvangt. Wilt u weten wat in 2011 uw eigen bij drage is? Op de website www.hetcak. nl staat onder het menu-item Wmo een eenvoudig rekenprogramma, waarmee u zelf kunt berekenen wat de hoogte van uw eigen bijdrage in 2011 wordt. Meer informatie Voor meer informatie over uw eigen bijdrage voor Wmo-voorzieningen kunt u contact opnemen met het CAK, telefoonnummer 0800 19 25 (gratis), bereikbaar op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur. Ook daarvoor is de omgevingsvergunning. Meer informatie: www.heiloo.nl/omgevingsvergunning. Heeft u nog vragen over Wmo en de voorzieningen, dan kunt u contact opnemen met een medewerker van het Wmo-loket in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Heiloo. Het loket is open op werkdagen van 8.00 tot 12.30 uur. Of u kunt bellen met een mede werker van het Klantcontactcentrum 072 535 66 66. Zwembad Het Baafje www.heiloo.nl/zwembad De Omloop 11, 1852 RJ Heiloo 072 533 39 09 informatie zwembad, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail zwembad@heiloo.nl Sportcentrum Het Vennewater Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo inlichtingen verhuur sporthal 072 533 31 52 b.g.g. de heer G.J. Wolven 06-1240 44 38 of e-mail sporthal@heiloo.nl Gymzalen inlichtingen verhuur, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail gymzalen@heiloo.nl 2011 is het Europees jaar van het vrijwilligerswerk. Daarom is het op zaterdag 9 april van 12.00 tot 16.00 uur feest in en rond om het Vrijwilligersinformatiepunt (VIP). Het VIP vindt u in de bibliotheek Heiloo. Wethouder Jacob Ouderkerken opent het Vrijwilligersinformatiepunt officieel om 14.00 uur. De jaarlijkse vrijwilligersmarkt vindt ook op deze middag plaats. Ongeveer twintig organisaties uit diverse sectoren van het vrijwilligerswerk willen het publiek graag vertellen wat hun vrijwilligers doen. Wat is er allemaal te doen op 9 april? Op 9 april zijn er diverse activiteiten voor jong en oud. U kunt bijvoorbeeld door een test ontdekken welk vrijwilligerswerk voor u interessant is. Ook kunt u dan meteen de actuele vrijwilligersvacatures inzien. Voor de klein tjes is er een springkussen, voor de grotere kinderen een Sutu-wall. De hele middag is er muziek. Ook kunt u een foto-impressie, gemaakt door Fotoclub Collectie Contour, over het vrijwilligerswerk in Heiloo bezichtigen in de bibliotheek. Wat doet het VIP? Het VIP informeert, bemiddelt en adviseert. Organisaties die hun werk doen met inzet van vrijwilligers kunnen hier terecht om hun vacatures aan te melden, en voor informatie en advies over werven en behouden van vrijwilligers. Vrijwilligers of mensen die vrijwilligerswerk willen doen, vinden hier informatie over beschikbare vacatures, over organisaties en vrijwil ligerswerk in het algemeen. Kortom: het VIP brengt vrijwilligers en organi saties met elkaar in contact. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y. Kersten van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 67 08. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 16